homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-139


#2623 2014-02-10 20:36:15

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fete, am venit de la dr cam suparata dar ma bucur ca am pus piciorul in prag pt ca altfel nu se mai putea lol
In concluzie am un folicul dominant in ziua 10  de 10 mm deci e bine pentru mine...asa sunt foliculii mei mai inceti..ovarul lenes...in fine..
Mi-a dat sa fac secretia si dupa ...daca in doua luni nu raman sa fac stimulare si mi-a sarit tandara...ce stimulare neneeee...cand eu am facut stimulare mi-a aparut tumora de era sa crap...si am zis hai o fi o coincidenta....am facut iar stimulare a doua oara ...si pac tumora pe ovar ....tu vrei sa ma omori ?dumneata imi zici mie ca nu e de la stimulare cand eu am avut doua tumori in patru ani?helloooo...s-a ccam schimbat la fata , dar mi-a zis sa-i mai aduc inca o data analizele si diagnosticele sa se uite pe ele ...si om vedea...si tot o tinea langa cu secretia lui....ce secretie domle,,,,bag paula in ea de secretie...eu am avut sarcina molara si matale imi dai sa fac secretie???????
am intrat in el asa....lol lol ma cheama miercuri...ce sa vezi domnle miercuri?ca a mai crescut cu 2mm...pai asta iti zic eu dinainte lol si zice...bine vino vineri.. ii zic bine vin vineri dar si atunci e devreme lol si a ramas sa ma duc vineri dupa amiaza de sf valentin imi etalez curu pe la dr lol
ce romantiiiccccc lol
Dar bine ca stiu de folicul...restul oi vedea eu.
Va multumesc de incurajari, gandurile bune si va pup pe toate fara numar  wave  wave


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#2624 2014-02-10 20:49:38

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Foarte tare rozi,eu ma cam poticnesc sa le spun c vreau de fapt si ma las amagita de ei cum vor...foarte bine ca stii sa le spui verde in fata si t baga in seama.mult succes,sa se faca mare foliculul tau

Offline

 

#2625 2014-02-10 21:01:31

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi el ca dr nu ma cunoaste asa bine, ca sa ma cunoasca trebuie sa mai asculte si el de mine nu numai eu de el...eu stiu cel mai bine prin cate am trecut...nu mai zic ca mi-a zis sa verific trompele...si i-am zis clar eu histero nu mai fac ever !!!poti tu sa zici ce vrei , dar eu nu mai fac!!!!el trebuie sa inteleaga  ca m trecut de analize gen secretie , histero si alte cacaturi ....eu am avut probleme mari si trebuie privita treaba din alta perspectiva...si cred ca a priceput ...sper..lol
Pupicei fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2626 2014-02-10 21:35:22

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi te superi daca mai zic si eu ceva???? smile am glumit,stiu ca nu. Te rog incearca o cura cu oua de prepelite,te rog eu frumos!!!! Nu stiu de ce,dar cred sincer ca te va ajuta din muuulte puncte de vedere. Mergi si la doctor si monitorizare dar ia si oua de prepelita.Macar citeste despre ele sa vezi cat sunt de bune.nu costa mult cura dar organismul tau va zice sarutmana.
Caz real:cumnata mea(29ani) incerca de 6 ani sa ramana insarcinata,nu mai zic analize si investigatii la greu si ea si sotul..a tinut aceasta cura cu oua de prepelita si acum in ianuarie a nascut un baietel superb de 3.200.renuntase la investigatii si tratamente si a vrut sa isi fortifice un pic organismul,sa se puna pe picioare si minunea s-a intamplat.
te pupacesc.
fetelor va citesc in fiecare zi si va tin pumnii sa fie totul bine,sa aveti si voi bb cat de curand!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2627 2014-02-10 21:42:22

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fete mele puss  puss  puss  puss  puss la toate. Nu am mai intrat zilele astea ca ba am avut cate ceva de facut ba am fost plecati toata ziua si nu am mai avut timp sa mai intru si de azi sotul e in concediu toata saptamana astfel el em mai toata ziua pe net,cu una,cu alta si eu nu mai apuc sa stau la pc.... dumbom .
Ce mai faceti?
Rozi,Ionela,e adevarat ca probleme sunt in toate familiile,important e sa le depasesti. In plus eu sunt una care nu vreau sa ma dau invinsa,lupt pana reusesc,in plus nu renunt le ceea ce tin pentru numic in lume.Sunt prea egoista sa ma dau batuta si mai traiesc pe conceptul ca ceea e al meu e al meu si nu il las din mana pentru numeni si nimic,prefer sa lupt.
Svetlana ce mai faci?Esti bine? nu am mai citit nimic de tine de ceva timp.
Iulici esti la saptamana 15?Waw applause
Pup toate fetele dulce.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2628 2014-02-10 21:53:25

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Oana multumim ca ne citesti si ne dai sfaturi si ne inveti c stii u...dar stii cumva in ce a constat cura cu oua? Nu stiu daca as putea sa le consum crude doar daca nu ar fi foarte multe. App, ai o burtica foarte frumoasa si finuta puss

Offline

 

#2629 2014-02-10 22:01:37

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

http://www.oua-de-prepelita.ro/articles … _prepelita
http://mybebe.md/vizualizare/oua_de_pre … tratamente

Pisi,ea a urmat-o pe cea  cu 120 oua. nu sunt greu de inghitit crude,crede-ma am incercat si eu. le poti lua si cu putina miere. dar ele sunt f mici si aluneca imediat pe gat.
Mersic pt apreciere!
nu ai nimic de pierdut daca incerci. din contra ai numai de castigat!!! pup


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2630 2014-02-10 22:10:03

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc mult!am un coleg care creste prepelite,teoretic as putea sa le procur din sursa sigura si proaspete....teoretic rotfl

Offline

 

#2631 2014-02-10 22:12:08

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu aveam idee ca sunt asa bune ouale de prepelita.
Ideeile noi sunt mereu bine venite,mai ales atunci cand sunt si cercetari facute si beneficii constatate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2632 2014-02-10 22:18:06

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ideea este ca nu sunt f scumpe si se gasesc in supermarket si se merita incercat. o caserola cu 24 oua costa in jur de 8 lei maxim,daca tii cura cu 240 oua te duce 80 lei. Eu cred ca ati cheltuit mult mai mult cu alte tratamente sau teste de ovulatie.
Pisi ar fi super daca le iei direct de la sursa.
Va rog incercati si mai vb.
eu vreau sa fac cura dupa ce nasc.dar vreau sa imi iau eu 10 prepelite sa le cresc la mama soacra.


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2633 2014-02-10 22:23:22

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu sunt foarte gretoasa din fire si nu stiu daca as putea consuma oua crude,dar ideea ca sunt foarte eficiente in multe probleme te pune pe ganduri.
Oana bebele tau cum e? E fetita sau baiat ca eu am cam ramas in urma cu vestiledin cauza netului... nustiu


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2634 2014-02-10 22:50:30

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinika nu sunt gretoase,le faci cu un pic de miere...macar incearca sa vezi daca le poti bea.nu zice nu direct!
BB al meu este  fetita si suntem bine,am trecut de ce era mai greu zic eu...dar tot la pat  majoritatea timpului si tot cu grija mare. asteptam sa treaca timpul sa ne vedem face to face smile pupici


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2635 2014-02-10 23:02:36

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu spun nu direct,din contra,voi tine mite pentru viitor si sunt sigura cxa voi lua in calcul aceasta oportunitate.mai ales ca am citit postul lasat de tine si am vazut cate calitati are,cate poate ajuta organismul si in cate variate probleme...nu,cu siguranta nu voi uita acest lucru... chiar nu stiam ca sunt asa bune la atatea boli,am ramas putin uimita de ce am citit.
Pup si la bebe  al9leacer


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2636 2014-02-11 09:10:20

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata,

mama mea  a facut cura cu 240 oua de prepelita pt astm, si a ajutat-o ff mult. Nu stiam ca sunt bune si pt fertilitate, dar oricum si eu stiu ca au multe proprietati.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2637 2014-02-11 10:42:14

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetele puss
Ca de obicei va invit la o  mornincoffee  sau un ceiut.
O zi cat mai buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2638 2014-02-11 11:24:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hei kris par ce mai faci? ai gasit ceva de lucru?

daaa hjarta noi sutem in 15+ peste 9 zile ma vad cu bebe... numar zilele, dupa cum se vede forgetit

pup toate fetele! suna interesant treaba cu ouale de prepelita, eu am mancat, dar fierte. sincera sa fiu as incerca si crude daca as sti ca ajuta.. atat de amare sunt pastilele pe care le iau acum pt tiroida, ca ouale crude de prepelita suna a deliciu lol


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2639 2014-02-11 11:38:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia puss ,inca nu am gasit nimic de munca.Din cate pare se simte tot mai serios si pe aici criza si din cauza asta au scazut si pretul si locurile de munca.Azi vom merge pe la agentii sa las ceva cv-uri,speram bine.
Abia astept sa imi spui cum e(bine inteles ca va fi bine) si ce e.... chicot
Daca va spun ce vis am avut in dimineata asta veti spune ca sunt nebunici total....cica ma trezeam din cauza ca ma dureau sanii si dintr-o data observ ca am colostru,dar era asa gros si gaurile prin care iesea asa mari ca spuneai ca e tip frisca.... rotfl2 si cu toate ca era un vis eram constienta ca nu sunt insarcinata,cu atat mai putin in stadiul de a avea colostru,dar totusi trageam de fiecare san si ma minunam de cat iesea... lol  rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2640 2014-02-11 12:50:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rotfl2 uau! cu frisca! asta da vis!
sper si eu sa fie bine! Doamne ajuta!

voi cat mai aveti din "interdictie"? cand puteti incepe iar sa lucrati la bebe?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2641 2014-02-11 19:26:54

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna feteee...am scris de zece mii de ori si de feicare data cand am dat sent...mi-a cazut netul lol
Oana daca ai sughitat azi e din cauza ca am vrut sa-ti spun ca incep cura cu oua de prepelita si nu am reusit de net lol
Fete ce mai faceti, ocupate ?
Kristinica te pup:)
Sa aveti o saptamana frumoasa si usoara ! partydance
Eu sunt bine dispusa smile  partydance   pana cand ..nu stiu... happydance


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.