homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32-11


#191 2013-10-10 09:46:56

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Emy buna dimineata!!Tot noi ne facem ziua mai frumoasa,ce e afara,asta e,vine toamna/iarna cu pasi rapizi!! puss

Cris ma bucur ca sunteti bine,deci doarme dimineata,nu ca e matinala.Da vreau nu vreau sunt si la 38 maine.Vorbeam cu o doamna ieri,imi zice,stii de ce nu se incumeta sa vina bebelina ta?ca nu i-ai luat de incaltat,si e desculta.Glumea normal.Nu imi e greu,am zile cand zic ca nu sunt insarcinata,nu ma mai dor toate chiar de o data.Astept,astept,am stat la rand ani de zile,nu mai am putintica rabdare?Mult succes si sa vina bebe cat mai repede si natural!! puss

Ano buna dimineata!!Chiar si din carti e bine ca-ti zice,lasa-l sa se exprime cum poate,al meu zice numai aberatii  chicot ba ca am mancat un pepene intreg,ba ca am burta cat un balon imens....il las asa cu vocabularul lui  rotfl  ca se joaca cu puiuta,ca ii place dupa ce mangaie burta,si mandruta ii raspunde,si o pupa,pe mine aceste gesturi fac mai mult de o mie de cuvinte. hjarta Da maine ma duc ,ii bag niste bani in buzunar,ii zic pt o cafea,sa vad ce zice,macar sa stiu 2 chestii : unde e pozitionat cordonul si greutatea.La ce ora mergi?Eu la 8 dimineata sa fiu acolo.Zice al meu,vezi poate ii bagi bani in buzunar,si dupa cateva ore vedem si fata original,si nu-ti mai face eco. rotfl  puss

Ultima oara a fost editat de Ioana84 (2013-10-10 09:53:06)


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#192 2013-10-10 09:51:20

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Ano, puss multumesc, chiar e sa stii...cand am nascut si-a luat concediu o luna si ne-am ocupat de fata amandoi, fara nicio bunica sau alt ajutor, se trezea si el cu mine noaptea, sau eu mai dormeam si el o pazea, si acum o schimba, o spala, acum cand vine de la serviciu numai cu ea sta. Nu a vrut niciodata sa doarma separat de noi, nici cand a inceput sa mearga la serviciu, eu insistam pe vremea cand fata se trezea noaptea ca sa se odihneasca ca are un job unde munceste de rupe, dar el spunea: si ce daca ma duc obosit la serviciu? ce, eu nu am copil, numai tu ai? Pt toate astea il iubesc si mai mult...e un tatic absolut minunat. Sigur a contat si faptul ca noi am luptat mult sa avem acest copil, si a durat 6 ani, de acum suntem amandoi nedezlipiti de ea.

Mai, si ce daca vorbeste din carti al tau? Important e ca nu o da in bara. lol Acum serios, tot e de apreciat . smile

Ioana , nu doarme de aseara fata mea smile s-a trezit la 6.30, a papat un biberon cu laptic, si la 8 s-a culcat iar. Dar oricum doarme ff bine, chiar nu ma pot plange...

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-10-10 09:54:06)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#193 2013-10-10 10:12:04

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Multumesc, fetelor.
Eh, eu chiar nu am probleme cu greutatea. Numai ca am zis ca nu mai dau bani multi pe o rochie pentru o zi si am luat o rochie de la o prietena. Si mi se pare cam mulata si scurta. Si nu ma deranjeaza burta, ci restul rotfl
Oricum, mi-au zis mai multe persoane ca arat foarte bine si ca sunt eleganta.
Sotul meu dimineata din sexy si ce bine arati nu ma scotea smile
Abia astept sa treaca ziua de azi, sunt veniti toti cei din consiliul executiv in firma si evenimentul e la 6 abia, pana la 9-10 cand se termina o sa fiu varza. Uf smile


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#194 2013-10-10 10:58:53

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Ioana, multa bafta maine dimineata. E amuzant al tau, cu "poate vedem fata original" rotfl
Eu am programarea dupa-masa, in jur de 14.00, inca nu stiu exact, ma suna asistenta de dimineata si imi spune ora, ca poate s-au mai decalat programarile.

Cris, cat are micuta ta? Si tu ai nascut natural sau ceza? Intreb pentru ca am vazut ca ati vrea sa va pregatiti pentru al doilea. Sa dea Domnul ca al doilea sa vina natural si repede ca sa aiba cea mica fratios sau surioasa de varsta apropiata.
Jos palaria in fata sotului tau care vroia sa faca aceleasi sacrificii ca si tine. Al meu e cam speriat de schimbare si probabil aici joaca un rol si faptul ca am ramas foarte repede si abia ce se hotarase ca vrea un copil, n-a apucat sa traiasca deloc dezamagirea testelor negative. Eu sunt convinsa ca va fi un tata bun, are principii foarte sanatoase de educatie, pe toate planurile, numai ca in general el se adapteaza schimbarilor, de orice fel, mai greu. Ca exemplu, cand am vrut sa mut locul cosului de gunoi, a bombanit o saptamana ca nu ii convenea, dupa care si-a dat seama ca e mai bine unde e acum mutat. Si cam la tot ce schimbam prin casa, el sufera pana se adapteaza chicot

Geta: cu fusta stramta si mulata si la ce slabuta esti tu, clar ca esti sexy kram Bafta, sa fie o zi usoara, macar pana la eveniment, ca sa nu fi prea obosita.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#195 2013-10-10 11:01:14

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

ziua buna, burtici mari si mici! smile ce frumos e la voi aici! smile

m-a razbit un gand atunci cand am citit mai sus despre acidul folic... eu tot il iau de 3 luni, acum se termina folia si tre sa incep a 4-a luna... apai daca tot nu raman, cat e indicat sa il iau? va adica e bine sa tot iau?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2013-10-10 11:11:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

wave

iulia,eu iau de 3 ani jumate acid folic,cu f putine luni pauza.cred 3 maxim.ia-l in continuare fara grija.

cris,ii citii si lui C ce scrisesi de sotul tau. hjarta asa e,dupa ani de zile altfel apreciezi totul.din acest punct de vedere nu imi pare rau ca ma aflu aici,dupa ani de zile.cand vom avea copilul nostru altfel vom privi situatia,schimbarea din viata noastra amandoi.

getut,sunt convinsa nu esti cat vaca sigur.esti frumoasa,pt ca esti graviduta al9leacer

o zi buna tuturor!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#197 2013-10-10 11:14:58

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

get te-am vazut in poze si crede-ma ca nu ai probleme cu greutatea, esti o femeie normala ...
Pe mine in schimb ma dispera ca nu stiu dupa ce cantar sa ma mai iau sad Ca am schimbat doctorul de familie si asta nou ma cantareste pe cantar digital, care arata o greutate mai mare decat cel de la medicul vechi, iar cantarul meu de acasa arata cu totul altceva . Daca ar fi sa ma iau dupa toate trei, ar rezulta o diferenta de vreo 14 kile deja yikes Si nu cred ca am pus atata, adica eu nu simt ca m-am ingrasat atat, poate am pus ceva ceva pe fund si picioare plus burta de rigoare dar nu 14 kile hmm


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#198 2013-10-10 11:15:06

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

sonia puss multu'


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#199 2013-10-10 11:22:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

wave

Cris, soni, eu pot sa va asigur ca nu din cauza asteptarii bebelui se poarta asa sotii. Al meu a asteptat putin si se poarta identic cu sotul tau cris, nu l-as lauda prea tare(dar poate face chiar mai mult).
Se trezeste zilnic la 4 dimineata si mai vine acasa la 2, toata ziua sta cu yannick, il scoate afara, il duce la piscina, seara pe la 9 il trimit la culcare si zice "dar cu voi cand mai stau" si asa se face 12, ca atunci se culca yannick, si sta cu el si il mangaie pana adoarme, apoi dorm imbratisati hjarta si la 3:50 ii suna alarma sad
Imi spune in fiecare seara "multumesc ca mi-ai daruit cel mai frumos copil"
Sunt multe de toate, ei se comporta asa pentru ca asa le e firea, sunt tatici devotati, la fel s-ar fi purtat si apreciat copilul si daca venea dupa o luna.
Sotul meu im demonstreaza asta, este foarte legat de copil, n-am mai auzit de tatic care sa planga la capul copilului ca arde de febra, el face asta si se roaga cu voce tare pentru el.
Chiar nu vreau sa cred ca parintii ce au asteptat mult copilul sunt mai buni si devotati si apreciaza mai tare momentele.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#200 2013-10-10 11:34:12

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

deno puss ,sunt convinsa,sunt cazuri si cazuri.eu nici nu ziceam de tatici neaparat.ci de anii care trec si dupa ce vine copilul,nu la toti,altfel se vede situatia.da cum ziceam,sunt cazuri si cazuri.nu intru in amanunte.e clar ca e o deosebire din toate punctele de vedere cand copilul vine dupa 3 luni si cand vine dupa 3 ani.da nu generalizez.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2013-10-10 11:40:20)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#201 2013-10-10 11:43:05

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Ano, Soni, Em, multumesc mult de tot pentru vorbe.
Deno, sunt unii barbati care sunt tatici loiali si devotati by nature. Sunt unii care se obisnuiesc cu ideea mai greu, oamenii sunt diferiti.
Al meu de ex nu era innebunit dupa copii, prefera sa mai astepte. Chiar daca noi nu am incercat pentru bebe decat 9 luni, isi dorea din ce in ce mai mult si acum este extrem de bucuros si recunoscator ca s-a intamplat in sfarsit. Nu garantez ca nu ar fi fost asa oricum, dar tind sa cred ca e datorita faptului ca am asteptat.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#202 2013-10-10 12:04:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Buna ziua!

Ano, succes maine la doctor!

Ionus, succes sitie maine!  Si tare as vrea sa vad cum arata burtica ta acum la final hjarta

Eu dupa o saptamana si ceva, abia asta noapte am simtit iar micutul cu mana smile  am mai simtit mai mult chestii in ultima saptamana, dar nu reuseam sa le prind cu mana asa ca nu stiam exact daca-s bule sau bebe sau se zbate un muschi.  Dar cu mana se simte clar diferenta, o bula face poc si la bebe simt  cum ma impinge dinauntru.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#203 2013-10-10 12:47:07

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Soni puss
Cred ca tot ce se aduna diferit in sufletul parintilor ce asteapta mult este durere. Care da, pe unii poate sa-i faca mai buni probabil. Daca n-au fost asa din firea lor.

Get, si la noi tot dupa circa 9 luni, intre timp si pierdusem o sarcina mica mica, dar mi-au zis colegele lui de serviciu ca n-au vazut in viata lor un barbat sa planga asa de disperare. Suferea si nu putea sa ascunda lucrul asta. A doua zi dupa eveniment, mi-a adus un pui de bichon de 6 sapt pe care a dat 12 milioane. A mers intr-un petshop si cainele era 13, dar le-a povestit vanzatoarelor ce s-a intamplat si le-a zis ca numai atatia bani are si nu poate sa vina cu mana goala la sotie, alea instant au sunat proprietarul canisei si i l-au dat cu cati bani a avut.
Noi nici nu traisem bucuria liniutelor, a fost un avort menstrual, dar din cauza hemoragiei ajunsesem la dr si ne-a zis ca era bebe.
S-a prabusit cerul pe el, care in urma cu cateva luni spunea ca sa mainasteptam cativa ani pana la bebe.
Acum pentru y, nici nu pot explica ce si cate face, ar trebui vazut, i se simte dragostea de la distanta.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#204 2013-10-10 13:12:09

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Tare sunt curioasa cum va fi si sotul meu cu bebele.

Mai are/a avut cineva secretii foooarte abundente? De vreo 3 zile ma sterg cred ca de zeci de ori pe zi. Vine intermitent cremos/ apos/ eggwhite. Si nu au miros urat, nu ma mananca/ustura.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#205 2013-10-10 13:45:14

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Am venit si eu de la cumparaturi,parca sunt ametita,am mai luat si vreo 6 baxuri de apa,si mancare. chicot

Ano multumesc,sper sa nu raman acolo,sau cine stie ce surprize imi face mandruta asta mica. big_smile Mult succes si tie!! puss

Iulia si eu il luam de ani,oricum nu are ce sa-ti faca rau. puss

Sonia buna!!O zi frumoasa si tie!! puss

Deno ce frumos  hjarta  puss

Elenus maine fac pozica la fix 38 de sapt,promit,chiar de raman in spital,acolo ma voi fotografia. chicot  puss

Fetele dar cand ti se rupe apa,cum se declanseaza ruperea?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#206 2013-10-10 13:54:35

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Deno, impresionant din partea sotului. Majoritatea barbatilor sunt mai putin "mamosi", nu stiu cum sa zic.
Elenus, si eu am secretia maxim de abundenta, stau in picioare si simt deodata cum curge.
Ioana, apa se poare rupe sa curga deodata sau pe parcursul a catorva zile cate putin. Din ce am auzit si eu.

http://www.desprecopii.com/info-id-1172 … pe-apa.htm


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#207 2013-10-10 14:02:46

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Eu chiar is curioasa cum o sa fie al meu, dupa cum a rupt in plans si era alb ca varul ca am zis ca lesina cand a aflat de bebe la morfo
Mi as dori sa fie non stop cu bebe hjarta

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2013-10-10 14:18:39)

Offline

 

#208 2013-10-10 14:27:36

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Burtici puss

De acord cu Deno, taticii devotati sunt devotati pt. ca asa le e firea.  nustiu
La noi a venit bebe repede, din momentul cand am zis "gata, renuntam la protectie" si pana am ramas, dar noi vorbeam de bebe de ani buni mai in gluma, mai in serios, cum o sa fie cu bebe, cum o sa-l / s-o cheme, unde si cum ii vom face coltisorul lui / ei, etc. tongue
Acum el e "vocea ratiunii" pt. ca eu sunt prapastioasa si ma panichez repede si mi se pare uneori ca el e indiferent, dar nu, e exact cum ar trebui sa fie, exact cum mi-am dorit sa fie tatal copilului meu. O iubeste si ingrijeste, s-ar lua la tranta cu lumea intreaga pt. ea, nu se uita nici la ultimul banut daca e vorba sa-i fie ei bine. Dar, spre deosebire de mine, el o lasa sa experimenteze mai mult, sa escaladeze chestii, sa cada si sa se ridice, sa-si bage nasucul in lucrurile lui, n-o cocoloseste ca mine.
Iar cand ii zambeste sau il striga "ta-ta" se topeste tot. hjarta


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#209 2013-10-10 14:37:09

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Getut am inteles,asa cum mi-a zis doct,,lichid ai pt moment,deci se pare ca eu il pierd asa cate putin,dar vroiam sa stiu cum se rup membranele,ce le rup? puss

Jacqui a trecut capusorul? puss

Katey buna si pupici la Ionica mica a fost totul okey la pediatru ieri? puss

Eu ma simt ca naiba,am calduri si tremur toata,oare de la ce?Si o stare ciudata in stomac.

Ultima oara a fost editat de Ioana84 (2013-10-10 14:40:59)


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.