homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-152


#2870 2014-02-20 19:22:11

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Moon treaba asta cu !--l mi-a trasat niste sechele si ma racoresc si eu cand ii ft pe altii lol .In sven ma regasesc si imi linistesc instinctele criminale , nu de alta da am un vecin tare aratos si nu vreau sa-l ft lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#2871 2014-02-20 19:23:57

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rotfl2)) Rozi


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2872 2014-02-20 19:25:37

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Moon nu rade ca te ....calaresc si s-ar putea sa-ti placa.Am "esperienta" vorba bunicii lol ,Deja la cat sesc fac...mai bine ma angajam in puii mei la videochat lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2873 2014-02-20 20:00:42

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rotfl ce vorbiti voi aici? rotfl2
Rozi, nu ma superi ca ma saluti si pe Facebook. Cum as putea? doar ca nu intotdeauna sunt online. Mai degaba stau pe forum decat pe facebook. E a doua mea casa aici. big_smile Si ma bucur atat de tare ca v-am cunoscut! kram


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#2874 2014-02-20 20:19:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

OOOO dreams..vii si tu la ....discutie?smile)ce face samburasul?NU te ingrijora, totul este bine.vei vedea, ca am dreptate smile
Moon ti-e frica ...a?lol
Binee...lasa ca te prind eu..


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2875 2014-02-20 20:26:48

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi rotfl2  rotfl  blue rotfl  ce nebune sunteti big_smile ne.a dat si noua dr liber la sexinpat  dar mi.e frica mie rotfl


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2876 2014-02-20 20:28:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetiliiiiii...scuze ca azi nu am aparut,citeam si cand sa scriu ba sunat telefonul de casa,ba sotul pe mobil...apoi am fost iar pe la agentii si pe net cautand munca si nu am mai apucat sa scriu delos....scuze,scuze,scuze... buga  signof10  nustiu
Acum am prins o secunda...
Rozi azi am baut pe fuga  mornincoffee  de aia nu am mai apucat sa ofer la nimeni dar ma revansez maine.Acum fug in pat la sot ca ma asteapta,deja urla dupa mine...ufff.
O seara placuta. puss la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2877 2014-02-20 21:00:37

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hello fete
raportez, azi in ziua 14, a 3-a de mucus egg, testul de ovulatie arata linia de control si o linie dar nu la fel de intensa ca cea de control. o sa continui si urmatoarele 3 zile ca atatea teste mai am, altele nu mai cumpar. sunt bune cele minut? si linia de control e anemica rau...nu stiu cum ar trebui sa arate ca n-am mai facut. in maxim 2 zile ar trebui sa ovulez conform teoriei si conform simptomelor, ca deja ma deranjeaza piciorul stang, asa am in fiecare luna. la un ciclu de 30 zile e ok ovulatia in ziua 16-17? oare sa investighez ceva sau sa-mi vad de treaba?


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2878 2014-02-20 21:07:49

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, e f bine. Maine cred ca imi iau si eu teste. As fi ziua 12, numai bine ma apuc de ele.
Eu n am secretie egg, o singura data am avut cand am facut pauza de la contraceptive. Azi si ieri a fost watery, cel mult devine creamy, dar egg eu nu vad. Sau poate nu mi dau seama.
E musai sa fie egg ca sa fie ovulatie?

Offline

 

#2879 2014-02-20 21:10:10

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionele eu nu ma pricep, daca imi amintesc corect nu-i obligatoriu sa fie egg, parca am vazut la alte fete si cum descri tu. la mine descriam ca e egg. e un stres ca testele astea, dar am zis ca o luna sa incerc, acum nu saracesc cu 12 lei, ma ajuta cel mult sa incaruntesc tot testand.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2880 2014-02-20 21:17:44

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, si eu simt ca m ar stresa testele, dar vreau sa vad ce arata. Simptome am si eu, exact ca la menstra, incepand din ziua 14 si pana imi vine menstruatia. Asta nu mi place dar ce sa fac? Sper macar sa fie de la ovulatie. Si eu luna trecuta tot prin 17, 18 am ovulat. Atunci m a durut burta foarte tare. Eu vreau sa fac teste pt ca nu sunt convinsa de cum sa iau duohastonul. Ori din ziua 16 cum mi a zis medicul ori dupa ovulatie. Acum nu stiu exact cata incredere sa am in teste...

Offline

 

#2881 2014-02-20 21:23:45

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

eu zic sa iei duphastonul exact cum ti-a zis doc, ajuta oricum si la fixarea unei sarcini. smile, dar poti sa cheltui si tu 12 lei pe 5 teste de ovulatie minut care vin si cu un test de sarcina in cutie.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2882 2014-02-20 21:34:45

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pai imi iau maine.

Offline

 

#2883 2014-02-20 21:44:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, Ionela la cele minu trebuie sa le cititi in intervalul  scris pe prospect , la mine dupa zece minute se pozitiveaza si ma enerveaza da ce sa fac...la mine la minut cand e ovulatie iese intai linia de test apoi cea de control,  cand nu e ovulatie iese cea de control apoi cea de test si dupa zece minute testul se pozitiveaza ...durere lol
oricum eu am hormonii mai nebunatici lol
Cele de la blue cross sunt mai bunicele dar trebuie citit prospectul ..eu nu l-am citit recunosc si apoi mi-a atras atentia cineva ca se citesc dupa 10 min parca...nu mai stiu
Noapte buna fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2884 2014-02-20 22:00:48

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, eu l-am citit in 5 minute, eu n-am nimerit nici de sarcina pozitive fara sa fiu. am facut unul singur minut si asa a fost cum mi-a aratat. fata de ieri cand a fost linia de control singura (si nu a aparat alta nici dupa 24 ore...) astazi a fost o diferenta.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2885 2014-02-20 22:47:38

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fete dragi puss  puss  puss  puss
Am mai scris un mesaj acum cateva ore am vrut sa il postez si am ramas fara net ...m-am enervat si am iesit  lol .
Just foarte bine ca le faci, daca tot ai dat banii pe el macar sa le folosesti.Sa le faci la aceeasi ora in fiecare zi .Eu zic ca e  bine ovulatia in Z16-17 la un ciclu de 30 de zile... Pentru ca se calculeaza asa:
16 ziua ovulatiei +14 faza lutheala(o poti avea si de 13 pana la 15 zile,etc)=30. Dar cum am citit ai la fel ca mine.... aveam, pentru ca in ultimii ani foarte rar dureri la ovulatie si exact ca tine mi se lasa pe picior in jos , dar la mine e partea dreapta-respectiv picior drept.Si ceva amuzant:  lol  cand eram mica ( pe la 16 ani) mergem la 1 luna 2...3 la dispensar .. singura  chicot crezand ca am apendicita  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl ... si nici pana acum nu am dat de ea  rotfl2
Iar eu zic ca in viitor cu secretia egg,creamy( dar nu e nimic daca nu o ai in fiecare luna) si simptomele de ovulatie iti poti face o idee .Si aproximativ dupa 1-2 de la durere ovulezi-din cat m-am documentat.
Dar eu una cand aveam acele dureri nu puteam presta patfierbinte .

In rest nu mai tin minte ce scrisesem in mesajul anterior ,nepostat.... oricum va pup si va urez seara frumoasa in continuare si ... somn usor puss


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2886 2014-02-20 22:55:04

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

vai Cristina, esti tare. pe mine cand m-a operat de apendice ma dureau rinichii m-au dus la nefrologie lol, o data cand am eliminat piatra ma durea apendicele lol
fac si celelalte 3 teste ca deja se contureaza ceva : ieri z 13 linia control, z 14 control+linia test dar mai slaba decat controlul. vad maine ce iese.
astept maine beta ta kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2887 2014-02-20 23:00:38

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just par  ... pai stiam eu ce sunt cu durerile alea .. se lasau pe picior ,dupa mine clar era apendicita  chicot
Daca nu e maine testul bine atunci sigur sambata ... asa ca weekend foarte placut  cool .
Da, sper sa ma sune maine de dimineata ... sa nu ma lase sa astept mult ca azi mi-a ajuns va

L.E Danucule sa ti pup  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss ca dupa zici ca`s fudula  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2

Ultima oara a fost editat de Cristina2013 (2014-02-20 23:03:13)


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2888 2014-02-20 23:17:08

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina noi doar dupa aprilie incercam, in aprilie nu stiu daca prindem ovulatie, noi suntem momentan in doua tari diferite. eu ma testam sa nu zic ca nu m-am testat niciodata si sa vad clar test pozitiv, ca ovulez, ca functionez corect la anii mei.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.