homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-149


#2813 2014-02-19 15:48:47

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina hjarta hjarta hjarta felicitari, mamico, ai reusit! hjarta Ma bucur din suflet pt tine! Sa te ajute D-zeu si de acum inainte, sa fie totul bine pana la termen si atunci sa tii doi bebelasi simpatici si sanatosi in brate! rugaciune Sarcina usoara si frumoasa! Doamne ajuta!

Multa bafta aspirantelor ce au mai ramas, sa va mutati toate curand la burtici!

Offline

 



#2814 2014-02-19 15:58:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinica multumesc smile chiar aveam nevoie si chair "sorbsc " o cafeluta acum , ca ma apuc de facut ceva de mancare si am un cheef ...
Anca iti multumesc in numele meu si al fetelor ca te gandesti si la noi si tragi piciorul la burtici pentru noi...faci carare lol Pe fetele insarcinate nu le las ...sa nu faca efort lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2815 2014-02-19 16:19:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi lol
Pai si eu mi-am facut veacul pe aici un an jumate, stiu cum e sa-ti doresti din tot sufletul un bebe si sa-l astepti luna de luna. De aceea va doresc o asteptare cat mai scurta, sa simtiti curand bucuria si emotiile ce te coplesesc cand devii mama - sunt unice!
Sunt si eu aspiranta de bebe 2 doar ca deocamdata corpul meu nu tine cu mine smile.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2014-02-19 16:26:18)

Offline

 

#2816 2014-02-19 16:38:47

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetele mele dragi puss suntsigura ca vine bebe cat de curand puss  trebuie sa completam listuta cu burtici, nu va las aici puss  kram  Rozi, ai luat ff de la semnatura, eu ce temp mai urmaresc? rock


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2817 2014-02-19 17:14:53

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi de felul meu beau doar o cafea dimineata dar cu vremea ce e aici si cu cheful ce am cred ca iti fac companie la  mornincoffee ...mama ce toarna afara...m-am saturat de ploi.Luna asta din 19 zile nu stiu daca a fost soare 5....
Anca vii sa ne faci companie?Ce face bebica al tau? e flacau mare cred


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2818 2014-02-19 17:17:38

elena2014
New member
Inregistrat: 2014-02-19
Mesaje: 11

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Va multumesc mult pentru raspunsuri, asteptarea asta ma omoara! Felicitari fetelor care au reusit minunea vietii! smile

Offline

 

#2819 2014-02-19 17:48:33

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Anca multumesc smile Eu anul asta am implinit patru  ani de asteptare si acum sapte luni am pierdut fetita la 18 saptamani de sarcina:)Nici cu mine nu mai tine corpul , dar il tin eu pe el lol
Kristinica mie imi place cafeaua de mor, mirosul aroma...imi dau o stare de bine :)Dar  beau una la 9.45 dimineata si uneori mai beau  cateva guri pe la 3-4 ziua
Elena2014 tin pumnii smile te gonesc in sensul pozitiv al cuvantului...sa ajungi la burtici smile
Lil am vrut si eu sa fac o branza sa-mi schimb avatar, semnatura si m-am faut praf..smile)Pup burtica.De o mie de ori:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2820 2014-02-19 19:12:13

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu tocmai am venit de la doct si se pare ca ar cam trebui sa-mi fac veacul pe aici. Nu-mi arde de gluma nicicum, am o stare de-mi vine sa ma duc 1000 de ani, nu sunt sanse sa am copii, endometrul meu e fff subtire si nu reactioneaza la niciun tratament.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2821 2014-02-19 19:28:04

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny ce zi de ciclu esti?si eu ovulez tarziu si in ziua 14 endometrul e subtire...incep si eu sa seman cu o femeie cu endometru calumea in ziua 10 -15 cand eu sunt in ziua 20 -23 si m-am obisnuit.Hai sa discutam :)sa ne calmam ca si nervoase si ne-nervoase daca e sa avem copil il avem daca nu..nu smile)fac si eu haz de necaz ce puii mei sa mai fac:))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2822 2014-02-19 19:31:25

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

fetelor va doresc putere si mult entuziasm.  smile ce-i al nostru e pus deoparte. kram

Rona, cum esti?

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-02-19 19:33:15)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2823 2014-02-19 19:32:10

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu n-am cum sa stiu in ce zi de ciclu sunt, ca mie nu-mi vine deloc. Din cauza embolizarii, uterul e f slab vascularizat


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2824 2014-02-19 19:36:39

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rozi2012 a scris:

Anca multumesc smile Eu anul asta am implinit patru  ani de asteptare si acum sapte luni am pierdut fetita la 18 saptamani de sarcina:)Nici cu mine nu mai tine corpul , dar il tin eu pe el lol
Kristinica mie imi place cafeaua de mor, mirosul aroma...imi dau o stare de bine :)Dar  beau una la 9.45 dimineata si uneori mai beau  cateva guri pe la 3-4 ziua
Elena2014 tin pumnii smile te gonesc in sensul pozitiv al cuvantului...sa ajungi la burtici smile
Lil am vrut si eu sa fac o branza sa-mi schimb avatar, semnatura si m-am faut praf..smile)Pup burtica.De o mie de ori:)

Pai daca poti Rozi sa o pui inapoi, nu era zi sa nu iti urmaresc chartul. App de cafea, era preferata mea inainte sa raman insarcinata, acum cand mai fac cafea sefului imi vine sa dau la rate numai cand simt aroma, dar sa o mai si beau rotfl  si ca veni vb de mirosuri, are sefa mea un parfum, valeeeu, imi da stomacul peste cap acklad si eu pup cu drag puss eu de 2000 de ori, pentru bebelul ce urmeaza sa vina luna asta rugaciune  puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2825 2014-02-19 19:51:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny atunci   e bine ,  dance mai ales ca dr zicea ca menstra va veni ea...si eu m-am temmut ca nu-mi mai vine dar cu fsh 52 dar uite ca pana la urma organismul incet incet se reface.Mergem inainte smile
Lil incerc , eu intru ca hotul ca imi cade netul, iar intru oofff:)
Eu nu am avut probleme de genul in sarcina .Imi faceam o mie de griji inainte , mai ales ca eu pedau la copii unde sunt mii de mirosuri  gen pufuleti , cipsuri si alte dracovenii dar vreau sa iti spun ca nu am avut nimic , absolut nimic.De vomitat nu am vomitat niciodata , aveam greturi dimineata si puteam manca doar intinsa pe canapea.Dar dupa e mancam nu mai aveam nimic.In rest a fost foarte bine :)Dar lasa ca trec peste doua luni asa:)
Just asa este , daca e sa am un copil il voi avea.Nu mi-am pierdut speranta , dar deja in Braila m-am lamurit:NU am cu cine ma...efectiv ....m-am lamurit si cu drul asta e muci smile)nu stiu unde sa ma mai duc si ce sa mai fac:)Dar oricat m-as agita , daca e sa am copil voi avea daca nu....nu , asa ca fac o pauza la ganditul asta si ma bucur de venirea primaverii smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2826 2014-02-19 19:54:13

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Doct a zis ca o sa-mi vina acum doua luni, dar azi, cand i-am spus ca nu-mi vine deloc, si cand a vazut la eco endometrul fff subtire, a zis ca singura varianta e o mama care sa poarte sarcina, ca la mine nu se poate dezvolta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2827 2014-02-19 20:13:20

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozicule  hjarta  multumesc mult mult si ai mare dreptate si va multumesc mult pentru gandurile si rugaciunile voastre  puss  par  kram .Conteaza enorm sa ne rugam smile .
Ionels puss multumesc mult par
Anca  puss  puss  puss  in sfarsit , am reusit si eu .. sper sa ma ajute Dumnezeu si sa fie bine pana la capat.Au fost ani si ani dar totul se termina cu bine , cum zice Just -trebuie sa avem incredere , ce e al nostru e pus deoparte rugaciune .Bebe 2, Doamne ajuta sa vina repede si pe neasteptate ...  hjarta , Doamne ajuta rugaciune
ElenyR nu iti pierde niciodata speranta ,ce e al tau e pus deoparte ... asta e mergem la medici , ne cracanam de o mie de ori ... multe si mai multe dar sa ne vedem scopul e important.. sa avem minunea noastra


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2828 2014-02-19 20:21:14

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Atunci e un mare dobitoc lol
Mai bine ia niste cretisoara, naprasnic  si poate vine .Te pup.Cu calm.
Si pe mine ieri m-a terminat , cica pt ca am mutatiile alea am risc de atac cerebral , infarct si schizofrenie lol .La care io ii zic ..bine bine de mutit mor oricum ,  si schizofrenica sau nu fac copil sau ba?smile)deci m-am lamurit e idiot.Tu te lasi influentata de un dobitoc?Ai ma Eleny...potoleste-te ...in vara si mie mi-au zis ...aaa nu mai vine...clar!!! si in zece zile mi-a venit:))
Incearca cretisoara, napraznic...si la prima sangerare ia vitex dinala.
Dar la un endocrinolog ai fost?Ce parere are?
Nu te amari, discutam asa..in general,nu ne mai stresam....in fata suparararii mai bine ii radem nas .te pup kram


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2829 2014-02-19 20:30:26

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mie nu mi-a venit de 4 ani. Eu si asa eram terminata, acum chiar ca nu imi mai revin. Am baut intr-o per ceai de napraznic, fara niciun efect.

M-am certat iar cu sotul meu si sunt hotarata sa divortez. Stiu sigur ca daca n-o fac eu acum, o s-o faca el mai tarziu, pentru ca isi doreste enorm copii, dar are atata bun simt cat sa nu-mi mai dea si el un pumn, acum, ca sunt deja la pamant.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2830 2014-02-19 20:39:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny  rugaciune  nocry


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2831 2014-02-19 20:48:17

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eleny grater mi se rupe inima cand te aud asa, off doamne supa


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.