homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-15


#267 2013-11-20 21:32:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara smile
am ajuns acasa de vreo ora, am mancat si ma pregatesc de somn. Menstra nu mi a trecut, e a 5 a zi azi, deci no sex big_smile, poate maine o fi gata. Mai am cinci zile si ma apuc de teste de ovulatie, iar ma apuca paranoia, si toata starea aia de neliniste sad
Va pup, noapte buna si, iulia, sa mai treci pe la noi, macar luna asta va dupa aia ne mutam toate la burtici smile

Offline

 



#268 2013-11-20 22:03:03

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, fara voi nu ma mut definitiv la burtici smile va fi oficiala mutarea doar cand voi avea confirmarea dr-ului, iar pana atunci e timp sa va iau cu mine wink

Noapte buna!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#269 2013-11-20 22:19:17

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

wow, Iulia, ce test frumos ai tuuuu! Felicitari! Esti o norocoasa! par  A venit repejor  bebic ! Sa dea Dumnezeu sa fie bine totul si sa ai la nunta un bebe perfect! smile


Zburlici, nu inteleg nimic din poza  ta cu eco. supa..Ecografiile mele sunt mai clare, am mai multe foto si sunt insotite de fise.

Ionela, hai ca tu urmezi, dupa Iulia! majoreta

Eu mai stau pe aici, sunt din categoria celor cu probleme... supa  Oricum, nici pana acum nu mi-a venit menstra, sunt in 16 dpo. Azi n-am mai facut test. cred ca pana la urma a avut dreptate dr mea, nu cred ca am ovulat dupa cum mi-au aratat teste de ovulatie...ci mai tarziu.

Raluk nu te las singura. Bafta la laparoscopie! O sa avem si noi, astea cu probleme bebicii nostri pana la urma. O avem exemplu pe Cris.  Tu ai luat in calcul varianta Fiv? par

Noapte buna, gagici! par

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-11-20 22:32:05)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#270 2013-11-20 22:52:00

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Noapte buna, fetelor kram
Maine nu o sa am net pana tarziu, cand o sa intru vreau sa citesc doar vesti bune:)
Va pup puss

Offline

 

#271 2013-11-21 01:29:32

alanis
Full member
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 343

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iulia,felicitari pentru cele 2 liniute! iti doresc din suflet sa fie bine sarcina!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2013-11-21 07:29:45

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza fetele puss

Rona, Alanis puss multumesc! Inca il admir si eu pe testulet si asa mult imi doresc sa se transforme a 2-a I intr-una mai puternica smile abia atunci voi fi mai increzatoare...acum stau doar calma, fara sa ma agit si sa fac vreun rau punctuletului smile

Sa avem o zi linistita!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#273 2013-11-21 08:30:47

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata
rona, sa de a Dumnezeu sa urmez eu, dar si voi smile
iulia, si eu l-as admira in locul tau, cred ca e demn de pus in rama smile
va pup, sa aveti o zi usoara, mai intru din cand in cand, numai sa ma timp liber.

Offline

 

#274 2013-11-21 08:56:41

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete,

Rona, Raluk, indiferent de probleme, tot se poate!!! puss Insa perseverenta e cheia succesului. Printr-o metoda sau alta, tot veti deveni mamici. Sunt eu exemplul viu, si ma bucur enorm daca prin reusita mea va pot incuraja macar putin. Numai ca in cazul nostru, al celor cu probleme reale, dureaza mai mult...dar nu va mai conta asta cand va veti tine minunea in brate.

Eu si acum am testul de sarcina pozitiv, unul singur am facut, dupa ce am avut beta pozitiv. Stiam ca si testul de pipi va fi clar pozitiv dar am vrut sa vad si eu 2 liniute macar o data in viata...si o sa il pastrez intotdeauna, e in cutia cu amintiri pretioase. smile Mai am acolo buricul fetei mele, bratarica de la maternitate, mai multe...nu le voi arunca niciodata.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#275 2013-11-21 09:09:32

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cris puss ionela puss

fetelor, nu stiu daca am facut bine, dar azi am intrat la manastire in loc sa merg la laborator pentru beta smile am zis ca il fac luni daca ma ajuta Dumnezeu sa fie bine pana atunci...eu oricum am inceput tratamentul si mai mult decat sa il respect si sa stau linistita, nu am ce face smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#276 2013-11-21 09:26:10

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

asa e cris, cand reusesti ce ti-ai propus se sterge totul cu buretele, dar pana se indeplineste visul ti se lungesc urechile de atata asteptat. si indiferent cat timp trece ti se pare f mult, si foarte grea asteptarea.

iulia, eu cred ca e f bine. trebuie si credinta. il faci luni si apoi repeti la 48 de ore.

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-11-21 09:28:27)

Offline

 

#277 2013-11-21 09:56:32

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pai asa m-am gandit si eu, ca daca-l fac azi sau maine, eu tot trebuie sa continui arefamul pana ajung la dr, iar programarea o voi face tot luni...nici nu mai stiu pentru cand trebuie sa o fac, dar mai stau un pic ca oricum nu vede nimic acum smile acum vreau sa stau linistita smile

cred ca ma sustrag si de la curatenia care era programata sambata  chicot parca n-as vrea sa ma omor pin casa.. vai, si e ca la porci!

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-21 09:57:16)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#278 2013-11-21 10:09:12

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, foarte bine ai facut, important e sa fii impacata si linistita. Intr-adevar, nu poti face altceva decat sa astepti, ca tratament de sustinere si acid folic deja iei kram

Cine mai urmeaza la testat?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#279 2013-11-21 10:17:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele.
Eu azi sunt plina de nervi,aseara tarziu am tras o cearta zdravana cu sotul din cauza cumnatelei mele  box  asa m-am saturat atat de ea cat si de soacra mea,nu de alta dar pentru tupeul ce au sa tot continue sa se bage in casa mea,in familia mea  ko  Sunt satula sa le vad cum tot vin si spun cum ar fi mai bine sa facem in anumite lucruri pe care pana la urma tot eu cu sotul le rezolvam.
O zi buna fetelor,va pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#280 2013-11-21 10:50:23

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata !

Ce faceti?

Eu sunt o viitoare aspiranta la titlul de mamica... am vorbit cu sotul meu si ne-am hotarat sa facem un copilas smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#281 2013-11-21 11:12:44

HOPE4BB
New member
Inregistrat: 2013-11-20
Mesaje: 7

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetele, am descoperit site-ul asta in vara de cand incercam si noi pt bb si v-am tot citit dar nu am avut curaj sa scriu. iulia, te felicit din toata inima nu stiam ca ai pierdut sarcina din vara, regret, felicitari totusi pt un nou inceput, sa dea d-zeu sa fie totul bine pana la sfarsit. si eu sunt o viitoare mamica, am reusit dupa 4 luni sa raman insarcinata timp in care va dati seama ca mi-am facut tot felul de ganduri. din fericire minunea s-a intamplat si sper sa decurga totul normal ca si pana acum. legat de tratamentele de sustinere despre care tot am citit aici, eu nu am luat nimic dar banuiesc ca daca s-a fixat singurel copilul nu mai e nevoie de sustinere nu? eu am 11 saptamani.

Offline

 

#282 2013-11-21 11:19:14

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ano cred ca am ramas eu cu zburlici l testat...nu mi-a venit nici azi dar cred ca urmeaza...sanii s-au mai muiat si nu mai sunt durerosi,mucus creamy si usor dureri d burtica....e si mai naspa perioada cand este test negativ dar si intarzie...
o zi buna,va pup puss

Offline

 

#283 2013-11-21 11:19:14

vale100
Membru
Inregistrat: 2013-11-19
Mesaje: 3

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Felicitari Iulia, sa fie cu noroc. Cat imi doresc si eu sa vad doua liniute...dar vazandu-va pe voi fericite, capat si eu sperante ca minunea se va intampla! o zi buna la toate!

Offline

 

#284 2013-11-21 11:32:48

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetele!
iuliaaaa FELUCITARIIIIIIII!!!!
rona multumesc frumos. Nu vreau sa imi pun toate sperantele in laparo sa nu fiu dezamagita dupa cum mi s-a mai intamplat. Azi o sa merg la dr ca iau codeina cu pumnul;ieri am si plans de durere sub burta. Sper sa fie bine pt toate
cris multumesc si tie
kristinik welcome in the club!! Si eu am avut probleme de astea...pana i-am facut bagajul sotului sa se duca nitel la mamica. Atunci cred cs s-a trezit. Vina le apartine in mare parte dragilor nostri soti. Vorbeste cu al tau si gasiti o solutie de mijloc. Apropo...daca vrei sa imi raspunzi...de unde esti de loc? Imi pari ffff cunoscuta
va pup fetele...ne "auzim" mai tarziu ca is la munci


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#285 2013-11-21 11:36:42

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata,

Fetele va doresc mult succes celor de isi doresc cu adevarat un bebe..Iulia sa te tii de promisiune si sa le iei pe toate dincolo, daaa?

Gize, felicitari! Dar sapt trecuta parca vroiati sa adoptati..acum il faceti..?


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.