homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-93


#1749 2012-09-17 16:52:34

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

rotfl2 faceti campanie? garga, eu zic sa ii iei alta jucarie, ce gasesti prin magazin asemanator si poate prinde drag de aia si o uita pe asta, ca nu e asa tragic, na, o sa invete el sa doarma bine si fara ea.
geo  puss
andre, luna viitoare!  goodluck

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-17 16:52:57)

Offline

 



#1750 2012-09-17 17:06:51

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

aoleu pass ce sa uite, ca si fie-mea are un urs preferat e jale fara ala, il usuc cu feonul cand il spal,se pune pe plans imediat de nu-l vede,nu se culca fara el desi are inca 3 ursi cam la fel


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#1751 2012-09-17 17:24:41

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Hello mamici, nu prea mă simt bine de două zile am o stare de vomă, ca abea pot să măn?nc.


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#1752 2012-09-17 17:26:25

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

buna ziua

am nimerit " bine"....
am pus poza pe FB poate o gaseste cineva

o sa ma uit si eu dupa jucarica

eu sunt praf cu oboseala , am vomitat azi noapte pana si " fierea"....Ma dispera andu cu tzizti a lui noaptea, nu stiu ce are, dar NU imi dau seama cand se mai odihneste el, este mereu mufat si mereu cu cerinte grater, am dormit atat de starmb ca am torticolis acum si ma intorc ca robotii big_smile

hai ca am intrat sa ma vait

pupacesc bebelusii bonlavi, andreea sad imi pare rau ca a venit cm...

pass, ruxy mai e putin la voi big_smile

kata ai un avatar pe fb....de mor de dragul lui, l-am aratat la toata familia...si Andu a vazut...uite mama bebe papa tzitzi...serios ca eu nu vazusem...dar ...obsedila al meu lol)cu ochii la tzatzele tale

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-09-17 17:29:25)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1753 2012-09-17 17:28:01

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Gargarito dacă nu poate dormi cel mic fără ea, eu spun să i-o cumperi, bine?nţeles după posibilităţi. Pupici


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1754 2012-09-17 18:01:09

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

garga, eu zic sa reconstitui traseul din acea zi si sa intrebi. Nu stiu unde ai fost dar am inteles ca ai calatorit. Deci poti intreba la sofer, daca ai intrat intr-un magazin la o vanzatoare, sau sa trimiti la cine ai fost in oras. Sincer cred ca asa ai cele mai mari sanse sa o gasesti. Nimeni nu are nevoie de o astfel de jucarioara. Succes!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1755 2012-09-17 18:03:40

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

garga, dar daca ii spui o poveste , ca a plecat ursuletul la mamica lui .. sau la o veverita mica mica .. sau ceva la care e el receptiv, nu ar merge ?

eu cu o poveste de asta am rezolvat-o pe suzi smile . zic si eu .. poate daca isi alege alta, singur, pe care o vrea el, o sa fie ok.


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1756 2012-09-17 18:04:34

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

andreea si care mai sunteti din tm,ce stiti despre dr anca malai?mi-a recomandat-o cineva,mi-a zis ca in caz ca nu-i trece alei mele fetite infectia la urina,sa merg la ea,ca ea si-a vindecat copilul la ea si ca e ff buna,stie cineva ceva despre ea?


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1757 2012-09-17 18:32:22

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

va pup pe toate fetele!
Allyna, sorry de tzatzist sad

mi-a venit comanda de la miniprix(Dana, tie?? ) nu stiu de voi, dar mie mi se pare o droaie de haine pt doar 1mil big_smile

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/3391_imag0826.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/3391_imag0828.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/3391_imag0827.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/3391_imag0829.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/3391_imag0831.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/3391_imag0832.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/3391_imag0833.jpg
nici nu stiu daca am pozat tot lol 11 articole am avut

le:ah da, si inca un pantalon negru de casa, nu e pozat decat pe dedesubtul altuia, nu se vede bine

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-09-17 18:33:32)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1758 2012-09-17 18:53:55

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

gargarita a scris:

nu pot sa cred, am gasit-o pe ebay.fr. dar costa o caruta de bani grater
http://cgi.ebay.fr/Doudou-Plat-Lion-Ora … 2c5de90997

garga ,ai gasit-o pe un site frantuzesc pt ca aici e o adevarata moda ca fiecare copil sa aiba doudou-ul lui de care e agatata suzeta ,la ce pret zici ca l-ai gasit pe ebay ca nu foarte departe de mine e un kiabi si poate pot merge daca ma lasa asta mica a  mea ...desi cred ca pe ebay e oricum mai ieftina..;

Offline

 

#1759 2012-09-17 18:59:40

angeldarkwoman
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 1660

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

mamici, burtici , e normal sa ai dureri usoare de burta in 3 sapt de sarcina?


What doesn't kill me, makes me stronger

Offline

 

#1760 2012-09-17 19:02:16

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

eu aveam ,de fapt asa mi-am dat seama da eram insarcinata ...si mi-era si greata raaaauu de tot !

Offline

 

#1761 2012-09-17 19:09:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

lucky lol puss

geo  cesafac  multam ca mi-ai spus. Stef nu intelege ce-i spun eu, nu merge cu povesti sad

pass, mai am asemanatoare dar el e fixat pe aia...

ramo, deci tu ma intelegi. eu nu o mai uscam cu feonul, i-o dadeam asa big_smile dar e subtirica, se zvanta repede.

Ally, nu stiu daca ai vazut mesajul de zilele trecute. ia legatura cu Camy ca nu mai are nr tau de tel.  zilele astea ajunge soacra ei.
iti multumesc pentru implicare puss

Inna, am fost cu un autobuz anume, cu un sofer anume. apoi in 2 magazine pana sa realizez ca nu mai este. in magazine m-am intors si am intrebat, de sofer inca nu am dat. asta speranta o mai am sa o fi pierdut-o in autobuz si sa o fi dat-o cineva soferului  rugaciune

Ioana, asa o sa facem ca vad cum sufera fara ea. sigur ar uita-o pana la urma dar daca stiu ca ii este atat de draga, vreau sa fac tot posibilul sa o aiba din nou.

Ada, ce inseamna doudou? big_smile 24 euro e pe ebay, cu transport inclus. ma mira pentru ca eu am cumparat-o cu vreo 20 si ceva de lei cred, nu stiu de ce e asa scumpa, ca si pe alte site-uri tot cam la fel am gasit sad nu vreau sa te deranjezi, e greu cu bebe mic, stai linistita. multumesc mult pentru intentie puss

Angel, de tine e vorba, fata draga?  smile da, sunt normale. dar e de preferat sa iei nospa pentru ca sunt de fapt mici contractii care nu fac chiar bine.

ma simt prost ca am tastat atata pe tema jucariei copilului meu.

Janis, foarte frumoase sunt hainutele si ai iesit f bine la pret. sa le poarte sanatos Raresel!

Offline

 

#1762 2012-09-17 19:21:11

angeldarkwoman
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 1660

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

gargaritzule nu e vb de mine. Am o prietena care locuieste in londra , vineri trebuia sa-i vina menstra , si samibata seara si-a facut testul de sarcina , digital( iti arata exact sapt etc) si i-a iesit ca e insarcinata , si  mi-a zis ca are dureri light ca la ciclu . cat timp tin durerile astea? Stiu de no spa dar in londra nu gaseste , si pana ajunge la dr mai este. II trebuie programare , si acolo te programeaza la 2 sapt . lucreaza zilnic 12 ore , sta in picioare.


What doesn't kill me, makes me stronger

Offline

 

#1763 2012-09-17 19:29:42

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

garga, copiii sunt f isteti si receptivi si pricep absolut tot ce le zici. ei te asculta si cand nu vb cu ei, ciulesc urechile si baga la capsor. eu il pun pe S sa imi dea telecomanda, sosetele rosii din punga plina cu sosete big_smile, nush ce mai imi trebuie sa imi duca si sa bage in masina de spalat etc etc. ei pricep TOT, chiar daca Stef nu vorbeste inca, sa stii ca te intelege. asa ca si eu zic ca Geo., mi se pare cea mai buna idee cu povestea.  tummenupp  m( Sebi stie pana si de mos craciun, iar cand nu are chef sa iasa afara ma pacaleste, ma anunta ca "poua" (ploua). si nu l-am invatat eu, aude la noi discutii si invata. )

ally sad

ioana, alaptezi? eu asa ma simteam cand il alaptam intr-o perioada cand era tot asa mic.

am fugit afara in parc desi a plouat, azi e una din zilele preferate de sebi, se baga in toate baltile, il aduc in casa ud si murdar, asta e, e distractia lui in astfel de zile big_smile

Offline

 

#1764 2012-09-17 19:34:53

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

gargarita a scris:

lucky :)) :kiss:

geo  :-s  multam ca mi-ai spus. Stef nu intelege ce-i spun eu, nu merge cu povesti :(

pass, mai am asemanatoare dar el e fixat pe aia...

ramo, deci tu ma intelegi. eu nu o mai uscam cu feonul, i-o dadeam asa :D dar e subtirica, se zvanta repede.

Ally, nu stiu daca ai vazut mesajul de zilele trecute. ia legatura cu Camy ca nu mai are nr tau de tel.  zilele astea ajunge soacra ei.
iti multumesc pentru implicare :kiss:

Inna, am fost cu un autobuz anume, cu un sofer anume. apoi in 2 magazine pana sa realizez ca nu mai este. in magazine m-am intors si am intrebat, de sofer inca nu am dat. asta speranta o mai am sa o fi pierdut-o in autobuz si sa o fi dat-o cineva soferului  :rugaciune:

Ioana, asa o sa facem ca vad cum sufera fara ea. sigur ar uita-o pana la urma dar daca stiu ca ii este atat de draga, vreau sa fac tot posibilul sa o aiba din nou.

Ada, ce inseamna doudou? :D 24 euro e pe ebay, cu transport inclus. ma mira pentru ca eu am cumparat-o cu vreo 20 si ceva de lei cred, nu stiu de ce e asa scumpa, ca si pe alte site-uri tot cam la fel am gasit :( nu vreau sa te deranjezi, e greu cu bebe mic, stai linistita. multumesc mult pentru intentie :kis
Angel, de tine e vorba, fata draga?  :) da, sunt normale. dar e de preferat sa iei nospa pentru ca sunt de fapt mici contractii care nu fac chiar bine.

ma simt prost ca am tastat atata pe tema jucariei copilului meu.

Janis, foarte frumoase sunt hainutele si ai iesit f bine la pret. sa le poarte sanatos Raresel!

garga ,nu stiu nici eu ce inseamna  :chicot: ! de fapt  nu are echivalent direct in romana e un fel de nume generic pt toate jucarioarele astea din plus ,sunt de toate formele  si culorile posibile si pe toate le cheama doudou (doux inseamna dulce ,moale ,fin si  cred ca de acolo vine si numele )

sunt aproape sigura ca nu costa 24 E ,ca este cunoscut ca un magazin ieftin !cred ca o sa merg vineri prin zona asta ,sa stii ca merg cu placere , si eu acum sunt pe cale sa_i scot suzeta la a mea si-mi dau seama ce greu ii e fara !daca nu ne ajtam noi mamele intre noi atunci cine???

Offline

 

#1765 2012-09-17 19:38:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

angel, am inteles. cred ca depinde de fiecare cat dureaza. de la cateva zile la cateva saptamani. daca deja trebuia sa-i vina menstra vineri inseamna ca are 4 saptamani si ceva de sarcina si este in saptamana a 5-a. testul ala arata cate saptamani sunt (aproximativ) de la conceptie, in functie de nivelul de beta HCG; dar varsta sarcinii se calculeaza in saptamani, din prima zi a ultimei menstruatii.
e rau daca nu are cum sa se menajeze si nici la doctor nu poate ajunge curand  cesafac

Pass, sunt convinsa ca asa este in cazul lui Sebi smile. o sa povestesc eu odata despre cat intelege Stef.

Offline

 

#1766 2012-09-17 19:42:55

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

ada, multumesc tare mult! doar daca nu reprezinta un efort prea mare. daca pana vineri rezolv ceva, te anunt.

Offline

 

#1767 2012-09-17 19:43:49

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

angel si pe mine ma durea dar am avut probleme..am si sangerat..am luat tratament cu progesteron pt intarirea sarcinii!
te sfatuiesc sa te duci la medic


garga multumesc!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.