homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77-58


#1084 2012-07-01 13:09:31

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Cred ca o las pe altadata cu prajitura, ca deja e f cald in bucatarie.
Imi pare rau, ca esti bolnavioara. Incearca sa stai in pat si bea multe ceaiuri.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 



#1085 2012-07-01 13:11:50

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

cesafac E aiurea vara ca se incalzeste atat de tare in bucatarie sad Eu am copt aseara vinete si ardei si era si fum si caldura disperat

E doar o raceala, trece puss

Offline

 

#1086 2012-07-01 13:13:28

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

rave puss
happy puss forgetit
puss sa treaca racceala
flor puss

Ultima oara a fost editat de tya (2012-07-01 13:14:21)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1087 2012-07-01 13:44:02

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

happy,nu ai hota?
eu am facut gris cu lapte
si pe seara fac piept de pui in fulgi de porumb cu salata si sos de usturoi si iaurt
si maine gatesc si eu da nu stiu ce

 

#1088 2012-07-01 14:03:57

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Nu Dae nu am hota. Si nici nu am lasat spatiu suficient ptr ea.

Am reusit sa curat ardeii, sa pregatesc rosiile, am fiert ouale si am pus fasolele la fiert. Cu inca putina vointa pregatesc si legumele si termin si ardeii.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2012-07-01 14:21:17

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

ai fost harnicuta puss

 

#1090 2012-07-01 14:29:36

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Buna, fetelor!
Tya are urati????? punish sa fuga de la tine...nesimtitii....
Bee puss sa treaca raul..
Sonia puss Cum te mai simti?
Flor,e de bine ca creste temperatura!!!Poate e bebe
Rave,e bun puiullapunga?Eu nu am facut niciodata..
Eu pap..si apoi ma pun putin in pat...

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2012-07-01 14:30:23)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1091 2012-07-01 14:45:48

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

buck puss da, nu vor sa-si ia vacanta vreo 9 luni grater odihna placuta par
happy, ce harnicuta esti azi big_smile


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1092 2012-07-01 15:02:29

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Buna fetele mele,se cunoaste ca dorm in patutul meu,numai dorm si iar dorm. chicot

Hell saru mana pentru lumina dde aseara,dar cum sunt acasa,nu mai stau pana tarziu,dorm ca nesimtita. puss  puss 


Raveca multumim de cafea. puss  puss


Madlena multumim si tie de cafea. puss  puss Eu de ma duc pe my chart ma trimite pe graficul meu,nu cred ca poate intra nimeni.Asta optiune sa bifezi e pt a te ajuta pe tine,sa nu mai bagi de fiecare data parola ascunsa.


Sonia buna.Nu fa calcul asa in scurt.Iti zic si de ce.Uite eu 1 prima luna de stimulare nu am raspuns deloc la trat.Poate tu raspunzi,dar parerea mea e ca nu prea iti convine.E tare scump sa stai in Bucuresti.Acum asta e parerea mea,decizia e a ta.Nu vreau sa te superi ca ti-am zis.Nu ai alta clinica pe langa tine care sa faca IA? puss  puss Eu am luat 1 luna clomid,dufaston,si metformina,si nu am rasp la sitmulare.La prima luna cu injectii nu am avut nici 1 folicul.La a doua IA am avut 1 singur de 22mm si am prins si am pierdut-o si la a treia IA nu am prins deloc,si aveam 3-4 foliculi.



Florariu revii in forte,bravooo!!! goodluck  puss  puss


Buck  puss  puss


Tya  puss  puss


Daena  puss  puss


Happy  puss  puss


Fetele eu ma tem nitel.Am fost la baie,si pe hartie aveam mici firisoare asa rozalii.De ce oare?Ma simt tare balonata,si sanii s-au impietrit.


Va pupa Ionuta pe toate voi.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1093 2012-07-01 15:12:02

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

fetili, frumoasili wave  puss

soni puss cred ca te-ai intalnit cu mititeii tai la ora 13, te intreb acum si poate-mi dai, te rog, o lamurire.

pt IA trebuie neaparat sa ai trompele permeabile, nu? procedura este prin introducerea de gigei in uter atunci cand esti la ovulatie si sa sti ca ai foliculi destul e dezvolatati,...norocul ar fi ca macar un gigel sa fecundeze outul dupa care acesta sa se deplaseze prin trompita pana in uter, nu?

pt ca eu inca nu am facut HSG si nu stiu cum sta treaba cu trompitele mele. cred ca am sa incerc un IA dupa ce vad ca-s in regula trompele poate aici e o problema la mine.

Nu am facut beta si nici test, acum nu ma mai dor deloc sanii si nici burtica iar acel putin roziu nu se mai scurge cand fac pipilush ci se vede putin pe hartie...

sa povestesti de copilasi, cand te intorci  puss  hjarta

fetele, eu cred ca m-am dereglat de la duphaston, de unde pana acum aveam cm la 26 zile sau o data-doua ori pe an 27 de zile, acum mi-a ajuns la 30 de zile...ma enerveaza chestia asta diablo

iunie a fost a 3-a luna de cand iau duphaston din ziua 16-25, 10 zile, 2/zi, dr mi-a dat asa...dar desi am ovulat, duphastonul asta in loc sa tina daca ar fi fost ceva acolo, m-a dereglat...

madle puss iubita, nu te gandi ca ai insistat, pur si simplu vroiam sa mai astept macar pana azi si se vede acum ca nu era cazul de test...esti o dulce  puss  hjarta

roziii puss am vazut ca ai mai intrat si tu, ar tb sa faci asta mai des puss  hjarta

eirene puss , te mai dor sanii sau burtica? fa un test, macar la tine poate ne clatim ochii la II liniute

hell puss acum sunt mai bine dar tot am o durere imperceptibile de burtica...tu esti bine? teiubesc

cris8 puss ma bucur ca te simti bine acum, hai ca mai ai putin pana pe 4, miercuri tin pumnii pt tine si mititeii din burtica

elenita puss  hjarta

ioana puss ai ajuns acasa, ce bine.Sper sa nu fi racit la ovarase.Te pupa miha sa-ti fie bine puss  puss

cristinusu puss nush ce ai mai scris dar oricum te pupa miha si pe tine, frumushica puss  hjarta

happy puss pe mine ma apuca dracii vara, cand tb sa gatesc, e groaznic diablo am spus ca cine vrea vara mancare gatita (vb de al meu) sa se duca la ma-sa sa manance chicot nu mai fac mancare varaaaaaaaa diablo
hihihi, poate doar noaptea, in loc de  sexinpat sa fac papa, da' nici asa nu vrea rotfl2  rotfl2

rave puss nu te mai intreb nimic, daca esti putin mai bine e ok si ma bucur kram

ramo  puss  pfoai, esti super, imi dai buna dispozitie ca mie imi cam lipseste momentan hjarta

amalia puss ce mai faci? pup si pe micuta  puss

flor puss sa dea DD sa fie cu ochisori goodluck

mayya  puss te-ai mai linistit?  goodluck sa iti gasesti ceva mai bun decat ultima data

lavy puss sati fie bine tie si lui bebe hjarta

buck si time eu am ratat burticile voastre dar ma bucur ca sunteti bine si fluturasii din burticile voastre la fel  puss  hjarta

betty puss de ce intri asa rar? povesteste, ce ai mai facut? hjarta 

tya, dae, detzy, matre, almi, ales si cine a mai intrat
, va dau cate un  puss si cate o  kram

Offline

 

#1094 2012-07-01 15:14:00

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

miha puss

 

#1095 2012-07-01 15:17:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

am revenit wave

fu bine cu copiii,ca de f data,nu ma gandii o data la IA,FIV,tratamente...imi povestira de ce nazbatii au facut in excursie sapt trecuta,ce prostii au facut la scoala,ce nebun e profu si profa nu stiu care...cu ce medii au terminat.ma simt bine cu ei.se vede ca nu m-au uitat big_smile

buck puss daca te referi la gustu amar,il mai am.seara mai pregnant.de ieri iau colebil.sper sa imi treaca.si limba o am tot alba si incarcata.nu stiu ce am.

ioana puss la 100km de mine e o clinica unde pot face IA.acasa la mine la craiova.dar nu am incredere.eu vreau sa fac undeva cu dr buni.oi vedea.

da,miha puss trebuie sa ai trompele permeabile si iti introduce sperma prespalata printr-un cateter.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-07-01 15:19:19)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1096 2012-07-01 15:18:12

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Miha nu prea pot sa cred.Uite eu il iau de 8 ani si imi vine ceas,nu reusesc sa inteleg de ce ti-a intarziat tie.Poate si de la caldurile astea,mie mi-a venit cu 1 zi mai devreme.Pup

Va pupik


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1097 2012-07-01 15:18:51

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

ioanaaaaa puss iubita, tu ai facut listuta si cred ca vrei sa fii in capul ei, prima.Hai, sa fie  bebe  hjarta

Offline

 

#1098 2012-07-01 15:20:59

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

ioana,daca ai ovulat poate fi implantarea acele firisoare roz.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1099 2012-07-01 15:27:57

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

Am revenit. Am mancat si noi... cartofi prajiti facuti la aparat, o salata de rosii, branza telemea si mamaliguta  tongue
Happy ma bucur ca ai renuntat sa faci atatea feluri de mancare, erau prea multe, tinand cont ca nu te simti bine  par
Tya offf nu mai zis nimic  puss luna viitoare
Ioana multumesc mult de raspuns  tummenupp
Ok bine Miha rock Eu oricum in locul tau faceam test, caci tu nu ai scurgere normala rosie cu sange de menstra, ci doar pete rozalii. Cand am ramas prima data si eu am avut asa ca tine pete maronii cum ai avut tu ieri, timp de 2 zile apoi am fost curata. Dar decizia iti apartine, tu faci cum iti dicteaza inima  smile


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1100 2012-07-01 15:32:19

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

tya,venira uratii pana la urma sad nu-i mai suport! kram


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1101 2012-07-01 15:33:08

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

miha puss
ioana puss
soni puss
madlena puss nici eu nu mai zic nimic; destinul nu ti-l poti schimba si ce imi este scris se va intampla
ma cam doare burtica, n-as mai vrea sa iau inca o pastiluta, deja am luat una azi pe la 8...

soni, da au venit supa era de asteptat din moment ce am avut spotting ieri, dar am vrut eu sa ma mai amagesc o zi si sa mai sper  bang
sper ca in august sa merg la o prima intrevedere cu doctorul; trebuie sa merg cu al meu, nu? cred ca voi merge in perioada ovulatiei daca pot sa obtin programare atunci, sa vad si ce-mi zice de ovulatie...

Ultima oara a fost editat de tya (2012-07-01 15:36:03)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1102 2012-07-01 15:34:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 77

si eu am pastilele de agocalmin pregatite neutral


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.