homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77-56


#1046 2012-07-01 10:42:38

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Angel relaxare placuta dumineca asta si sa aveti pofta la gratar si prajitura  par
Time tot la o salata ma gandesc si eu, apoi am cartofi noi, am sa ii fierb putin apoi ii prajesc in tigaie si o bucata de carne pe langa facuta in vin alb, gata pranzul  tummenupp
Asa e Happy nimeni nu face de placere si un concediu ar fi indicat, asa e mai relaxata persoana respectiva si nu mai are grija job-ului, dar din pacate nu se da.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#1047 2012-07-01 10:47:14

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Da, Sonia, cu apa calda il beau. Nu fierbinte ca nu suport. De ce?
Pai e relativ usor ce vreau sa fac. Ptr salata de vinete am curata deja vinetele, mai trebuie sa le bag la robot si sa fac maionez. Mai am de curatat ardeii si sa ii arunc in sos care se face usor. Mai aiurea cu ciorba ca vreau sa fac de fasole si fierb greu. Dar tot nu imi vine sa stau in picioare sad

Madlena puss Multe ar trebui sa fie altfel in tara asta, in lumea asta, in viata asta.

Citesc unde mi-ai zis tu ieri Sonia, adica pe S.O.S despre infertilitate masculina cesafac

wow am rupt chestia aia de la birou pe care sta tastatura. A picat brusc ca deh ma sprijineam pe ea. Ce m-am speriat

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-07-01 10:49:37)

Offline

 

#1048 2012-07-01 10:52:01

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neatza fetelor puss
happy,nu ii mai dais sa manance lol
sper sa treaca gatul repede
sonia sa dea Dumnezeu sa se rezolve cu banii

 

#1049 2012-07-01 10:53:12

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

neata puss wave


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1050 2012-07-01 10:56:25

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

O intrebare poate fara sens, dar totusi va intreb : daca pe FF bifez sa imi memoreze parola, ca de fiecare data cand dau pe tabel si vreau sa fac modificari sa nu mai introduc parola, mai poate intra si altcineva pe chartul meu???  rodnar zic si eu....
De exemplu acum e memorata parola....  rodnar


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2012-07-01 10:56:27

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Dae lol

Ales puss

Offline

 

#1052 2012-07-01 10:57:26

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata fetele,

Am intrat sa va salut, nu pot sta mult, eu in weekendul asta am fost la socrii si peste o ora o sa plecam.

Madle puss asa este cu simptomele, dar cand am vazut ca dispare si singurul pe care il am, m-a apucat panica...

Eu sunt f bine acum, sanii m-au durut ieri si azi-noapte si azi in continuare...si burtica mai da semnale usor. In rest tot nu am nimic, dar soacra mea mi-a zis sa fiu fericita ca sunt o norocooasa ca ea varsa si apa pe care o bea cand era insarcinata si tare mult s-a chinuit.
Asa ca acum sunt optimista smile si astept nerbdatoare ziua de miercuri pt eco.

Sonia puss pe mine la Promed m-a dus vreo 3000 ron inseminarea, desi stau in Bucuresti, pt ca am raspus f greu la stimulare atunci. Sincer nu se merita sa vii atat de departe si sa platesti atat pt o IA. O ia s-ar merita sa o faci poate mai pe aproape de casa, unde costa si mai putin, ca nu depinde mai deloc de doctor, la IA e pur noroc. Embriologul sa fie cat de cat bun ca sa prepare sperma bine. La FIV insa se schimba treaba, pt ca si tratamentul e mult mai agresiv, trebuie sa fii f bine monitorizata, etc...

va pup pe toate puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1053 2012-07-01 10:58:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

happy,te intrebai pt ca mama il bea cu apa rece si se mira de ce nu ii trece roll asa si trebuie,cu apa calduuta.pt gat nu trebuie fiarta.in leg cu SOSI,vezi ca sunt 2 capitole-infertilitate masculina si tratamente pt inf masculina.eu am luat de acolo ce am considerat ca nu i-ar face rau,citind despre ele.nu e bine sa le amestecam.

dae neata puss multumesc.sper sa reusim cumva intr-o zi!

ales neata puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1054 2012-07-01 10:59:17

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata Ale, Dae kram

Madle suna bine meniul


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1055 2012-07-01 11:00:08

Eirene21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 102

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata fetelor,

Va pup. V-am citit si ieri dar nu am apucat sa scriu cine stie ce ca tot am fost pe drumuri si v-am urmarit de pe telefon.

Ei in continuare nu am nici un simptom nustiu nici de sarcina nici de menstruatie. nu ma doare absolut nimic. si ceea ce am avut pana acum pot pune in carca vremii ca-s meteo sensibila.Ma gandeam sa mai stau si Luni ca sunt doar cinci zile intarziere dar cred ca daca este ceva, normal ar trebui sa apara,nu? sau poate fi fals negativ? ufff grea este asteptarea asta.

si stiu ca poate sunt paranoia ca multe dintre voi aveti probleme mai grele si eu n-ar trebui sa fiu asa  grater

va pup si o sa mai citesc astazi tot de pe telefon ca plec in jumatate de ora!

Offline

 

#1056 2012-07-01 11:01:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

cris puss neata.mai aproape e in craiova.e o clinica care face IA si FIV,dar nu stiu de embriolog cum e...eu tot la o clinica buna cu dr buni as merge daca tot fac o treaba.si in craiova costa tot atat.doar ca nu as mai da bani pe cazare,drum,mancare.nu stiu ce voi face.iar asteptam rez la urmatoarea sperm.

eirene,neata.cu ce esti paranoia?poate cu faptul ca esti de-abia la prima luna de incercari si te stresezi.orice test iti spune daca esti insarcinata sau nu la atatea zile de intarziere.fa un test de urina!

aaa,cris,citii ca la IA conteaza intr-adevar si nr sperm,dar si nr foliculilor pt a creste sansele.citii ca e bine sa se ia clomid cu cateva luni inainte cesafac eu nu cred ca as lua.ma intreb oare daca nr nostru de gigei e tot mic,dr ta ne-ar face IA?

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-01 11:04:53)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1057 2012-07-01 11:04:35

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Neata Cris8 kram Te inteleg, doar ca sa nu te mai stresezi de-acum incolo  kram
Time mercik  puss

Fetele care din voi da la mine la semnatura, apoi pe My Chart, sunt curioasa la faza asta cu parola, vreau sa stiu daca poate intra sa faca modificari in chartul meu alta persoana daca las parola bifata permanent.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1058 2012-07-01 11:04:53

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

soni,happy,timi si restul puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1059 2012-07-01 11:07:30

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

sonia puss daca fac FIV trebuie sa aiba embriolog...dar daca tot atat costa procedura, avand in vedere cat de greu strangeti banutii, nu stiu ce sa zic...eu ma gandeam ca poate gasesti cumva cum a facut nera, pe ea a costat-o f putin inseminarea, tratamentul l-a facut cu Closty care e f ieftin...stiu ca vreo 900 ron a dus-o cu totul.

Eu sunt bucuroasa ca mi-au trecut simptomele alea de raceala, ieri am baut ceai cu miere si lamaie cum m-ati invatat voi, am baut si multa apa sa ma hidratez bine, si am papat supa calda de gaina cu galusti facuta de soacra'mea, a fost super buna si apoi mi-a trecut imediat orice simptom de raceala, acum sunt foarte bine. happy
Mi-e frica rau de raceala in sarcina...bine ca e vara si pericolul sa racesc e mai mic...

Sonia v-ar face IA dar v-ar spune ca sansele de reusita sunt destul de mici...si nu v-ar lasa sa faceti mai mult de 2 maxim 3 IA.
Nr foliculilor conteaza dar nu se recomanda sa ai totusi mai mult de 2 maxim 3 pt ca riscul de sarcina multipla e mare apoi, si sarcina cu tripleti e extrem de riscanta.

Revin la IA, dr mea e de parere ca daca dupa prepararea spermei, nu sunt macar 10 mil spermatozoizi inseminati, inseminarea nu prea are sanse de reusita...mie asa mi-a zis la IA. Noi am avut prima data 16 mil si a doua oara 18 mil  spermatozoizi inseminati.

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-07-01 11:12:04)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1060 2012-07-01 11:11:43

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

cris puss ma bucur ca te simti bine.stiu unde a facut neru.e si mai aproape cu vreo 100 km de mine.nu stiam ca a costat putin.intru acum sa ma uit.oricum eu am o fixatie cu clinica,cu dr...da,stiu ca avem sanse mici la IA.da nu vezi?tot fug de FIV.3 IA ma duce cam cat un FIV fara cazare,etc.nu se merita,stiu.mersi kram

da,stiu ca trebuie minim 10 mil.noi nici cu IA dubla nu strangem atatia dupa sperm din mai.nasol...ma lupt cu morile de vant.nu mai sunt eu....

si ce am mai citit in ultimul timp-eu stiam ca dupa spalarea sperm raman simai putini,acum am vazut la fetele care au facut IA ca de fapt s-au inmultit.nu prea inteleg nustiu

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-01 11:14:49)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1061 2012-07-01 11:15:24

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Sonia, neru a facut IA cu vreo 4 mil de spermatozoizi inseminati si a reusit, deci se poate...dar iti spun sincer ca parerea mea e ca e pur noroc.
Eu ti-as recomanda o IA, ca sa nu zici ca nu ai incercat, dar eventual unde a facut nera mai ales ca daca a reusit inseamna ca au fost ok doctorii...in niciun caz nu 3 IA daca nu ai bani sa te dea afara din casa, ci o IA si aia nu cu bani asa multi.

sonia, nici eu nu cred ca au cum sa fie mai multi, se opresc doar cei mobili, deci...
la noi din vreo 50 mil ejaculat au ramas 18 mil...

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-07-01 11:16:54)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1062 2012-07-01 11:19:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

cris,am citit acum pe DC de o fata care a ramas prin IA.din 900.000 sperm/ml dupa preparare a avut 2 mil/ml.si ioana a pus ieri spermogramele sotului.inainte de IA a avut nr mai mic decat dupa prespalare cesafac

da,vazui e 650 unde a facut neru.dar nu vad ca au IA cu 2 proceduri.noua ne-ar mari sansele.da,am auzit ca e embrioog bun.si dr ei .

L.E. vad de fapt ca au biologi nu embriologi,dar dr hutanu am auzit ca-i buna.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-01 11:21:43)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1063 2012-07-01 11:21:58

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Cris, ma bucur ca esti mai bine kram

Eu cred ca ma duc sa ma pun in pat...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1064 2012-07-01 11:23:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

pe bune ca nu inteleg de unde ar putea iesi mai multi gigei... poate a avut 900000/ml, sa zicem 3 sau 4 ml ejaculat, si au ramas 2 mil inseminati...pt ca dupa prespalare nu iti spun cati sunt pe ml, ci cati sunt in total pt inseminat...poate fetele nu au inteles bine...ca sincer nu-mi explic altfel, si stiu cum a fost la noi..

sincer eu zic ca s-ar merita o IA cu echipa cu care a facut neru... nu se stie de unde sare iepurele, ea a reusit asa..
IA dubla se recomanda daca sunt mai multi foliculi si de dimensiuni nu prea apropiate..

time puss

sonia e vorba de dr Hutanu Delia? eu am auzit ca e ff buna, sunt fiv-uri reusite cu 2 embrioni obtinuti cu greu de ea...

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-07-01 11:25:06)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.