homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-57


#1065 2013-03-11 18:23:57

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

timi puss nu pot intra pe mess. vorbim pe larg cand vin acasa, pe martea viitoare. e superb, e hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta aci-i de noi fata lol si la cum vad lucrurile, se va rezolva usor pt toti.
doar vremea-i urata, de ex acum ninge ca-n siberia, viscolit, sunt -10. si daca nu ninge, ploua la greu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#1066 2013-03-11 18:31:22

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno kram stiu de vreme rotfl dar cu asta pot trai rotfl2


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1067 2013-03-11 18:32:24

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Bun big_smile by the way, cutremuru s-a simtit big_smile ?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1068 2013-03-11 18:38:23

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

In sfarsit fara reclama aia...   wink
Adaparty  birthday sa fie sanatoasa si sa aiba noroc in toate!


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1069 2013-03-11 19:13:38

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno rotfl2 ti-am scris Sambata pe mess, era sa pic din pat rotfl


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2013-03-11 20:43:55

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello

Garga, sanatate multa lui Stef!

Poke, Amalia ce greo v-o fi! Brrr, ma gandesc ca si pe mine ma asteapta acelasi lucru...

Ada, la multi ani sanatosi si fericiti lui Iris!

Deno , sanatate lui Yannik!

Am fost si noi in mai multe reprize afara, ne-a prins si ploaia, am urcat, ne-am schimbat si am iesit cu umbrela iarasi. Nu-i chip sa-l bag in casa, cum trece de prag, se pune pe urlat forgetit . Zice atat de frumos "mama" si are o voce atat de frumoasa, ca ma topesc dupa el. Pana si babele spun ca are o voce tare frumoasa!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1071 2013-03-11 20:59:43

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

am intrat si eu sa va mai citesc. o fac destul de des seara insa nu apuc sa va mai scriu. cum va mai spuneam imi este tare dor sa fiu activa pe aici.. parca a fost asa demult cand stateam cu voi.. cu daria mea..

am ajuns sa ma bucur de un concediu medical. dupa o sapt azi m=am intors la lucru. a fost groaznic. sunt f dezamagita de tot ce inseamna serviciul asta. adina, si eu urasc ca nu pot sa stau mai mult cu copilul meu. mi-as dori din tot sufletul sa ne putem descurca din salarul sotului sa mai pot sta cu ea acasa. mai mult urasc ca ajung la ora 19 acasa plecata de dimineata si ajung franta de nu mai am putere sa ma ocup sa ma joc cu daria. urasc ca in timpul programului nu reusesc nici sa imi sun parintii sa intreb ce face daria, sau sotul sau cand o fac o fac pe o viteza de nedescris. toata ziua sunt in sedinte, conferinte, nu am timp nici sa mananc si la final sunt intrebata cu ce imi pierd vremea ca nu sunt suficient de eficienta. am crezut ca pica cerul pe mine cand am fost intrebata de sef asa ceva. si totul pt ca am 2 colege mai tinere care nu au familie, copii nici nu isi doresc si care stau si pana la 9 seara la servici. chestia asta eu nu o fac.. la mine la ora 6 s-a incheiat programul am inchis calculatorul si am incheiat. tocmai am fost anuntata ca se cauta o varianta sa mi se cumpere laptop sa pot lucra de acasa.. varianta care iarasi nu imi convine.. greu. sincer am inceput sa deschid seara site-urile cu locuri de munca in cautare de altceva pt ca asa nu se poate. copilul meu merita mai mult... decat o mama de forma.  supa

eu am mari emotii pt ca am de gand de la 1 aprilie sa o duc pe daria inapoi la gradi. ce produse de imunitate imi puteti recomanda? sunt f speriata sa nu mai faca vreo forma nasoala de raceala.

in rest.. crestem, avem personalitate, ne uimeste cat vorbeste, nu ii mai tace gurita, am inceput era DE CE?  forgetit si lista poate continua..


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1072 2013-03-11 21:08:07

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

mersi fetelor ,mersi
smart s-a mai apucat de mancare de cand il tii mai mult pe afara ?

Offline

 

#1073 2013-03-11 21:10:11

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

sanca a scris:

am intrat si eu sa va mai citesc. o fac destul de des seara insa nu apuc sa va mai scriu. cum va mai spuneam imi este tare dor sa fiu activa pe aici.. parca a fost asa demult cand stateam cu voi.. cu daria mea..
..

off sanca,e tare greu.Eu 2 luni am mers la servici si de parca asa simteam ca mi-am parasit copilul.Il lasam acasa urland.Sii lucram 6 ore numai. Te inteleg cum simti.Sper doar ca lucruriile sa se indrepte spre bine sa reusesti sa stai cat ai mult cu fata.


hello mamici big_smile


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#1074 2013-03-11 21:14:54

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Smart, multumim!
a meritat asteptarea sa zica "mama" smile hjarta

Offline

 

#1075 2013-03-11 21:26:20

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

vai ,mie nu mi-a venit nici azi ! chiar nu-mi mai arde de gluma ...eu vreau sa ma intorc la serviciu ,ce ma fac ?  daca vine de data asta ,nu-mi mai arde in viata mea de frichi -frichi fara prez !

Offline

 

#1076 2013-03-11 21:28:42

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Sanca, imi pare rau de serviciu. Succes sa gasesti ceva mai bun!

Ada, hmm , are zile si zile, predomina cele in care nu mananca, dar m-am mai calmat eu putin. Cat vrea, atat primeste. Problema cea mai mare este ca nu bea apa, si in ultimul timp chiar nicio picatura. Tot ce ia in gura, scuipa apoi de-l schimb si de 8 ori pe zi. Ma dispera.

Garga, da!!!! E asa de frumos hjarta


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1077 2013-03-11 22:00:29

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

acu mi-am dat seama ca maine plec de dim si nu am timp sa-i pregatesc pranzul fetei ,cade cerul pe mine de oboseala da' m-am apucat de facut mancare ...eu care nu sunt amatoare bucatarie de fel ,m-am tranformat acum de dragul ei !

Offline

 

#1078 2013-03-11 22:00:32

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Sanca  puss

Fetelor
Mi s-a incurcat rau tare parul. CE idei imi dati sa il descurc? sad. Este uscat, incurcat si cu matreata. Mi-am pus ulei de cocos si de masline si parca a mai disparut matreata dar mi-e groaza de nebunia care-i acum. Si trebuie sa ma spal pe cap in seara asta.

Am mari emotii. In cateva minute o ia tati pe C de la gradinita...Abia astept sa vina, sa ne povesteasca tot. Si am pus totul deoparte ca sa stau cu ea. Am in plan sa incepem curatenia intr-un dulap din bucatarie de care ea este fascinata (am toate nebuniile acolo, zeci de condimente, bombonele, seinte etc). Tati o sa joace ceva jocuri cu ea. Acum le joaca dupa reguli si asa se implica :"nu tisa =trisha"lol. Bunicii au ajuns cu bine in tara, sunt in drum spre casa lor. O sa ii sunam sa vorbeasca si C cu ei. Pt prima oara in romana vor avea o convorbire telefonica.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1079 2013-03-11 22:25:56

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Flower, nu stiu cu ce sa-l descurci, decat sa tii de radacina si sa treci pieptenul prin el. Cam barbar, dar cam asa fac eu. cu matreata, iti spun cum am scapat eu. De cativa ani buni ma spalam cu h&s si nu aveam deloc. M=am hotarat sa-l schimb cu altul, tot d-asta cu multa publicitate l tv si intr-un an m-am umplut de toata matreata din lume. Si cum sunt o imprastiata, mereu uitam sa iau altul cand mergeam la cumparaturi. cumparase sotul acum cateva luni sampon de urzica, unul d-ala ordinar de 3 lei kilu' sa spele masina cu el big_smile , si intr-o zi vrand sa-mi spal parul, am zis ca sa dau cu el, sa vad ce se intampla. Ce sa vezi, ca din a doua spalare nu mai am nici urma de matreata, parul e f lucios si viu, l-a mai si intarit, singurul bai fiind ca-l lasa cam incurcat. De frica sa nu revina matreata, nu mai dau cu balsam si dau inainte asa cu el. Am vrut sa scriu ca am scapat cu 3 lei pe luna de matreata (probabil contine f multe chestii nasoale, cik are multa soda si s-asta am scapat cu el). Sa stii ca si copilul meu face curat in condimente chicot

MA bag si eu langa barbati. Noapte buna


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1080 2013-03-11 22:26:27

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Buna fetele,

Deno , imi pare rau de puiut , ma gandeam la voi zilele trecute, cum sunteti. Sanatate , sa ii treaca febra !
Al meu a facut de vreo2 zileniste bubite rosii pe obrazul drept. I-am dat cu niste ceai de musetel. Eu zic ca seamana cu dermatita atopica, stiu de la nepotel cum arata.sora mea mi-a zis sa incerc sa ii dau cu bioderma , e un gel. Nu ma incumet, a folosit cineva ? La pediatra sigur nu ma primeste sapt asta k are consultatii full si nu as astepta pana sapt viit.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#1081 2013-03-11 22:49:48

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Smart hjarta

Reina,eu l-as lasa asa.

Flower eu il am ff des si se incurca atc cand nu e tuns smile
Matreata n-am ca folosesc h&s...nu schimb

Azi iar a facut 2somnuri...fu pasagera treaba cu unul....de weekend asa lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1082 2013-03-11 23:12:57

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Garga,a zis Stef "mama"?
Ce frumos....
Carol nu a mai incercat sa zica "mammmm" nici ieri,nici azi.Ma enerveaza cand face pauza asa mare.Nici nu stiu daca e normal.Speram sa exerseze zilnic pana sa-i iasa.Mai asteptam...ce sa facem.

Offline

 

#1083 2013-03-11 23:16:25

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Merci janis. Mai astept sa vad dc se amelioreaza


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.