homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33-19


#343 2013-11-12 15:56:10

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Buna fetelor! Eu sunt o veche aspiranta iar acum viitoare mamica smile. Am scris ceva vreme pe la aspirante acum 1 an si ceva poate 2. Pe vremea aceea incercam sa raman insarcinata dupa ce am avut cateva probleme plus un avort spontan. Am hotarat ca sa nu mai scriu deoarece sotu deja lucra de ceva timp in it iar eu eram acasa in ro, asa ca aveam f putine sanse sa raman insarcinata. Pana la urma m-am mutat si eu in it la el cu speranta ca va veni si bebele mult asteptat, acum sunt aici de un an si 3 luni. Si cu cea mai mare bucurie va spun ca dupa jumatate de an am ramas insarcinata. Azi am fost la spital sa programez nasterea deoarece va fi prin cezariana...asa ca martia viitoare in 19 voi fi mamicutaaaaa smile. Sunt f fericita ca am ajuns pana la final sa zic asa..am 37 de saptamani maine..acum sper din tot sufletu ca bebelusu meu sa vina pe lume sanatos! Vreau sa va zic ca m-am bucurat fff tare pt fetele pe care le stiam tot aspirante in acea vreme iar azi le intalnesc aici sau la mamici. Elena, cris8, be_happy, ioana, alessandra.....va rog sa ma scuzati dar nu am cum sa va retin pe toate ...dar oricum va doresc la toate mamicile si viitoare mamici multa sanatate si copii sanatosi. Sonia imi pare rau ca visul tau inca  nu e implinit dar sunt sigura ca va venii si vremea ta. Eu simt asta..acest sentiment l-am avut in momentul in care te-am citit aici si nu la aspirante. Doamne ajuta! Va pup pe toate fetele ..scuzati povestea lunga si scrisul aiurea, scriu de pe tel. sper sa ma primiti aici la viitoare mamici apoi la mamicute deoarece sfaturile si parerile voastre de multe ori mi-au fost de ajutor smilepuss

Offline

 



#344 2013-11-12 16:07:02

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Smile, ce cuminte e bebelusa ta, nu se grabeste sa iasa! Probabil stie ca a venit vremea urata si e mai bine la mami in burtica smile Nastere usoara!!

Mirabela, nastere usoara si un bebe sanatos! smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#345 2013-11-12 16:09:13

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Smile cel mai frumos sentiment trait smile


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#346 2013-11-12 16:12:56

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Nastere usoara mmirabela si un bebic sanatos! Multa bafta si sa ajungem si noi burticile mai mici la saptamanile tale smile


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#347 2013-11-12 16:14:27

smile_new
Full member
De la: Roma, Italia
Inregistrat: 2013-09-13
Mesaje: 107

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Ann, cel mai frumos intr-adevar hjarta, profita de fiecare moment, e ceva magic.

Ronni, da ne face tati foc in fiecare seara, face o caldurica de nu am aer, eu o tin in patuc la caldurica, nu cred ca e frigul de vina ci lenea, are mami o fetita lenesa big_smile

Mirabela felicitari mama draga, in ce zona a Italliei esti? Eu sunt in Roma. Cum ati optat pt cezariana?


Giulia Denisa hjarta
22.11.2013

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2013-11-12 16:45:41

adelina_1985
Full member
Inregistrat: 2010-04-06
Mesaje: 553

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

salut, fete
noi am fost la eco si totul e bine. nasc natural, bebe e micut, are 2500 g dar dr-ul spune ca e bine si ca nasterea va fi usurica.

imi da maxim 2-3 saptamani pana la nastere, a zis la cum arata totul suntem pregatiti, si colul moale, bebe centrat pe traseu.

nu ramane decat sa asteptam.

Em, tocmai am intreb pe dr daca e normal ca bebe sa niste mai usurel in unele zile. a zis ca e absolut normal. mi-a zis sa fac un test daca simt ca nu misca. sa stau intinsa in pat pe stanga si apoi sa ma mut pe dreapta. atunci adca simt ca se misca si el este ok.


2 ani +

Offline

 

#349 2013-11-12 16:48:22

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Multumesc fetelor! Doamne ajuta sa ajungeti toate la termen si sa ne tinem toate sanatosi bebelusii in brate. Azi simt cum au inceput emotiile.. In nordul it, in bolzano. Trebuie sa nasc prin cezariana deoarece in 2010 am fost operata de fibrom uterin, am uter cicatriceal. Dar chiar si asa aici a trebuit sa ai conving ca e nevoie de cezariana..sa le zic ca asta e recomandarea doctorului care ,mi-a facut operatia... Azi speram sa masoare bebele pt ca nu mai stiu nimic de o luna..sa imi faca un eco...dar nici vorba..mi-au recoltat secretie pt analiza si s-au uitat daca e ok lichidu amniotic...atat. M-au intrebat daca misca bine..am zis da misca...dar cum e aia bine..ei stiu..eu nu am cu ce sa compar, stiu doar ca misca zilnic si aproape mereu acum de cand e mai mare sarcina. Acum sper din suflet sa fie totul bine si bebe sa fie sanatos.

Offline

 

#350 2013-11-12 17:01:56

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Am scris un mesaj kilometric si nu s-a afisat, l-am pierdut sad
Nu mai scriu iar. Va pup pe toate. Maine se interneaza sotul sa se opereze de hernie si imi e asa mila de el...


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#351 2013-11-12 17:18:26

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Geta multa sanatate    kram

Mirabela,Ade nastere usoara si un bebe sanatos.

Acum s-a trezit si lenesul meu lol


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#352 2013-11-12 17:23:23

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

m-am intors fetelor, bebelina mea s-a emotionat probabil cand a auzit de doctor ca a inceput sa imi dea suturi in stomac de nu mai reuseam sa stau pe scaun. Si MF mi-a zis la fel, ca e normal sa aiba zile mai linistite in functie de starea mea de spirit. daca eu sunt mai agitata e si ea la fel, daca sunt linistita e posibil sa hiberneze, vorba Ioanei lol Mi-a zis ca e important sa o simt zilnic, indiferent de cat de puternice sau slabe sunt miscarile, doar daca misca extrem de putin sa imi fac griji
Imi aduc aminte ca medicul de la clinica mi-a zis ca tre sa fie minim 40 de miscari pe zi. Noi cand e ea activa avem si mai mult de 40 pe ora. Cred ca doar paranoia mea e de vina si faptul ca n-am fost de mult timp la echo, abia satept sa vad daca a crescut si mai ales daca s-a intors. MF cica ar trebui sa simt cand se intoarce dar eu ori sunt mai nesimtita ori nu s-a intors


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#353 2013-11-12 17:24:51

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

smile asa si eu presimt, ca ao sa fie mare, preconizez undeva la peste 4 kg mai ales ca noi amandoi suntem masivi


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#354 2013-11-12 17:43:38

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Adelina eu zic ca daca ti-a spus ca mai dureaza 2,3 saptamani in timpul asta mai creste ..sigur va fi bine..si nastere usoara iti doresc. Emi asa mi-au spus si mie ca important e sa simt zilnic ca misca. Acum de ex simt miscari zilnice dar in aceleasi locuri, adica nu se mai invarte..clar nu mai are spatiu...si sunt lovituri mai puternice care de multe ori ma fac sa trear...dar asa drag imi e de numa smile

Offline

 

#355 2013-11-12 18:31:47

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Mirabela,  naștere ușoară și felicitări pentru sarcina.

Emi,  ma bucur ca te-ai liniștit. Sa știi ca eu am stetoscop și nu aud inim,   poate e prea devreme. Noi avem și placentele anterioare.

Eu aștept la rand la eco,  bebelinul e și el prezent. Sunt și f balonata azi,  am m?ncat un ștrudel de mere cumpărat și m-a balonat.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#356 2013-11-12 19:22:57

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Ano multumesc, bafta si tie la eco..sa fie totul bine! Anndre multumesc si tie sarcina usoara! Geta succes maine sotului tau la operatie si multa sanatate!

Offline

 

#357 2013-11-12 19:46:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

buna seara

mirabela puss ma bucur mult ca ai reusit si vei mamica!daca trebuie,va veni si randul meu.aici mai scriu din cand in cand.nastere usoara!

getut puss sa fie bine sotului tau maine!

atat am citit.o seara frumoasa!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#358 2013-11-12 20:14:03

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Mmirabela, ma bucur ca vei fi in curand mami! Nastere usoara!!

Ano, succes la eco!

Em, ma bucur ca e bine bebelina ta, mari emotii iti mai da smile

Geta, succes sotului la operatie!

Soni buna puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#359 2013-11-12 20:39:29

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Va multumesc Sonia, Elena rugaciune

Offline

 

#360 2013-11-12 21:44:33

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Buna seara,
Ne-am intors. Bebicul e bine, ne-a facut eco normal, nu morfo, a masurat, dar doar cele uzuale, bb e fix cat sarcina, 21 de saptamani.  dance
Placenta anterioara, centrala de 2.7 cm grosime, destul de groasa a zis domn dr, dar e bine ca e nutritiva, insa da, atenueaza destul de multe miscari. Gr de maturitate 1. Nu e situata jos, deci nu e risc de previa.
Bb avea capul in stanga cumva mai jos si picioarele la buric.
Flux pe cordonul ombilical bun.
135 BPM, 410 grame.
Col inchis, 44 mm.

La pozica n-a stat, a iesit ceva in ceata. Ah si am vazut iara putica. Nu rateaza ocazie sa ne-o arate  partydance

Getuta: multa bafta sotului maine!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#361 2013-11-12 22:01:42

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 33

Ano applause ma bucur pentru bebe sanatosel!
asa si la noi, a iesit o pozica in ceata la 16 sapt.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.