homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33-17


#305 2013-11-12 01:01:30

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Fetelor, abia acum am apucat sa va citesc. Nu mai apuc sa stau cu voi. La servici stau non-stop cu fata noua si acasa ultimele zile numai mancare si curat am facut.
Aseara am facut o ciorba radauteana si cand am terminat-o si am luat-o de pe foc am gustat si mai trebuia sare si cand am pus s-a rasturnat cutia si a curs sareee. Am mai pus smantana, apa, tot e un pic de salina. Am mai facut si clatite si mi-am turnat ulei fierbinte pe mana. Nu mi-a ramas semn, slava domnului.
Azi dimineata cand sa plecam la serviciu a gasit sotul un purice si a stat si a dat cu otrava toata casa. Offf ce m-am saturat. Sper ca a murit. Am dat si matzele.
Apoi a adus proprietarul o masa si scaune si am stat si le-am montat cu sotul pana la 11 si tot asa.Vreau o zi sa stau doar degeaba.
Kristinika, imi pare rau de vestea primita. Ma bucur ca ati decis sa luati o pauza, sper sa se rezolve problemele voastre.g
Elenus, am auzit atat de multe mamici care au dormit pe spate ca nu imi fac griji de asta. Am colege care nu pot sta pe spate ca ametesc, dar eu nu am nimic. Si stau pe perne, dorm pe spate.
Pup toate fetele, fara nominalizari.
A, tot ma tin sa va intreb. Am cateva luni de cand ma jeneaza ficatul tare, ca si cum il apasa ceva oricum as sta culcata sau in picioare. Acum vad ca a inceput de cateva zile sa ma intepe tare si sa ma arda, oricum as sta. Cred ca din cauza ca s-au inghesuit organele, dar prea tare ma jeneaza, groaznic. O sa o intreb pe doctorita. Voi ati patit?
Va pup ca pic de somn.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 



#306 2013-11-12 08:04:37

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Iuhu, Neata smile
Azi mai bine desi ma doare capatana rau forgetit
Nu stiu ce sa ti zic de ficat, Geta
Cat despre peripetii lol se mai intampla ce sa faci lol
Eu dorm pe spate, nu am nimic, ba e cel mai bine pt mine ca stau pe partea aia unde ma doare si e atat de bine <3

Offline

 

#307 2013-11-12 10:01:41

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

neatza


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#308 2013-11-12 10:15:09

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Buna dimineata burtici smile


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#309 2013-11-12 11:13:31

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Neata, fetelor!

Azi avem eco, sa ne tineti pumnii, nu ne-am vazut de 5 saptamani.

Geta, nu stiu ce sa zic cu ficatul, vorbeste cu dr.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2013-11-12 11:28:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Buna dimineata dragele mele,ce mai faceti??? puss
Jaq felecitari  majoreta  pentru trimestrul 3.
Sa va spun si eu patania de ieri,ca abia astept sa treaca anul asta ca numai pe dos au mers toate.....De dimineata ma duc sa fac beta,ca mi-au dat de la urgente sa fac ieri si maine pentru a vedea daca mai e ceva cred,ajung acolo nu fac nimic ca nu am trimitere.Ma intorc acasa caut pe net laboratoare private,la unul nu raspunde nimeni,la altul nu face examene la sange la altul are laborator  doar departe asa ca ma duc la medicul de fam. La 10 sunt acolo ca sa fiu prima ca incepea la 10.30 programul de munca....plin de oameni,incredibil abia la 12.00 am intrat si eu la ea.Da si ea ceva telefoane sa vada daca mai pot face undeva acel examen si nimic,nici la cele private nu se mai face decat pana in ora 10.Asa ca ramane sa fac a doua zi,adica azi si maine.
Culmea e ca ieri cand sa scot masina din garaj,lucru facut de mii de ori pana acum,am zgariat-o asa tare ca am facut o paguba de cateva sute de euro sa o reparam.Dupa amiaza vine sotul acasa si imi da si el bomba...A primit o amenda de 530 euro pentru depasirea vitezii si in plus ori suspendarea permisului 1-3 luni ori compania la care lucreaza nu declara ce sofer a fost la volan dar mai e de platit in plus minim 300 euro asa ca in doua zile am fost bombardati de destin....si culmea e ca e singurul care aduce bani in casa,daca e suspendat si o luna suntem morti.
Ieri am crezut ca imi crapa capul la propriu,asa prost nu ne-a mers niciodata,pana aseara nu am reusit sa vorbim amandoi,nu pentru ca aveam ceva unul cu altul dar eram amandoi pur si simplu socati de toate astea si nu puteam rationa.
Si iata ca ajung la o mare zicala...La omul sarac,nici boii nu trag !!!
Acum sper sa treaca anul asta macar asa cum e,sa nu ne mai vina altele pe cap si sper la un an mai bun pe viitor!


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#311 2013-11-12 11:38:19

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Fetelor, va pup pe toate puss nu am mai apucat sa intru, dar am avut ceva de citit!! smile Doar ca am cam uitat dupa atatea pagini parcurse... big_smile

Ioana, ce scumpica e fetita ta!! Si ce cumintica este ea la baita!


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#312 2013-11-12 12:23:35

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Anoo, tinem pumniiii!!! puss
Kris sad poate dupa atatea nenorociri vine si ceva bun sad imi pare rau si merci puss

Offline

 

#313 2013-11-12 12:31:06

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Off Kris, stii vb aia, nici un necaz nu vine singur..
Ano succes smile


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#314 2013-11-12 12:41:23

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Nu mi-o luati in nume de rau,ca ma plang,ma mai descarc si eu pe aici ca nu prea am cu cine si la parinti si la rude nu prea spun tot,nu de alta dar si asa sunt departe si sa ii ingrijorez mai tare nu are rost.
Singurul lucru pe care l-am invatat de la viata in aproape 33 de ani a fost ca destinul e pervers si trebuie sa lupti mult pentru a avea ceva,mai mult iti ia decat iti da,dar cu toate astea vom trece noi si peste ele ca suntem puternici.
Asa e cand vine o belea asteapta-te la mai multe,ca vin toate odata dar sper sa ne ajunga pentru anul asta.
Ano succes la eco.
Pupici la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#315 2013-11-12 12:51:04

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

BUna ziua!

Getut, meci de info. Cat despre deurere la organe, in sarcina trecuta, cand era mai avansata ma durea si pe mine uneori ceva f tare, in stanga sub coasta..eu ziceam ca ar fi pancreasul dar cine stie nustiu sa intrebi doctorul.

Kristinika, imi pare rau de probleme sad  Sper sa plece tot raul si sa iasa soarele si pe strada voastra, in primul rand cu o sarcinuta sanatoasa! Te imbratisez.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#316 2013-11-12 13:01:06

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Burtici..e in regula daca ieri l-am simtit prima data pe bebe si azi nu?     cesafac

ma enerveaza ca toata lumea din jur imi zice ca e prea devrema ca sa fie bebe  disperat

Ultima oara a fost editat de anndreiutzaca (2013-11-12 13:02:33)


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#317 2013-11-12 13:06:12

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Ann, poti sa il simti pe bebe chiar si la 14 saptamani, depinde de fiecare femeie in parte, si de fiecare sarcina in parte... Si da, la inceput nu vei simti chiar zilnic smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#318 2013-11-12 13:09:02

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Ann, iti garantez ca nu e prea devreme, nu asculta pe nimeni. Daca tu stii ca l-ai simtit, mai ales de mai multe ori repetat atunci asa este smile sI DA, E NORMAL SA NU IL SIMTI ZILNIC INca. Sau poate ai sa il simti mai diseara. Intr-adevar, unele femei incep sa simta si la 22 de sapatamani dar altele si la 14-15.
Eu in sarcina trecuta am inceput sa simt la 17 fix, si de atunci am simtit-o zilnic...si in sarcina asta am inceput sa imt zilnic si cumva constant pe perioada zilei, cu mici pauze de la 15 saptamani si 2 sau 3 zile> Dar si pana atunci am simtit mici zvacnituri odata la cateva zile.
Pana si doctorii se uita stramb si nu te cred daca le zici ca ai simtit mai devreme, dar deh, simt cum da din manute si picioruse, nu ma poti convinge ca mi se pare sau ca-s gaze roll

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2013-11-12 13:11:24)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#319 2013-11-12 13:20:42

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Elena puss ai rezolvat cu reteta? Am citit din urma ca iarasi ai avut probleme, mie nu-mi vine sa cred!!


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#320 2013-11-12 13:32:35

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Ronny, nu stiu daca am rezolvat .. Adica farmacista mi-a dat injectiile compensate pe incredere, ca pe computer ii aparea ca reteta mea nu e inregistrata. Si a zis ca mai asteapta cateva zile sa incerce sa o reintroduca, poate va fi inregistrata pana la urma de doctorul care mi-a prescris-o ( e greseala hematologului de data asta) . SI daca nu si nu, ma va suna farmacista si va trebui sa ma intorc la doctorita sa rezolv situatia.

AL meu bebicel s-a "suit" pana la buric de-acum, azi il tot simt in dreapta buricului smile Cred ca s-a asezat de-acum pe verticala si el, ca la ecografii il vedeam numai la orizontala .

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2013-11-12 13:45:45)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#321 2013-11-12 13:54:07

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

bebe iar e apatica azi ... si asa am o zi foarte proasta acum stau si cu grija ei sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#322 2013-11-12 14:09:26

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

eM, imi pare rau ca te tine iar pe jar sad

Ronny, apropo, felicitari pt trimestrul 2!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#323 2013-11-12 14:12:50

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Elena, multumesc! puss Acum astept sa simt si eu primele gadilaturi de la bebeto!!
Sper sa se rezolve cu reteta aia si sa nu mai alergi atat...

Emy, stai linistita ca e bine fetita, mai doarme si ea... Si sa stii ca se spune ca o sa fie cumintica si dupa nastere daca acum e asa smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.