homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-7


#115 2013-11-14 21:34:44

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Ada, daca te referi la dermatita de contact, eu am si imi apare in special la incheieturi, la pliuri, de la metale imi apare mie..
Nu stiu ce sa zic.
Arata ca o pata rosie cu bubite marunte in relief. Si da, mananca rauuuu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#116 2013-11-14 21:40:33

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

da deno ,la dermatita ma gandeam desi nu prea cunosc mare lucru in domeniu ! nici eu nu stiu ,e prima data cand are asa ceva !
parca citeam ca odata declansata o sa mai reapara, nu ?
nu stiu ce sa fac ,o sa vad ce se intampla de acum incolo ! desi i-am facut teste de alergii alimentare parca tot am impresia ca ceva pe tema asta  ii tot da roata ,simt eu ceva !

Offline

 

#117 2013-11-14 21:42:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Da, reapare mereu.
Si yannick are o dermatita atopica sau de contact sau alergie, nu stiu ce e dar ii apare mereu pe fat si din ce in ce mai urat, e groaznic. Si acum e plin sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#118 2013-11-14 21:46:16

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

stiu ca y are ,de aia te intrebam pe tine !mersi de raspuns ! o sa te mai intreb  daca mai vad ceva la ea ,sper sa fi fost vreun episod ratacit ! da' chiar cat de des apare ?

Offline

 

#119 2013-11-14 21:50:12

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Lui y saptamanal... Il dau cu cortizon, daca nu rana se face sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2013-11-14 21:56:51

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

am inteles deno ! o sa-ti zic daca intram si noi in club ;Doamne ajuta sa se mai amelioreze si la voi !

va zic noapte buna ,ma duc la nani ca sunt moarta de obosita dupa drum !

Ultima oara a fost editat de adrriana (2013-11-14 21:57:48)

Offline

 

#121 2013-11-15 07:38:13

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#122 2013-11-15 08:49:11

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neata


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#123 2013-11-15 09:02:44

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata

Rares tuseste de azi noapte.e ciudat ca e prima oara cand il aud
In afara de episodul cu laringita -unde tusea latrator..el nu a tusit.niciodata
Nici nu stiu ce fel pot zice ca e..e seaca dar parca un pic se aud muci pe acolo.deci e productiva?
Vreau sa-i dau ceaiuri..aerosoli cu ser.sirop de ridiche neagra.dar sotul insista cu medicul.eu nu vreau ca ma umple de medicamente..dar V zice ca sa-l asculte la plamani..sa se uite in gat..dinastea.poate ma duc....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#124 2013-11-15 09:04:07

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Buna dimineata fetelor!!
Vine weekend-ul,ce planuri aveti cu piticii vostri?

Deno am inteles.Am observat ca de o tin pe mine,cu o paturica si o masez pe spate,ii trece mai repede sughitul,de nu,pana nu-i trece nu accepta nimic in gurita. nustiu Pe 21 ma duc cu ea la control la 1 lunita,sa vad ce naiba imi va da pt durerile de burta.Drum bun si sa va distrati,stati mult? puss

Maje iti multumesc.Multi pupici si pentru voi!! puss

Smart iti multumesc frumos.Si puiul tau e nascut in octombrie,fain!! puss

Multa sanatate la puiutii vostri!!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#125 2013-11-15 09:36:18

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hello!
ioana, e normal sa sughita copilasii la varste asa de mici, prin sughit ei isi intaresc diafragmul. ce dulcica e micuta!
janis, eu as zice sa te duci cu el la doc sa il asculte, iti da reteta ce iti da si tu alegi mai departe daca mergi pe naturiste sau trat de la doc.
deno, incearca sa iti iei din tara tarate si sa ii pui lui Y la baita. eu cu tarate l+am scapat si de cosuri cand era micut si uite ce uratel arata
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … g_9026.jpg si tot cu tarate am rezolvat si iritatia de pe picioruse care ii apare....habar n+am de la ce, probabil de la apa nostra care e ft dura sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#126 2013-11-15 09:40:30

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

'neata wave

sanatate lui Rares!

si Stef tusesete de ieri, cred ca-l supara ceva secretii, nu stiu de unde. nasul nu-i curge, amigdalele nu mai sunt chiar asa umflate. parca n-as merge la medic...nici nu i-am dat deloc medicamente inafara de 2 acadele din care a supt foarte putin, mi-e cam frica sa nu se agraveze.

Offline

 

#127 2013-11-15 09:42:50

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Da poke.asa am sa fac.merci mult!
Faza e ca doctora lui de la rm..desi nu i-a facut nimic niciodata urla raaau cand o vede.mi-e mila de el.nici nu-l poate consulta de urlete.nu stiu ce are cu ea.poate il duc la alta..eventual in alt sediu dar nu pot baga mana in foc caci marti la gineco a intrat sotul cu el in sediul din enescu (unul nou) si cand a vazut alb a inceput sa urle cu sughituri  sad credea ca il ducem pe el sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#128 2013-11-15 10:08:55

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

neatza
noi suntem asa si asa, adica de ieri de la pranz a mai facut un caca care nu mai era imprastiat, dar tot gelatinos asa, si unul azi dimineata, dar pe cel de dimineata nu l-am vazut ca a fost pe wc.....
janis voi cand ati avut probleme cu stomacul si ati fost internati ce ati avut si cum ati tratat? ma ingeozste ideea sa aiba vreo lighioana si sa luam air antibiotic...

sanca de pe un site din america iherb.com....acolo e la juamtate, de fapt cred ca asta e pretul real , dar astia de la noi le umfla la greu.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#129 2013-11-15 11:01:08

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

janis, nu stiu ce sa iti zic, ca si R tot asa plange la medici. sad dar se linisteste cum iesim afara, asa ca 15 min, am rabdat ce sa fac.
eu am un vecinut care nu stiu cum face, dar tate racelile i se duc in plamani. si cand stiu ce au tras, prefer sa merg cu R la doc, sa il consulte sa stiu daca e doar tuse sau se aude ceva mai mult pe acolo....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#130 2013-11-15 11:10:56

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata!

Ioana, au dreptate fetele cu sughitul, e normal sa sughita si poti sa-i dai tot san. smile

Janis, si eu zic sa mergi cu el, dar daca abia de azi-noapte tuseste nu a ajuns inca la plamani. Natalia a tusit data trecut o saptamana jumate (timp in care a luat Biosept si Plantusin) pana sa inceapa sa se auda haraitul ala in piept.
Btw, a mea inca tuseste, mai ales cand trece de la aer rece la cald (cand intra in casa de afara), daca sta in abur, fum (am facut o data gratar pe aragaz) si cateodata noaptea.  nustiu  Nu stiu ce sa-i mai dau, Plantusin sau Prospan daca tuseste noaptea ca se trezeste si se enerveaza si-atat. 
Pediatra mi-a zis sa merg cu Zyrtec in continuare pana ii trece tusea de tot, ca poate sa il ia si o luna.
A, mai luam Lantigen B, vaccin oral sub forma de picaturi...

Deno, Nati are exact cum descrii tu la incheietura mainii drepte. O pata rosie cu bubite mici, dar nu pare sa o deranjeze. Oare sa merg cu ea la doc?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#131 2013-11-15 11:30:12

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Merci fetele si sanatate si voua!

Adina noi ecoli enteropatogen.de mai multe ori.raspunde la multr antibiotice dar mie mi- a dat sumetrolim..care e pseudo antibiotic...(vechiul biseptol) a facut de vreo 3 ori dinasta...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#132 2013-11-15 11:33:48

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

razvan catre mami: gugue (strugure)
ii da mami farfuria
razvan:spele!
maica-mea: sunt spalati mamaie
razvan: spele mamaie ODATA!

rotfl
m-a sunat maica-mea cracanata de ras!
si ieri s-a dus la iubi, tati tetete(trezeste-te) odata chicot


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#133 2013-11-15 11:35:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata!

Poke, cat era mic si ii faceam baie in cadita, ii puneam, si il spalam si cu gelul de la topfer cu extract de tarate, si nmic... Tot asa ii apa mereu.
Aici unde locuiesc nu am posibilitatea, ca am dus, si in cadita e exclus, nici nu incape, nici nu sta. Plus ca e pe fata, nu are cum sa stea cu pielea in apa.
Ale lui y sunt altfel.
Incerc sa pun poza imediat.

Kate, in afara de alifii fara efect, n-are ce-ti da. Doar de-alea cu cortizon care isi fac efectul, trece dar strica pe alta parte, si la fel apar. Daca nu se inrautateste sa ajunga rana, eu as lasa-o in pace.

E posibil mucii sa fie de la aerul uscat din camera? Ca nu prea mai are si nici nu l-am aspirat numai o data ca a urlat de-am crezut ca moare si-am lasat-o balta. Cred ca n-o sa mai am curajul sa il aspir veci.
Tre sa fac ceva, in afara de vase cu apa...
Oricum de dormit rau de la altceva doarme, am leganat si azi-noapte la el de mi-a venit rau. Si culmea ca la tacsu nu sta, numai la mine.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.