homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81-72


#1350 2012-08-16 17:05:40

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Am revenit si eu de la dinti.

Fetele se poate sa nu mai zicem nimic din ce a fost,si sa stergem cu buretele si sa rupem pagina asta de azi?


Cris te rog sa nu zici asa,si sa ne scrii sa ne faci pe toate fericite aici zicandu-ne de puiul tau,nu as vrea sa mergem sa cautam.Eu o sa te intreb oricum aici,eu la burtici nu am ce cauta ca nu sunt burtica.Pup


Va pup pe toate.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#1351 2012-08-16 17:14:59

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana, asta e o realitate si trebuie invatat ceva din asta, daca stergi cu buretele ceva ce s-a intamplat e totul in zadar. Eu va respect pe toate dar cateodata vreau sa am curajul s-o spun ca aceste discutii deranjeaza poate pe acest topic, inclusiv eu m-am simtit de multe ori in plus, cand aveam probleme, printre discutiile referitoare la sarcina. Da, vreau sa stiu diverse, dar merg si citesc acolo unde le este locul, unde e alegerea mea daca ma voi simti "ranita" ca eu nu pot sa am copilul meu. Oricat de fericita as fii pt fetele care au ramas, nu pot sa ma abtin sa nu-mi dau seama ca poate eu nu o sa am niciodata norocul asta, iar aceste discutii pe care unele dintre noi nu le cerem sunt extrem de dureroase.
Sunt de acord sa nu "superi" o graviduta, dar durerea din sufletul nostru, al celorlalte, unde ramane? sau poate sta acolo inchis in noi, ca oricum nu conteaza, oricum suntem genul care doar ne plangem si care oricum trebuie sa ne resemnam???  neutral

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2012-08-16 17:26:32)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1352 2012-08-16 17:22:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ca daca tot incepui tot eu discutia,sa mai lamuresc cate ceva.eu nu fug de nimic.

miku teiubesc ti-am scris pe mess puss

cris,daca iti amintesti ,am tot intrebat in repetate randuri de tine atunci cand nu apareai sa spui ce face bebe din burtica.deci daca te gandeai ca ma deranjeaza toate astea,te-ai inselat.da fiecare interpreteaza cum vrea.si eram sigura ca asa vei intelege.de-asta si intrai.

stormulache par tu si cateva fete,fffffffffffffff putine inteleg perfect ce vreau sa transmit.si sincer,de restu nici nu ma intereseaza.daca nu inteleg,asta e!

wild,aici e casa noastra de ani de zile.oricum n-ar scrie nimeni doar la intrebari de infertilitate.nu vezi ca toate fetele nou intrate raman aici si vorbesc despre carnati cu noi?

anca,sa stau si sa sper avand probleme pe sistemu ce nu stii nu iti face rau...nu ma reprezinta.eu lupt!si voi muri luptand!si eu as fi vrut sa nu stiu atatea despre sperma,cracit,analize in mii de eprubete,etc.da asta e viata unora.

andriana,cred ca nu ma cunosti ca sa spui ca imi plang de mila.de-abia ai intrat aici.

ramo,vorbim puss

va multumesc tuturor care m-au inteles.nu sunt suparata pe nimeni.vreau sa fac ceva sa ma regasesc.o sa mai intru,sa vad ce mai faceti.va multumescinca o data.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1353 2012-08-16 17:24:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

wild, acesta e topicul de "discutii diverse". pentru discutiile pe subiecte concrete despre infertilitate exista topicuri separate, in cadrul aceluiasi subforum, fiecare cu o tema specifica. partea proasta e ca acolo raspund foarte putine persoane la intrebari; multe dintre fetele cu experienta scriu numai aici. dar asta tine de fiecare. in concluzie, eu nu vad rostul inca unui subiect. intr-un timp si pe topicul de ovulatie se facea offtopic... asta e, femeile sunt guralive, vorbesc vrute si nevrute big_smile

sonia, o sa te rog sa nu mai compari viata ta cu a mea. daca tie ti se pare ca am o viata usoara in comparatie cu tine, e parerea ta (formata pe baza unor posturi pe un forum), dar te rog tine-o pt tine. multumesc.

ramona, nu stiu daca mai citesti... eu cred ca tie ti-ar prinde bine sa socializezi, sa iesi in lume. nu te mai inchide in tine, in casa sau in "lumea virtuala". fa-ti prieteni, reia legaturile cu cei in jurul carora candva te simteai bine. puss

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-08-16 17:31:21)

Offline

 

#1354 2012-08-16 17:30:38

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

soni  puss  stiu asta....ma gandeam si eu la o solutie sa va fie tuturor bine.

anca era o parere smile


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1355 2012-08-16 17:32:03

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

stiu wild. si a mea la fel smile

Offline

 

#1356 2012-08-16 17:32:56

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Sonia sa stii ca am stat si am analizat ce ai vrut sa zici,stiu ca poate nu isi avea rostul,dar era o simpla mica distractie,nu am vrut sa transmit acest lucru cu rautate,sincer,mi-am dat seama mai tarziu.Nu stiu,eu nu vad acesti 8 ani ai mei de casnicie,asa de tragic,ca nu am copil,o sa apara,dar am zis sa mai si glumim.Pup si tin fff mult la tine tu stii.


Eu nu mai inteleg nimic,ce se poate scrie si ce nu?Pai nici una din noi nu face IA sau FIV,ca sa zici ca am fi la subiectul topicului.Nu se poate vb si de altceva?Eu sunt proasta,ia va rog sa ma lamuriti si pe mine ce am de vb si ce se poate si ce nu.Va multumesc.
Oi fi inapoiata,nu ma duce capul,proasta,sa ma faceti cum vreti dar vreau sa stiu ce imi e permis si ce nu sa vb pe un forum liber.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1357 2012-08-16 17:35:27

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

hmm


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1358 2012-08-16 17:36:13

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

anca,nici n-am comparat .era vorba strict de ce imi scrisesi mai devreme.ca preferi sa nu investighezi,sa nu suferi ca mine.unde scrisei eu ca viata ta e usoara?

wild puss

ioana,nici nu am zis de rautate.nici eu nu vad cei 6 ani ai mei tragici.dar gluma aia nu imi placu.se lungi prea mult.

si din pacate se rasfranse si asupra burticilor si mamicilor de care mie imi e drag de mor.

deci cris,iti scrisei mai sus.poate te mai gandesti daca ma deranjeaza ce scrii tu aici de bebe tau.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1359 2012-08-16 17:42:34

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

sonia, eu asta am inteles din "da asta e viata unora". dar n-are rost sa ne lungim, chiar nu vreau.

Offline

 

#1360 2012-08-16 17:49:51

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Eu nu m-am lungit,am calculat si atat nu am mai comentat nimic,si drept dovada am si sters.De alta data nu o sa mai scriu nimic,si nici nu o sa mai sterg,poate o fi buna rea parerea mea e a mea si gata.Pup


Bluemoon eu nu am zis sa stergem cu buretele si sa ne facem ca nu a fost nimic,asa stim si noi "noilor aspirante" ce ne e permis sa vb si ce nu.O sa fie invatatura de minte,si sa eliminam pagina de azi,m-am referit sa nu mai lungim discutia,nu sa o uitam.E o vorba:amesteci apa amesteci faina,tot paine iese,nu are rost sa mai punem nimic.Pup


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1361 2012-08-16 17:51:15

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

sonia30 a scris:

andriana,cred ca nu ma cunosti ca sa spui ca imi plang de mila.de-abia ai intrat aici.

.

Eu nu m-am referit la tine ca iti plangi de mila. Si eu sunt in aceeasi situatie: inca aspiranta si inca fara bebe. Deci si eu as putea sa imi plang oricand de mila. Am si recunoscut ca am o usoara frustrare. Nu e nimic rau in a recunoaste. Doar ca nu vreau sa ma las doborata. Nu vreau sa abandonez pana nu imi strang puiul in brate. Asta nu inseamna ca nu pot face glumite care sa imi mai descreteasca fruntea....

Si poti sa fii sigura ca nu te cunosc, nu doar sa crezi asta! Precum nici tu nu ma cunosti! Si faptul ca abia am intrat aici nu prezinta niciun motiv sa nu imi spun parerea, in mod civilizat si cat se poate de citet smile

In orice caz, repet, nu consider ca am facut un lucru atat de grav. Pentru ca si eu am durerea mea, sarcinile mele pierdute, problemele mele... si mai am si 35 de ani, vreun an doi pan' la pensie rotfl Dar am sa lupt in continuare, pana la menopauza. Indiferent de metodele pe care viata ma va face sa le aplic, tot voi avea un pui mic hjarta


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#1362 2012-08-16 17:52:44

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Anca, cu asta e viața unora se referea sonia la viața sub forma lupții cu boala. Deci nu la tine, ci la noi.


Eu mă duc la duș și apoi să mă ?nt?lnesc cu socrela wave


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1363 2012-08-16 17:54:55

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

kapitulation fetelor, haideti sa lasam discutia asta in urma, va rog. cred ca fiecare a inteles si respecta punctul de vedere al celeilalte.

Andrianna, o imbratisare mare pt tine! kram

offf, si am zis ca n-o mai lungesc...

Hellstorm a scris:

Anca, cu asta e viața unora se referea sonia la viața sub forma lupții cu boala.

da, asta am inteles si eu. viata grea a unora. continuarea era... spre deosebire de viata "altora", care nu lupta cu boala forgetit

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-08-16 17:58:06)

Offline

 

#1364 2012-08-16 17:59:17

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana, cred ca la fel de "noi aspirante" suntem amandoua smile nu cred ca e vb de ce iti este permis sau nu, nu cred ca poate cineva interzice cuiva ce sa vb sau nu, e vb doar sa constientizezi ca poate prin ceea ce spui ranesti, ca poate bucuria ta, nu este perceputa de altul in acelasi fel, oricat s-ar bucura pt tine.
Din pct meu de vedere, nu inteleg de ce ar trebui sa existe suparari, mi se pare normal fiecare sa-si exprime gandurile, asa ajungem sa ne cunoastem fiecare si sa stim cum sa vb intre noi fara sa ne facem rau. Daca fiecare tace, curand acest topic nu-si va mai avea rostul, pt ca toate vom evita sa spunem lucrurilor pe nume si ne vom retrage incet.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1365 2012-08-16 18:00:11

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Hell ce n-as da si eu sa am o socrela ca a ta,sa ma impac bine cu ea!!!Pup si sa ne zici ce ti-a mai cumparat frumos.


Anca ce mai faci?Tare sunt curioasa ce va iesi la eco,sper sa nu se supere doctorul la Iasi ca am facut aici eco.Dar eu de nu fac acum,cand ajung dincolo,nu o sa-mi permit.Si o sa regret.Am vrut sa fac si analizele din ziua a 3 a,care e maine,macar FSH-LH-ESTRADIOL-PROLACTINA.Dar nu stiu sigur de voi face IA.A nu vrea ca vom pleca la drum si sunt bani pierduti degeaba.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1366 2012-08-16 18:00:46

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Mi-am schimbat avatarul ca sa nu fiu offtopic ca musai a trebuit sa scriu ceva.

mikado, am lesinat de ras cu tarata ta rotfl2

sonia tu mi-esti tare draga, asa rau imi pare de toate ranirile aiurea pe langa problemele de le aveti voi sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1367 2012-08-16 18:01:49

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Anca wink  par  kram

Storm seara buna puss wave


Bluemoon a scris:

Ioana, cred ca la fel de "noi aspirante" suntem amandoua smile nu cred ca e vb de ce iti este permis sau nu, nu cred ca poate cineva interzice cuiva ce sa vb sau nu, e vb doar sa constientizezi ca poate prin ceea ce spui ranesti, ca poate bucuria ta, nu este perceputa de altul in acelasi fel, oricat s-ar bucura pt tine.
Din pct meu de vedere, nu inteleg de ce ar trebui sa existe suparari, mi se pare normal fiecare sa-si exprime gandurile, asa ajungem sa ne cunoastem fiecare si sa stim cum sa vb intre noi fara sa ne facem rau. Daca fiecare tace, curand acest topic nu-si va mai avea rostul, pt ca toate vom evita sa spunem lucrurilor pe nume si ne vom retrage incet.

punk  punk  punk  rock  applause  tummenupp  tummenupp  tummenupp  tummenupp  tummenupp

Ultima oara a fost editat de Andrianna (2012-08-16 18:05:18)


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#1368 2012-08-16 18:02:35

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Bluemoon a scris:

Ioana, cred ca la fel de "noi aspirante" suntem amandoua smile nu cred ca e vb de ce iti este permis sau nu, nu cred ca poate cineva interzice cuiva ce sa vb sau nu, e vb doar sa constientizezi ca poate prin ceea ce spui ranesti, ca poate bucuria ta, nu este perceputa de altul in acelasi fel, oricat s-ar bucura pt tine.
Din pct meu de vedere, nu inteleg de ce ar trebui sa existe suparari, mi se pare normal fiecare sa-si exprime gandurile, asa ajungem sa ne cunoastem fiecare si sa stim cum sa vb intre noi fara sa ne facem rau. Daca fiecare tace, curand acest topic nu-si va mai avea rostul, pt ca toate vom evita sa spunem lucrurilor pe nume si ne vom retrage incet.

applause  applause  applause  applause  buga  buga  buga


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.