homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90-130


#2452 2013-03-27 13:13:09

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny, nu simt sa mai vorbesc despre mine... ma streseaza fuga asta dupa bebe, ovulez, nu ovulez, am rezerva de gigei sau nu, cat mai am de asteptat etc.


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 



#2453 2013-03-27 13:21:57

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Detzy smile sunt sigura ca o sa fie totul bine, imediat trece vremea si ne vei anunta ca ai un baietel superb puss
Eu tot asa, si in vara vrem sa incepem procedurile ptr adoptie, sunt curioasa ce ne rezerva destinul - fetita sau baietel? smile Abia astept!!

Alluna, nu e bine sa te stresezi... La mine a trecut si stresul, adica nu ma mai gandesc ca se intampla luna asta, prestam ca asa suntem noi mai iepuroi big_smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2454 2013-03-27 14:17:35

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Cucu bauuu  retas .
Una bucata muiere va saluta pe ziua de azi  puss.
Eu mi-am intrat in forma, am inceput serviciul... iar de azi am ramas si singura acasa... D a inceput si el munca. Cel putin vazand partea buna ca e de munca si sa ne bucuram... vom avea momente mai putine impreuna dar mai frumoase.. ca vor fi mai rare  chicot


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2455 2013-03-27 14:42:36

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Buna fetele,

Vad ca mi-am reintrat in forma, azi v-am citit big_smile

Declar z36...omu rosu n-a venit...inca.

Ati mai auzit sa fie sarcina si totusi sa nu ai nici macar o durere de sani, sa ii simti blegi, sa nu ai nici un fel de crampe in burta...nimic nimic?
Mie parca nu-mi vine a crede ca as fi putut sa raman, dar nici nu inteleg de ce nu-mi vine odata. Nici contact n-am mai avut in zilele urmatoare zilei 18...cand am presupus eu ca am avut ovulatia dupa durerile de ovare si albusul de ou. Ma intriga total...dar nici nu ma obosesc sa fac un test, tot ma astept sa imi vina


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2456 2013-03-27 14:45:57

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Diri puss  , am citit mesajul tau azi si mi-au dat lacrimile ....  rugaciune  Doamne ajuta sa fie ceea ce iti doresti si.... Femeie fa odata un test! lol .... ori alba ori neagra .... goodluck


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2457 2013-03-27 14:46:32

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Buna fetelor,

Mika iti spun si eu cu putina intarziere La Multi Ani, iti doresc din toata inima sa ti se indeplineasca absolut toate dorintele sau cel putin cea care te face prezenta pe acest forum, si sunt sigura ca asa va fi pentru ca o muschetarita va iesi in final invingatoare! smile
Stiu ca tu te-ai suparat pe mine la un moment dat...insa pt mine tu erai una din putinele persoane cu adevarat dragi de pe forum iar eu nu ma schimb de pe o zi pe alta...ca atare, urarea de mai sus este din tot sufletul.

Fetelor eu mai intru uneori sa vad ce faceti, insa timpul meu liber e muuult redus acum...si in plus, nu prea scriu pt ca nu stiu ce... Ma gandesc insa la voi si ma rog ca acest topic sa ramana gol intr-o buna zi...

Va pup pe toate!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2458 2013-03-27 14:49:39

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

cristina, nu ma indur...mi-e mila de test ca-l stric degeaba...dar promit ca daca nu-mi vine pana sambata fac un test big_smile


cris8, mi-e dor de tine...ce mai faci? ce face bb?

Ultima oara a fost editat de dirida (2013-03-27 14:50:36)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2459 2013-03-27 14:54:06

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Diri , am stricat si eu o gramada,cu siguranta nici la tine asta nu ar fi primul smile ... dar mie una, imi dau o stare de liniste dupa... ma pune cu picioarele pe pamant si imi taie toate sperantele.
Crisuliciu kram  kram  kram  va pup dulce ... sunteti bine da?.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2460 2013-03-27 14:54:16

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

diri puss ma bucur mult sa dau de tine smile eu sunt bine, doar cam obosita...dar fericita. Bebe e f bine, imi ocupa tot timpul, e sanatoasa si mancacioasa, si ca urmare o grasana. smile

Am citit ca ai intarziere mare...Doamne cat m-as bucura sa vii cu un test pozitiv...

cristinica puss da, suntem bine, multumim de intrebare. Am vazut de AMH-ul tau...imi pare extrem de rau... sad  dar speranta trebuie sa existe in continuare, si lupta trebuie sa continue...

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-03-27 14:56:35)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2461 2013-03-27 14:59:16

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Mika puss ma bucur ca ai avut o aniversare frumoasa. Puteau sa iti faca si romanii o surpriza frumoasa la meci...dar ramane ca data viitoare sa primesti un sut de fotbalist direct de la tine din burtica. hjarta

Diri rugaciune eu sper sa ai un test cu cele mai intense liniute. Nu stiu cum de ai rabdare atata...poate ar fi mai bine sa afli din timp. Poate ai nevoie de sustinere ceva...
Tu decizi ce faci...dar eu as baga un test in locul tau. goodluck

Cristina puss

Cris8 par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2462 2013-03-27 15:04:04

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave  puss 

Poate ai nevoie de sustinere ceva...

rock  ... intodeuna am zis ca mai bine pierd 13 euro ( de ex.) decat ... Mi-a fost frica, imi este ... de asa ceva.
Crisulici kram  kram .... luptam in continuare. puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2463 2013-03-27 15:05:22

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

cris, e intarziere dupa socotelile mele, dar e posibil sa nu fie intarziere, poate am ovulat mai tarziu (desi ar fi premiera sa fie dupa z20).
oricum, cred ca daca s-ar fi intamplat vreo minune, m-ar pune oleaca in dificultate...dar nu cred ca nu i-as face fata big_smile

fetele, va multumesc din suflet ca incercati sa ma determinati sa elucidez misterul, dar sincer nu ma mananca palmele sa fac test. Sustinere ar trebui probabil, clexane mai exact, dar parca nu-mi vine a crede ca...ma astept asa din min in min sa-mi vina.

Avand in vedere experienta mea anterioara cand am ramas, cand am avut toate simptomele posibile de gravida de inainte de a face test in z13 DPO: dureri mari de sani, dureri de burta, secretie creamy...acum nu am absolut nici una din simptomele de mai sus si daca ar fi sa fie intarziere as fi in z18 DPO. Parca nu-mi vine a crede ...nu am auzit chiar sa nu ai nici un fel de simptom

Ultima oara a fost editat de dirida (2013-03-27 15:10:58)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2464 2013-03-27 15:07:06

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

rave puss

diri, eu una iti doresc sa fii pusa in dificultate.. tongue

diri, eu nu am avut simptome deloc...am avut niste crampe fff usoare de burtica ca si cum ar trebui sa imi vina CM, dar asta cu ceva zile bune inainte de data cand ar fi trebuit sa vina...daca nu as fi fost eu atenta la orice semn nici nu le-as fi observat..

in rest, nu sani durerosi, nu secretie, absolut nimic toata sarcina...

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-03-27 15:13:46)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2465 2013-03-27 15:19:56

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

cris8, ieri am avut si eu o usoara senzatie de presiune jos ca si cum ar tb sa-mi vina, de aia m-am dus de 15 ori la baie. Azi nu o mai am. Dar zi-mi sanii nici macar umflati nu i-ai avut, nici macar nu si-au schimbat culoarea mameloanele (ma refer la per de inceput...intelegi tu ce vreau sa zic)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2466 2013-03-27 15:27:50

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

diri sanii nu au fost umflati deloc, durerosi au fost dar ff putin asa cum erau cand trebuia sa imi vinaCM, iar din saptamana 5 de sarcina a trecut si durerea aia usoara de m-am speriat ingrozitor, am crezut ca am pierdut sarcina atunci,  insa un singur lucru am observat atunci...desi sanii nu erau sensibili, aveam totusi mameloanele sensibile la atingere.
In rest absolut nimic, mameloanele s-au inchis la culoare mult mai tarziu, dupa luna 3 de sarcina. Eu secretii nu am avut deloc toata sarcina, greturi nu, ameteli nu, deci nimic nimic...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2467 2013-03-27 15:33:00

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

mda, merci de info cris8

eu n-am nici mameloanele sensibile sau dureroase la atingere,ba chiar sunt f moi si deschise la culoare, sanii nu ma dor deloc (duminica parca i-am simtit putin grei si atat, de atunci nimic)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2468 2013-03-27 15:38:02

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

diri, dar fiecare organism e unic si reactioneaza in felul lui...
acum nu vreau sa iti dau sperante, dar totusi...nu se stie niciodata.. wink


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2469 2013-03-27 15:43:09

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

stiu cris ca fiecare organism e unic ...stiu teoria mai bine de multe altele...dar mai ales tu care te-ai chinuit atata cred ca imi intelegi starea, si neincrederea pe care o am.
Mi se pare atat de ireal si parca lipsa aceasta de orice simptom imi intareste banuiala ca e doar o intarziere, ca de data asta ovulatia m-a pacalit...sau...acum imi dau seama...poate ciclul asta e anovulator. Este bine stiut ca mai poti avea cicluri anovulatoare si eu din vara lui 2010 sigur n-am avut nici unul...sau poate ma apropii de menopauza...la ce AMH am eu...de acum o dau in alte banuieli


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2470 2013-03-27 15:46:11

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

buna fetele wave
diri puss eu zic sa faci un test wink nici eu nu am avut nici un simptom, sanii nu m-au durut, nici macar sensibili, nici sfarcurile, nimic, nimic; si acum tot asa sunt; eu iti urez multa bafta goodluck


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.