homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-148


#2794 2014-02-19 12:38:55

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ElenyR ma bucur mult ca ai inceput si tu cura cu oua de prepelita.Poti sa bei cafea dar nu imediat dupa.O cescuta de cafea nu are ce rau sa faca.Eu beau o cescuta de cafea si acum in sarcina pt tensiune.Sa dea Domnul sa fie bine! Iti doresc numai bineeee!
Cristinica felicitari pt testul pozitiv! Te asteptam la burtici!!!!!
fetelor va pupacesc! O zi buna sa aveti!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 



#2795 2014-02-19 12:40:12

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, a zis doc ca totul e super bine mai putin o usoara displazie a colului pentru care fac tratament cu cervugid. era f relaxata doctorita, mi-a zis sa nu ma mai stesez aiurea. refac pap-ul si pe urma liber la bebelit ca in rest mi-au iesit toate asa de bine cum n-am avut in viata mea, toate de superaviator. ai grija de tine.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2796 2014-02-19 12:50:33

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ano  par  , multumesc .Da , maime merg la beta si sper ca tot maine sa ma sune sa-mi spuna rezultatul.
Oana kram multumesc draga mea  puss ... inca nu vin acolo, stai sa imi revin din soc ... sa asimilez bine  chicot ....sa vad beta  big_smile .
Adevarul e ca speram mult la doua inimioare  hjarta  hjarta ... ce o vrea Dumnezeu  rugaciune .
Just , nu stii cat ma bucur hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  , ce binee kram , Doamne Ajuta!  rugaciune , sa fi linistita si convinsa deplin ca va fi bine- acesta e secretul rugaciune


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2797 2014-02-19 12:50:37

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Oana, multumesc pentru incurajari. Azi ma duc la doct, desi am avut o per in care am zis ca nu ma mai duc. Cred ca fac asta mai ales pentru ca ma simt vinovata fata de sotul meu, sa nu-mi reprosez -eu- ca n-am incercat mai mult. Desi recunosc ca mersul la doct e un adev supliciu pentru mine, mai ales dupa atatea ca, dupa atatea controale, analize, tratamente, inca vad ridicari din umeri si mimici tare mirate.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2798 2014-02-19 12:56:29

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina, tu esti noua burtica?? Felicitari!!!!!!!Stiu prin ce treci. O saptamana mi-a luat sa imi revin! Dar..... felicitari!!!!!! majoreta majoreta

Hihihi....am dat tonul, fetelor!!!! Dupa mine veniti toate!!!! kram


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2799 2014-02-19 13:18:43

elena2014
New member
Inregistrat: 2014-02-19
Mesaje: 11

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Dragelor, sunt noua pe forum, dar am o mare nelamurire, sper sa ma puteti ajuta. De cateva luni eu si sotul meu ne dorim foarte mult un bebe si ca atare nu ne mai protejam. In aceasta luna, am avut contact in perioada ovulatiei (pe data de 09 februarie), iar de cateva zile am inceput sa ametesc foarte tare. Mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ, iar dupa cateva ore a aparut si a doua liniuta foarte stearsa, dar am inteles ca este irelevanta. Oare am sanse sa fiu insarcinata sau este doar "astenia de primavara"smile asociata cu dorinta foarte mare de a avea un bebe? Multumesc mult pt raspuns. Din cate am calculat, testul de sarcina a fost facut inainte de termen, mie CM trebuie sa imi vina pe 26 si este regulat.

Offline

 

#2800 2014-02-19 13:21:38

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna elena! citit asa tarziu testul nu poate fi relevant, cateva ore aduc o liniuta de uscare a testului. dar ca sa evitii orice dubiu, repeta-l si citeste-l in intervalul indicat smile

bafta!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#2801 2014-02-19 13:28:07

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Dreams  puss  multumesc. rugaciune

Elena ,poti repeta maine testul sau chiars a mergi sa faci  o analiza beta-care iti masoara hormonul sarcinii .Doamne ajuta! rugaciune


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2802 2014-02-19 13:31:07

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Elena, bine ai venit si sedere scurta aici. daca a fost contactul pe 9 feb e cam devreme sa se vada pe test, poate nu era niciun test f sensibil. mai asteapta macar pana luni si refa testul cu urina de dimineata. pe de alta parte (si nu zic asta ca sa-ti creezi sperante) eu cand am ramas insarcinata cu vreo sapt inainte de data menstruatiei la fel ameteam f tare si ma simteam lesinata desi nu-s genul de matza lesinata. sanatate


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2803 2014-02-19 13:41:18

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

WOW Cristina!!!!!!!!!!!!!!!!!! hjarta hjarta hjarta
Fata, sa ai o sarcina usoara si bebe din burtica sa fie bine!!!!!! E cea mai mare bucurie!!! DD e acolo sus si vegheaza! puss Ma bucur din tot sufletul pt tine, efectiv mi-a stat inima-n loc, cand am vazut testul!!!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2804 2014-02-19 13:56:56

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Blueeee hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  multumesc mult , Doamne Ajuta de acum inainte  rugaciune , te imbratisez puterniccc kram  kram  kram


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2805 2014-02-19 15:00:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina  felicitari si ii multumesc lui Dumnezeu ca rugaciunile noastre , a celor de pe forum ne-au fost ascultate!uite asa ne ajutam una pe cealalta prin rugaciuni, o vorba buna, un sfat si minunile au loc chiar aici acum sub ochii nostri smile rugaciune
fete noi bine ati venit si sedere scurta spre deloc smile
Elena 2014 e posibil sa fi fost prea devreme pentru test smile astept vestea buna si sa ne bucuram smile
Eleny  rugaciune  puss
Dreams , Lil, Moon ,  Iulia, pup burticile smile
Ionela..aici sunt si te pup
Kristinica ..vreau si eu o cafeluta wave

fete va pup.Aseara am fost la dr cica am un folicul de 20 mm ...om vedea.Daca e sa fie , va fi.Nu ma mai stresez...am avut doua teste de sarcina din pachetul de la testele de ovulatie pe care le-am facut...nu vreau sa le mai am in casa lol
O zi frumoasa!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2806 2014-02-19 15:12:05

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Roazi, Doamne ajuta! ma bucur si eu de atatea vesti bune pe aici, si parca, intr-adevar, sunt minuni, cand vezi ca tot apar fete  cu teste cu doua liniute. Parca imi mai da un pic de curaj si de speranta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2807 2014-02-19 15:13:16

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ce fac fetele?
am intrat asa fugitiv pentru ca nu am mult timp liber si am vazut o burtica noua
cristina, felicitari mamico, sa fie bine pana la 40 +, tare mult ma bucur puss
rozi, te pup si eu puss si nu te stresa, foliculul asta mare aduce un bebelus hjarta
eu sunt bine, treaba multa, timp putin...mergem inainte.
nu merg luna asta la monitorizare, iau duphastonul si ne relaxam. sper sa fie bine.
dreams, venim toate dupa tine???????????? yuhuuuuu, abia astept sa se inchida topicul asta smile
va pup pe toate fara nominalizari ca nu am citit mare lucru puss

Offline

 

#2808 2014-02-19 15:14:34

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2809 2014-02-19 15:16:54

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristinica mea draga puss puss puss felicitari din suflet inca o data hjarta hjarta abia astept beta de maine!!! Doamne ajuta pana la capat!!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#2810 2014-02-19 15:17:29

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, scuze, te-am botezat, pe urma am vazut ce a iesit.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2811 2014-02-19 15:24:52

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny , tastatura asta lol
Ionela foarte bine a nu te mai stresezi asta e un lucru bun in  luta noastra sa fim relaxate smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2812 2014-02-19 15:33:14

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi cam tarzior pe aici,dar fie pun iar de o  mornincoffee  si pentru tine,asa ca dupa pranz chicot


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.