homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29-85


#1597 2013-08-13 22:33:56

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Emi, felicitari pentru minune!
Daca te uiti in mijlocul pozei, in abdomen se vede ca o fatza de bebelus zambind, asa cu ochi gurita nasuc Ureche, tot. Ft tare, asta am observat prima data!
Deasupra e coloana vertebrala. Uita-te si tu, oare vezi la fel?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#1598 2013-08-13 22:36:13

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Hello fete,

am disparut ca fata mea s-a trezit si era plangacioasa, ceea ce rar se intampla smile asa ca am avut treaba. smile

Emilya si Ales, felicitari pt fetite!!!  applause Doamne ajuta in continuare!!

Ioana, da, ma lasa in pace soacra'mea cand ii zic ferm ca decizia imi apartine, dupa 13 ani a ajuns sa ma cunoasca indeajuns incat sa stie ca sunt buna pana la un punct big_smile  si ca in anumite privinte nu e loc de negocieri..

Elena, eu te inteleg, eu personal nu am putut ramane la un medic bun, dar care lasa de dorit ca om... insa in Bucuresti ai de unde alege...doctorita mea e ff buna profesional, iar ca om nici nu am cuvinte...mi-a fost ca o prietena toata sarcina, puteam sa ii pun oricat de multe intrebari si oricat de stupide tongue stateam si cate o ora in cabinetul ei, plus ca mi-a dat nr de mobil si mi-a zis ca o pot suna oricand daca ma ingrijoreaza ceva. Iar ca idee, eu nu am nascut cu ea ca era insarcinata in luna mare, am nascut cu sotul ei, dar in ultima zi a mea in spital a venit ea personal sa ma vada, abia se misca saraca cu ditamai burtoiul...am ramas fara cuvinte cand am vazut ca intra pe usa...
DAR...daca nu ai de unde alege un medic care sa fie si bun profesional dar sa stie sa fie si OM, atunci alege medicul bun profesional...pt ca inainte de toate de asta ai nevoie..
Ma bucur ca e bine bebe, nu fii suparata ca nu a intrat sotul, hai ca va intra data viitoare, eu auzeam inima fetitei de cate ori mergeam la eco..trebuie doar sa dea drumul la sonor..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1599 2013-08-13 22:50:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Cris..pai totusi e mare si Iasiul, nu cred ca e doar un dr bun.  Din pacate doctorii bine cotati sunt si cei mai aglomerati... si nu cred ca ii mai intereseaza sa te "castige" ca (,) client, oricum la ei ai sa mergi ca deh, sunt cei mai buni. In plus cred ca conteaza si compatibilitatea doctor/pacient.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1600 2013-08-13 22:56:55

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Elena, atunci iti recomand sa mai incerci cativa din medicii cotati ca fiind mai buni, sa vezi cum rezonezi cu fiecare, si te hotarasti apoi la care ramai. Stiu ca dai niste bani pt consultatiile respective dar eu zic ca merita..
Mai, si doctorita mea era full de programari, ca e printre medicii buni din Bucuresti, si sotul ei la fel, el a fost seful sectiei Materno Fetale la Medlife (unul din cele mai mari spitale private) dar amandoi sunt extraordinari ca oameni...poate si pt ca se ocupa de tratarea infertilitatii si vad multa suferinta la pacientele lor...dar chiar stiu sa iti ridice moralul...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1601 2013-08-13 23:06:42

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Burtici puss

Em, felicitari pentru fetita! Asa "ti-am citit" si eu burtica la topicul dedicat chicot


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1602 2013-08-13 23:51:01

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

cris cum ii cheama pe sotii dr cu care ai nascut tu? m-ai facut curioasa....

elena, ma bucur ca totusi sunteti ok, legat de dr asta e, fara cuvinte, inghite si tu in sec si treci mai departe, important e sa te ajute sa aduci pe lume un bebe sanatos, restul nu mai conteaza.

emilya felicitari pt fetita, se vede super la ecograf, mi-am amintit de al meu , v-at gandit la nume? ...se vede asa clar si asa de frumos.

uitati-o pe mandra mea la 13 sapt si 3 zile, se vede asa bine (sau cel putin asa mi se pare mie).

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/13690_img_0543.jpg

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-08-13 23:52:43)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1603 2013-08-13 23:52:11

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Em felicitari  pt codite. Clar anul fetelor.
Elenush  ma buxur ca ai auzit inimioara si sunteti bine. Of,tare imi era teama  a asa o sa patesti cu mihalceanu,din  experienta.  Asa e,medicii buni sunt f aglomerati... sora mea vreasa mg la dr mea,a asunat la clinica si i.au zis ca pe   oct mai au loc...i.am zis sa o sune direct, i.a explicat sit  si  i.a zis sa mg la  cuza  cand e de garda,sa vada despre ce e vb si dupa vor  vedea. Tare imi doresc sa ii aduca noroc surorii   mele si sa o ajute si pe ea sa aiba bebe....
Mie acum mi.au plecat musafirii,micuta a picat lata,nu a dormit de la 18,30.
Noapte buna. Va pup.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1604 2013-08-14 07:44:30

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Uite, Elenus. Acuma mi-am dat seama. M-am intalnit in week-end cu o tipa si avea un copil de 1 an. A zis ca a pierdut 2 sarcini inainte si pe asta a dus-o cu Clexane zilnic sau sapramanal, nu mai tin minte. A fost urmarita de doctorita Saachs. Parca asa o cheama, am mai auzit de ea. Mergi la ea, vezi si tu ca nu strica.
Si tu e clar ca nu poti sa mergi la M in continuare. Nu poti tu. Si stresul si supararea si tristetea face rau.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1605 2013-08-14 08:30:05

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Neata, burtici!

Elenush, uf, am citit de aseara dar nu stiam daca sa zic sau nu...
Tu ai nevoie de un medic profesionist (evident) dar de unul care sa-ti ridice moralul nu sa te afunde mai mult. Cu experienta prin care ai trecut (+ firea ta, si sunt sigura ca nu ma insel) deja ai o predispozitie spre pesimism, cred ca medicul ar trebui cumva sa contrabalanseze asta.
Da, ok, sunt de acord sa nu-ti zica lasa, ca nu vor fi probleme, etc, etc., dar nici sa nu-ti faci sperante. Stiu ca judec fara sa cunosc omul, dar din ce povestesti tu mi se pare foarte rece si nu cred ca de asta ai tu nevoie acum...

Ales, Emi, felicitari pentru printesici! smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1606 2013-08-14 08:38:06

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Elena,  felicitări pt inimioara.  Imi pare rău ?nsă de doctor.  Eu am trecut recent prin schimbare de doctor,  tocmai pentru canuexista chimia dintre noi. Am găsit acum un drdrum prof,  ,  dar super aglomerat,  aveam programare la 8 seara si am intrat la 11.

Em si Ales,  felicitări penpentru fetițe!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1607 2013-08-14 08:50:32

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Buna dimineata fetelor!!

Elenus,felicitari din inima pentru  hjarta  !! Si sa stii ca doctorita ta a facut un urat gest  box la urma urmei cu ce o deranja sotul langa tine?Zii ca la urmatoarea o sa fie prezent,si explica-i doctoritei,ca acest copil e mult asteptat si de tati,nu numai de tine. puss

Alesandra felicitari pentru domnisorica!! puss

Geta   puss Katey   puss Ano   puss  buna dimineata fetelor!!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1608 2013-08-14 08:57:49

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Vaileuuuu m am trezit cu o durere in dreapta jos si se duce spre picior grater((
Am luat un paracetamol, ce naiba mai am oare!!!!!
Le:
Am
Fugit la urgente ca nu mai
Pot de durere sad

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2013-08-14 09:09:36)

Offline

 

#1609 2013-08-14 09:40:21

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Buna dimineata

denorah a scris:

Daca te uiti in mijlocul pozei, in abdomen se vede ca o fatza de bebelus zambind, asa cu ochi gurita nasuc Ureche, tot. Ft tare, asta am observat prima data!
Deasupra e coloana vertebrala. Uita-te si tu, oare vezi la fel?

Deno da, am observat si eu dar n-am zis nimic ca am zis ca mi se pare ... e foarte tare intr-un fel si putin scarry daca stai sa te gandesti lol
Adina da ne gandim la nume, mie imi place Gabriela si Ecaterina iar sotului Andreea smile Initial ne gandisem la Alexandra (dupa el) dar el nu vrea .. si Minodora e o varianta (numele nasei). Oricum ar fi unul dintre nume as vrea sa fie de sfant
Nu mai stiu cine m-a intrebat, eu cand am aflat zambeam ca proasta, nici nu mai auzeam ce zice doctorul, eram in lumea mea (acuma am vazut ca ne-a pus echo si cu putza). Am intrebat daca e sigur fetita si mi-a zis ca 90%, singura sansa sa fie baiat e sa nu fi coborat testiculele in scrot, caz in care se vede ca o fetita. Sotul isi dorea baiat ca cica "Cum ma joc eu cu ea cu printese ?" Eu pe de alta parte sunt tare bucuroasa
Jaq yikes ai grija sa nu fie apendicele.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1610 2013-08-14 09:45:51

smile_my
Banat
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 894

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

neata burtici puss
felicitari din suflet pt balerina Emilia, sa va traiasca si sa fie sanatoasa <3
Elena, pupam inimioara ce bate puss


Chiar daca in al noualea cer stelele-si cauta partener sa-l tina cu miere si lapte,tu ai ales sa ramai pe pamint cu iubirea facind legamint, stiind ca in ceruri e frig si e noapte .   hjartahjartahjarta

27+

Offline

 

#1611 2013-08-14 09:55:25

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Jac, sper sa fie ok  rugaciune


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1612 2013-08-14 10:00:15

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Neata puss

Elena, nici nu stiu ce sa-ti mai zic. Parca vorbim de medici diferiti, nu de aceeasi persoana. Eu cat eram insarcinata mai vorbeam cu sora-mea de dr ( si ea fiind pacienta ei + inca cateva prietene de-ale ei) si ziceam ca mai citeam pe net pareri aiurea despre ea si amandoua ziceam ca sunt aberatii. Acu ca zici si tu ca ti se intampla asta....
Eu am avut o relatie ff ok cu ea, glumea cu mine si cu sotul. La sfarsitul fiecarei ecografii, dupa ce ma imbracam ii spuneam ca am cateva intrebari si imi raspundea la toate. La unele imi zicea ca sunt prostii citite pe net, dar imi raspundea. De intrat sotul cu mine nici nu s-a pus vreodata problema sa nu intre, ti-am zis, in spital l-a invitat ea sa intre iar la sf sarcinii cand ma si consulta, il ruga ea sa iasa afara. .
Nici nu stiu ce sa-ti zic. Oare am avut eu atata noroc incat s-o prind mereu bine dispusa?? Si zau ca am mers la ea si cand statuse in spital la o cezariana pana la 7, abia atunci a ajuns la cabinet. si tot ok a fost.
A..si eu am mers la ea si inainte sa raman insarcinata, la cabinetul de la Unirea. Si ea m-a sfatuit ce sa fac inainte de sarcina.

Imi pare ff rau ca nu te simti in largul tau cu ea.
Daarrr, m-am lungiot. Important e ca ai auzit inimioara si ca e bine bebe! Tinem pumnii pe mai departe iar decizia privitoate la medic trebuie s-o luati tu si sotul!!

Emi puss Felicitari ptr fetita!

Pupici burticilor

Offline

 

#1613 2013-08-14 10:12:09

Alinutza30
Sr. member
De la: Busteni
Inregistrat: 2013-02-22
Mesaje: 1194

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Buna dimineata burtici si mamici puss puss puss

Sunteti bine cu toate?


Pui mic Maximus Andrei 15.09.2013 bebe

Offline

 

#1614 2013-08-14 10:15:20

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

Neata, Alinus. Chiar ne intrebam daca esti bine. Jac s-a dus la urgente ca o durea tare in dreapta jos, Elenus a auzit inimioara, restul suntem bine.
Tu ce faci? Cum e in concediu?


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1615 2013-08-14 10:34:55

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 29

buna dimineata!

elena, eu as cauta alt medic, daca spui ca mai ai de unde alege. dr asta nici nu pare sa acorde mare atentie trombofiliei (bine, la 6s ar putea fi inca devreme), deci nu mi se pare ca beneficiezi de cine stie ce profesionalism ramanand la ea. si daca te mai si face sa te simti nasol in prezenta ei, e chiar pacat. mai ales ca iti aminteste la fiecare consultatie sa nu-ti faci sperante sad. inca de la inceput te-a descurajat, ca ea crede ca e extrauterina... pai in ce consta profesionalismul ala mult laudat? mi se pare ft aiurea si prezumtia ca ar fi o sarcina cu risc, cand totul decurge atat de bine pana acum. fiecare sarcina e diferita. nu se poate deduce ca ar fi riscuri de pe urma a ceea ce s-a intamplat in sarcina cu maria sad, cat timp nu s-a dovedit ca problemele au fost declansate de vreo afectiune de-a ta. ai toate sansele la o sarcina normala si sanatoasa, cu atat mai mult daca faci tratamentul preventiv impotriva trombofiliei.
stiu cat e de neplacut sa tot incerci consultatii la diversi doctori pt a gasi unul pe aceeasi lungime de unda, dar merita efortul si timp este destul. kram

happy, poate relatia asta doctor-pacient se formeaza in ambele sensuri: nu e suficient sa iti placa tie doctorul, trebuie ca si el sa simta ca puteti colabora. cred ca intervin simpatiile/antipatiile umane. poate a simtit reticenta elenei fata de ea si atunci nici doctorita nu o simte aproape.

jacqui, sanatate, sa nu fie nimic grav!

alinutza, ma bucur ca ai mai intrat puss. ce faci, esti bine? deja 35s. inca 2 si ajungeti la termen smile.

cris, tie de la cate sapt ti-a spus medicul ca nu mai sunt riscuri daca se naste bebe? 34 sau 35?

smile, tu ce mai faci? cum te simti?

o zi frumoasa tuturor!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.