homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-94


#1768 2013-10-25 11:34:45

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Cris, cred ca poti cere administratorului sa iti deblocheze contul vechi.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 



#1769 2013-10-25 11:40:27

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Anorien puss in primul rand felicitari , sarcina usoara si nastere la termen kram .
Am incercat dar eu nu aveam parola pentru ca nu o "personalizasem" ... era cea pe care o dau ei iar cand nu am mai putut accesa contul de yahoo nu am putut sa vad nici parola pentru a intra aici .Au zis ca nu pot sa faca nimic...


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1770 2013-10-25 11:42:26

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna,

Revin dupa o absenta de cateva luni, in care viata mea s-a schimbat radical. smile Nu nu am primit cadoul mult asteptat, insa sunt optimista si imi doresc sa o iau de la capat. Mi-am refacut contul, deoarece nu am putut intra cu cel vechi, dar nu-i nimic. Nu stiu pe cine mai cunosc, vad ca sunt fete noi, de aceea, va rog sa ma acceptati din nou in randul vostru. smile Discutiile purtate atunci, mi-au gasit raspunsurile la multe intrebari si m-au ajutat in tot ceea ce am facut mai departe.  Va pup si tare mi-ar place sa va cunosc! puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1771 2013-10-25 13:40:57

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua dragele mele.
Liynda bine ai venit printre noi. puss
Cris buna si tie. puss
Iulia buna draga mea. puss  Nu prea mai intru asa des,nu pentru ca nu vreau dar nu prea am multe de spus deocamdata. In dupa amiaza asta mergem la doc.de fam sa imi dea trimitere pentru beta,sa vad daca reusesc sa imi dea direct pentru asta si cea de dupa 48h,sa nu trebuiasca sa ma intorc iar la ea....apoi stau si ma gandesc ca daca va fi bine vreau sa vad daca pot programa o ecografie pentru sf.saptamanii viitoare daca nu va trebui sa ma duc la privat ca nu mai stau ca data trecuta 2 luni in asteptare si in plus de data asta vreau sa stiu una si buna e totul bine sau nu,pot sa ma bucur sau nu...de asta pentru moment stau in banca mea....mi-e greu tare sa ma bucur sau mai bine spus mi-e frica,inima imi spune sa ma bucur dar creierul ma face sa refuz...imi amintesc ca data trecuta nu era zi sa nu vorbesc de bebe,acum nu reusesc...sper sa treaca cat mai repede zilele astea si sa aflu o veste minunata..
Va pup pe toate si va doresc o zi minunata.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1772 2013-10-25 14:04:49

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

te inteleg kris sad e mai greu acum sa te bucuri inainte de a avea o confirmare clara ... din cauza asta te-am si intrebat sad ma gandesc la mine ca daca as avea iar 2 liniute, sigur nu m-as bucura pana nu as sti ca e totul bine ....dar ai sa vezi ca o sa fie bine smile sunt sigura de asta! nu sta! mergi la privat... daca astepti asa de mult la stat...

hai ca o sa fie bine, ai sa vezi!!!! wink

bine ati venit, fetelor! sa stati cat mai putin la asiprante smile sa treceti repede la burtici

LE: la mine au venit uratii sad intr-un fel sunt lunisita ca acum suntem prinsi cu nunta si poate e mai bine asa... dar pe de alta parte, nu pot sa nu ma ingrijorez din nou sad nu am prestat noi cine stie ce luna asta, dar stiu ca pe la jumatatea ciclului nu am stat degeaba sad aiurea!

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-10-25 14:16:07)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1773 2013-10-25 14:21:22

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Stiu ca nu este o sarcina la fel cu cealalta dar gandurile sunt si nu le pot stapani...oricum pentru moment e prea repede pentru ecografie de asta as vrea pentru saptamana viitoare,ca marti as intra in 6 saptamani iar cealalta sarcina se oprise la 6 saptamani..ufff cate ganduri pana atunci,slava Domnului ca lucrez cateva ore pe zi,astfel ma mai duc cu gandurile si in alta parte nu numai la bebe...maine fac oricum prima beta si sper sa fie maricica rugaciune
Tu ce mai faci? cum mai e cu pregatirile? ce ai mai vazut frumos?
Sper sa vii si tu langa mine cat mai curand astfel ne vom tine de urat si dincolo rugaciune


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1774 2013-10-25 14:24:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

pai suntem pe punctul de a semna contractul cu formatia.. cam scumpi, dar asta e... ramane biserica... dar luna viitoare, cred... apoi luam o pauza... pana in februarie cand trebuie sa dam diferenta de avans la local...  altfel, acum am cazut in butoiul cu tristete, dar ies eu...

sigur sarcina asta va fi cu noroc, kris! ai incredere! .... eu? cred ca va mai dura pana trec la burtici, daca voi trece vreodata sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1775 2013-10-25 14:34:27

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna Kristinika si felicitari! Asa din prima, cum am intrat cum am aflat vesti bune! smile

As vrea sa va intreb ceva, daca stiti. Am displazie mamara la ambii sani, iar medicul de fam m-a trimis sa imi fac analizele hormonale, pentru a incerca sa aflam de unde vine dereglarea aceasta, inainte de a face bebe. Mi-am facut in z21 analizele hormonale, si mi-a iesit estradiolul mare,....437pg/ml. Limitele de la laborator sunt
"Faza foliculara : 39 - 189 pg/ml
Faza ovulatorie: 94 - 508 pg/ml
Faza luteala:48 - 309 pg/ml".

Conform graficului de temp, eram in z5 DPO...deci in faza luteala...
La endocrinolog, ajung abia sapt viitoare sa mi le citeasca. Sa ma duc si la ginecolog?!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1776 2013-10-25 14:44:20

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Linda multumesc mult de urari puss ,imi pare rau dar nu te pot ajuta ca nici eu nu le inteleg prea mult dar cu siguranta va fi endocrinologul care iti va da tratament pentru asa ceva daca va fi cazul.
Iulia de ce esti iar trista?..Normal ca vei trece si tu cat mai repede la burtici punish


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1777 2013-10-25 14:58:53

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

doar pentru ca mi-a venit, dar imi trece sad cum ziceam, poate e mai bine asa...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1778 2013-10-25 15:13:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia cu siguranta depinde de la o persoana la alta,dar cum ti-am mai spus trebuie ceva liniste si relaxare....uite la mine cum a fost...in mai am fost in vacanta 4 zile si dupa 2 saptamani am avut testul pozitiv,acum am fost in Romania si intorsi din vacanta s-a intamplat iar...poate e doar o simpla coincidenta dar din august anul trecut si pana in mai nu s-a intamplat nimic si nu iti spun in ce stres eram cu munca,deci inclin sa cred ca relaxarea e super ok pentru  sexinpat  si  bebe  si culmea vacantele au coincis cu perioada fertila...ca sa nu mai zic ca saptamana trecuta am fost si la acea clinica specializata pe fertilitate unde au spus ca suntem tineri nu ar trebui sa fie probleme.....doar sotului iau dat niste vitamine care nici nu le-am mai cumparat ca se vede ca oricum nu are nevoie...sunt destul de vii vitejii... chicot
Sa tremini tu cu balamucul asta si ai sa vezi ca va fi bine si pentru tine si vei fi o burtica frumoasa !


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1779 2013-10-25 15:26:51

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

smile da, asa e...la noi nu s-a nimerit relaxarea si perioada feritla... vom vedea... aseara am avut si un soc cu tatal meu sad sigur toate astea nu ajuta...
multu' kris! esti o draguta!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1780 2013-10-25 15:39:57

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Cu siguranta nu ajuta stresul dar sper pe viitor sa fie mai bine. puss  si pentru moment bafta in continuare la pregatiri si restul vor veni de la sine. Si tu esti o draguta Iulia puss  !


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1781 2013-10-25 16:36:55

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia, nu e treaba mea, insa  cred ca daca fizic si tu si sotul sunteti ok, nu va trece mult pana va aparea si bebelushul. Trebuie doar sa fii optimista. Nu te dezamagi daca trece inca o luna, poate nu era momentul. Stiu ca aceste momente de asteptare sunt grele, dar fereste-te sa ajungi sa nu mai faci dragoste, ci sa fie doar un pur act de "inmultire". Bucura-te de timpul care il ai acum, bucura-te de dragoste. Este foarte greu sa te mentii pe linia de plutire, daca telul tau va ajunge sa fie obtinerea bebelusului. Am cunostinte care incercand sa faca un bebe, stresandu-se ca nu apare, in timp au uitat sa se mai iubeasca. A aparut mititelul, dupa care au ajuns sa uite cine sunt... Sper sa nu te supar cu interventia mea...


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1782 2013-10-25 16:55:09

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

multumesc, Liynda smile noi luna asta am fost mai stresati cu primele pregatiri de nunta, asta e motivul pentru care nu ne-am prea iubit...dar inca nu am ajuns in faza in care doar ne "inmultim", desi tare as vrea sa si mearga smile avem deja 6 luni de cand incercam si abia acum ne obsinuim cu ideea ca e mai greu la noi ..oricum, daca lunile astea nu se va intampla, vom lua o pauza pentru ca in oct 2014 nu vreau sa fiu miresica cu vreo burta de 7-8 luni big_smile

nu ma supar, cum sa ma supar puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1783 2013-10-25 17:49:58

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Poai iti urez casa de piatra! Si sa ai o nunta ca in povesti! puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1784 2013-10-25 21:22:27

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc puss sa dea Dzeu!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1785 2013-10-25 22:33:41

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara fetelor,

Kristinika felicitari si o sarcina usoara sa ai! Si Iulia iti doresc o nunta ca in povesti!


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

#1786 2013-10-25 23:52:14

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc Emma,la fel si tie cat mai curand posibil.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.