homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90-131


#2471 2013-03-27 15:49:00

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

diri, asa e, te inteleg perfect...si inteleg si ca nu vrei sa faci test, nici eu nu puteam sa fac...nu am facut test de pipi nici macar dupa fiv, nu am avut puterea...am facut beta direct pt ca trebuia sa o fac...
Cred totusi ca esti departe de menopauza, eu aveam AMH-ul mult mai mic decat tine, dar mai avem pana acolo. Ciclu anovulator poate fi...insa pana la urma vom vedea...tu fa cum simti, fa test cand simti ca trebuie sa il faci. puss

tya felicitari pt sarcina si Doamne ajuta sa fie totul bine pana la 40+ !!! puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-03-27 15:51:19)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#2472 2013-03-27 15:50:19

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

fetele credeti-ma ca nu pot...eu n-am test de sarcina in casa...ar tb sa ma duc sa cumpar si parca ceva ma retine. Imi aduc aminte cand eram si eu o aspiranta si zicea cineva pe aici ca nu are curaj sa faca test...atunci nu le intelegeam, ma gandeam cum poate sa aiba atata rabdare...dar acum parca le inteleg...parca mi-e frica ca in momentul in care cumpar test ma invadeaza rosul...parca simt asa ca as mai sta oleaca cu dramul asta de speranta.
Dar promit ca daca nu-mi vine pana sambata fac test. In 2 zile stiu ca se pot intampla multe, dar in acelasi timp nici nu pot preveni prea multe....

ma duc la o sedinta, va pup

Ultima oara a fost editat de dirida (2013-03-27 15:56:09)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2473 2013-03-27 15:59:35

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

pa diri puss

si eu ies, nu mai pot sta
va pup

wave


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2474 2013-03-27 16:00:49

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Diri par eu iti doresc sa fie un bebe in burtica ta!
Termina cu ideile cu menopauza si alte cele...nici eu nu am un AMH de invidiat, dar dr. Albu a zis ca nu e nici de speriat.
Doamne ajuta!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2475 2013-03-27 16:21:29

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Tiutu drag puss luni ai fost la medic... am citit ca te-a pus sa faci analize .. hai ca o sa fie bine totul, ai sa vezi  kram
Rave puss ce AMH ai tu , daca nu deranjez cu intrebarea
Crisu, o zi linistita puss.
Diri  kram


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2476 2013-03-27 16:28:07

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Buna, fete dragi! puss  puss  puss  kram  kram  kram  kram  puss  puss  puss  puss
Nici eu nu am mai scris de mult timp... dar m-am gandit la voi si am incercat sa va si citesc (recunosc, nu mereu...)...insa va rog sa ma credeti ca nu sunt in stare sa port o conversatie... nu reusesc sa-mi revin... sad

Sonius> in primul rand vreau sa te felicit pentru nepotel, sa se nasca sanatos! Am citit cateva dintre postarile tale si sincer, eu nu pot spune ca esti rea, dar cu siguranta ca sufletul tau este inundat de atata suferinta... Acum am ajuns si eu sa inteleg ce insemna vorba ta... nu mai pot fi EU... de abia acum simt si eu lucrul acesta si simt ca ma copleseste... Te inteleg perfect cand uneori folosesti unele cuvinte mai dure, stiu ca nu o faci pt a rani... si sunt sigura ca mereu ai incercat sa ne ajuti, sa ne ridici moralul... Sper ca anul acesta durerea sa se risipeasca din sufletul tau si sa vezi cat mai curand cele doua liniute...  Ai grija de tine! tpd

Diri> imi dadura lacrimile cand iti citii postarea, sper ca sambata sa ne dai vestea cea mare... si sa fie totul asa cum iti doresti!

Tya> sa treci cu bine peste toate problemele si sa fiti sanatosi amandoi!

Alinuta> incearca sa fii increzatoare si sa nu-ti pierzi speranta... stiu ca e a naibii de greu, dar e mult mai bine sa speri decat sa-ti plangi de mila ca mine!

Cris8>  puss  puss pt tine si printesuca! Ma bucur ca sunteti bine!

Geta, Rave, Ronny, Detzy, Cristina, Andri, Mika, Amalia, Ales si pt  toate fetele mele dragi> muuulti puss


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#2477 2013-03-27 16:31:31

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rya puss capul sus pui de urs... concentreaza-te pe ce va urma... trebuie sa mergem inainte... nu ne lasam usor.Te imbratisez puternic  kram


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2478 2013-03-27 16:34:28

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

rya puss
cris8 puss
diri goodluck sa fie bebe puss
plec spre casa va puss zi frumoasa tuturor


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2479 2013-03-27 16:46:11

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

cris> kram multumesc frumos pentru incurajare, crede-ma ca incerc... si va admir pe toate care reusiti sa priviti inainte cu optimism si nu va plangeti de mila ca mine... Intr-adevar, trebuie sa mergem inainte si sa facem tot ce putem sa ne implinim visul, dar uneori simt ca nu mai pot... si as vrea sa se termine totul...

ales> puss


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#2480 2013-03-27 16:48:55

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rya, toate avem astfel de "coborari" sunt inevitabile ... dar trebuie sa incercam sa nu puna stapanire pe noi, e foarte greu dar mai greu e daca intram in starea nedorita... mai departe e implinirea noastra kram


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2481 2013-03-27 17:19:21

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

cris> da... la cu teoria stau si eu f bine, dar cand vine vorba s-o pun in practica e mai greu... mai ales acum... Insa sper sa reusesc sa-mi continui lupta... Ce frumos ar fi ca anul acesta (numit anul fertilitatii) sa se schimbe numele topicului, dar... mai e mult pana la final... si tot ce putem face e sa incercam sa luptam! Ai grija de tine! puss


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#2482 2013-03-27 19:07:09

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Cristina, scuze ca iti raspund mai tarziu, dar am iesit putin. AMH-ul meu e 1,2. Intervalul normal fiind 1-8.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2483 2013-03-27 19:45:58

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave  puss  , hai ca nu e rau  kram .


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2484 2013-03-27 19:58:26

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Cristina, este inca in grafic...ce sa facem acum daca suntem defecte? lol S-au tepuit sotii cu noi! Au zis ca iau fete mai tinere si cand colo...la ele bate menopauza la usa. big_smile


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2485 2013-03-27 20:11:04

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

big_smile ... puss ,da adevarul e ca suntem tinere si  nici prin cap nu ne trecea ca ne vom avanta in aceasta aventura.... mai ales problema aceasta a menopauzei precoce . Dar asta e, luptam cu ea.. ea cu noi si... vedem cine va invinge.
Eu ma uit pe FF, la atat de ravnitele grafice de insarcinate , visez si ei ... acum am gasit DHA .. am tot auzit ca e foarte bun ... trebuie sa citesc mai mult ca inca nu am inceput nici un tratament "ajutator"-daca se poate spune asa.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2486 2013-03-27 20:17:41

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Cristina, par  si eu cand am vazut valoarea AMH-ului am fost cam dezamagita...dar dupa ce am mers cu toate analizele la medic m-am mai linistit. Am fost si la monitorizare...s-au vazut destui foliculi pe acolo...ma gandesc ca s-o nimeri si luna aia magica... cu oul magic big_smile
Vine primavara acum si ne punem cloşti. big_smile
Nu intram noi asa repede la menopauya. Stai linistita! Intram dupa ce facem 1-2 copii. rugaciune


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2487 2013-03-27 20:23:31

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Iuhuuuuu wave

Am intrat sa va pupacesc si ma duc la baita! Va recuperez maine, pe indelete! puss puss puss

Noapte buna! smile


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#2488 2013-03-27 20:24:58

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Noapte buna, Andri par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2489 2013-03-27 20:29:19

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Tu trebuie sa stai linistita ,  kram .
Trebuie sa ne punem sperante ca am facut HSG .. si poate chiar ne punem closti. chicot .Eu macar sper luna ce vine sau cealalta sa prind o ovulatie ... poate apare un ou tocmai bun de closca lol .
Am niste dureri de PMS ...  butter uf ...de 3 zile ma tin asa si rosu nu mai vine .. ma gandesc ca o fi si de la hsg ... sau  .. mai stiu eu ce  forgetit


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.