homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81-97


#1825 2012-08-18 18:23:00

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Eu stau si ma gandesc daca acesti 2 foliculi sunt gemenii mei din vis?Daca nu fac IA o sa regret toata viata mea,si daca pierd pe drum o sa-mi para si mai rau.Nu stiu ce sa fac.La naiba ca nu gasesc o solutie.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#1826 2012-08-18 18:24:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

de dimineata citii de o fata care nu are alta sansa decat cu ovocite donate,deci niciodata sansa de a avea genetic copilul ei si zicea-nu sotul e cel cu probleme.si radea.suntem 2 infertili care se iubesc la nebunie si asteptam sa vina si bebe nostru cand o fi sa fie.

mi-e rusine in asemenea momente ca ma doare...

ioana,mergi pe realitate,nu pe vise.pune in balanta ambele situatii.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-18 18:25:13)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1827 2012-08-18 18:26:23

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

soni nevoia te face puternic, sa nu iti fie rusine de durerea ta , din contra sa o accepti si sa lupti sa o invingi, dar niciodata rusine

ioana nu stiu ce sa te sfatuiesc


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1828 2012-08-18 18:32:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

angelus puss ai dreptate.da cand stii ca pe tine te doare o lupta neinceputa.bun,nu iti da Dumnezeu copil natural.da,asta e o durere,iti da probleme si nu poti avea copil,da,e durere.da cand stii ca in lumea asta sunt femei de varsta cu mine sau mai mici sau mai mari care au trecut prin atatea proceduri FIV,prin atatea operatii,atatea chinuri si durere si eu spun ca sufar ca nu am un copil,fara sa fi luptat decat poate pe jumatate?asta ma face slaba.si eu aveam parerea ca sunt puternica!sa cad pt ca vad femei cu burtile la gura,sa nu pot sa ma impac cu ideea ca asta e,toti distrusii au copii,nici nu stiu cum i-au facut si nici nu-i vor?tot slaba dovedeste ca sunt....daca ar trebui sa trec prin tot ce trec femeile alea,ce voi face?daca acum am cazut?Dumnezeu cand am inceput lucru la bebe a decis sa nu il am natural.sa ma chinui.cine stie ce va mai urma.mi-e rusine ca am cazut de atatea ori in drumul meu spre copilul meu la care nu voi renunta decat cand voi fi zece metrii sub pamant!

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-18 18:33:28)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1829 2012-08-18 18:40:30

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Mda, Sonia, masina timpului n-are marsalier, din pacate!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1830 2012-08-18 18:40:59

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana, eu aș face cel mult injecția care să spargă foliculul și aș ?ncerca natural. Dar tu trebuie să faci ce consideri tu mai bun.

Soniuc, mulțumesc par

Angeluș, la ?nceputul lui septembrie merg acasă. Dar parcă tot greu ?mi pică că nu pot merge nici o zi la frate-miu. sad


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1831 2012-08-18 18:41:02

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Sonia uite iti dau exemplu o fata pe ce o cunosc virtual,si am suferit alaturi de ea la orice esec.A facut 14 Fiv si la nici 1 nu a prins bebe,are acum 42 de ani si de 1 an e divortata de sot,a lasat-o ca nu mai mergea,ca nu face copii nu pot sa o intreb.Sunt cazuri si cazuri sa stii.Puternica tu esti,de ai ajuns cu speranta pana aici,si nu ar fi pacat sa renunti,si sa te ridici sa o iei inca un pic inainte,cu speranta?Nu e rusine ce zici tu acolo,si eu sunt in aceiasi oala cu tine,chiar daca am 8 ani de incercari,si 3 sarcini pierdute,si sa stii ca durerea e mult mai mare cand ai sarcina si o pierzi,am ajuns sa ma rog la DD daca vrea sa ma faca mamica,sa-mi dea sarcina sa o si duc,de nu sa nu mi-o mai dea,ca la fiecare sarcina pierduta parca imi taiai un picior sau 1 mana,ma simteam inutila,si nu buna de nimic,si ma inchideam in mine,imi era rusine si de sot,ca nu sunt in stare sa fac 1 copil,ce femeie sunt eu?Multumesc lui DD ca ma intelege,ca la urma urmei ma putea lasa,asa cum l-a sfatuit masa.Capul sus ca esti plina de putere si speranta si e pacat sa cedezi acum pe ultima suta,asta e proba lui Dumnezeu sa te vada cat de pregatita esti ca sa devii mamica,aratai ca esti puternica si nerabdatoare.Pup mare fata puternica!!!


Angelus sarumana pt ca ai acceptat invitatia,acum vad si eu mumoasele tale.Pup


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1832 2012-08-18 18:44:30

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Hell, imi pare rau ca ai probleme. Sper sa se rezolve pana la urma cu bine toate. par

Ioana si eu as incerca tot natural daca as fi in locul tau. par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1833 2012-08-18 18:49:50

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Hell ca bine zici,ma voi monitoriza pana sa plec,verific sa fie macar 1 bun si fac injectia,dupa aia ce va vrea DD.Macar stiu ca nu pierd banii de pe IA.O sa-i zic doctorului sa-mi dea hartie sa.mi cumpar injectia,sau sa mi-o dea ei de la clinica si vom vedea.Pana aici parca toate au mers bine,sa vad eu analizele ca acolo ma cam doare pe mine.

De am un uter ce nu tine sarcina?Ce ma fac eu?Offf cate probleme imi fac pentru un copil mama lui dar.

O sa-l rog pe doctor sa-mi dea sa iau clexane gratis de aici de am nevoie si aspenter si o sa vad acolo ce mama masii fac.



Raveca sa stii ca si eu zic tot asa,ca de fac stimulare bag mult acum,poate ca acesti foliculi sa-i necajesc cu stimularea,si sa nu-i las sa creasca ca lumea,si sa fie goi la IA,si automat am dat-o in bara.Cum va vrea Dumnezeu.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1834 2012-08-18 18:56:06

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Hai, Ioana ca va fi bine pana la urma pentru toate! Important este sa nu abandonam lupta si nu lasam gandurile negative sa ne cuprinda.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1835 2012-08-18 18:56:48

serbans
Full member
Inregistrat: 2012-02-22
Mesaje: 174

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

buna fetelor!ce mai faceti nu stiu daca ma mai tineti minte, sunt fata care nu mai spera la bebe si vroia o adoptie(hell tu m0ai sustinut) , imi era dor de voi , si vroiam sa va zic , ca am reusit sa raman insarcinata , marti merg la control , am 3 teste cu liniuta slab vizibila dar e se vede destul de bine!va pup pe toate

Offline

 

#1836 2012-08-18 19:03:36

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Serbans, felicitari! Sa ai o sarcina minunata si un bebe sanatos! rugaciune


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1837 2012-08-18 19:05:28

serbans
Full member
Inregistrat: 2012-02-22
Mesaje: 174

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

multumesc mult raveca , abia astept sa-mi confirme si doctorul:)

Offline

 

#1838 2012-08-18 19:45:05

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

Ioana, cu siguranță nu e așa grav. clexanele sunt gratuite doar pentru gravide.

Serbans, Felicitări. ?ți doresc o sarcină frumoasă și ușoară și o ?nt?lnire perfectă peste vreo 36 de săptăm?ni


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1839 2012-08-18 19:51:40

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

serbans a scris:

buna fetelor!ce mai faceti nu stiu daca ma mai tineti minte, sunt fata care nu mai spera la bebe si vroia o adoptie(hell tu m0ai sustinut) , imi era dor de voi , si vroiam sa va zic , ca am reusit sa raman insarcinata , marti merg la control , am 3 teste cu liniuta slab vizibila dar e se vede destul de bine!va pup pe toate

Daca nu mai sperai insemna ca ai incercat ceva timp... Poti sa ne spui si noua cum ai reusit, daca ai luat tratament ceva... cam toate care intram aici avem probleme de conceptie a unui bebe...
Si nu in ultimul rand felicitari pt minunea mica gravida  si sa va dea Dumnezeu multa sanatate!


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

#1840 2012-08-18 20:06:13

serbans
Full member
Inregistrat: 2012-02-22
Mesaje: 174

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

MULTUMESC DIN SUFLET HELL:*! iulya333 nu am incercat foarte mult timp , dar dorinta mea era atat de mare incat mi s-a parut o eternitate, fiecare luna era un chin pt ca aveam menstra neregulata , am avut impresia ca doctora la care mergeam era varza ca eu stiu mai bn , si multe peripetiisi...luna trecuta pe 21 am avut menstra si m-am gandit ca ultima incercare inainte sa ajung arasi la alte tratamente sa fac gentamicina cu ampicilina , doar asa , rau nu cred ca puteau sa-mi faca , asta in timp ce eram la menstra timp de 5 zile, pe deasupra am fost si la mare, si dupa ce am venit am zis ca sigur am racit iar la ovare ca am stat pe nisipul ala rece si am prins si 2zile de ploaie, asteptam sa-mi vina menstra si acum 3 zile mai aveam prin casa un SC desfacut aruncat prin casa , si l-am facut , mi-a iesit o liniuta slaba slaba de tot , ieri am facut inca un barza si se vedea , astazi de dimi cu prima urina  si CB!a si nu m-am mai gandit prea mult ca sunt a fost cam ceva gen ...ultima incercare, dar tot ca pe ace am stat inainte cu cateva zile sa-mi vina era foarte ciudat , pt ca simteam am simtit ceva asa, un sentiment ciudat! crede-ma ca la un mom dat am zis ca nu mai pot , m-am interesat si de adoptii , mi-am innebunit sotul!fetelor si inca ceva Dumnezeu este , si este mare, stiu ca acum vorbesc din alta pozitie dar credeti-ma ca am mers inclusiv pe calea bisericii, si atat de disperata am fost incat am mers si la preot care este un om extraordinar , si i-am zis ca sunt invidioasa pe prietenele mele insarcinate, i-am zis ca, cu nadejdea'n Dumnezeu mai bn merg la doctor , si el mi-a zis ca si doctorii tot cu ajutorul Lui REUSESC!acum nu stiu ce sa zic , dar ascultati-va inima , si intuitia ca nu va minte!!

Offline

 

#1841 2012-08-18 20:09:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

ioana,plina de speranta nu sunt deloc.din pacate,acum nici plina de putere.si din pacate nici pe ultima suta de metrii.nu zic ca compar durerea mea cu cea a unei femei care a pierdut.fiecare durere e unica,ca e mai mare sau mai mica...nu cred ca putem masura.faptu ca eu poate nici prin FIV nu voi ramane,apoi se termina sacu cu bani,ca,na,nu scoti oricand peste 200 mil o data,faptu ca tu ramai gravida,da din cauza problemelor de trombofilie de care n-ai stiut ai pierdut,ca eu asta cred ca ai...da facand clexane vei ramane si vei avea bebe....na,eu sunt balanta,da nu cred ca trebuie pus in balanta.

serbans,felicitari!eu sincer nu-mi amintesc povestea ta.nu ai stat prea mult aici.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1842 2012-08-18 20:15:30

serbans
Full member
Inregistrat: 2012-02-22
Mesaje: 174

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

sonia30 nu prea pt ca eram prea disperata si destul de sensibila si nu am suportat critica smile si atunci am renuntat sa mai intru anuntand

Offline

 

#1843 2012-08-18 20:18:41

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 81

serbans,nu-mi zice,critica din partea mea,right? lol

stiu ca te-am intrebat ceva,da pela topicu cu ovulatia.mi se parea ca esti la inceput,nestiutoare....

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-08-18 20:19:18)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.