homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-8


#134 2013-11-15 11:43:59

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deno umezeste i narile cu ulei de susan presat la rece. E f bun tot sezonul rece.

Poke cunoastem lol de asta vara tot ttebuie spalat. Peie zice el.nu musca nici din mar daca nu peie.
E bine ca are pofta de mancare.mi- a cerut evitica(omletica)
A baut o cana de ceai de ceapa.o gura de compot de gutui(am facut repede acum)
Insist cu lichidele

Ahh si la aerosol a stat.cu ser.a tinut el masca ca eu "nu voie mama"


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#135 2013-11-15 12:08:57

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

a baut ceai de ceapa? ce gust are? cesafac
evitica hjarta rotfl


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#136 2013-11-15 12:09:47

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adina multumesc de info pt colostrum. chiar acum fac si eu comanda. mi se pare super pretul fata de ce e la noi in farmacii  kram Sanatate Anei si sper sa nu fie nimic grav.

Legat de tuse.. patita fiind cu daria cu 3 pneumonii, tratamente pe branula.. eu cand aud tuse nu mai stau. merg sa o asculte sa fiu eu linistita. chiar acum 2 sapt a avut o tuse ff groasa.. direct la dr sa vedem ce e. a fost doar o raceala a cailor resp superioare, si de tuse am scapat cu acc junior si muuulte lichide. cand puiutii tusesc productiv, le putem da toate siropurile pt tuse productiva insa daca nu consume lichide sunt egale cu 0.

eu acum sunt acasa, daria la gradi si profit sa bag o curatenie ca la carte, frecat baie, curat in dulapuri.. sunt franta. merg sa ma intind ca diseara intru de servici


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#137 2013-11-15 12:13:29

Alinutza30
Sr. member
De la: Busteni
Inregistrat: 2013-02-22
Mesaje: 1194

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Buna ziua mamici puss

Multa sanatate puiutilor bolnaviori.


Pui mic Maximus Andrei 15.09.2013 bebe

Offline

 

#138 2013-11-15 12:13:47

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deno, dar alifia de galbenele ii face rau? Ca i-am dat cu din aia de vreo 2 ori.  cesafac

Am uitat sa va zic, am facut o supa crema de legume aseara de a mancat al meu 2 portii.  drool
Natalush n-a mancat ca tocmai bagase niste cereale cu lapte, dar i-am pastrat o portie pt. seara asta.

Vai ce-am patit intr-o seara cu un iaurt cu fructe. L-a primit desert la cresa si tata mi l-a dat mie, l-am pus in geanta si am uitat sa-l scot cand am ajuns acasa. La un moment dat mi-a luat strumful geanta la puricat si a dat  de el. S-a chinuit sa-l desfaca si pana la urma i l-a dat lui G sa-l desfaca. El mi l-a dat mie. Mamaaa ce-a urlat sa i-l dam! Mi-a fost o mila de ea. sad Pana la urma am pacalit-o cu unul din ala Nestle de bebei dar se tot uita la pahar parca nu era impacata ca nu e ala de l-a vrut ea.
L-am mancat eu ieri, era Nutriday cu fructe de padure.  roll


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2013-11-15 12:17:17

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

May era bun.nu cred ca l am facut bine dar merge. Pe net scrie spalat bine foile uscate si facut din ele.nu am curatat multe si am pus si ceapa intreaga.plus nuci intregi spalate.s-a colorat apa la fiert.dupa racit am pus putina miere si aia a fost.
Vad ca rupe lichide sanca..sper sa il ajute.acum bea compot.
Tot tuseste.
Unde or fi secretiile astea de se aud? sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#140 2013-11-15 12:26:25

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Chiar cate lichide trebuie sa bea pe zi?
Ma gandesc ca nu ca la adult minim 2 l, nu?

A mea cere apa continuu, bea si cand ii iau paharul / ceasca de la gurita, cica "mai", sa-i mai dau.  nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#141 2013-11-15 12:35:49

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

e bine oricat Katey. cel mare al Cristelei pe la 1,5 ani-2 ani se lauda ca bea 2 l pe zi si era f bine.


auziti s-a facut frumos afara..sa-l scot? parca mi-e mila de soarele asta..
cred ca din cauza mea a facut tusea asta, ca desi nu l-am scos decat pana la magazin(5minute) ieri pe frigul ala imbracat bine...in casa am prajit conopida si am deschis tot cu el cam dezbracat. poate de la schimbarile de temperatura..cine stie...

azi aveam si intalnire cu niste mamici de pe fb intr-un loc de joaca pt copii..cu bombonele raw..animator pt copii...am anulat eu grater
la 18 am programare la opera center. sa merg cu taxiul sau sa iau metroul, cu putin mers pe jos, e cazul de taxi sa nu ia aer rece?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#142 2013-11-15 12:40:59

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata Mamici! kram

Vreau sa va povestesc ceva de cand am fost in spital cu A.
Am tot tinut sa scriu insa m am luat cu una, cu alta si n am mai apucat.
In salon erau inca 2 mamici , dintre care una avea tot o fetita de 6 luni, mai mare cu saptamana decat Ana. Vreau sa va zic c, nu mi am dat seama si nici nu am avut cum sa intreb daca acel copil asa era el sau pur si simplu asa a devenit din cauza cums e comporta cu el. sad  O lasa pe fetita care era o scumpa, mi era mila de ea, ma mai duceam eu la patut la ea si o bagam in seama, o lasa singura in pat tot timpul, timp in care ea vorbea la telefon sau era pe hol. si acea fetita nu scotea un sunet, statea asa cum o punea nu se misca deloc. Imi spunea ca nu a fost nici macar o data la doctor cu ea dupa iesit din spital dupa nastere , ca i a dat de
la sine putere si laptele praf, si mancare de la 4 luni, inclusiv ciorba de perisoare, mancare de cartofi sad . doamnee. eu am ramas socata. I am explicat de ce nu e bine, saracuta , fetita arata ca un copilas de 4 luni sad nu stiu...mi era asa mila de ea. dar ea era ferm convinsa ca e foarte bine ce face si ca face ceea ce este mai bine pentru copil. Imi zicea ca e normal sa lasi copilul sa planga 10-15 , 20 de minute, ca " mai trebuie sa si planga", " sa stea si singur", ca asa i-a crescut ea si pe ceilalti doi copii ai ei, un baietel  de 8 ani si  inca o fetita de5 ani ea avand numai 25 de ani. si imi spunea ca nici unul nu e alintat, ca nu e bine sa i alinti. yikes   
La ea , asa era se comporta ca si cum copii erau niste obiecte, rece si fara sentimente..nu stiu cum sa zic, poate sunt eu anormala, dar sa nu nu ti iei copilul in brate , sa l alini, sa vorbesti cu el.. sad .
Era maritata de la 15 ani cu un arab, varul ei yikes  , fiind si ea de origine araba. Oricum, am ramans cu un gust amar, se uita la mine de parca eram eu nebuna in ceea ce priveste modul de crestere al unui copil..
M a mai frapat ca nu era deloc o femeie saraca, am observat , avea cele mai bune produse de  machiat etc..si dupa cume ra imbracata, insa spala lucrusoarele fetitei in fiecare zi, spunandu mi ca acelea erau toate lucrurile  fetitei ca nu are prea multe.
Am ramas cu senzatia ca la asa isi cresc ei copii, ca pe niste obiecte, animale  pe care sa le dresezi si sa faca exact cum le zici fara sa iasa din cuvantul tau. sad
  Asa viata de copil..


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#143 2013-11-15 12:41:20

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis, eu l-as scoate afara daca nu bate vantul.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#144 2013-11-15 12:54:07

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Merci katey


Like ce sa mai zici sad unele nici nu stiu pt ce fac copii..

Are prea mare pofta de mancare.a mancat mar,compot de gutuie,o omleta dintr-un ou.si mi-a mai cerut o omletica yikes evident nu i-am dat..l-am pacalit cu niste caju.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#145 2013-11-15 13:10:34

Alinutza30
Sr. member
De la: Busteni
Inregistrat: 2013-02-22
Mesaje: 1194

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like din pacate nu sunt singurii ,iti dai seama cati copilasi sunt in situatia asta.Chiar zilele trecute erau doua femei cu bebelusii in brate,stateau pe bordura si cerseau ,cum ii pot face si apoi sa iasa cu ei la cersit??????????


Pui mic Maximus Andrei 15.09.2013 bebe

Offline

 

#146 2013-11-15 13:56:28

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

mamici, va pup!

daca va povestesc eu ce am vazut in spital... lasat copil de 5 luni in patut fara protectie si  in timp ce tiganca era la fumat, copilul a cazut si si-a spart capul, ea cand a venit inapoi a zis ca oricum nu il ia acasa il da"la stat". iar copilul zambea in continuu la "mama" lui, la cateaua aia/  am crezut ca mor, plangeam intr-una cat am stat in spital, am plans pt fiecare copil amarat in parte,... si sunt atatia......... nimeni nu face nimic pt sufletele alea chinuite.

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-11-15 13:56:56)

Offline

 

#147 2013-11-15 14:16:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

grater

Sa mai destindem atmosfera sa va zic ce golan mare am lol
Ieri a venit vecina cu fetita blonda din poze...la un mom dat venise si sotul meu si ea a vrut sa plece..dar ficasa nu! I-am zis s-o lase la mine pana isi pune ea mancarea la cuptor si a ramas la noi.aveam canapeaua stransa unde dorm cu rares ca facusem curat..s-au suit amandoi frumos pe canapea,ca omu mare.apoi unul din ei a inchis usa si i-am lasat ca stiu ca nu s genu sa se bata sau sa se raneasca.sotul facea peste. Dupa cateva minutele zic hai sa vedem ce fac.am bagat capul usor si stateau ca indragostitii lungiti pe canapea,Rares o tinea de gat si o pupa de o albea rotfl2 deci sa ma tin ca a inceput...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#148 2013-11-15 14:22:41

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

janis  rotfl  rotfl  rotfl
tine-te bine


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#149 2013-11-15 14:29:38

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Da rotfl
Da' si ea statea..deci ii placea lol

Azi dimineata cand s-a trezit sa destind atmosfera mai mult pt mine ca tusise juma de noapte l-am intrebat: ce-ai visat? Si el : ulia(iulia) pupă!  visslar


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#150 2013-11-15 14:43:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis rotfl dar el chiar intelege ce e ala vis? wow...

Offline

 

#151 2013-11-15 14:50:12

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janiiiiiiis, lesin rotfl2)1)

Urat ce povestiti... Eu n-am vazut asa ceva niciodata si nici nu vreau sa vad vreodata.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#152 2013-11-15 14:55:29

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Pai nu stiu garga asta ma intreb si eu..dar cred ca a raspuns asa ca tot la ea se gandea..n-a inteles dar nah ca omul indragostit a zis tot de ea lol
Sau poate intelege ca mereu il intreba maicamea la trezire..si eu uneori..poate s-a prins


Off acum a adormit si dupa 10 min s -a trezit de tuse..ii ajungeau secretiile in gat sad
L -am reculcat dar parca respira greu sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.