homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-63


#1179 2013-07-30 10:14:18

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

kristi da, s-a racorit nitel, si eu am inchis o fereastra , am lasat doar una, a fost asa bine


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 



#1180 2013-07-30 10:34:12

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

wave neata viitoare burtici

Alluna ce semnatura ai  hjarta
Kristinik eu dupa chiuretaj am sangerat cam abundent, cand deja am depasit o saptamana dr mi-a dat fiole sa le beau ca sa opresc sangerarea. Prima menstra a venit la 40 de zile, deci foarte tarziu, am ovulat la primul CM ... insa pe mine m-au trimis sa fac ecografie pt a verifica daca nu au ramas resturi de la chiuretaj, ca o verficare.
E indicat sa faci o eco macar la 2 sapt de la chiuretaj. Mie dr mi-a dat si beta sa fac ...
E cam mult pana in septembrie sa stai asa, suna si mergi la o ecografie unde vei vedea daca e totul ok.
Angel, Rave par multumim de tratatie  smile


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1181 2013-07-30 11:02:54

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

fetili meli puss puss


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 

#1182 2013-07-30 11:11:11

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Madle,pai la prostii de astea mi-a sarit mie gandul imediat dupa avort chiar daca nu prea stiam cum va evolua situatia...dar nu stiu cum sa fac...doar daca ma duc la urgente sa fac ecografie...dar ce sa fac acolo ca nu am febra si nici scurgeri urate si nici nu am avut...ca doc.e plecat in concediu pana la sfarsitul lui august....cand m-am intalnit cu el dupa avort mi-a spus direct sa ne vedem dupa concediu dumbom Cum spui si tu singurul lucru care ma face sa ma gandesc este daca a fost facut totul cum trebuie....si sunt sigura ca totul a fost facut corect dupa cum a evoluat si ca e doar mintea mea care o ia razna din dorinta de a fi bine pentru o viitoare sarcina....si chiar daca ma duc la doc.de fam sa imi dea trimitere pentru o ecografie la stat tot am de asteptat cam o luna ca la particular daca nu stau rau nu ma duc ca nu am posibilitate financiara,imi dau peste cap cheltuielile celelalte...si sa ma duc la  gine.care am avut pana acum nu vreau din simplul motiv ca atunci cand am anuntat-o ca sunt insarcinata a spus ca nu am nici o treaba cu ea si s-a spalat pe maini,deci pentru ce sa ii mai dau bani sa ma trateze ca pe nimeni...mai bine astept pe asta care din primele minute a parut interesat de ceea ce se intampla,ghinionul meu ca e augustul in mijloc...iar la spital inainte de a pleca doc.obstetrician mi-a prezentat anumite cazuri in care sa ma intorc de urgenta printre care si faptul ca in maxim 40 de zile trebuie sa am primul cm...
Slava Domnului sangerari mari nu am avut nici in prima zi..a fost maxim un abs. care nu era nici pe jumate iar din a 2 a zi am stat cu protejslip....uff daca eram in Ro. acum cu siguranta nu imi mai faceam atatea ganduri...imediat puteam face o eco fara atata bataie de cap.....

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-07-30 11:14:04)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1183 2013-07-30 11:29:50

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Pup toate fetele care au mai intrat si pt ca azi americanii sarbatoresc ?Ziua Nationala Cheesecake?, va servesc si eu cu o praji big_smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/18627_1365148-1280x1024-desktopnexuscom.jpg


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2013-07-30 11:31:19

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

drool  Mhhh ce bun....multumim


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1185 2013-07-30 11:33:13

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

salutare, fetelor! puss 
kris, sa inteleg ca inca te mai dor ovarele, burtica? sad ca zici ca sangerari nu mai ai...

eu la singurul chiuretaj pe care l-am experimentat nu a fost o sangerare prea abundenta, tot asa maxim 1 zi, dupa care au urmat niste pete maronii cateva zile...  nici alte motive de ingrijorare nu am avut, iar ciclul a aparut cand trebuia sa apara.. la ce minte aveam atunci sau mai bine zis n-avem sad si la cat eram de speriata, nu am mers la control nici la 1, nici la 2 luni... ci dupa vreo 2 ani... da-mi Doamne mintea de acum! am mers in schimb la un cabinet de planning de unde mi s-au recomandat AC pe care le-am luat vreo 7 ani... cazul meu e un exemplu de inconstienta care merita judecat aspru... dar unul norocos ca totul a decurs bine si nu au fost complicatii

in fine, ce vreau sa zic e ca daca nu mai ai simptome, poate e ok sa astepti linistita menstra si sa urmaresti orice poate parea mai ciudat, dar pe de alta parte, pentru linistea ta, poate e mai bine sa grabesti urmatorul control...

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-07-30 11:34:26)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1186 2013-07-30 12:12:32

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna Iulia puss Pana acum mi se pare ca toate merg bine,dar cum mintea unui om poate debita de toate am ajuns sa ma gandesc si la prostii...Oricum peste 3 saptamani voi avea si raspunsul la testul istologic..mai curand nu pot programa ca astia sunt timpii de asteptare,ca vrei sau nu...azi nu mai am dureri de burta sau ovare dar vad ca nici scurgeri nu mai am de nici un fel...ramane hartia curata.
Tu ce mai faci,iulia??


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1187 2013-07-30 12:36:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

mie imi spui de debitul mintii unui om rotfl eu ajunsesem sa ma identific in simptomele hiv... asa ca te inteleg perfect si stiu cum e sa iti faci o mie si una de ganduri.. de aceea, cred ca in functie de simptome poti grabi sau nu controlul..si se pare ca esti bine smile

eu, sa zicem ca bine, astept si astept si am impresia ca timpul sta pe loc... incerc sa imi ocup mintea cu orice si reusesc cat sunt la munca... acasa ma apuca si pe mine toate gandurile... de exemplu azi dimineata dupa un dus repetat cu caldura asta , al meu iubit m-a cam alergat prin casa wink) nu ca mie nu mi-ar fi placut rodnar... dar m-a cam durut burta in timpul contactului... nu zona, ci parca imi dadea pumni in "maruntaie" in interior rotfl2 nu stiu daca se intelege.... e si acum nu stiu daca sa caut vreun motiv...dar tare incomod m-am simtit... de obicei savurez treburile astea pe fuga, dar acum parca eram de lemn... sper sa nu fie vreo problema cu libidoul ca nu stiu cum mai facem noi bebe... sad
si de la asta, mi-am adus aminte ca atunci la primul test pozitiv noi seara ne-am facut de cap si... oare sa fi fost un motiv si asta? sad am citit ca unii doctori nu prea recomanda sexul pana la fixarea sarcinii... eee si uite ca acum mi-am gasit altceva de "sapat" rotfl2


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1188 2013-07-30 12:53:53

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kristinik eu nu intelg de ce nu poti suna la un cabinet particular sa faci eco, eu doar la particular am fost, pt ca asa reusesti sa faci repede programare, la stat dureaza cateva saptamani. Si doctori si cabinete mai sunt, nu trebe sa mergi doar la dr tau. Pt linistea ta o data poti merge si la alt dr sau cabinet. Solutii sunt, daca le cauti cu adevarat  wink
Am citit acum de problema financiara...  in cazul asta incearca sa te linistesti si gata.
Eu pt linistea mea m-am dus si am facut, pt ca nu am vrut sa raman cu dubiul asta o perioada.
Rave   puss ce delicatese pui tu   visslar


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1189 2013-07-30 13:12:33

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Hello fete puss puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1190 2013-07-30 13:17:05

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Madle,in general stau cat de cat linistita,dar cate o data imi fuge mintea prea departe...azi trebuie sa merg la doc.de fam cu sotul ca are o problema la spate si am sa ii cer parerea si sa vad daca imi poate da o trimitere cu cod de urgenta la un ecograf..doar asa pot scapa mai ieftin,ca daca imi da fara cod ajung tot prin septembrie ca ultima data am reusit la o clinica privata sa fac programare pentru dupa o luna jumate....nu spun ca as avea ceva simptome ca nu ar fi bine ci este cum spui tu..linistea mea,sa stiu ca e bine.Mersi mult  puss
Iulia,nu cred ca asta a influentat...nici eu nu am facut pauza pana am fost prima data la urgente si apoi e ceva ce numai DD stie.
Mai,mai cat ne mai stresam noi si ne mai uitam pe net...na ca sa ne cultivam,cica,dar cand am terminat de citit ajungem sa fim tot mai nelinistite si neinformate.... rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1191 2013-07-30 13:29:50

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Scarletic    puss
Kristinik bafta sa-ti dea dr trimitere cu cod  goodluck
Iar daca nu reusesti incearca sa-ti elimini temerile si sa nu te mai gandesti.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1192 2013-07-30 13:38:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mersi mult,Madle puss  Dupa amiaza am sa revin cu info.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1193 2013-07-30 13:40:22

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Madle puss puss esti ok?


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1194 2013-07-30 15:56:40

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Scarlet dupa socul de ieri ... mi-am revenit, astazi sunt bine. Multumesc de intrebare  kram


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1195 2013-07-30 19:06:10

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Cheescake????? drool  undeee ... si eu vreauuu  big_smile .
Buna seara fetele. .. mi-a mirosit a cheescake .... tocmai ieri ce l-am terminat pe al meu  lol .
Va pup dragele mele  puss .
Soniiiiiiiiiiiii trombon  un mai pot intra me adresa de mail mad  nu mai stiu nici raspunsul la intrebarea de securitate sau poate mi-a intrat cineva in el ca nu imi acepta parola. Ma poti ajuta? .Trebuie sa le trimit in engleza si eu sunt cam pe langa.   rodnar


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1196 2013-07-30 22:23:21

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara,

Rave kram suntem bine, crestem smile mesterim tare multe. Tu ?


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1197 2013-07-31 07:20:40

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

bună dimineața fete
time iubita de c?nd nu te-am mai citit aici. te pup cu mare drag și l str?ng tare ?n brațe pe fluturașul măsliniu


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.