homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-141


#2661 2014-02-13 12:10:30

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am inteles kris, pai ma gandeam ca asta e interdictia, data de tine forgetit pana rezolvi problemele puss

pup toate fetele! par


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#2662 2014-02-13 12:20:42

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, eu cred ca tu o sa reusesti, tocmai pentru ca ai un spirit optimist, desi, poate, in sufletul tau nu esti mereu asa. Voiam sa te intreb daca la tine, dpdv al CM, totul este ok.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2663 2014-02-13 13:34:31

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, ce faceti voi, sunteti bine?


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2664 2014-02-13 14:52:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny ciclul meu de neregulat...asa era si ianinte de sarcina.Am pierdut copilul in iulie si in oct am facut un fsh..era 52 dra zice...aaaa pai nu-ti mai vine !Ei nu...dupa fix zece zile a venit:)
Aseara l-am visat pe tata...stiu ca va fi bine:) Dupa moartea lui l-am visat de cateva ori, dar de fiecare data el mi-a aratat ca vi fi bine :)Cred eu ca nu se deranja sa faca atata drum pana in lumea celor vii asa ca sa se afle in treaba smile
Eleny prin cate am trecut...daca nu eram cu psihicul tare o luam razna de mult...recunosc ca acum sunt la limita, sunt ravasita si trista dar credinta si speranta nu mi-am pierdut-o.
Stiu exact ce am de facut si merg inainte.Adoptia e pe lista mea de prioritati acum smile
Cat de curand merg sa fac demersurile.
Pupicei fete smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2665 2014-02-13 14:56:01

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da Iulia asa e,interdictie impusa de mine spranceana  dar se va termina candva,cat mai curand sper puss
Voi ce mai faceti?Cu pregatirile de nunta cum mai stai?Ce miresica fericita ai sa fii cu bebica langa tine kram


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2666 2014-02-13 15:05:54

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, si eu il visez pe tata, de obicei bine, insa nu am dat vreo interpretare viselor. Doar ca ma bucur cand il 'vad' bine. Si eu am avut o viata zbuciumata, cu multe probleme.

Eu cred ca daca ai ramas o data insarcinata, poti spera ca se va mai intampla si ca sarcina va evolua bine.

E bine ca iti pastrezi speranta, eu nu-s asa puternica, cedez de multe ori, de prea multe ori in ultimul timp.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2667 2014-02-13 15:10:10

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

eleny puss noi bine, ma bucur de perioada fara greturi si voma si astept vizita la dr smile tu?

kris, cred ca o sa fiu o miresica tare ocupata smile sper sa fie totul bine si sa alerg intre invitati si bebe hjarta cu pregatirile stau cam prost, adica n-am mai facut nimic, acum saptamanile astea trebuie sa ajungem sa mai dam niste bani la local, diferenta de avans si apoi o sa ma apuc serios de treaba, dar sa vina primavara.. nici foto/video nu am tocmit, tot zic ca mai e timp... apoi invitatiile, iar cu rochia, verighete o sa stam pana la vara, ca nu stiu cat ma voi face (de mare!)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2668 2014-02-13 15:15:25

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, eu m-am oprit din orice incercare. Nu mai am forta. Rozi vorbea de adoptie. Din pacate, eu nici asta nu pot face, desi sunt constienta ca s-ar putea sa regret mai tarziu. dar nu-mi pot impune ceva ce nu pot accepta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2669 2014-02-13 15:44:41

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

da-ti ragaz, eleny! minuni se intampla si sunt sigura ca vei fi rasplatita pentru tot ce ai indurat puss sigur la un moment dat vei relua lupta, iar eu iti doresc sa iesi invingatoare oricum ar fi! puss par


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2670 2014-02-13 15:47:52

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, multumesc de incurajari. Stiu ca se mai intampla si minuni, dar, in cazul meu, recunosc ca nu prea mai cred in ele. De ragazuri, nu prea mai am timp, am destui ani, si daca mai fac si pauza...Am tot felul de probleme, nu numai cu asta; anul asta a inceput tare prost.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2671 2014-02-13 16:06:23

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny iti prezint si tie bancul meu preferat smile
EU ma incadrez si ma regasesc in oful lui jean Pendula lol
Statul roman nestiind pe ce sa mai puna impozit s-a gandit sa puna impozit pe f-t-t.
Un om al muncii, pe nume Jean Pendula, impotent fiind, face urmatoarea petitie catre autoritati:

"Subsemnatul Jean Pendula,
Om al muncii fara p - - a,
Cer sa nu platesc tribut,
Pentru ca nu pot sa  ma f-t!!!"

Vine prompt si raspunsul:

"Draga dom'le Jean Pendula,
Om al muncii fara p- - a,
Cat exista deget, limba,
Legea tarii nu se schimba!!!"

Asadar , mai in gluma mai in serios...speranta moare ultima .Eu inca mai sper...si am persoane dragi mie care nu au renuntat la lupta si au patruzeci de ani smile si lupta si lupta  si asta imi da putere si speranta...Te pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2672 2014-02-13 16:08:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rotfl2 tare, rozi!

anul e lung, eleny! o sa fie bine! cand te astepti mai putin puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2673 2014-02-13 16:30:26

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetele, aveti dreptate, se pot intampla multe. Doar ca eu in ultima perioada am tot avut parte de necazuri. Asa ca sunt in perioada in care mi-ar trebui niste vesti bune ca sa vad si partea frumoasa a vietii.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2674 2014-02-13 16:52:33

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ei asa Eleny..vezi?incet incet te ridici...tu de ce crezi ca am un abdomen plat?ma  cad , ma ridic, cad ..ma ridic..smile kram


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2675 2014-02-13 19:49:58

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Feeeetelor puss  ce mai faceti voi? V-am citit si eu cand am ajuns acasa big_smile
Rozi, ce tare ai fost cu doctorul rotfl  el iti dadea sa faci apa de ploaie cand tu stiai ca nu te ajuta cu nimic ce iti va da el. Ai facut bine, treb  sa mai bage cineva si "frica" in ei applause 
Pisi, nu e musai sa fie la toate temperatura mai scazuta de implantare, am vazut multe charturi care nu aveau implantation dip puss Acus te bat punish , sa nu zici ca nu e pana nu vezi ca vin uratii puss
Eleny, ma bucur ca esti mai bine, trebuie sa fie bine kram
Kristinica, bafta cu munca goodluck si bine ai revenit..mult timp ai fost departe de noi puss
Ionela puss
Cristina puss
Just puss
Sper ca nu am uitat pe nimeni big_smile  daca da, rusine mie rodnar
Fetelor, nu stiu ce e cu Dream, nu a mai intrat deloc, ea nu intra oricum in weekend dar nu mai stiu nimic de ea de saptamana trecuta, sper ca e bine nustiu


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2676 2014-02-13 19:59:56

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf Lil Star...stii ca nu e asa usor sa fii optimista cand e vorba de bebe...nu sunt necajita,zic asa ca nu este luna asta pt k nu a fost temperatura de implantare si nici nu arata wooowww graficul...cred ca luni dimi fac si eu un test d sarcina ca nu am mai fct d vreo 3 luni...ca dupa el sa merg sa imi cumpar tratamentul prescris...
Pupici

Offline

 

#2677 2014-02-13 20:56:27

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lil puss mersi de urari.Scuza-mi ignoranta dar cum am lipsit ceva timp am pierdut multe....esti cumva svetlana? spranceana scuze inca o data,dar uitandu-ma la poza si data inscrierii asa am banuit.
Rozi esti tare rotfl2 de mult nu am mai ras cu asa pofta puss
Va pup pe toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2678 2014-02-13 21:03:10

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa e Pisi, stiu ca nu e usor, te inteleg perfect:hug: Dar mi-as dori tare mult sa ai parte  de bucuria mult asteptata puss Bafta la testat, doamne ajuta sa fie bine goodluck Dar ai temperaturi ridicate, arata bine, de ce zici ca nu e wow?

Kristinica, sunt Gabi, nu ma deranjeaza sa scriu numele, desi am preferat sa il schimb ca era cel real, si nu voiam sa ma recunoasca cineva cunoscut puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2679 2014-02-13 21:18:18

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Scuze Gabita  puss dar nu stiam cu cine sa te asociez dumbom


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.