homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-158


#2984 2014-02-23 09:44:21

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ravee   puss ce faci?  Esti bine?


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#2985 2014-02-23 10:54:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele si o duminica cat mai linistita si placuta!
Eu sunt la  mornincoffee  si va astept si pe voi.
Ce soare frumos este azi afara...sper sa o tina asa toata ziua ca m-am saturat de ploaie...ahhh pe langa cafeluta avem si radio romanesc...super partydance  happydance asa ca va invit si la un dans,asa de dimineata...
Pupici si  kram la toate  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2986 2014-02-23 11:06:01

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete , duminica frumoasa
Eu fac o supita de fasole si copanele la cuptor,
kristicia eram pe fuga ieri si dracul asata de laptop abia se misca
Am o reteta super  de la Moon de cornuri cu gem..eu le-am facut si cu finetti si ies,,,dementiale
ieri nu puteam sa deschid pagina sa las link
http://www.lalena.ro/32-reteta-Cornuri-cu-gem.html
Raveca te imbratisez cu drag smile
Pupicei fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2987 2014-02-23 11:20:35

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi  par spor la gatit, suna bine meniul tau  wink
Rave o mare imbratisare pt tine  kram  kram


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2988 2014-02-23 11:27:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi da parca suntem in gand chicot ..si eu ma pun sa fac copanele la cuptor lol  si culmea ieri am gasit o prajitura faina pe lalena,ador atat retetele de mancare cat si de dulce de acolo...mersi si pentru ideea asta
Spor la gatit si Pofta buna!


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2989 2014-02-23 11:40:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

MUltu fete smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2990 2014-02-23 12:16:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi sa stii ca saptamana viitoare fac acele cornuri,arata superb si sunt sigura ca sunt si bune puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2991 2014-02-23 13:10:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sun excelente , mananci de te ligi pe degete smile
Fasolea mea ..fierbe ... disperat   de la zece lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2992 2014-02-23 13:16:34

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata
Rozi, pune o lingurita de metal in oala. Si fierbe cu capac.
Just, multumesc ca imi spui cum e la tine. Azi n am vazyt nici un egg la mine, dar is bucuroasa ca am vazut ieri.
Kris, eu servesc cafeaua de la tine smile, e bunaaaa puss
Plec la socri in vizita, ne mai citim azi
Va pup puss

Offline

 

#2993 2014-02-23 13:38:24

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela  puss da ce,daca pui ceva de metal in fasole fierb mai bine?Pe asta nu o mai stiam....si de asta ma enerveaza pe mine sa fac fasole,niciodata nu sunt gata la timp sau mai patesc ca unele se sfarma si altele sunt tari lol asa ca le cam evit chicot
Rozi ma faci sa ma gandesc numai la acele cornulete drool
Faza tare pe ziua de azi-eu de cand eram mica am avut macar o pisica acasa,asa ca le iubesc de mor...asta pana acum 4ani cand am venit in zona unde stau acum si am lasat pisicile acasa la mama mea in Ro.Anul trecut am avut un motan care venea foarte des pe la noi si timp de un an ne-a umplut zilele de relax,dar cand ne-am mutat nu l-am luat cu noi ca nu am vrut sa il rup de viata ce are acolo si de locurile lui pentru a ne fi bine noua.....
Azi sotul,auzind un sondaj la radio referitor la beneficiile sanatatii aduse de un animal de companie s-a hotarat sa imi faca pe plac si deja cauta un pisoias happydance ..sunt asa bucuroasa


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2994 2014-02-23 13:44:31

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, garantat fierb mai bine si mai repede. Eu mereu fac asa.

Offline

 

#2995 2014-02-23 13:48:13

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor puss

Rozi, si ca sa nu ai gaze dupa ce mananci fasole, pune un cartof sa fiarba impreuna cu fasolea, atrage toate vanturile lol Iar cornuletele sunt super, si asa usor de facut, le voi face si eu cu finetti dupa ce ma lasa greturile  va Aaa, si ca sa fiarba mai uso, eu o las cu o noapte inainte in apa, si fierbe in 2 ore:D

Eu n-am mai gatit nimic zilele astea, n-as suporta sa simt miros de ceva acum...asa ca am cam lenevit si dormit zilele astea;))

Kristinica, si eu mi-am dorit un caine, dar suntem la apartament si ar suferi mult catelusul sa stea singur toata ziua pana venim noi de la munca. Nu mi-am dat seama sa imi iau unul cand stateam acasa, timp de un an jumate am cautat de munca si mi-ar fi prins bine companie smile Eu iubesc tare mult animalutele hjarta

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-02-23 13:50:16)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2996 2014-02-23 14:48:03

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetele,

Rona, puss ma bucur nespus ca povestea mea ti-a dat curaj in lupta pe care ai dus-o. Si abia astept sa ne intalnim prin parc cu minunile noastre! smile

Eleny, puss de multe ori imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult, cand vad cat esti de deprimata uneori. sad
Da, am trecut prin foarte multe pana la acest final fericit. Am avut perioade cand mi-am pierdut speranta, mi-am pierdut si credinta, m-am razvratit impotriva lui Dumnezeu, si am atras numai rau. Cand am revenit pe linia de plutire, cand m-am regasit, cand am inceput sa ma bucur din nou de viata chiar si asa cum era ea, fara copii, cand am inceput sa ma rog din nou, atunci a venit si minunea mea. Si acum cred ca pt a reusi, e nevoie de mult optimism si incredere. Si bineinteles perseverenta.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2997 2014-02-23 16:11:20

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fete mmultumesc de sfaturi smile am reusit pana la urma
Lil asa faceam si eu dar pe la noua sotul zicea ca vrea ciorba de fasolica  si a insistat ca vrea si am facut-o asa ....asa ca lasa-l sa faca gaze acuma ...lol
Cris  cu privire la partea de optimism am  si eu zile si zile...cateodata sunt mai relaxata , alteori revoltata , cateodata ma gandesc ca mai bine as muri...asta e etapa in care sunt mai relaxata.Este o lupta grea, a naibii de grea mai ales dupa ce am pierdut un copil  pe care l-am obtinut dupa 3 ani de chinuri si incercari...nu ma mai intreb cat de corect a fost...de ce nu mai am copilul..trebuia sa -l tin in brate acum...asta este ...dar uneori mi-e teama ca va fi la fel de greu decat prima data , avnd in vedere ca doar un ovar mai functioneaza ...asta este...ar trebui sa fiu recunoscatoare ca traiesc...desi fara copil nu-mi vad un rost in viata...oi vedea..deocamdata incerc pe cat pot sa ma linistesc...


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2998 2014-02-23 16:35:50

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Madle, puss sunt binisor. Nu bine. smile
Scuze ca nu te-am felicitat. Dar acum am citit dincolo si am vazut ca si tu esti cu bebe in burtica. Felicitari si sa ai o sarcina minunata pana la 40+! Doamne ajuta in toate cele bune! rugaciune

Rozi si de la mine o imbratisare! smile

Ultima oara a fost editat de Raveca (2014-02-23 16:41:14)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2999 2014-02-23 17:25:48

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rave drag  par  par
Nu trebuie sa-ti ceri scuze pentru absolut nimic ... Doamne ajuta pentru tine  rugaciune


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#3000 2014-02-23 17:29:48

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc, Madle! par Doamne ajuta pentru toate fetele !


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#3001 2014-02-23 19:22:11

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Felicitari Pisi, Cristina, Rona kram
Ce de vesti bune fetelor....Ma simt mai optimista:)
Asa de optimista ca nu mai vreau sa il ascult pe docor sa iau anticonceptionale pentru chisturi si reglare menstruatie. Fetelor, daca am luat 7 anticonceptionale si renunt sa le iau din seara aceasta ce se intampla?
Sau e mai bine sa termin cele 21 de pastile si dupa sa renunt la ele. M-am gandit mai bine, eu vreau sa raman insarcinata si el imi da mie anticonceptionale? Trebuie sa existe alternative pentru cele care vor sa ramana insarcinate.....nici macar nu mi-a zis de analizele hormonale. In plus mi-a fost cam rau de la anticonceptionalele prescrise: milligest,
Ma gandesc sa incep tratamente naturiste ...............

Va pup fetelor

Offline

 

#3002 2014-02-23 20:32:41

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

du folia pana la capat si pe urma renunta.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.