homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-150


#2832 2014-02-19 20:55:22

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

As vrea ca din nefericirea mea, ceilalti, care nu se confrunta cu probleme ce nu au rezolvare, sa invete sa aprecieze ceea ce au, sa se bucure de orice moment si de orice lucru, cat de neinsemnat ar fi el, in viata, si sa nu se mai cramponeze de mici neajunsuri sau nemultumiri.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 



#2833 2014-02-19 21:12:33

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

fetelor, m-a mancat undeva si mi-am cumparat teste de ovulatie. am inceput astazi testarea in ziua 13 ca asa scria pe teste ca se incepe la ciclu de 30 zile. negativ total, inca palida si liniuta de test. incep sa-mi fac griji ca nu ovulez mai nou. secretia egg a aparut de doua zile, plus disconfort in burta. e drept ca eu urinez mult la maxim 30 minute, desi n-am infectie, zice doc ca pe baza nervoasa. oi avea eu nervi si stres, dar vreau macar sa stiu daca ovulez. mai bine nu-mi cumparam teste, un stres in plus.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2834 2014-02-19 21:17:29

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristinicaaaa, felicitari si aici!!! majoreta Ma bucur nespus, sa iti dea Dumnezeu o sarcina perfecta, recompensa pt lupta pe care ai dus-o, asa cum mi-a dat si mie. Abia astept sa vad daca ai unul sau 2 pui, dar oricum ar fi, important e ca vei fi mamicaaaaa !!!!!! puss puss puss

Just, poate nu e concludent testul daca faci pishu asa des...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2835 2014-02-19 21:20:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, stai linistita si fa testul dupa ce n-ai baut vreo doua ore lichide , da tu stii asta:)
Ovulezi femeie cum sa nu ovulezi, linisteste-te lol
eu sunt ziua 19 si inca nu am ovulat  roll probabil ..de fapt sunt sigura ca "ieri" voi ovula lol .
Pup fete, noapte buna .As manca o shaorma  chicot pupicei
Eleny dupa atata suferinta prin cata am trecut si eu am incercat sa-mi regasesc linistea sufletului prin toate metodele.Seara, inainte sa ma culc si sa-mi spun rugaciunile mele , de fapt dupa rugaciunile mele imi spun in gand :ma eliberez de necesitatea de a avea un copil..spun asta pana adorm...copilul nu e o necesitate ....din pacate nu pot sa bat din picioare si sa-l am, si eu m-am  luptat, mi-am riscat viata la propriu de doua ori, m-am chinuit  acum m-am eliberat...nu mai mai bag cu inversunare ...repet..nu am renuntat nu voi renunta niciodata , pur si simplu eu m-am dat la o parte si sa faca Domnul cel de sus ce e de facut , pt ca atunci cand m-am bagat eu am pierdut sufletelul meu din burtica:)Ma eliberez  de indarjirea asta...de disperarea asta..de asta ma eliberez :)Si asa ..am incceput si eu sa ma bucur de zapada, cei din jurul meu, e primul an din 2010 in care astept sa vina primavara smile

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-02-19 21:29:43)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2836 2014-02-19 21:23:07

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pai eu pot sa nu beau nimic si tot merg muuuuuult si f des la wc. cred ca renunt la testare ca e un stres in plus.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2837 2014-02-19 21:25:15

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny rugaciune .
Just , uf ... adevarul e ca sunt un stres in plus ... mai e temperatura care iti arata ovulatia ...dar si aia e stresanta pentru unele femei.
Eu cred ca daca ai avut deja secretia(chiar daca poti ovula fara ea si  sa nu ovulezi si sa o ai) ... poate deja ai ovulat.
Trebuie sa faci cateva luni ca sa incepi sa-ti cunosti corpul ... adica sa stii ca dupa secretie ovulezi sau inainte.. sau ca ai dureri la ovulatie ... etc etc.Si mai e si ca faci pisul des ca poate sa nu detecteze.
Dar e destul de stresant .... mai bine daca te simti mai linistita incercati sa aveti contacte la 2 zile si asa nu o pierzi nicicum... in saptamana aia in care consideri ca s-ar produce ovulatia  puss

l.e Crisuliciu  puss  puss  puss  puss  puss  multumesc mult mult  par  par  par  par

Ultima oara a fost editat de Cristina2013 (2014-02-19 21:27:36)


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2838 2014-02-19 21:33:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just incearca si tu cu urina de dimi smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2839 2014-02-19 21:34:05

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, nu mai fac teste asta e clar, era o curiozitate a mea ca n-am facut niciodata. cum am ramas o data sper sa raman si a doua oara. cand repet papan ar trebui sa fiu in preajma ovulatiei, o sa rog doc sa-mi faca o eco. incep sa iau ac folic, sa ma relaxez si cand se intoarce consortul sa incercam.

Rozi, eu si noaptea merg cel putin 5 ture... rotfl2  rotfl

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-02-19 21:35:21)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2840 2014-02-19 21:38:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

tongue atunci hai sa ovulam ieri amandoua odata lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2841 2014-02-19 21:43:59

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, nu mai fac nimic ca o sa-mi pierd si bruma de optimism. cumva va fi


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2842 2014-02-20 10:44:32

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, ce-mi vad ochisorii hjarta  esti mami!  Felicitari din suflet si sa ai o sarcina usoara, fara probleme! kram    sa auzim numai de bine si te asteptam la burtici smile


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2843 2014-02-20 11:00:23

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete dragi si viitoare burtici cu lipici hjarta
Eu am fost la beta... acum asteptarea , va pup dulce,Sper ca azi sa ne incante cu o beta babana rugaciune .

Elenusu par  par  par  par  par  par  par  da, am reusit ... e un vis, o minune ... emotii ce nu pot fi exprimate in cuvinte.Doamne ajuta sa fie totul bine hjarta . uF si la tine cred ca emotiile si dorinta de a tine in brate puisorul tau e pe zi ce trece mai mare, ... mai e putn rabdare iubita kram   puss  puss  puss  puss


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2844 2014-02-20 11:02:42

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina puss asteptam beta babana!
Da, si la mine dorinta de a-l cunoaste pe bebic si nerabdarea sun MARI.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2845 2014-02-20 12:03:08

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina astept si eu beta cu tine puss puss puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#2846 2014-02-20 12:32:56

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, bafta la beta!! majoreta

pup fetele


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2847 2014-02-20 12:54:48

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hopsieu
Buna ziua si bafta aspirantelor  puss

Crisule  teiubesc maxim si yuhuuu  happy

Eleny eu am o verisoara care in tinerete nu a avut ciclu practic niciodata. Evident i s-a zis ca nu o sa poata avea copii. A mers pe la n doctori si pana la urma a gasit un homeopat bun si dupa ani de zile a reusit sa aiba un baietel. Minunile exista trebuie doar credinta, rabdare si multa lupta smile

Offline

 

#2848 2014-02-20 13:13:51

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Danutza, multumesc de informatie. La mine e si problema ca endometrul e f subtire, practic e atrofiat si nu s-a ingrosat deloc in urma tratamentului. Nu exista vascularizare in zona uterului si de aceea endometrul e asa subtire si nu am ciclu.

M-am uitat la eco facute cand luam menopur pentru stimulare si am vazut ca atunci erau luni in care avea 9 - 10 mm. Am citit ca el se ingroasa de la hormonii de stimulare, dar pe urma trebuie sustinut cu progesteron.

Sunt derutata rau... de fiecare data cand ma duc la doct, in loc sa primesc vesti bune,  tb sa mai para cate ceva.

Acum mi-a dat inca o luna tratament, insa nu-mi fac asa mari sperante. O sa incerc si un tratam homeopat, dar as vrea sa gasesc un homeopta bun, n-as vrea sa iau chiar asa, dupa ureche, insa nu stiu niciunul.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2849 2014-02-20 13:34:05

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Azi noapte am plans aproape toata noaptea, iar acum mi-au iesti ochii uitandu-ma cum sa fac si ce sa iau sa ingros endometrul asta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2850 2014-02-20 13:40:03

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asta s-a intamplat acum multi ani. Ea a umblat pe la multi doctori si tratamentele au durat muulttt timp pentru ca nu era in tara de multi ani dar tot lua naturistele recomandate homeopat (care parca era din vestul tarii). Tine cont ca ea nu a avut ciclu de la inceput. O sa o intreb pe mama poate stie ca de vara-mea nu mai stiu multe.

Nu-ti stiu povestea nici din ce oras esti dar trebuie sa existe o solutie. kram

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.