homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-157


#2965 2014-02-22 12:11:56

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona hjarta este cea mai buna veste! Ma bucur din tot sufletul pt tine! Sa-ti de Dzeu tot binele din lume, sa ai un copilas sanatos si vesel si o sarcina usoara. M-am tot gandit la tine si nu stiam ce s-a intamplat, dar uite, ca ai aparut cu cea mai frumoasa veste. Cum ii spuneam Cristinei DD e acolo sus si vegheaza si nu lasa pe nimeni deoparte. N-am cuvinte sa-ti spun cat ma bucur pt tine!

Rozi rotfl2 mi-a fost frica, fata, sunt prea cracanata acum si mi-era sa nu ma impiedic si sa cad pe "ceva" rotfl2 Dar lasa, ca eu te astept la cotitura cu altceva big_smile puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#2966 2014-02-22 12:41:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cris, rozi, va pup
Si pe celelalte fete dragi puss
Mi am luat portia de sexinpat pe azi big_smile
Nu stiti cat ma bucur ca vad egg, n am vazut decat o data in viata mea,intr o pauza de la contraceptive. Atunci a curs mult dintr o data, o chestie aproape cat jumatate de palma, m am speriat la vremea aceea.

Offline

 

#2967 2014-02-22 13:43:40

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

IOnela majoreta


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2968 2014-02-22 14:01:28

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, spor la bebelit. Doamne ajuta. probabil te-ai reglat. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2969 2014-02-22 14:11:37

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, e posibil
Egg ul asta apare inainte de ovulatie si se termina dupa, sau cum?
Elena, pup bebelinul puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2970 2014-02-22 14:21:12

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fete va pup dulce puss

Ionelus, daca vrei sa ai egg si secretie in general  poti lua un  complex de vitamine.. B-urile sunt "vinovatele" secretiei, iti sp?n din propria experienta  par .


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2971 2014-02-22 14:32:21

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela eu pot sa-ti spun doar cum e la mine, nu stiu daca intru in standarde. de 3-4 zile am avut egg mult, ieri m-a durut spre seara insuportabil piciorul, testul de aseara a fost pozitiv, astazi am avut doar o usoara secretie egg si nu ma mai doare picirul. mai fac un test diseara sa vad cum arata.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2972 2014-02-22 14:40:02

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cris, acidul folic nu e complex de b uri? Asta e a doua luna de cand iau.
Just, inseamna ca egg ul e premergator ovulatiei. Deci e asa cum ziceam, ovulez in intervalul 15-17. Azi sunt z 13 si ma doare si ovarul stang. E de bine atunci smile

Offline

 

#2973 2014-02-22 14:40:03

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Blue, multumesc mult, draga mea. puss  Si le multumesc tuturor fetelor pentru urari. Am stat putin departe de internet in perioada asta, am avut emotii mari, ba la beta, ba apoi sa vad ca se dubleaza...Si acum am...

  Sunt convinsa ca toate fetele vor reusi sa ramana insarcinate. Pe mine m-au foarte inspirat fetele care au reusit, in special povestea lui Cris8, am simtit-o ca pe o sora, a fost mereu sursa mea de speranta!

  Stiu ca la un moment dat, visul asta pare atat de departe, dar viata noastra se paote schimba intr-o clipa.

  Ionela, pentru egg pe mine m-a ajutat ff mult sucul de grefe! Am citit ca iei duphaston, la mine duphastonul a facut minuni. In ciclul FIV am luat cate 3 pe zi  ca sa distruga un chist hemoragic si a reusit...  Am luat vreo 6 luni si acum un ca sa se regleze menstra, ajunsesem la cicluri de 80 de zile si chiar m-a ajutat f mult! Iti tin pumnii stransi stransi!

Rozi, te pup fetica draga.. acum parca vad ca vii cu testul pozitiv!
Eleny, sper ca reusitele noastre sa te motiveze..si orice intrebari ai avea vreodata, oricand...sa-mi dai mail, eu nu intru prae des pe forum si iti raspunde.
Just,  par  puss 
Kristinika, sunt cu gandul si la tine! par

  Fetlor, eu m-am rugat foarte mult, ca niciodata, in special la Sfantul Stelian si la Sfantul Ioan.  De Boboteaza si de Sfantul Ioan am inceput practic tratamentul pentru FIV si m-am rugat sa fie totul bine. Sfantul Stelian sunt convinsa cu toata inima mea ca a avut si are grija de copilasii nostri si de noi...Dupa transfer, am fost la moastele lui si am simtit intr-un fel ca va fi totul bine. Nu e clipa sa nu-i multumesc lui Dumnezeu pentru acest dar divin.
Va las si voua o rugaciune foarte puternica a Parintelui Arsenie Boca

Rugaciune puternica - Arsenie Boca

"Iarta-ma, Doamne:
-pentru tot ce puteam sa vad si nu am vazut!
-pentru tot ce puteam sa aud si nu am auzit!
-pentru tot ce puteam sa simt si nu am simtit!
-pentru tot ce as fi putut sa inteleg si nu am inteles!
-pentru tot ce puteam sa constientizez si nu am constientizat!
-pentru iertarea pe care as fi putut sa o dau si nu am dat-o!
-pentru bucuria pe care as fi putut sa o traiesc si nu am trait-o!
-pentru Lumina pe care as fi putut sa o primesc si nu am primit-o!
-pentru viata pe care as fi putut sa o ocrotesc si nu am ocrotit-o!
-pentru visele pe care mi le-as fi putut ?mplini si nu le-am implinit!
-pentru necunoscutul in care as fi putut sa pasesc si din teama, nu am indraznit sa pasesc!
-pentru iubirea pe care as fi putut sa o exprim si nu am exprimat-o!
-pentru tot ce puteam sa creez bun si frumos si nu am creat pentru gloria Ta, Doamne, si a Imparatiei Tale Divine!
Pentru tot ce stiu si nu stiu ca am gresit, pe Tine, Doamne, care esti Mila si Iubirea infinita, Te rog, iarta-ma si ma imbraca cu nesfarsita Ta Iubire si Lumina!
Iti multumesc, Doamne:
-pentru toata frumusetea pe care am vazut-o izvorand din Tine !
-pentru muzica tacuta a Inimii Tale, pe care mi-ai dezvaluit-o auzului!
-pentru tot ce am simtit bun si minunat in viata mea!
-pentru tot ce prin harul Tau am inteles!
-pentru lumina pe care am sorbit-o in adancul meu!
-pentru iertarea pe care daruind-o, am dobandit pace!
-pentru bucuria fiecarei clipe traite in Tine, Doamne!
-pentru toate cadourile spirituale care mi-au imbogatit fiinta!
-pentru viata mea, care e a Ta, o mica parte a simfoniei existentei!
-pentru visele care au prins forma prin armonia iubirii Tale pentru mine!
-pentru necunoscutul in care am pasit plin de curaj, regasindu-Te!
-pentru iubirea coplesitoare cu care ma dezmierzi clipa de clipa!
-pentru tot ce am creat prin Tine bun si frumos, aducand cu umilinta lauda Imparatiei Tale divine!
Dumnezeu, Tatăl nostru, plimbandu-se prin casa mea imi va lua toate grijile si va vindeca toate bolile mele si ale familiei mele ?n Numele lui Iisus,
Amin!"


Va pup pe toate, fara exceptie!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#2974 2014-02-22 14:45:20

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, de marti incep duphastonul. Atunci e ziua 16. Si voi lua pana in ziua 25. Am cutit rugaciunea, sa de a dumnezeu sa fie bine pentru toate. Tare mult ma bucur pt tine ca ai reusit. Nici nu mi imaginez ce e in sufletul femeilor care incearca ani de zile sa siba un copil. 
Offf, sper sa fie bine, si sa avrm copii sanatosi si veseli

Offline

 

#2975 2014-02-22 14:46:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, ce rugaciune frumoasa! Am salvat-o si eu


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2976 2014-02-22 15:25:48

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona puss multumesc de ganduri,cu toate ca pentru moment stam cumintei,simt ca anul asta voi veni si eu cu vestea cea mare si ca de data asta va fi bine,am un sentiment de liniste in suflet in privinta asta...pana atunci va tin pumnii voua celor care ati invins si astept in continuare numai vesti minunate.
Rozi,multumesc,la fel si tie un sfarsit de saptamana minunat alaturi de hjarta  ta.
Eu am mai venit cu  mornincoffee daca mai vreti,ca mie imi trebuie...am un somn....si chiar daca nu am deloc chef trebuie sa ma pun sa fac o ciorbita si un dulce ceva ca sotul e mort dupa dulciuri si decat sa manance numai prostii cumparate prefer sa mai fac eu....care cunoaste un dulce bun si simplu?
Ionela cu siguranta ne vei parasi si tu curand
Va pupicesc pe toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2977 2014-02-22 16:27:00

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

kristinica te pup si ms de cafea...ne cafelim pana  mornincoffee or sa ne sara capacele...dar eu sunt moarta dupa cafea .te pup
Fug sa ma schimb, azi e ziua mamei mele.55 de ani smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2978 2014-02-22 16:58:48

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

LA MULTI ANI mamei tale Rozi party  birthday  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2979 2014-02-22 18:37:35

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, azi Z16 f putina secretie, linia de test aparuta la 2 sec f intensa. acum nici nu stiu, astazi ovulez sau maine?


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2980 2014-02-22 20:34:19

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just se poate sa ovulezi in noaptea asta smile
Kristinica multumesc din suflet , pup

Noapte buna fete.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2981 2014-02-22 22:41:46

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, imi face placere sa stau aici, cu voi. Dimineata, primul lucru pe care il fac la serv e sa intru pe forum  si sa citesc ce mai spuneti. Eu ma rog pentru noi toate sa nu stam prea mult pe aici, sa ne cracanam si noi spre mamici.

Rozi, si pe mine m-a motivat povestea lui Cris8 si sfaturile ei m-au ajutat. Intotdeauna are o vorba si un sfat bun. Se vede ca a trecut prin multe si ea.

Noapte buna sa aveti.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#2982 2014-02-22 22:52:27

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Noapte buna fete kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2983 2014-02-23 09:07:54

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, dragelor!

Cristina si Rona, felicitari si toate urarile de bine din lume! Ma bucur nespus pentru implinirea voastra! Reusitele voastre ne fac fericite pe cele care poate uneori ne pierdem speranta.  smile
Sa aveti sarcini usoare si puiuti sanatosi!  rugaciune


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.