homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-56


#1046 2013-07-25 12:00:19

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

danutza, eu sunt calma... mesajul tau nu apucasem sa il citesc si nu stiam exact la ce se face referire.. daca madlena mi-ar fi spus la ce se refera ii puteam raspunde la remarca.. dar e mai usor sa intelegi ce iti convine..

raveca, eu asta incerc sa fac, sa renunt la aciditati... si mai incerc sa imi dau seama cum am nimerit la mijloc... probabil pentru ca am vb mai mult decat era necesar si pentru asta mi-am cerut deja scuze... cred ca e suficient... iar de respectat, am respectat pe toata lumea... zic eu


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1047 2013-07-25 12:08:24

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia la mine cred ca e mai binisor....cate o data mai am ceva scurgeri,mici,dar cu putin sange,care am inteles ca e normal maxim pana la 2 saptamani de la chiuretaj dar sunt numai pe hartie sau dupa ce ies cu treaba mare....in rest cam jumatate de zi sunt aproape curata....si cand este,e mai mult dupa parerea mea curatarea uterului pentru ca nu mai e asa de mult lichida...sper ca ai inteles ceva ca nu am inteles nimic... rotfl  rotfl2 tare nebunici mai sunt....ceva mai este dar f.redus....nici eu nu am avut niciodata vreo boala de asta deci nu stiu cum se manifesteaza....stai linistita... si din cate am citit pe net e normal sa ai scurgeri pentru ca se curata endometru....care nu stiu ce face...si uterul....deci eu cred ca e normal... puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1048 2013-07-25 12:09:56

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia, atunci nu mai folosi cuvinte gen "mahala"....


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1049 2013-07-25 12:12:25

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Rave si eu ma bucur sa "te vad"   kram  kram
Am inteles ca pana in toamna va relaxati. La fel si noi. In toamna voi face si eu cateva demersuri. Pana atunci ne bucuram si noi de vara, de soare si de concediu. Ioiii ce-as mai manca o inghetata ... dar nu am voie, inclusiv dr de la ISI mi-a recomandat sa slabesc putin   neutral
Kristinika nu ai pt ce, te ajut cu placere, mai ales ca sunt destul de informata. Daca in toamna nu mai activez pe forum imi poti scrie pe email daca mai ai nevoie de informatii. Gasesti emailul la numele meu aici pe forum.
Si eu am ajuns la ISI tot indrumata de un doctor... nici nu stiam ca exista asa ceva. Oricum ei fac analize si investigatii foarte complexe si detaliate... sunt mult mai competenti decat o sectie normala de ginecologie. Pentru ca eu mersesem prima data la obstretica-ginecologie la Gemelli si le-am zis ca doresc o sarcina si ca am un istoric cu pierderi.. iar ei au zis ca nu-s asa de competenti incat sa ma ajute si ca trebe sa merg la ISI... deci asa am ajuns acolo.
Iuliabebe in cazul in care nu ai observat am cerut scuze caci intelesesem altceva. Stiu sa recunosc daca gresesc. Si ma bucur ca am gresit eu.
Nu am avut cum sa detaliez caci am avut treaba... nu pot sta permanent pe forum.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1050 2013-07-25 12:13:40

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Eu cred ca ar fi cazul sa trecem peste ca parca suntem la gradinita. Fiecare si-a zis parerea si gata (pana la noi inceputuri  tongue )
Azi ne bucuram pentru fete.  majoreta  majoreta
O asteptam si pe Elena sa dea de baut si sa pape inghetata de la Rave si prajituri de la Angel  puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2013-07-25 12:14:20

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Madle, ne relaxam in sensul ca nu mai mergem la medic pana atunci. smile  Eu am repetat luna asta hormonalele din ziua 3 si cam atat. Dr. a zis ca inca nu ne poate declara "cuplu infertil"...


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1052 2013-07-25 12:15:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Fetele s-a cam incins pe aici de la caldura asta, ia hai sa aducem putin cold ....hai sa lasam deoparte toate cuvintele care pot fi si gresit intelese...si mie mi s-a intamplat...sa cietsc gresit sau sa ma explic gresit...sau poate e de vina  drink  drink  drink .... rotfl2 hai sa  happydance
Madle mersi mult inca o data si chiar voi apela la tine daca va fi nevoie...chiar acum voi nota tot,asa voi avea la indemana datele tale...mersi mult puss

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-07-25 12:20:06)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1053 2013-07-25 12:21:34

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kris nu vreau frig ca dupa inghet ca aici e racoare  cold

De aia suntem toate diferite ca altfel ne plictiseam  lol

storstark  drink

Offline

 

#1054 2013-07-25 12:24:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Atunci cold  o las numai pe aici ca se moare de  cald....deja sunt 30?


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1055 2013-07-25 12:27:26

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Eu am incheiat subiectul  smile
Kristinika da... cred ca e de la   drink   clar   lol
Rave pai idem si la noi, adica ne relaxam pana in septembrie ca nu mai facem nimic, nici o analiza. Am inteles din start la ce te refereai.
Eu am fost saptamana trecuta ultima data la ISI si mi-a zis ca spermograma si spermocultura sotului sunt foarte ok, deci el nu are nimic. A fost o veste foarte buna pentru noi. Apoi eu trebe sa repet in septembrie o mutatie si sa fac doua interventii. Dar cum ziceam pana atunci ne bucuram de vara   smile


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1056 2013-07-25 12:38:39

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Aici cred ca-s 22 de grade, e racoare si bate vantul. Asa o vara mai merge  happydance

Offline

 

#1057 2013-07-25 12:42:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Si noi avem o groaza de analize facute....grupa de sange,rh toxoplasma rubeola,hiv mutatii sifilis multe alte analize la sange...toate bune,in norma....la sotul meu la spermiograma a rezultat...astenozoospemie...si totusi am ramas insarcinata...acum in septembrie sper sa imi dea ceva pentru el...
Ce stiti dupa un avort se refac mutatiile????? sau rezultatele raman la fel?????


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1058 2013-07-25 12:44:03

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

danuta as vrea si eu asa temperaturi,eu una sunt satula de caldura

Ultima oara a fost editat de alesandra (2013-07-25 12:46:05)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1059 2013-07-25 13:03:09

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Danutza, Ales la mine nu stiu cate grade sunt dar e cald tare
Kristinika sigur iti va tratament pt el. Stiu ca rezultatele raman valabile, nu cred ca trebuie sa repeti mutatiile.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1060 2013-07-25 13:09:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Eram doar curioasa...ca de anumite analize am aflat abia acum cu dorinta acestei sarcini....pe aici se moare de cald....ziua se sta cu toate geamurile inchise iar seara nu este aer.....si abia pe sambata se anunta canicula pana la 42-45?....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1061 2013-07-25 13:11:30

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

45 de grade?  wow valeu. Sa nu trimiteti canicula aici, nu, nu  forgetit

Ales te cred, nu-mi place nici mie sa fie prea cald  chicot

Offline

 

#1062 2013-07-25 13:14:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

kristinika a scris:

Iulia la mine cred ca e mai binisor....cate o data mai am ceva scurgeri,mici,dar cu putin sange,care am inteles ca e normal maxim pana la 2 saptamani de la chiuretaj dar sunt numai pe hartie sau dupa ce ies cu treaba mare....in rest cam jumatate de zi sunt aproape curata....si cand este,e mai mult dupa parerea mea curatarea uterului pentru ca nu mai e asa de mult lichida...sper ca ai inteles ceva ca nu am inteles nimic... rotfl  rotfl2 tare nebunici mai sunt....ceva mai este dar f.redus....nici eu nu am avut niciodata vreo boala de asta deci nu stiu cum se manifesteaza....stai linistita... si din cate am citit pe net e normal sa ai scurgeri pentru ca se curata endometru....care nu stiu ce face...si uterul....deci eu cred ca e normal... puss

am inteles wink esti pe drumul cel bun daca e tot mai redus smile cu siguranta depinde si de cat de mica era sarcina si normal, daca a fost cazul de un chiuretaj... la mine sper sa fie totul ok si sa ne apucam curand de treaba  sexinpat


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1063 2013-07-25 13:21:19

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Si pe mine ma tot sacaie la cap barbatul ca ii e dor  sexinpat  dar sarcacul trebuie sa astepte...nu am ce sa ii fac... rotfl2 ..nu ca eu sunt o angel  dar nu vreau sa risc altele....mai ales ca mi s-a interzis pentru 2 saptamani....dar vom recupera noi....
Iulia dupa parerea mea daca nu ti s-a interzis.. sexinpat ..nu astepta prea mult... chicot


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1064 2013-07-25 13:28:48

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

de interzis, nu ne-a interzis, doar ca a zis sa avem grija luna asta... iar eu cum sunt paranoia am zis sa ne abtinem total, ca parca vad ca atunci cand nu trebuie, se intampla rotfl lu' iub i-am tot zis ca macar pana trec de ovulatie sa stam cuminti si el de colo, da cat tine ovulatia asta ca parca lunile trecute tinea asa puuutin... tongue acum daca ma uit pe calendar...pfoai, e cam mult...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.