homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-127


#2395 2014-02-04 09:11:16

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata Ionela sa deam Dumnezeu sa fie bebe sanatos in burtica si s FIE luna asta, acum.
Eu nu te pot sfatui sa iei sau nu...e decizia ta.Repet.Si mie dra mi-a dat sa-l iau in ziua 16 si eu nu l-am laut atunci cand am ramas gravi...Mi-a confirmat ca am ovulat si l-am luat in ziua 18 sau 19 nu mai stiu...pentru ca de cate ori l-am luat cum a zis ea....paula ovulatie .
Eu nu stiu incotro s-o apuc....astept...ziua 10 sa vad ce zice drul....apoi oi vedea.
Te pup si astet vesti de test smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#2396 2014-02-04 09:12:37

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

poate daca ma duc la monotorizare din ziua 12 mi-l amana daca vede semne de ovulatie...cine stie. ieri m-am dus vaca si am venit bou, nu m-a dus capul sa intreb daca are treaba cu ovulatia.

Offline

 

#2397 2014-02-04 09:31:06

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela eu nu m-am ingrasat de la duphaston dar m-am controlat la mancare pentru ca mi-a dat pe langa bufeuri si un apetit de lup, dar nu am bagat apetitul in seama si am mancat controlat, daca cedam impulsului probabil ma ingrasam. si am retinut si apa de la el. dar 10 kg in 10 zile imi par totusi cam exagerat de multe. tu ia exact cum ti-a zis doctorul ca stie ce zice. cu anticonceptionalele stiu ca se prescriu minim 3 luni si a 4-a de incercare bebe pt ca se produc ovulatii multiple atunci si creste sansa de bebe. stiu caz concret asa, dar stiu si alte cazuri care n-au reusit decat cand si-au gestionat stresul. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2398 2014-02-04 09:40:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

just, eu n-am facut deloc pauza dupa anticonceptionale. cum le-am terminat cum am incercat pentru bebe, si n-a ieist nik. deci nu vreau sa mai iau vreodata in viata.
cu mancarea ...la mine nu-i problema, nu ma omor dupa ea, nu mananc mult, deci daca pastila in sine nu ingrasa atunci n-am probleme. si da, le iau asa cum a zis, pentru ca sper ca stie mai multe decat mine si stie ce face.

Offline

 

#2399 2014-02-04 09:45:36

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pastila in sine nu ingrasa, cel mult ajuta la retentia de apa pe care pe urma o elimini. nu stiu sa-ti explic exact cum sta treaba cu luatul a 3 luni de anti si pe urma incercat. zicese ca nu-i tot una cu incercatul in prima luna dupa 8 ani de ex. nu am fost atenta la explicatii si daca nu-mi explica logic nu mai ascult teoria. tot ce am inteles f clar este ca stresul ne incurca rau de tot.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2400 2014-02-04 09:48:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

asta asa e, cica stresul e definitia infertilitatii. dar eu cred ca sunt putine femei care isi pot gestiona corect sentimentele atunci cand isi doresc bebe.
pai daca retin apa, e ok sa beau foarte multa? ma gandesc ca ajut la eliminare.

Offline

 

#2401 2014-02-04 09:54:22

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

bea cata iti trebuie, poate tu nu o sa ai retentie. dupa ce-am nascut am retinut f multa apa si tensiunea cat casa, desi consum peste 2 l de lichid in mod constant nu m-a ajutat, toata o retineam, eram ca un balon. cand am reusit sa-mi gestionez stresul ca sa scada tensiunea am eliminat rapid si apa. noi nu ajutam deloc natura daca ne gandim doar acolo. da, sunt de acord sa facem tot ce este omeneste posibil sa ajutam natura, dar trebuie cumva sa gasim si echilibrul interior sa ne detasam de asta. nu stiu daca m-am exprimat prea clar ca eu sunt om de stiinta exacta, nu le am cu comentariile. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2402 2014-02-04 09:57:00

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

dar crezi ca eu le am cu , comentariile? big_smile am inteles ff bine ce vrei sa spui si sunt total de acird cu tine. puss

Offline

 

#2403 2014-02-04 10:58:45

Dreams__Factory
Banat
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2014-02-04
Mesaje: 28
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetelor! Sunt Liynda numai ca mi-am schimbat contul din cauza unor motive obiective. Doresc sa va spun buna dimineata si sa va informez ca de azi ma numesc Dreams_Factory big_smile sa zicem ca e noua mea identitate. puss


My Ovulation Chart

Un vis se implineste atunci cand incepi sa nu mai crezi in el.

Offline

 

#2404 2014-02-04 11:13:45

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete puss
Dream  puss  felicitari pentru beta si sarcina usoara si la termen rugaciune
Gaby sunteti amundoua "surori" de sarcina kram  , felicitari si tie si o sarcina la termen  rugaciune
Rozicule in ce zile sunt facute acele analize ???? ...
Caty bine ai venit pe aici si sa nu ramai mult, repede la gravidute sa mergi goodluck
Just puss puss puss cand mergi la medic ?
Ionela puss pare rau ca nu ai ovulat luna asta, nu mai citii pe net toate prostiile si cere pararea unui medic, e cel mai bine iar d eingrasat/etc .. ficare corp e o lume ... daca ti s-a prescris eu zic ca e bine sa il iei sau daca nu vrei gandindu-te la unele probleme de sanatate pe care ti le poate da , cauta ceva naturist si inainte sa il iei consulta inainte cu medicul tau neaparat .
Elenu puss, Madle puss ... uf am uitat sigur sa scriu ceva si pe cineva.
Eu sunt bine, ieri am avut punctia, .... deocamdata nu stiu nimic de embrionasi, azi urmeaza sa ne sune.


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2405 2014-02-04 11:16:16

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Cristina, doar vinerea viitoare mi-am gasit un loc. incerc si asta sa vad daca ma ia printre programari. tin pumnii sa mearga totul bine la tine.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2406 2014-02-04 11:21:26

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete,

Cristinica ai inceput procedura fiv?? Baftaaaa !!! hai ca va fi bine!! puss
Cate ovocite ai avut?

Felicitari noilor burtici, sarcini usoare si la termen! goodluck

Madle, in special tie, felicitari din toata inima! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2407 2014-02-04 11:22:53

Dreams__Factory
Banat
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2014-02-04
Mesaje: 28
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, multumeesc! Dar nu am curaj sa ma bucur inca. Abia maine, dupa a doua beta ma voi linisti ca intr-adevar e ok. Si si mai fericita si sigura voi fi dupa eco. puss

Gabi, cum esti?! big_smile "sora mea: de sarcina rotfl


My Ovulation Chart

Un vis se implineste atunci cand incepi sa nu mai crezi in el.

Offline

 

#2408 2014-02-04 11:26:04

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, daaa mi-ai mai zis puss acum sigur nu voi uita ... multumesc .
Crisuliciii puss puss puss  multumesc draga mea. Ieri nu mi-au zis nimic dar la ultima eco erau 2 foliculi buni.. din 4 smile ... cam putinei.
Ser sa fie bine , sunt putin speriata si cu mari emotii , astept sa ne sune ca sa ne spuna cum sunt ...
Ce face bubulina mica ? hjarta sunteti bine da ?


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2409 2014-02-04 11:33:43

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristinica, lasa ca si unul e suficient, sa fie puternic si sa se lipeasca de mami si sa creasca mare. puss
Noi suntem bine, ne pregatim sa serbam primul anisor, care nici nu stiu cand a trecut...
Iti tin pumnii stransi, stiu ca ai emotii pana la cer, dar trebuie sa crezi in sansa ta. Doamne ajuta! rugaciune


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2410 2014-02-04 11:37:44

Dreams__Factory
Banat
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2014-02-04
Mesaje: 28
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, iti tin pumnii sa reusesti, asa cum am reusit si eu. Nu am crezut ca se poate. Nici acum inca nu imi vine sa cred. Nici macar nu am calculat prea mult luna asta. Si totusi...II Iti tin pumnii sa vii cu II peste 2 saptamani. puss La toate va tin pumnii. Fiecare avem sansa noastra.


My Ovulation Chart

Un vis se implineste atunci cand incepi sa nu mai crezi in el.

Offline

 

#2411 2014-02-04 11:47:01

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Crisulici par  , da cred mult in sansa asta , dar emotiile si teama te tin in suspans , sper sa fie bine.Doamne ajuta! rugaciune
Uff aproape a trecut un anisor, ce repede... hjarta
Dream , multumesc, da fiecare avem sansa noastra  rugaciune


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2412 2014-02-04 11:53:08

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, o sa fie sansa ta asta, te simt increzatoare. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2413 2014-02-04 12:28:04

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete dragi....nu stiu c se intampla cu mine chiar nu o ovulez luna asta...ieri aveam un test zic eu pozitiv iar cel care l-am fct azi era defect, nici linia d test nu a aparut...mai am unul sa il fac mai tz...m-am programat si diseara l gineco sa vedem carw e treaba...dak as avea oute sper sa imi fc si mie injectie d spargere...ca sotul pleaca vineri dimi d aksa si as vrea sa se produk minunea de a ovula si sa fie aksa....
Gabi mamicuta dak mai intri p la noi,c injectie ti-a fct tie?
Pupici l toate fetele

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.