homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-11


#191 2012-08-29 00:43:40

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

n-a mai facut deloc febra, sper sa fi scapat. va pup, fug in pat, in ultimele 24 ore eu am dormit doar 3 chicot. somn usor pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 



#192 2012-08-29 01:05:38

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Mulţumesc fetelor


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#193 2012-08-29 01:19:06

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

poke, zi-mi si mie ce te-am ntrebat in pag 5. sarumana !

janis, eu nu am de gand. dar simt ca "altii" au de gand...

Offline

 

#194 2012-08-29 07:27:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hell si sanatate puilor bolnavi sad puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#195 2012-08-29 07:42:19

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata puss

adina de ce zici asta ?? Ti a dat ceva de inteles?


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2012-08-29 08:09:47

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata, mamici puss
Am avut si noi o noapte cu aspirat de muci pe la ora 3, readormit dupa o ora, trezit dupa jumate, etc. sad Si toate astea...la mare. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#197 2012-08-29 08:19:59

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

lucky sad pupam Tudi bolnavior puss


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#198 2012-08-29 08:54:48

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata
Sunt umflata toata..ma dor urechile sad

Pup bebeii bolnaviori puss puss

Lucky imi pare rau ca ati patit asta la mare...nu puteti pleca? Hotelurile mari stiu ca dau parca si banii inapoi daca faci cerere....

Al meu bebitz maraie in somn des,plange.el nu era asa..l-or durea si pe el urechile?(am stat in parc pe vant ieri,dar el a fost in boba majoritatra timpului) ma gandeam ca o fi fost mai protejat.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#199 2012-08-29 09:12:58

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

hello!
adina, nu pot zice ca e afectat. e un copil normal, comunicativ-prea comunicativ uneori ca imi innebuneste urechile povestindu-mi de toate lol , relationeaza ok cu copiii...
dar parintii s-au despartit cand el era mic, avea 2 ani si au avut in continuare o relatie foarte ok. adica, nu s-a ajuns la faze de genul 'nemernicul de taica-tu' , nesimtita de mama-ta, etc...fiecare a respectat copilul si s-au respectat intre ei. asadar, copilul a stiut ca chiar daca mami si tati nu traiesc in aceeasi casa, fiecare il iubeste cel mai mult pe lume pe el.
iar cand fiecare din parinti s-a recasatorit i s-au explicat treburile....asa ne-a acceptat si pe mine si pe sotul mamei lui foarte usor, si la fel a facut si cu fratiorii lui.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#200 2012-08-29 09:20:26

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

'Neata,

offff...Lucky  kram Am patit-o si eu la munte dar ii curgea doar nasul nu avea nimic altceva. Din cate stiu eu aerosolii de la mare fac bine cand esti racit sau rosu in gat.

Janis, e posibil.......are febra? Vantul e purtator de virusuri din pacate.... sad

Al meu face febra spre seara intre 37.4 si 37.7. Ieri i-am dat doar la pranz si seara nurofen. Sa-i mai dau ceva sau sa-l las asa?


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#201 2012-08-29 09:21:12

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata smile

Fetelor, cum arata bubitele de pojarel? De azi dimineata Vlad are niste bubite rosiatice pe burtica, spate si gatut. La 10:30 ma duc sa-l vada doctorita.
Nu sunt iesite in relief, sunt la nivelul pielii.

Offline

 

#202 2012-08-29 09:24:55

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata!

Mi s-a stricat frigiderul... IAR, mi s-a dezghetat toata carnea din congelator, pare ca raceste dar nu destul ... Habar nu am, am vorbit la telefon cu un domn care ne-a mai reparat o data frigiderul si mi-a zis ca pana in 12 e la noi sa vada ce si cum... Sper sa scap ieftin, banii pt reparatie i-am scos tot de pe overdraft, deci iar mi-am marit datoria, abia am dormit de nervi, de neputinta asa, m-am certat si cu al meu caci a luat bani in avans de la servici pe care i-a si cheltuit, trebuia lapte pt Iulia si iaurturi, bineinteles ca i-a fost lui pofta de ceafa si carnati la gratar desi mai avea in congelator un cotlet si un carnat ramase de la alta pofta, mai era si supa de galuste... M-am saturat sa ii tot spun sa nu mai dea banii aiurea, sa manance ce e in casa, sa o lase mai usor cu poftele astea, el de ce nu vede cat de greu ne este?!?!? grater grater grater Cumpara de pofta, nu mananca tot, ce ramane baga la congelator si uita de ele... Simt ca ma lupt cu morile de vant! Ce ne faceam daca si eu eram la fel de cheltuitoare si de uituca...
Imi cer scuze, m-am mai descarcat si eu... grater grater grater

Rruxxy, nu stiu ce sa zic, eu nu am avut pojar, multa sanatate!
Janis, vezi daca are temperatura, poate are decat nasucul infundat, Iulia de asta se foieste noaptea daca e bolnavioara, ori de la nas ori de la vreo durere de gat sau dinte...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-08-29 09:30:28)

Offline

 

#203 2012-08-29 09:26:01

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

nu are nimic Juli, doar maraia in somn, in rest e normal
bolnava sigur sunt eu, am ganglionii umflati...ma simt varza....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#204 2012-08-29 09:44:06

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Janis sa-l verifici pe la gat si urechi pt linistea ta. oricum avand in vedere ca esti si tu bolnava e bine sa pui ceva la gura cand stati aproape unul de altul. Poti incerca cu oscilo pt imunitate si tu si el.

Daca-l alaptezi continua sa-i dai este f important pt ca organismul tau produce anticorpi pe care ii poti tranmsmite si lui prin laptele tau ceea ce-l va ajuta sa fie mai strong smile Eu si cand am avut enterocolita i-am dat san.

Pupici la bebeii bolnavi  puss

Ultima oara a fost editat de Juli (2012-08-29 09:46:07)


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#205 2012-08-29 10:14:50

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Neata
Eu sunt in bagajit si alex e cu bunica-sa pe afara.

Ruxx stiu ca trb sa aibe lichid in varf ca sa fie pojar
Lucky pare rau sad

Adina pare rau.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#206 2012-08-29 10:22:19

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Multumesc fetelor

Juli normal ca ii dau tzatza...cred ca si in coma ii dau!! lol
Oricum mancare nu mananca,de biberon nu stie rotfl

Adina sad probabil tot raul spre bine..
Cmin spor la bagaje


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#207 2012-08-29 10:28:37

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

wave neata fete dragi
lucky,voi sunteti la mare si eu tot te bat la cap pe bazar si pe mess  visslar am vazut eu ca nu raspunzi si doar acum am citit ca sunteti la amre si aveti si mici probleme...eu te astept sa revii acasa si vb atunci despre ghetutele crem pe care vreau sa le cumpar de la voi!
mamici,A nu mananca nimic..ce ma fac eu,ce ma fac?are 1 an si 9 luni si 9.400 g  grater  grater  grater eu plang de nervi si de neputinta cand il vad asa mic si slab, e cel mai mic din parc dintre copiii de vs lui..iar incep, dar NU MAI POT  supa  supa  supa si nu stiu cum sa fac si ce sa fac sa pape si el..are o per in care refuza tot ce ii dau cu lingurita....in schimb daca eu mananc din farfurie cartofi pai sau sunca presata  vrea si el si chiar baga mana in farfurie..pai cum ii dau eu sa pape asa?din astea?pai unde papa el legume,carne,fructe zilnic cum papa pana acum?


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#208 2012-08-29 10:32:09

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

neata fete
pupam si noi bebeii bolnaviri si mamicile grijulii si obosite.
si noi de 2 nopti avem treziri la o ora o ora jumatate, nu stiu ce are, ca si cand se trezeste suge cu pofta, deci nu o suspectez ca i-ar fi foame. se agita foarte multttttt e cu picioarele si mainile mereu prin aer, dupa gat,sub gat, cand pe spate cand pe burta, ceea ce o ?ajuta? sa mai dea si afara din laptic.
azi merg cu ea la doctorita, controlul lunar, si sa-mi zica ea daca e dinte ce vad eu in gurita ei sau m-am orbit eu de tot. in rest e foarte vesela, nu pare obosita, nu doarme mai mult in timpul zilei...

si bineinteles ca daca povestesc asta la cumnate or sa zica ca sigur nu-i mai ajunge lapticul, ca trebuie sa ma apuc sa-i dau mancare ce tot o tin atata, ca trebuie sa stie si altcvea decat lapte..noroc cu sotzoiu care zice lasa ma ca i dam de la 6 luni incolo lol

Ultima oara a fost editat de AmaliaRaluca1985 (2012-08-29 10:33:40)


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#209 2012-08-29 10:46:41

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Ddunia, am avut si noi problema asta in jurul varstei de 2 ani si a fost o perioada lunga cand el nu manca fructe si legume (nu mar, para, etc), dar banane cu iaurt la greu. Anul trecut la mare a fost chin cu mancarea.......noroc cu borcanele pt copii ca mai manca ceva.
Apoi cand a implinit 2 ani am avut perioada cand nu mai vroia nimic, decat lapte si eventual iaurt (cu chiu cu vai, cu plansete, tipete, nervi..... bang ). Asa ca am renuntat si l-am lasat in pace. In schimb daca ii dadeam sticsuri, pufuleti mance imediat..........mi-a spus medicul ca asta se intampla cand faci greseli alimentare......adica cedezi si ii dai ce vrea si ca tb sa-l las nemancat.  nustiu

Asa ca mi-a dat aperin pt pofta de mancare, si i-am dat o perioada. Mari efecte nu a avut, dar treptat a inceput sa mai guste ceva. Apoi a fost o perioada cand manca numai piure cu peste..... nustiu Astfel ca am ajusn sa avem tranzit lent, cu greu si rar..... disperat
Am inceput apoi cu suc de pertocale dimineata pe stomacul gol, pt ca nimic nu dadea roade...
Nici acum nu mananca mult, ca inainte, e inalt si slab si gusta din toate....a reinceput sa mamance ciorba, acum mananca si legume, fructe.
Asta e stilul si apetitul lui.....m-am obisnuit dupa ce am vazut ca la analize e ok si nu are nici un fel de lipsa.

Sfatul meu e sa-i faci totusi si un analize pt giardia, si daca are sa faci tratament. Daca nici in urma tratamentuluio nu se schimba (cum a fost la mine), inseamna ca asa e el.......nu-ti fa griji treptat va incepe sa mai guste din mai multe, pune-i pe farfurie mai multe tipuri de fructe, legume, mananca si tu ceea ce vrei sa-i dai lui si poate incet, incet se da pe brazda smile


Al meu cand vede farfurie cu nectarine zice "nu mananc niciodata" asa ca ii las pe masa si dupa un timp se duce singur si mananca  big_smile


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.