homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-17


#305 2013-11-21 13:59:04

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

deno,imi pare rau sa aud ca ai trecut prin asa cev... inconstienta asta pura de care poate ca dam noi dovada,ne-o asumam si va fi riscul nostru.din afara lucrurile se vad doar la general,insa doar eu si el stim ceea ce ne leaga cu adevarat (si aici nu ma refer la acte)...simt ca de data asta e altceva...si amandoi stim ca e ceva foarte diferit...
orice risc ni-l asumam.inclusiv adoptia....


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#306 2013-11-21 14:11:11

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da mai, dar nu veti mai fi doar voi2 la mijloc, la asta ma refer.
Inconstienta voastra afecteaza in mod direct suflete nevinovate daca ceva va merge prost.
Na, vad ca esti foarte vehementa si va asumati orice, ce sa zic, din afara lucrurile se vad a avea un sfarsit rau sincer.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#307 2013-11-21 14:14:59

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu zic ca Deno,  ca lucrurile vor avea sf?rșit rău,  că nu neapărat. Dar copilul adoptat trebuie sa ajungă ?ntr-un mediu echilibrat și ?nchegat ca sa nu se suna respins,  sa se adapteze ușor.  Dacăintra?ntr-o familie cu sugar,  se va simți,  cred eu,  ?n plus.  Plus ca nu vei avea prea mult timp sa va ocupați de psihicul celui adoptat.

Dar dacă aveți noroc și ramai repede,  pana se aproba dosarul și etc popot trece și c?țiva ani și deja veti fi mai inchegati și cu mai mult timp liber.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#308 2013-11-21 14:20:48

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

La sf rau ma refer strict la copii ano.
Si eu m-am casatorit dupa 11 luni si lucrurile stau bine. Dar ei dupa 2 luni... Cu asa PLANURI MARI, nu stiu...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#309 2013-11-21 14:22:35

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ano,asta a spus si el... ca la noi adoptiile merg foarte greu si poate dura ani pana se aproba un dosar.poate ca unii vad un sfarsit rau,altii nu.De data asta sunt foarte multe schimbate si chiar amandoi simtim ca locul nostru este unul langa celalalt.ne-am mutat intr-un mediu mult mai linistit,unde nu este mare agitatie si aerul este curat...garsoniera unde am locuit eu caut sa o inchiriez...

da,ne-am luat dupa 2 luni de relatie,dar ne cunoastem de la locul de munca de mai bine de un an de zile.timp in care am fost foarte apropiati si am calatorit impreuna s.a.m.d.

planurile au luat nastere chiar in urma unor discutii de pe la birou,cand vorbeam de viitor,de relatii.... si atunci ne-am dat seama ca sunt multe lucruri pe care le avem in comun si care ne leaga....el ar fi fost gata oricand sa o ia de la inceput cu mine doar ca mie imi era destul de greu sa renunt la relatia pe care o avusesem.... apoi discutand cu el mai multe (printre multe altele fiixnd si psiholog) am ajuns la concluzia ca e mai bine sa renunt la tot ceea ce imi face rau daca vreau sa ma vindec de unele lucruri.amandoi am crescut fara parinti si stim exact ce ne dorim pentru noi si pentru familia care o formam acum

Ultima oara a fost editat de Gizeh (2013-11-21 14:28:53)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2013-11-21 14:24:36

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Deno, cred ca se cunosc de mai demult, doar de doua luni s-au apucat de planuri.
Gizeh, stai linistita, oricum e treaba voastra, noi doar ne dam cu parerile pe aici smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#311 2013-11-21 14:30:03

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am si eu un moment de respiro...pfiuuuuuu, de dim umblu si vb la telefon. sa ma ierte Dumnezeu, dar asa ma satur cateodata...de imi vine sa ma duc acasa si sa ma culc lol
Am mancat 4 mini amandine, mai am doua pe care le pap inainte sa plec acasa, yamii, yamii
gizeh, bine ai venit!

Offline

 

#312 2013-11-21 14:30:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna ziua!

Gizeh, nu pot sa-mi dau cu parerea, doar iti urez succes sa se aranjeze lucrurile bine, aveti planuri indraznete.
Ce vroiam sa zic eu e ca adoptiile merg foarte greu. Cunosc pe cineva care asteapta de mult timp, in jur de 2 ani parca hmm


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#313 2013-11-21 14:33:13

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

nu stiu cum o sa reactioneze tata sau cand o sa auda ori parintii lui,insa chiar nu ne intereseaza. am ales sa locuim foarte aproape de oras ca sa ajungem repede la munca si sa nu fim chiar asa de rupti de lume.pana si medicul ne-a recomandat sa nu ne stressam si sa ne relaxam,iar daca nu reusim sa facem nimic in 4 luni sa revenim la un control...
ps:am editat mai sus

Ultima oara a fost editat de Gizeh (2013-11-21 14:35:07)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#314 2013-11-21 14:45:22

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gizeh, dar ce treaba are tatal tau sau bunicii cu faptul ca vreti sa fiti parinti? Din cate am mai citit, daca nu reusesti sa ramai insarcinata in 4 luni nu inseamna ca ai o problema. E ideal daca reusiti sa va detasati si sa nu va stresati.

Offline

 

#315 2013-11-21 14:50:51

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

mai gize ( cu riscul de a fi banata)  pana acum era sa te mariti de 2-3 ori, de fiecare data cand intri esti cu altcineva si el este "the one", si totul e roz si frumos..asta o sa vada si fetele daca au timpul necesar sa citeasca cateva din postarile tale mai vechi

cand te-a intrebat ano de analize , culmea ai facut multe dar nu stii denumirea lor..RH nu iti spune ca ramai gravida luna asta, si nici faptul ca prestezi exact cand ovulezi nu e o garantie..
Si mi se pare incredibil faptul ca vrei sa faci test dupa ce ti-a venit doar pt ca ai ametit?pai eu nu am avut nimic nimic in sarcina, nu am vomat, nu am avut greturi, nu am ametit nu nimic..in schimb, la deno povestea a fost invers..

la topicul asta sunt fete care lupta pt ceva real, care isi doresc mai mult decat orice un copil, mie una nu mi-ar face placere sa dau sfaturi cuiva care se plictiseste si sa nu discut cu persoanele care au accelasi tel ca mine..


zilele trecute abia scoteai actele pt civila..acum te-ai si casatorit??
eu m-am casatorit vara asta si a trebuit sa depun actele cu 10 zile inainte...la tine nu stiu daca a trecut 5 de cand umblai sa scoti actele

Ultima oara a fost editat de anndreiutzaca (2013-11-21 14:54:06)


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#316 2013-11-21 14:51:04

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

nu stiu cum or sa primeasca vestea. si nici nu stiu cum or sa reactioneze cand or auda  ca m-am casatorit. oricum eu stau singura de ani buni. eu vroiam sa rup legatura definitiv cu familia mea,dar el m-a sfatuit sa nu fac totul asa de brusc. ma gandesc ca daca nu o sa fie o reactie pozitiva din partea lor am sa ma stressez si mai mult...prefer sa am grija de mine si am o sarcina usoara...

1)ann: era sa ma marit o singura data,am fost cu un tip destui ani din adolescenta mea,ne-am impacat,ne-am despartit si tot asa.am mai cunoscut si pe altcineva si ma indragostisem de el,dar nu avusesem nici o relatie cu respectivul.fusese ceva de moment,eram in perioada in care relatia mea chiar nu mai mergea si nu stiam ce sa fac.intr-un final m-am despartit de A. incercasem o relatie cu altcineva si cam atat.apoi m-am impacat cu A. si tot am tinut-o asa o perioada... pana cand am hotarat sa pun punct definitiv cu A.
2) nu am lista cu analize la birou ca sa le pot insirui aici pe toate
3) e parerea ta si daca vrei sa dai un sfat/sa raspunzi cu o parere la ceea ce postez eu bine,daca nu iar bine

Ultima oara a fost editat de Gizeh (2013-11-21 14:57:57)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#317 2013-11-21 14:59:54

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gizeh, cum sa rupi definitiv legatura cu ai tai? wow  is parinti totusi, frati, surori, indiferent de discutii sunt persoanele cele mai apropiate.
daca nu o sa aiba o reactie pozitiva or avea si ei motivele lor. faptul ca renunti la familie nu inseamna ca ai grija de tine si vei avea o sarcina usoara. si sa stii, cand iti vine menstruatia nu te mai gandesti ca e bebe, nu are cum. menstra peste sarcina e diferita, si nu te lasa sa treaca 2 saptamani ca s aiti pui intrebari. fa niste teste de ovulatie incepanad cu ziua 10 si pana devin negative, urmareste-ti si temperatura cum a zis anno, poate iti scapa ceva.

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-11-21 15:02:39)

Offline

 

#318 2013-11-21 15:03:58

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

nu sunt aici ca sa discut despre problemele mele de familie ci doar despre fertilitate....
eu cred ca tata nu o sa aibe o reactie pozitiva,iar pe sotia lui nu il va interesa....iar singura ruda in viata e taicamiu,deci.... cum nu prea am fost in relatii bune cu el nu cred ca are prea mare importanta acest aspect.
si ca sa mai raspund la o intrebare:luni ne-am scos actele la starea civila.... pentru ca se pot scoate


testul de ovulatie il fac zilnic incepand cu ziua 10?

Ultima oara a fost editat de Gizeh (2013-11-21 15:05:44)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#319 2013-11-21 15:12:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Raluk eu nu reusesc sa imi dau seama daca te cunosc numai dupa nume  nustiu


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#320 2013-11-21 15:12:18

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

zilnic, cam la aceeasi ora. respecti indicatiile de pe cutie.
e pozitiv cand linia de test e mai intensa decat cea de control. ovulez cam la 24-48 ore de la testul poztiv, daca gresesc sa ma corecteze fetele.

Offline

 

#321 2013-11-21 15:12:40

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gizeh nu iti raspundeam tie la ce postezi, incercam sa le deschid ochii fetelor care au bun simt si raspund la fabule


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#322 2013-11-21 15:18:26

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

daca tu crezi ca fabulez,e parerea ta....doar n-o sa ma apuc acum sa fac poze la certificatul de casatorie si la analize ca sa demonstrez ce?ca nu mint ... niciodata... atat mai lipseste sa pun poze cu documente personale pe forum
eventual am sa pun poze cu burtica si cu pozele  de la eko daca va fi sa raman insarcinata.

Ultima oara a fost editat de Gizeh (2013-11-21 15:19:23)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#323 2013-11-21 15:23:43

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ce acte ai scos, Gizeh? Ca la starea civila ai depuse numai copii lol


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.