homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81-96


#1806 2012-08-18 15:18:08

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Betty, asa mi-a zis si mie o cunostinta zilele trecute...ca a ramas in luna in care si ea si sotul au tinut cura de slabire. Poate a fost doar o coincidenta, insa ea crede ca asa a ramas mai usor.
Nu te simti vinovata...unele lucruri "se intampla" si atat. Asa a fost sa fie...


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 



#1807 2012-08-18 15:20:56

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Raveca a scris:

Off...si cand te gandesti ca este nevoie doar de 1  spermatozoid . Atat...unul singur!

Raveca asa credeam si eu pana recent cand am citit ca de fapt trebuie mai multi spermatozoizi, in jur de 100-200 care se lipsesc cu capsoarele de ovul si cu ajutorul unei enzime continute de acestia distrug membrana ovului, sacrificandu-se toti ca unul sa poata fecunda ovulul, deci se pare ca e vorba de munca in echipa si aici.

Offline

 

#1808 2012-08-18 15:22:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

m-am saturat,betty,sa tot citesc studii,cazuri,sa stiu apr tot ce tine de fecundare.as vrea sa fi ramas gravida fara sa stiu ce e aia penis.si cum a intrat in vaginul meu.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-18 15:23:35)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1809 2012-08-18 15:31:50

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Betty pai asta e problema ca al meu are sperma asa si asa,si nu stiu ce sa fac,sper sa-l conving,problema ca noi plecam la drum,si nu stiu daca ma va lasa doctorul sa plec la drum dupa IA.Chiar am ramas surprinsa cum e posibil sa fie deja asa mari in ziua a 4 a,cand eu nici cu stimulare nu ii aveam asa babani,tot sfanta e mierea de albine cu scortisoara.Saptmana viitoare maxim joi fac 2 sapt de cand am facut analizele de trombofilie,si oricum ma duc la Iasi,si asa o sa vad acolo ce si cum,o sa mai fac 1 eco,si sa vedem ce sfat ne da doctorul.Iti dai seama ca eu nu stiu cand am ovulatie,si la Iasi nu ma pot duce 1 data la 2 zile,nu stiu sunt asa de derutata ca nu mai stiu nici cum ma cheama.Multumesc de ce mi-ai scris. puss  puss


Sonia iti dai seama ca eu habar nu am cand am ovulatie,si nu stiu ce mama masii sa fac.Am zis ca-mi fac IA singura,imi bag cu injectia,fara ac binenteles.Nu stiu sunt prea derutata sincer,si A nu prea vrea ca zice ca e drum lung si obositor,si sa incep sa ma stimulez acum nu am timp.Nu stiu ce sa fac sincer. puss  puss


Raveca iti multumesc frumos draguta. puss  puss


Lavy iti multumesc draguta . puss  puss


Eu nu mai citesc nimic,si nu ma mai informez,e pierdere de timp si nervi pt mine,la urma urmei de va vrea sa vina eu am pus la intrare ofer cazare,e bine venit cine vrea,asa ca numai Dumnezeu va sti ce e cu mine si ce mi-a fost rezervat in aceasta viata.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1810 2012-08-18 15:33:01

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

sonia30 a scris:

m-am saturat,betty,sa tot citesc studii,cazuri,sa stiu apr tot ce tine de fecundare.as vrea sa fi ramas gravida fara sa stiu ce e aia penis.si cum a intrat in vaginul meu.

Stiu Soni ca ti se acreste cateodata de toate informatiile si statisticile pamantului ...

Eu de ex am luat monitorizarea asta ca un joc, ca si cum as monta un puzzle in fiecare luna, imi face placere sa cunosc in detaliu cum functioneaza si reactioneaza organismul meu la fiecare faza a ciclului, pentru mine nu este deloc frustrant sa iau temperatura in fiecare dimineata (asta nici nu costa nimic) e chiar interesant sa vad cum se formeaza zi de zi graficul.

Poate daca ai incerca si tu sa iti iei macar temperatura, asta nu costa nimic, ai afla cateva detalii despre cum functionezi, cum ovulezi, daca se intampla asta luna de luna etc. Toate astea facute bineinteles relaxat, fara incrancenarea de a reusi cu orice pret care te duce in final la o dezamagire crunta ca nu ai reusit nici luan respectiva.

Ultima oara a fost editat de betty200 (2012-08-18 15:35:08)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1811 2012-08-18 15:36:56

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ioana,sper sa iei cea mai buna decizie.

bettty,am incercat in vreo 2,3 luni cu temp cateva zile.n-am putut mai mult.eu nu am somnul odihnitor.n-as putea sa o iau.poate ma voi mobiliza si o sa o iau.desi nu cred ca la aceeasi ora.ca ceasul nu mi-l pun nici moarta.

betty,de cateva luni am renuntat si la teste de ov.gata!prea mult timp!eu nu mai sper nimic in f luna de ceva timp.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-18 15:38:38)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1812 2012-08-18 15:44:59

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana m-ai facut sa zambesc cu inseminarea ta "home made", pai care-i castigul ca ii scoti pe saracii din mediul lor caldut, ii racesti intr-o seringa si-i pui tot acolo unde ar ajunge direct si incomparabil mai placut pt voi cand va iubiti smile. Sa nu mai spun ca seringa e mult mai scurta decat "aparatul natural" care-i depune direct in vagin.

Sonia sa stii ca din experienta mea iti spun ca nu-i chiar hotarator somnul profund sau neaparat ora la care iei temperatura, f important e doar sa o iei imediat dupa ce te trezesti. Eu de ex am verificat si am mai repetat-o de cateva ori chiar si dupa ce mergeam la baie si nu era decat nemnificativ schimbata fata de prima masurare. Intr-adevar peste zi dupa ce ieseam in oras sau seara deja era mult crescuta fata de cea bazala de dimineata, asa ca ia-o su incredere ca vei vedea patternul care te intereseaza.

Ultima oara a fost editat de betty200 (2012-08-18 15:52:35)

Offline

 

#1813 2012-08-18 15:50:55

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

buna fetelor! puss  puss  imi pare rau ca la majoritatea toate merg prost...

ioana> sa dea DD sa fie luna asta cu noroc!

miha> ma bucur ca v-a iesit bine spermograma (apropo, rezultatele alui meu sunt mai mici, in majoritatea situatiilor si cu toate astea i-a dat rezultatul normospermie... cred ca si-a batut joc doctorul de noi... grater )

sonia> imi pare rau ca treci prin asa ceva... nici nu-mi pot imagina cat de greu iti este tie, daca mie dupa doar 8 luni mi se intampla sa cedez..., nu stiu ce sa-ti spun... e ff greu sa te aduni in asemenea momente si e suficienta o vorba sau o imagine ca sa cazi la loc... puss  kram    (nu am mai dat ex de titul.)

angel> sa treaca raceala

happy> sa dea DD ca banii pe care-i pui deoparte sa-i folosesti pentru jucarii la bebe... si nu pt ce ti-ai propus!

onu>  puss  puss ce mai face puisorul tau?

jasmina> sa treaca starea asta de rau!

lavy, rave, betty> puss

hell> sa treci cu bine si cat mai repede peste perioada grea!

eu n-o sa mai merg niciodata la doctorul la care am fost pana acum... face experimente pe mine... el nu-si da seama ca-s si eu o biata fiinta neajutorata... sa-l ia aschiuta! grater  grater

Ultima oara a fost editat de ryanajenny (2012-08-18 15:53:38)


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1814 2012-08-18 16:04:19

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ryana e bine puisorul meu, asteapta sa o scot afara chicot

fetele ies la soare, va citesc mai tarziu. va pup pe toate par


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1815 2012-08-18 16:08:11

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

onu> ba bucur tare mult pentru voi! sa fiti fericiti si sa va bucurati de micuta voastra!

Sper ca intr-o zi la DD sa i se faca mila si de mine si sa-mi daruiasca un  bebe , dar nu prea am sperante... de fapt sa dea tuturor prilejul de a simti bucuria de a fi parinte! puss


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1816 2012-08-18 16:08:47

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Betty, asa cum spunea si Sonia...as fi preferat sa nu stiu atat de multe lucruri despre cum se fac copiii. As vrea sa mai am si acum naivitatea aceea din adolescenta, in care credeam ca te casatoresti si imediat apar si copiii. Dar...vb aceea ?In our twenties we fear so much not to get pregnant, and in our thirties we try soo hard to get pregnant and hardly succeed?.

Ryana puss


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1817 2012-08-18 16:26:46

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

eu va doresc o zi cat mai placuta si sa vi se implineasca dorinta arzatoare... bebe  bebe  bebe  bebe


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1818 2012-08-18 16:32:15

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ce fain de Onu, merge cu bebelina la plimbare!!!! majoreta  si eu la anul pe vremea asta , o sa fac acelasi lucru!! clar!!! nici nu accept sa intampin dificultati in conceperea unui bebe, doar sunt tanara! big_smile speranta moare ultima!!!!  rugaciune
Și cred ca stiu de ce mi-a recidivat candida (tind sa cred ca asta e), de la spermă, care știu că afectează mediul din vagin, am dreptate? spermatozoid  spermatozoid  spermatozoid
Al meu se termină ?n mine de la nuntă (de o lună jumătate), se mai termina și c?nd luam AC și țin minte că și atunci am avut probleme uneori (deși atunci mergeam imediat la baie să mă spăl). disperat

Ultima oara a fost editat de Jasmina (2012-08-18 16:33:29)


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#1819 2012-08-18 16:39:21

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Pana la urma nu am mai facut cornuri. Ma apuc sa fac clatite. Nu am stare deloc. As gati non stop. cesafac


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1820 2012-08-18 17:15:49

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Va pup fete  dragi , am terminat treaba , puiul e aproape gata iar musafirii pe drum trebuie sa apara
ryana mersi ce experimente zici ?

Hell se simte ca nu esti zen ,  sper sa iti revii repede

soni te pup


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1821 2012-08-18 17:43:17

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Bună din nou. Mulțumesc de ?ncurajări.

Angel mă dăr?mă toate. C nu vede că problemele sunt maimari dec?t crede el, frate-miu divorțează, cumnată-mea s-a despărțit și se g?ndește la divorț, bebe nu vine. Nu reușim nicicum să ?nfăptuim nici alte planuri. al dracului de greu. Dar mai am puțin și intru ?n concediu. abia aștept să merg la cpsuța mea. Mică. dar acasă.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1822 2012-08-18 18:03:11

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Sonia multumesc frumos,sper sa fie cea mai buna decizie. puss  par


Betty stiu am facut de 2 ori IA,si stiu ca e lung tare tubul ala,dar iti dai seama ca am glumit referitor la metoda aia. puss  puss


Ryana multumesc,si tie si voua sa vina bb cat mai repede,buna asta a ta sa-l ia aschiuta!!!O sa o folosesc si eu.La ce te referi cand zici aschiuta? puss  puss



Onutza te pup si eu pe tine si puiuta. puss  puss


Raveca cu ce umpli clatitele?Buneeee. drool  puss  puss


Al meu e afara face gratar ,numai fum,dar ii place.


Va tzuca Ioana pe toateeeee.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1823 2012-08-18 18:08:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

angelus puss

ryana puss sper sa nu mai astepti mult!oricum nu trebuie sa cazi de acum,fara sa stii macar ca ai vreo problema.du-te la un medic bun!

raveca,cata dreptate cu citatu ala...din pacate e tarziu acum...

stormulache par eu sper ca tu sa fii fericita.meriti!

iasmina,nu stiu cati ani,dar nu depinde de noi cand ne da Dumnezeu copii.e bine totusi ca esti optimista.doar incerci doar de o luna jumate...

betty,poate o sa incerc de luna viiitoare.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-18 18:10:34)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1824 2012-08-18 18:11:01

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

hell puss offf cand pleci acasa ? mai te termina distanta asta , cand esti acolo e altceva


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.