homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-129


#2433 2014-02-04 20:31:33

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi supa  nu ti.a zis macar ce dimensiuni au, cati sunt, cam in cat timo vei ovula? Off, asa am o oroare pe dr astia... in loc sa te ajute mai rau te supara, pisi, imi pare rau, sfatul meu e sa faci in continuare teste si sa aveti contact la 2 zile...  kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#2434 2014-02-04 20:46:57

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi  o doare pe ea in c.r daca ai sau nu foliculi...si-a luat banul...asta e important... of, imi pare rau.Incearca sa cauti un medic cu care sa poti comunica, este foarte important smile
Te pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2435 2014-02-04 21:03:03

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, intr-adeva e foarte important sa gasesti un dr care comunica.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2436 2014-02-04 21:07:55

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara dragele mele. puss  Mama ce dor imi e sa fiu mai activa pe aici supa  Ne-au spus astia ca poate pe la sfarsitul saptamanii se rezolva,asa ca inca mai intru cand si cand.
O iau in ordine la ceea ce am citit,din cate pare avem un an minunat in privinta sarcinelor,pe rand vom fi cu toate  gravida
majoreta   trombon   happydance   dance   majoreta  .
Madle felicitari din inima pentru sarcina si sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara pana la capat.  majoreta  puss
Cum nu am mai intrat de ceva timp am pierdut o groaza de vesti bune.
Lynda (am uitat cum iti spune acum) puss  majoreta   si Gabita puss   majoreta  felicitari fetelor . Sa aveti o sarcina usoara pana la termen si cat mai frumoasa.
Sunt asa bucuroasa de vestile ce am citit azi...imi aduc aminte de emotiile si bucuriile prin care am trecut si eu in acele momente si vreau sa va  spun sa lasati deoparte pe cat de mult posibil toate grijile si sa va bucurati cat mai mult de sarcina
Iulici  puss  ce mai faci draga?Ce a mai trecut timpul...esti in al2lea trimestru de acum majoreta
Pup si restul fetelor,fara suparare ca nu dau nume dar nu mi le mai aduc aminte pe toate.
Sper sa rezolvam cat mai repede problema cu netul sa stau mai mult de vorba cu voi.
puss  puss  puss  puss  puss  puss pe toate si pe cele noi.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2437 2014-02-04 21:11:32

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinika kram sper ca esti bine!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2014-02-04 21:14:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Elena puss  da totul bine pe aici. Eu sunt inca in cautare de munca pentru moment si atat.In privinta bebelului suntem in pauza de relaxare.Voi?Bebe mic ce face? puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2439 2014-02-04 21:16:03

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinika, noi bine, si bebe pare a fi bine. Inca un pic si incepe numaratoarea inversa.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2440 2014-02-04 22:36:53

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi , ce am mai auzit eu zilele astea, injectie pentru ovulatie ... se numeste Decapeptyl... ce-i drept nu auzisem de el pana acum.
Aaa si inlegatura cu doctora.. o platesti corect? e la particular. Atunci eu zic ca fara pis de rusine , tinand cont ca ai vrea sa ramai la ea ca are aparatura buna si asta intradevar conteaza, cred ca ca trebuie sa ii zici ca te pune foarte nelinistita faptul ca nu stii nimic din ceea ce face ea acolo..nu ca ai vrea sa ii furi meseria( faci si tu o gluma  chicot  ii explici cat de cat , daca ii convine bine daca nu sti urmatorul pas  puss , Doamne Ajuta!. rugaciune
Anca multumesc mult, esti deja mamica  hjarta  ... felicitari si multa sanatate si tot ceea ce va doriti de acum inainte.
Kristinica  par
Elenus  par , yupaa numaratoarea inversa ... incep emotiile  rugaciune  si dorinta de a il avea in brate  hjarta

Eii bine,m-au sunat si pe mine de la laborator... punctia a rezultat cu 3 ovocite din care 2 s-au fecundat
Joi punctia si atunci imi spun si calitatea lor.
Emotiile inca sunt dar dar aceasta veste m-a bucurat enorm ... incat, dupa atat timp azi am putut dormi si eu mai bine... 3h  chicot
Va pup , noapte buna , numai bine si Doamne Ajuta!

Ultima oara a fost editat de Cristina2013 (2014-02-04 22:38:08)


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2441 2014-02-04 22:40:33

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, ce ma bucur. sanatate multa kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2442 2014-02-04 22:44:57

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinica , hai cu netul smile
Cristina  rugaciune  rugaciune  rugaciune  rugaciune
Just smile
elenush pupa fata puiul tau  dragalas  din burtica smile
MAine ma duc la analize..cu Dumnezeu inainte ,
Nopate buna fete  wave


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2443 2014-02-05 07:51:27

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete
la control merg l cabinet tocmai sa ma bage in seama si consultatia e 100 iar p langa imi scoate si poze care sunt 20 si cam 3 p consultatie.in fine...am si glumit cu ea ca ma tot intreba l kte zile imi vine si eu tot ziceam k poate nu imi mai vine si ea nik tot o dadea cu menstra...mi-a dat sa imi cumpar solutia d contrast dar nu inteleg c a scris acoli
Si mai tind sa cred ca am ovulatia asta tz d la napraznic....ca e sg p care l-am luat luna asta in plus fata d celelalte luni...
O zi buna

Offline

 

#2444 2014-02-05 09:47:09

Dreams__Factory
Banat
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2014-02-04
Mesaje: 28
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! Inca nu ma pot desparti de voi! Vreau sa va iau cu mine. Cris puss multumim! Iti tinem pumnii sa gasesti de lucru si apoi sa incercati din nou ptr mititel.puss

Azi, am facut a doua Beta. Acum asteptam rezultatele. big_smile Mi-e atat de teama. Nu ma pot concentra la nimic.
Gabi, sora mea, cum esti?

Pisi, imi pare rau sa aud toate astea. sad Dar trebuie sa fii puternica. Plus ca, mai e timp s aov luna asta, nu te speria. Zic si eu.

Rozi kram Hai, capul sus! Vreau sa iti trimit testele....trebuie sa iti aduca si tie bebe puss


My Ovulation Chart

Un vis se implineste atunci cand incepi sa nu mai crezi in el.

Offline

 

#2445 2014-02-05 09:49:08

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

krisssssulet! de cand ma intreb de tine!! puss am tot tinut sa intreb si fetele, dar n-am apucat! ma bucur sa te citesc si sper sa se rezolve repede cu netul si cu jobul! puss toate bune?

eu? daaa, sunt in trim 2 si tare bine e wink fara greata, ca de vomitat am mai reusit o data, dar sper sa fi fost ultima... macar pana in trim 3
abia te astept sa treaca pauza si sa va apucati de bebelit!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2446 2014-02-05 10:18:20

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor, imi pare rau ca nu va scriu dar sunt extrem de ocupata la munca, n.am timp sa ma gandesc la nimic supa . Ne citim diseara si va pup pe toate, o zi buna sa aveti. puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2447 2014-02-05 10:27:23

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete dragi
eu am fost la analize , am facut azi trombofilia , amh si tsh , t3 si t4 daca mai e ceva ....le repet
Sotul a facut cariotip, a uitat aia sa aduca eprubeta si pentru mine, ca cica trebuie eprubeta speciala .Off.o sa il fac si eu vinerea viitoare de valentin day lol
Dreams , daca tot ti-ai schimbat ..modificarea, sterge postarea in care ne anunti schimbarea de la    asa ..la   asa...lol daca ai avut un motiv sa fie facut pana la capat.Si pune si tu altceva la avatar , un bebel de exemplu...ca ...
M-am gandit sa-ti vin in ajutor cu ce gandesc eu...daca gandesc prea mult zi-mi:))
Daca totul e bine cu beta doi si totul e oki, vorbim.Ma anunti tu si iti trimit mail.
Pisi, succes.Auzi da ce test e ala asa roz?smile
Ionela...neata oriunde ai fi
cristina tin pumnii si ma rog la Dumnezeu sa fie bine:)
Salutari la toate fetele si o zi minunata sa aveti! mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2448 2014-02-05 10:43:15

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi testul ala e luat d la cora,firma lor...oriqm nu mai fac teste k azi sunt l munk pana dimi iar vineri pleaca sotul pana luni...asa ca dak o sa ovulez se va intampla cand sunt sg aksa
Rozi scz ca t intreb dar cat te-au ajuns toate analizele astea? Trombofilia mi-a dat si mie sa o fac dar knd m-am intepat l medicaltest nu o fac si nici nu am mai cautat dupa...si nici nu am inteles dc ar trebui sa o fac...poate ma lamuresti u...aseara mi-a zis cv peintre buze ca ar fi un folicul d 16 si k e posibil sa apara ovulatie spontana. .

Offline

 

#2449 2014-02-05 10:51:21

Dreams__Factory
Banat
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2014-02-04
Mesaje: 28
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, rotfl ai dreptate. O sa sterg postarea, dar vroiam ca voi, cele ce deja ma cunoasteti sa stiti ca tot eu sunt big_smile. Astept Beta aia cu interes. Mi-e atat de teama! Nu gandesti prea mult , mai fata! puss
Pisi, parerea mea, este sa faci testele in continuare. Chiar daca nu poti presta. In felul acesta poti tine o evidenta a zilelor fertile pentru ciclurile viitoare. Dar e sigur, numai parerea mea.


My Ovulation Chart

Un vis se implineste atunci cand incepi sa nu mai crezi in el.

Offline

 

#2450 2014-02-05 10:51:38

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi eu am facut trombofilia la sante 500 ron, amh 180,cariotip 600,plus fsh, estradiol si lh 90 lei si tsh, t3 si t4 cred ca si astea un mil nu stiu sigur.Asta este, le fac sa pot merge la un medic cu ele.Mai am de facut analiezele din ziua 14 si 21 , cariotipul si dupa ce le primesc merg  la un medic in  bucuresti.Mai am de gand sa fac si secretia ce mi-a dat mohamad la care merg acum.smile
Daca ai folicul de 16 numara cate 2mm pe zi pana ajunge la23-26 si atunci e outul gata de bumti.De pe la 23 sa ai contact o zi da una nu.Cam pe sambata duminica


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2451 2014-02-05 10:57:53

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mdaa..dar p samb dum deja sunt singura aksa si nu am cu cine sa ma iubes c...ai facut o gramada d analize rozi,ti le-a recomandar cineva sau asa d capul tau...mult succes si o sa vina si luna noastra norocoasa in curand...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.