homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-59


#1103 2013-03-12 12:08:10

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

salutare fetelor

cmin , pai am intrat pe intrarea dinspre kika, am mers , am trecut de puma pe partea dreapta, si apoi putin in fata pe un colt sa zic asa, un magazinas micut numai cu incaltaminte de copii si ceva hainute pe un stativ din ala intr-un colt, are si incaltaminte in mijloc asa pe cutii si pe margine in rafturi.

sanca, imi pare rau si ma infior de faza cu serv, eu sunt lux la faza asta, adica e lejereanu la serv , nu zic nu, stau si pe mess, si fb, va citesc si pe voi, mai si scriu, dar na si salariu pe masura, adica fffff mic, programul insa e program  (8-17), dar la 17 am iesit pe usa maxim 17.10 (bine sunt is la la 8 fix in birou), o iau pe ana la 17.15 si apoi pana la 9 sunt a ei, ma rog cu mici pauze de mancarica, spalat vase, etc, dar suntem impreuna.....

aseara era tara haioasa, a pieptanat-o taica-su (ea are putin par ca e tunsa 0 din oct-suntem in crestere) si apoi sa ma pieptane si ea pe mine, o las, era tare bucuroasa, m-a ciufulit bine si la sfarsit imi zice ,,, esti tare frumoasa, mamica, te iubesc,, hjarta hjarta hjarta lesini si invii de placere si de bucurie .

eu de ani de zile h&m , fara matreata si la final balsam nivea, sau mai nou acum masca de par cu caviar de la avon, insa de luna asta am luat unul de plante , no*name,ca stateam tare prost cu banii, si vedem acum daca ma umplu sau nu de matreata.

offf, banii astia, desi stam super prost, eu zilnic ma uit pe fb la mamici care aduc hainute, si imi vine sa iau cu tona pt ana, eu una nu mai am cu ce ma imbraca sau incalta, dar tot ei imi vine sa-i iau si ii si iau.

cmin si eu am avut perioade cand am castigat binisor peste sot, spre dublu, dar acum s-a inversat situatia, nu ca ar conta, tot banii nostri sunt, nu s-a pus niciodata problema asta, dar sincer nu m-ar deranja sa castige suficient de bine sa ma intretina, poate par ciudata in sensul asta si ca nu imi place sa muncesc , dar nu e asa, as prefera sa fiu intretinuta numai ca sa stau aproape de copilul meu cat mai mult, caci tare ma doare inima cand mi-a zis dimineata cand ne apropiam de gradi :,,nu vreau la gradi, vreau cu tine ,mamica,, si ii explic ca ma duc la serv si am multa treaba si cu cine sa stea si ea imi rapsunde din nou sincer ,, cu tine, mamica,, ...dar cum nu se poate asta e, ne chinuim asa....nu sunt absurda , stiu ca , copilul trebuie sa mearga la gradi, scoala, etc, dar macar sa stea 4h si restul cu mine, nu 9h , din pacate sad.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-03-12 12:14:43)


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#1104 2013-03-12 12:14:14

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

asa si eu cu hainele adina, nu mai am deloc bang , partea proasta e ca nu mai am pantofi offff
ms , m-am uitat acolo si nu am vazut ,poate mai ajung fara sot sa ma pot uita in voie

adina imi poti spune, te rog, daca vrei bineinteles, cam cat se castiga la voi? suntem pe acelasi domeniu si vreau sa fac o comparatie... intr-un pm sau mess

asta cu copilul ma rupe si pe mine adina, rau de tot, eu as vrea sa lucrez de acasa. ar fi solutia de compromis ideala

Ultima oara a fost editat de cmin (2013-03-12 12:16:56)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1105 2013-03-12 12:38:16

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

naspa faza cu bani,mama lor de bani

noi am hotarat ca eu sa stau acasa cu ei la anu,aici este gradi pana la 12 si bunici nu se inghesuie sa stea cu ei
incerc ceva de acasa sper sa reusesc sa fac ceva bani din asta
eu una nu as suporta sa stau atatea ore departe de ei si nici nu gasesti un serv rezonabil sa iesi la 17 macar ca sa ai timp de ei,peste tot dp 18,19,parca zici ca sunte sclavi

Ultima oara a fost editat de ginutza (2013-03-12 12:40:27)


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1106 2013-03-12 13:03:14

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

mamici puss


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1107 2013-03-12 13:29:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Hello mamici
Noi am fost la un loc de joaca din cartier.am mers 10min prin ploaie...sper sa nu pateasca nimiv.
Acolo s-a jucat frumos..dar cand a dat drumul la baloane..copiii erau in extaz..rares a pus buza..se speriase lol
Nu mai ziceti de servici ca innebunesc..imi vine sa fug..nu vreau sa ma duc dar sotul nici sa nu auda...ca ne treb bani.,ca cine te mai angajeaza pe tine daca faci pauza...ca ce exemplu ii dai lu fitu pe mai tarziu.
El a zis ca el nu vrea sa traga numai el ca nu poate sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1108 2013-03-12 13:35:33

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Eu nu as putea sa stau acasa definitiv. Adica pana pe la vreo 3-4 ani ai Nataliei ar fi ok, dar apoi oricum va merge la gradi, iar in momentul asta nu vad cum as putea face bani de acasa (poate cu traduceri, ceva, nu stiu).

Imi va fi groaznic de greu s-o las la 11 luni, dar nu avem alta solutie.
Nu mi se pare ok ca tati sa munceasca zi lumina ca sa pot sta eu acasa in detrimentul timpului pe care il petrece cu noi si mai ales cu bebe. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1109 2013-03-12 13:46:38

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Janis, ce baloane? smile


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1110 2013-03-12 14:02:49

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Doamne....deci sa va povestesc.
am venit la sot, unde stau 4 barbati in casa, plus el, nou-venitul.
de sambata tot spal pe bucatarie cate 3-4 ore pe zi si inca nu e gata, cred ca nici la tigani nu e asa, sa fereasca Dumnezeu, barbati singuri toti in aceeasi casa. mi-s mainile varza de cat am frecat cu sarme si perii de sarme, dulapuri si sertare si oale si tacamuri.
de restul mi se rupe, dar mi-e de-al meu ca a lua vreo boala, si inca el spune ca n-am vazut ce-a fost cand a venit el, el a mai tot facut, dar degeaba, ca mana de femeie nu-i nimic.
am venit de-acasa cu 2 sticle mari de spirt, dar nu-mi ajung lol

asa ca...nu sunt genul care sa ridic in slavi femeile, dar barbatii sa ne tina ca pe sfinte, ca fara noi fac viermi in cateva luni.

no, mi-am zis si eu oful lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1111 2013-03-12 14:09:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

ne-am intors... si noi am stat o gramada afara in vand si umezeala la intoarcere ca nu venea autobuzul... offf...
bine ca am reusit sa facem la interior sedinta asta. si a fost si destul de ok, cu o singura tavaleala tongue

Offline

 

#1112 2013-03-12 14:23:24

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Garga, vad ca se aduna progresele. hjarta Ah, ce ma bucur! Doamne ajuta sa fie din ce in ce mai bine puiutul drag!


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1113 2013-03-12 14:40:19

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Buna mamici!
Am venit si noi de la dr si am cateva nelamuri:Erica avea ddim 38,3 temp si dupa 2 doze de panadol si nurofen scazuse la 37,3 dar a facut si diaree (4 scaune). Medicul a    zis ca  are rosu in gat si nasul putin infundat si dupa ce am refuzat sa-=i puna branula pt antibiotic injectabil(ca de la siropuri face diaree_ ne-a recomandat ceclor, eubiotic, hidrasec, pivalone plus ceai de menta, mucilagiu de orez , supa de morcovi. Problema cea mai mare este ca a zis sa nu-i dau deloc sa suga si sa-i dau doar supa de morcovi, ceai si muciclagiu timp de 24 de ore dupa care vedem daca facem injectabil. Pai fata mea nu doarme fara tzitzi, nu prea mananca deloc supica si ceai chiar nu a mai baut de mult, nu stiu daca-l mai vrea. Nu ar fi tot timpul bazaita si moarta de foame? Eu stiam ca face diaree de la siropel dar nu stiam ca nu trebuie sa-i mai dau laptic. Voi ati procedat asa?


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#1114 2013-03-12 14:40:19

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Buna wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1115 2013-03-12 15:08:36

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

als, tocmai despre asta se vorbea ieri...  ginutza zicea ca fata ei facea diaree daca ii dadea san si a stat 24 ore pe mucilagiu de orez. eu una stiu ca in nici un caz nu se opreste alaptarea si mi se pare atat de firesc.... dar uite ca parerile medicilor sunt impartite. cum zici si tu, mi se pare cumplit sa-i refuzi sanul, tocmai acum, bolnavioara fiind.  vezi ca diaree poste fsce de la siropelele de febra, tocmai zicea Deno ca a schimbat pe supozitoare si s-a rezolvat problema. sanatate multa!

Lucky par de-abia astept sa am despre ce progrese sa va povestesc!

Deno, vai...

Offline

 

#1116 2013-03-12 15:11:01

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Scuze,garga.intru fugitiv sa vad ce mai scrieti si cred ca n-am prins ideea.
pe poze ne arata  cu degetul sau cu toata mana pe mama,tata,buni dar mutulica,fara sa incerce sa pronunte.
in schimb ma bucur ca isi doreste cate ceva si incearca sa se faca inteles insistand sa ma ia acolo,chiar daca nervisorii predomina pt ca ma fac ca nu il inteleg,iar el se enerveaza si protesteaza.in rest executa cam tot ce-i cer si il vad ca intelege aproape tot.iar cu mancarea avansam, a ajuns sa manance 1 masa intreaga de mancare/zi si uneori si putin din masa 2_a.

Offline

 

#1117 2013-03-12 15:12:46

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Mersi de raspuns, Garga. O sa incerc si eu supozitorul in loc de sirop, sa vedem cum evolueaza. O sa citesc si din urma sa vad ce ati mai discutat.


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#1118 2013-03-12 15:16:55

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

als, se poate sa se strice la stomac de la medicamente
da-i supa de morcov sau mucilagiu sau ceai de menta si pe urma san sau amana cat poti sanul si dc nu mai face baga sanu


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1119 2013-03-12 15:32:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

ana, ce mult ma bucur ca mergeti spre bine cu mancatul! tot mai bine sper sa fie!
daca il intrebi cine este in poza, cum reactioneaza? intreaba-l "cine este?" si sugereaza-i raspunsul ("ma-ma").
am vazut ca marea majoritate a copiilor spun prima data "ta", "ta-ta", cred ca le este mai usor sa pronunte. incearca si cu "tata".
LE si nu numai in poze. si cu persoanele si obiectele din jur. Intrebi ce este, cine este si dai tot tu raspunsul.
sambata Stef a fost foarte dragut. a luat o portocala intr-o mana si o banana in cealalta. si ridica in sus cand banana cand portocala si tot exersa pronuntia ( cacaca/ cacala si nanana sau anana). vreo 5 min big_smile apoi ne arata alternativ mie banana si sotului portocala asteptand sa le denumim. se uita atent la gura noastra sa vada cum pronuntam hjarta

Offline

 

#1120 2013-03-12 15:35:26

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

als da, asa cum zice garga.
ieri a avut vreo 6 scaune diareice pana am oprit panadolul. de ieri dupa-masa si pana acum doar un scaun normal, dimineata, asa ca inainte.
eu supozitor numai cand trece de 38 ii pun.
ah, eu orice i-as refuza daca ar trebui, dar nu bratele si sanul, eu chiar ma indoiesc profund ca sanul poate sa-i faca rau, sanul e binecuvantarea lor, cum sa le faca rau, fi serioasa! da-i san si redu cat poti siropurile,  inlocuieste-le cu supozitoare.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1121 2013-03-12 15:37:19

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Als, face diaree de la Panadol. Si Natalia face, iar de la Nurofen sau supozitor e ok.
Aveti grija sa nu fie tot bronsiolita, ca asa debuteaza, dar daca are deja antibiotic (ceclor e antibiotic, nu?) poate ii trece repede.
Eu nu as opri alaptarea, mai ales ca daca e bolnavioara s-ar putea sa nu vrea sa pape altceva. sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.