homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-154


#2908 2014-02-21 14:56:48

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mersi de informatii, voiam asa, sa-mi fac o idee, prin comparatie.
Eu aici am fost mai mult la clinici particulare, mai putin la stat. Toate analizele le-am facut la laboratoare private, m-au uscat de bani. Insa n-ar fi nici asta o problema, banii se fac, da-i incolo. Insa sunt medici, chiar renumiti si uneori mai ales astia, care-s plini de bani si de renume, care nu-si mai dau niciun interes.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 



#2909 2014-02-21 15:01:22

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny , in ce tara esti , daca vreis a razpunzi bineinteles smile


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2910 2014-02-21 15:02:49

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu..in tarisoara noastra...asa cum e ea...


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2911 2014-02-21 15:05:45

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny asta asa este,de multe ori mai bine mergi la cineva mai putin cunoscut ca esti mult mai bine ingrijit...cei ajunsi la o anumita reputatie sunt satui.
Dar de la fetele de aici am auzit ca oricum cu putin noroc si rabdare tot poti da de cineva sa te ajute.
Singurul lucru pe care ti-l spun din inima este SPERANTA MOARE ODATA CU NOI. Nu renunta niciodata la visul ce ai oricate bete ti s-ar pune intre roate,asa e viata facuta din bune si rele,una fara alta nu ar exista.Dupa orice palma primita ridica-te si mergi mai departe,tu iti infrangi destinul,nu el pe tine.
kram


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2912 2014-02-21 15:07:37

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Aaaa ok, am inteles credeam ca esti in alta tara ... stai linistita ca avem medici buni , mai buni decat in multe alte tari... doar ca avem coruptia care de multe ori invinge tot... si cel mai rau nu prea avem aparatura ...


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2913 2014-02-21 15:22:03

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cristina majoreta ce frumos hjarta! e maricica beta, sunt sanse sa se fi prins amandoi puiutii hjarta hjarta. doamne ajuta in continuare! sarcina usoara si cu bine pana la termen! ma bucur mult pt tine!

eleny, ma intristez tare cand te citesc sad. sa iti ajute d-zeu sa ai si tu copilasul tau, sa dai depresia asta pe cea mai mare bucurie din lume!

kristinika, rozi puss puss va tin pumnii si voua!

Offline

 

#2914 2014-02-21 15:23:57

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Anca  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2915 2014-02-21 15:30:40

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Anca  hjarta  multumesc mult  puss, da speram sa fie cum mine amundoi  rugaciune  ... te pup pe tine si puiul tau  puss  puss  puss


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2916 2014-02-21 15:35:16

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cris puss Felicitari! Sa te ajute Dumnezeiu sa ajungeti cu bine la marea intalnire! ma bucur enorm ptr tine!
Sarcina de vis!

Offline

 

#2917 2014-02-21 15:47:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Vin  si eu cu progesteronul meu 8.74 ng/ml  se incadreaza la faza luteala deci...posibil sa fi ovulat asa cum imi indica graficul si testele de ovulatie, mai putin medicul care e un pic mai dobitoc
Cristina sa fie  bebic  bebic
Kristinica  puss
Eleny ne luptam pana la moarte smile puii mei chiar asa ?Trebuie sa fie , esti tanara suntem tinere smile
Caty tu pe unde esti?
Ionela pup
Just este bine :)abia astept vestea aia grasa cu doua linii smile
Eu sunt impacata:)mergem inainte si ma las in mainile domnului
Moon unde esti?
Ancaaa....vreau test 2 pozitiv :)ce face bebel?
Oana totul este bine...noi cele de pe forumul asta ne-am adunat aici pt ca avem o problema : suntem destepte ma ...ca daca puteam de prostie nu ne mai stresam de toate alea..eram gravide si cu puradeii in brate demult lol oana incerc si eu sa te incurajez sunt alaturi de tine si ma rog sa fie bine ...pup pup pup
dreams, Lil ..sister 's ce faceti voi?:)pup burticile smile
Emilia ..ca o gluma ...ne-ai exilat la casuta asta lol eu nu vreau sa o schimbi poate poate ..si pentru mine..nu de alta dar dreams si Lil sunt in spagat lol
Raveca  eu tot te pup si mi-e dor de tine smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2918 2014-02-21 15:53:02

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi puss  pag 1 poarta noroc,de asta ne lasa Emi aici si nu ne face casuta noua  chicot


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2919 2014-02-21 15:57:13

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cristina puss

rozi lol esti o figura. vreau eu test 2 ||, dar deocamdata nu se poate. astept sa se reia ovulatia, sa avem timp de patfierbinte ... ehe, cine stie cand va fi? bebe e bine; acum papa si doarme si pot si eu sa scriu 2 randuri ca altfel nu ma lasa smile.

va pup.

Offline

 

#2920 2014-02-21 15:57:35

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sa se reviziuasca primesc...dar sa nu se schimbe nimica lol Eu vreau sa ajungem la 169 smile)si o astept pe Moon pe intuneric  chicot


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2921 2014-02-21 16:13:54

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi mersic frumos pt gandurile bune! trebuie sa fie bine!!!! sa primim toate numai vesti buneeee cat de curand
.va pupacesc pe toate.
Eleny eu merg de 3 ani la d-nul dr Tarig,il gasesti la Promed si la Spitalul Judetean Ilfov.Este un medic exceptional,isi da interesul si nu e spagar,pe mine m-a tratat de o extrauterina si mi-a salvat trompa intreaga si acum urmeaza sa nasc cu el.Foarte multe fete de aici din Tgv au reusit sa ramana insarcinate doar dupa ce au mers la el si au urmat tratamentele date de el.Aici este ca un ZEU al gravidutelor.nu exagerez. Poate iti faci timp si mergi la el daca nu ai fost deja.

Ultima oara a fost editat de oana_isabela (2014-02-21 16:22:02)


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2922 2014-02-21 16:25:28

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Oana,  inca nu am ajuns. Daca doct la care merg eu acum o sa spuna ca chiar nu e nimic de facut, o sa cer si alte pareri. Intr-adevar e bine sa te duci la mai multi doct, desi uneori mai multe pareri te pot deruta. Dar poate se gaseste unul care sa poata rezolva problema.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2923 2014-02-21 16:38:40

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rozi aici sunt fac curatenie ca maine vine nasa cu pomana la noi si facem si o masa ca pe 12 a fost ziua sotului meu si nu am sarbatorit o atunci.am citit ce ziceai de dr pe zi ce trece ma conving e e tot mai dobitoc daca o simpla ovulatie nu poate vedea ce sa mai zic de altele mai complicate.eu oricum la el nu ma mai duc nu vad nici un rost sa dau banii aiurea atat timp cat in fiecare luna am test pozitiv si prestam din 2 in 2 zile,oricum problema nu e la mine ci la el.sincer la o monitorizare macar o luna m as duce dar nu am la cine.intre timp tinem si eu si sotul cura cu prepelita poate o avea vreun efect.pup toate fetele!par


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#2924 2014-02-21 16:50:18

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Va imbratisez cu drag, fetele mele scumpe.
Va rog sa ma iertati ca am disparut brusc de pe forum, dar am fost prinsa cu cel mai frumos rol al nostru pe pamant: am facut tot ce-am putut ca sa dau viata, la randul meu.
  Si am reusit. Astazi, la 13 zile dupa transfer beta este 442.
   Intr-un fel, lupta asta grea, atat de grea cu infertilitatea, mi-a purificat sufletul. Sunt femei care reusesc din prima luna, sunt femei care reusesc dupa mai multe luni...altele dupa ani si ani de suferinta. Cele mai multe natural.  Eu am reusit prin Fiv si va spun cu mana pe inima ca este cel mai frumos sentinemnt din lume sa te rogi pentru copilul tau inca de cand e de-abia o celula.. Sa traiesti cu gandul la el fiecare minut, sa fii una cu o gramajoara de celule..sa-l saluti cand se intoarce acasa ca embrion si sa-i faci cele mai frumoase promisiuni din lume.
  Eu sunt incremenita de fericire... Ma rog la Dumnezeu sa ne pazeasca in continuare....si ma rog si pentru multimea de fete, unele care scriu, altele care doar citesc...si care au in sufletul lor acest mare gol: nu sunt mame. Lor le pot spune atat: Nu renuntati! Nu renuntati niciodata la visul vostru! Chiar daca mica si neajutorata, sa ramana intoatdeauna intr-un colt al sufletului vostru SPERANTA!

Va puyp cu drag pe toate!

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-02-21 16:51:31)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#2925 2014-02-21 16:52:51

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona ce veste buna!felicitari, sa fie bine pana la final!

Offline

 

#2926 2014-02-21 16:59:58

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona felicitari!!!!! Ce veste minunata!!!!! Sa fie totul bine!!!!
Ce ma bucur ca m-ati luat in seama si cateva dintre voi v-ati apucat de cura cu oua de prepelita! Sa va ajute Dumnezeu pe toate!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.