homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20-94


#1768 2012-09-17 19:50:04

angeldarkwoman
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 1660

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

gargarita a scris:

angel, am inteles. cred ca depinde de fiecare cat dureaza. de la cateva zile la cateva saptamani. daca deja trebuia sa-i vina menstra vineri inseamna ca are 4 saptamani si ceva de sarcina si este in saptamana a 5-a. testul ala arata cate saptamani sunt (aproximativ) de la conceptie, in functie de nivelul de beta HCG; dar varsta sarcinii se calculeaza in saptamani, din prima zi a ultimei menstruatii.
e rau daca nu are cum sa se menajeze si nici la doctor nu poate ajunge curand  cesafac

Pass, sunt convinsa ca asa este in cazul lui Sebi smile. o sa povestesc eu odata despre cat intelege Stef.

si isi doreste f mult copilul asta , a lucrat intensiv la asta. i-am zis sa sune azi la medicul de familie sa o programeze ca are program pana la 2 . Au un sistem de sanatate ciudat acolo , plus ca lucreaza la un azil de batrani , ii mai ridica sta toata ziua in picioare. Sper sa o menajeze colegele ei , sunt si rasisti englezii astia. mersi gargaritzule pt raspuns . cred ca voi scrie in locul ei pe aici.


What doesn't kill me, makes me stronger

Offline

 



#1769 2012-09-17 19:56:31

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Buna mamici lamaia afecteaza dacă alaptez?  Schimbă gustul laptelui?


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#1770 2012-09-17 20:16:24

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Momentan s-a oprit lol A curs doar putin.

Sweety, e buna, e o dr specializata in homeopatie.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1771 2012-09-17 20:26:50

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

andreea rotfl o fi bebe?


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1772 2012-09-17 20:42:42

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Multumesc pentru rasp puss !!

Cred ca o sa il imbrac in tricou si pantaloni.Daca mai transpira si asa o sa-l las in body.

Garga sad sper sa o gasiti.Eu am pierdut pe didu (suzeta) intr-o seara si apoi am mai incercat 2zile sa scapam de ea si a fost horror grater .


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1773 2012-09-17 22:00:44

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Garga, crei tu ca nu intelege dar ei inteleg tot. Asa ca daca cumva nu o gasesti si ii tot spui ca a plecat la mamica lui sau alte povesti cu siguranta va intelege.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1774 2012-09-17 22:10:07

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Pass da alaptez mă simt de parcă aş avea ceva greu ?n stomac, am stare de vomă dar şi gaze


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#1775 2012-09-17 22:17:45

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

fetelor de acord ca inteleg tot ce le spui,dar daca e vb de jucaria preferata credeti-ma ca nu vor sa inteleaga, cand le vezi tristea din ochisori cautand si intreband de ea,pfuaii le lasi naiba de povesti si-o cauti smile


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#1776 2012-09-17 22:25:04

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

miri, gata cu suzi la voi? pierderea aia a fost intentionata, ca n-am inteles.

Angel, te asteptam pe aici oricand doresti par

Offline

 

#1777 2012-09-17 22:45:04

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

doudou este jucarie din plus preferata
janis, da, mi-a venit si mie comanda de la miniprix, 10 articole cu 95 lei, super am iesit lol
am tot cautat pe net dupa jucaria lui stef si m-am entuziasmat degeaba vazand-o de vanzare la cineva, era deja vanduta, cu 15 lei
si astia de pe ebay vor s-o dea cu 24 euro :-O
mai caut pe net ca noi nu avem kiabi in oras (gargaritz, nu trebuie sa te simti prost ca ne-ai spus de jucarie, toata lumea cauta cu placere puss)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1778 2012-09-17 23:01:25

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

pai nu vor sa inteleaga  big_smile  , dar trebuie facuti sa inteleaga pt ca sunt unele chestii ... nenegociabile big_smile  nu? sa imi vars si eu oful.
sebi nu intelege de ce trebuie sa ii tai unghiile, sa il spal pe cap si sa il imbrac cu haine cand el se simte f ok in pielea goala. problema e ca, daca nu-i tai unghiile aduna microbi sub ele si da in enterocolite, daca nu-l spal pe cap face paduchi si daca nu il imbrac raceste. eu il tin si acum gol pusca, adica nu il tin eu, dar doarme numai cu un maieu de bbc pe el si chilotel de bbc, dimineata le da jos si asa sta.  neutral  face asa pt ca toata vara numai in pielea goala a stat in casa, si asa s-a invatat. problema e ca acum e mult mai rece in casa, se mai aseaza si pe gresie, mai deschid geamuri si se face si curent...  el nu vrea sa accepte ca de acum trebuie sa umblam cu hainele pe noi si nu in popoul gol. azi dupa somnul de amiaza era rece sloi, manca frumos pranzul si era rece sloi, bocna, gol=pusca. a dormit 4 ore gol si dezvelit pt ca asa se dezveleste el in somn ori de cate ori il acopar eu, iar cand s-a trezit a refuzat sa se imbrace si nici pe mine nu ma lasa sa indrept vreo bucata de material spre el.  nustiu  l-am lasat asa dar i-am explicat 10 minute de ce e bine sa stea cu haine pe el si nu fara, si tot asa vorbesc cu el pana ma ustura in gat, alte solutii eu nu gasesc decat comunicare non stop, daca incerc sa ii pun bluza pe el plange si urla si o da jos, ori de imbracat asa cu forta in urlete nu imi place. si sa stiti ca intr-un final face de buna voie ce ii cer si explic, ori daca l-as lua pe sus si imbraca cu forta, de ex., ar iesi urat, copil plans si eu cu nervii intinsi. nu suport sa il vad plangand, din niciun motiv, nici macar de "alint".  si uneori asa imi vine sa ma infig in el dar ma abtin.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-17 23:08:39)

Offline

 

#1779 2012-09-17 23:06:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Super Dana!

Garga..nu vreau sa te desumflu dar parca Kata zicea ceva de un miros specific..si ca jucariile preferate au ceva miros si daca ii dai alta nu o va recunoaste ca a lui...
Eu as incerca sa ii cumpar ceva asemanator..o prietena asa a facut..ca a uitat girafa la plaja..si a cumparat ceva cam la aceleasi dimensiuni(un magar) si a avut succes..intr-o seara-doua dormea cu magarusul...




Mamah Pass! yikes cred ca mori vazandu-l asa dezbracat pe gresia rece grater

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-09-17 23:08:51)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1780 2012-09-17 23:13:04

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

da, nu iti zic cum am asteptat cuminte sa termine de mancat dezbracat , ii tot pipaiam picioarele si ii ziceam , uite vezi, e rece, inseamna ca iti e frig!, se uita, zicea si el ece, ece, fig, punea mana, dar daca aduceam soseta la 10 cm. de el protesta imediat. mi-am muscat buzele si am rezistat, i-am spus ca nu e nimic daca nu vrea, probabil o sa raceasca si o sa se simta rau si nu l-am imbracat. nu zic ca pricepe mot-a-mot ce e aia raceala, febra, dar intelege ce vreau de la el si intr-un final accepta sa faca lucrul ala. s-a imbracat singur linistit. dar asa e mai mereu, eu sper sa avansam si pana la iarna sa reusim sa ne intelegem pe subiectul asta ca la 12 grade in casa nu il mai tin gol, chit ca cedez si il imbrac cu forta de fiecare data  big_smile

Offline

 

#1781 2012-09-17 23:41:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

garga sad imi pare rau de jucarioara si sper sa reusiti ceva! o noapte buna, va doresc!
andreea, poate e totusi bb acolo smile
pass, am citit mai devreme un post in care ziceai ca sebic trebuie sa doarma cu ceva mic in mana. sa stii ca tot asa suntem si noi, dormim ori cu suzi ori cu o mingiuta de cauciuc chicot si cand vreau sa stea cuminte sa il imbrac ii dau ceva mititel si el il intoarce pe toate partile, il mai gusta, il mai roteste rotfl
si apropo de vorbit cu bebeii copilul meu, la 8 luni si o saptamana stie unde sunt ceasul, pestii, becul, frunza si fishic hjarta e asa dulce cand il intreb unde e cutare si el se uita in directia aia hjarta
azi ii aratam frunza intr-o carte si el se uita pe geam la un copac si facea ehhh,ehhh, ehhh rotfl o fi zis ca sunt nebuna, era si galbena frunza aia rotfl nu verde cum stie el big_smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1782 2012-09-18 00:04:58

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

da, mergea la 8 luni cu pacaleli si distras atentia dar acum nu il pot pacali ca s ail imbrac daca el nu vrea sa fie imbracat. negociem si 30 min. altele probabil ca ii imbraca fara voia lor in situatia asta dar mie nu mi se pare bine, trebuie sa inteleaga absolut tot si nu sa i se impuna cu forta, adica te imbrac eu ca pot, tu esti mic si degeaba te impotrivesti. transpir toata langa el pana incheiem explicatiile si reusesc ceva, si il vad ca a percutat.  big_smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-18 00:06:45)

Offline

 

#1783 2012-09-18 00:06:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Poke ce inteligent!
Asa era nepotumiu..stiu ca si statea sa ii arati ceva intr-o carte,sa ii citesti,sa ii canti...desi era si el nebunic statea si asculta.
Ma uit la Rares si ma ingrozesc..nu sta la nimic..cantat..vorbit...n-are nicio treaba cand vorbesti cu el..el merge in legea lui sad mi-e sa nu aiba ceva deficit de atentie..o sa ziceti ca-s nebuna...dar am mai vazut copii...dar asta al meu toata ziulica sa se catzere...nu il pot face atent cu nimic! De auzit si vazut vede sigur,nu e fizica problema sad
E prea activ? Si la mancat la fel..a dat de gust..ii place ce ii dau dar nu are rabdare sa stea sa ii dau...ii e si foame..o ora dureaza masa de pranz! In conditiile in care ii place,nu scuipa..dar vrea sa plece din scaun! Si cu tzatza la fel..nici la ea nu sta decat semi adormit...suge 1 min pleaca pe burta..il trag inapoi iar suge iar pleaca..suge acrobatic..pe burta...din mers ar suge rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1784 2012-09-18 00:07:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Of, Garga, scumpa tare aia de pe ebay ...

Uite pozele cu dulceata, cred ca se vad bucatile de para:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/49808_013n.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/49808_014n.jpg

Mamici, am incercat sa pun un filmulet cu Natalia la topic dar nu stiu daca am reusit.  cesafac

Janis, ce-mi place cum povestesti de Rares. smile

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-09-18 00:09:26)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1785 2012-09-18 00:09:29

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

janis, o fi hiperkinetic  big_smile  am mai vazut si eu copilasi asa cu baterii, zau ca iti trebuie multa cofeina. al meu e alt gen, nu s-a catarat pe nimic, nu a alergt haotic, nu topaie, el e genul studios si calculat, extrem de precaut, verifica bine absolut tot in jur, cercetas mic. sora mea ii zice "tocilarul"

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-09-18 00:11:04)

Offline

 

#1786 2012-09-18 00:59:35

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 20

Katey, arata bine dulcetica smile o sa gasiti voi cum s-o mancati. iar de nu, trimiti si catre mine un borcan ca eu o mananc si goala, cu un pahar de apa rece langa, nu-i problema tongue

Janis, o fi si felul de a fi mai activ al lui bebe dar e si varsta. ceri prea mult de la el acum sa stea linistit la masa sau ca sa-i explici tu ceva tongue are lucruri mai interesante de facut, acum cand abia a prins gustul exploratului si al independentei.

am dat comanda de jucarie pana la urma. soferul cu care am mers atunci nu a gasit-o... sad nu avea rost sa mai pierd timp. multumesc mult de tot celor care au incercat sa ne ajute, conteaza mult pentru mine par
cred ca pe asta noua o leg de el sau ceva big_smile la cat costa, daca o pierde iar, bine nu-i.

va pup mamici, noapte buna wave puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.