homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-13


#229 2013-11-20 10:38:59

seeu2night
New member
Inregistrat: 2010-09-06
Mesaje: 34

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Felicitari Iulia! Sa stii ca toate iti tinem pumnii sa fie bine! Si la mine este ultima luna cand mai sper sa vina bebele apoi o sa fac o pauza de 4 -5 luni ca si noi avem nunta in septembrie la anu si nu vreau sa am burta prea mare la nunta sad

Offline

 



#230 2013-11-20 10:40:40

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia: da, se vede. Felicitari din suflet! Asa era si al meu la primele testari. L-am pastrat si m-am uitat recent la el si din cauza ca era asa pala liniuta, acum cand s-a uscat abia se mai distinge big_smile

Kris: multumesc de intrebari. Sotul parca se simte mai bine, mai are momente cu palpitatii si extrasistole, dar nu asa continuu ca atunci. Acum ia Aspacardin zilnic si juma de Concor la nevoie (un betablocant). Bebita e cumintel foc, pana acum s-a miscat zilnic, nu mi-am facut griji si din cauza ca nu misca.
Sambata avem morfolgia fetala de trim II la Bucuresti. Speram sa fie bine, instinctul imi zice ca puiul e bine, dar mi-e frica sa fiu prea increzatoare, asa ca mai raman cu o doza de "sa vedem". Daca e totul ok, mergem si luam si patut de la Ikea.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#231 2013-11-20 10:44:50

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pai la cate griji ai avut Ano,bebita a fost baiat ascultator si intelegator cu mami ca sa nu ii mai dea si el batai de cap mamei  chicot Imi pare bine ca sotul tau e mai ok,astfel stai si tu mai linistita.
Iulia se vede a doua liniuta si nu cumva sa te sperii ca e asa vaga,e din cauza ca e facut destul de devreme,dar e clar pozitiv


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#232 2013-11-20 10:45:15

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

felicitari din suflet iulia! sarcina usoara si sa o duci la capat cu bine! u in ce zi crezi k ai ovulat?stiu ca ziceai ca nu prea ai profitat d zilele fertile? iti tin pumnii si ma bucut k ai reusit puss

Offline

 

#233 2013-11-20 10:46:42

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

seeu puss multumesc! stiu, pentru ca si eu m-am bucurat mult pentru fetele cu II liniute ... daca nu se intampla luna asta, pauza si pentru noi... ma refer daca nu se fixeaza bine... felicitari pentru nunta wink eu am si uitat de a mea cu asa emotii

ano puss Doamne ajuta sa se intensifice ... beta as face cam pe vineri... oare o fi devreme? ma bucur ca sotul e mai bine smile iar bebita sta si el cumintel ca stie ca mami si tati au o perioada mai dificila

pisi, eu zic ca am ovulat in ziua 13, atunci era totul intens si cosuri si dureri de burta si secretia abundenta, adica pe 6 nov, si in seara aia am prestat... ba pardon, in dimineata zilei de 6, cand l-am asteptat pe iub big_smile si atat... apoi abia pe 10 am mai prestat...si dupa aceea abia pe 17 nov big_smile... deci luna asta am prestat cam 1 data pe saptamana sad

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-20 10:50:45)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2013-11-20 10:56:42

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

si sanii cum t dor?ai mai avut si alt simptom? sunt curioasa,sper sa nu t supi k t intreb

Offline

 

#235 2013-11-20 11:01:35

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

weeee majoreta Iulia, si eu zic ca e pozitiv. Chiar luna trecuta mi-am facut tot Sure Check din asta si s-a vazut clar ca nu era a doua liniuta, desi am incercat sa ma uita cas, de jos in sus , de sus in jos, sa-l desfac.....nimic....nici urma de a doua liniuta. Si alta data to din asta am facut si a fost clar negativ....deci sigur e pozitiv....Bravooooo puss Acum iti tin pumnii sa fie bine si sa va bucurati!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#236 2013-11-20 11:09:56

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi, cum sa ma supar!? imi face bine sa vb despre asta, asa ma asigur ca e real

sanii, ma dor f tare in lateral, iar sfarcurile sunt fff sensibile... atat de sensibile, ca s-a apropiat iub de mine acum vreo doua seri si l-am impins de mama-mama... ma jeneaza prin tricou... si parca le vad mai mari, eu nu am cine stie ce sani si cine stie ce sfarcuri, dar acum sunt parca iritate, iar sanii sunt mai plini... eu inainte de cm patesc asa, sa ma doar, dar nu ca acum... alt simptom  nustiu pana acum nimic, doar asa o mica ameteala dimineata...

Lyinda, si eu stiu taaaare bine diferenta intre negativ si slab pozitiv... Doamne, cat ma ofticam cand era atat de clar doar 1 liniuta sad eu am incercat cam toate testele, si cele minut sunt bune, de fapt eu nu am avut niciodata vreunul invalid sau fals pozitiv/negativ

Doamne ajuta!! dimineata am simtit nevoia sa intru la manastire, eu lucrez langa Radu Voda... ma rog la Dzeu sa ne ajute

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-20 11:10:45)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#237 2013-11-20 11:17:37

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ahh...cat imi doresc si eu II .... mai am de asteptat o sapt, dar parca ma tot inteapa in dreapta.Si parca si sanii ma inteapa...dar acum sa nu mi se para doar.... sad


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#238 2013-11-20 11:22:56

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lyinda, si eu tot asa am zis, dar in cazul meu, la recomandarea dr-ului trebuie sa iau tratament pentru sustinere sad asta ca sa nu patesc ca la sarcina din iulie sad de aceea am facut testul mai devreme ca nu cumva sa imi para rau dupa aceea ca nu am facut mai din timp... in vara, am facut in ziua 32 a cm si s-a pozitivat tot pal... dar dupa 2-3 zile am pierdut sarcina sad sper sa nu se intample si acum

vei avea si tu II, ai sa vezi! rabdare, putintica smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#239 2013-11-20 11:27:14

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gandeste pozitiv iulia,mergi l doctor macar sa vb cu el,sa tsfatuiasca c ai d facut.o sa fie bn d data asta pt k stii c ai d fct.

eu sunt ziua 30,fara cm,am fct ieri un test l pranz si era f negativ...stiu ca am ovulat ziua 17 k am fct teste d ovulatie...mai 10%speranta dar ma bucur enorm knd vad ca minunea se intampla.

Offline

 

#240 2013-11-20 11:32:31

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi, vreau sa gandesc pozitiv, de data asta nu doar incerc smile poate ca in vara nu eram asa sigura ca trebuie sa fie bine, acum sunt.. la dr merg dupa ce o sa am si testul de sange pozitiv... pana atunci o sa incep sa iau arefam

da, se intampla, de aceea ai si tu incredere puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#241 2013-11-20 12:41:28

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia,nu e devreme pt beta.  Poți face m?ine și s?mbătă,  la synevo au deschis.  Sau vineri și luni.fetele care fac Fiv,  fac beta mult mai devreme,  de ex.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#242 2013-11-20 13:44:39

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iulia, dar ce vad eu aici???????????? applause applause applause
sa fii sanatoasa draga mea, si sa creasca burtica mare, mareeeeee puss

Offline

 

#243 2013-11-20 14:00:05

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ionela rodnar happydance multumesc, sa creasca mare mare!! sper ca de data asta sa fie totul bine

sa vii si tu repede, repede cu II babane wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#244 2013-11-20 14:00:23

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

sunt printre voi de trei saptamani si deja m-am bucurat de doua vesti minunate,intai emme,acum iulia,sper sa predati stafeta mai departe si fie ca fiecare saptamana sa se lase cu cate o veste buna pt una din noi.

Offline

 

#245 2013-11-20 14:22:58

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi, se ia daca stai cu noi wink eu d'aia am tot bantuit pe aici, sa ma molipsesc de II linuite smile

eu va tin pumnii si voua si mie! sa iasa totul asa cum ne dorim iar Mosul sa ne aduca numai vesti bune


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#246 2013-11-20 14:39:46

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rona_persefona a scris:

Buna, fetele!

Ce activitate in dimineata asta.smile

Raluk_ tu parca aveai problme cu hidrosalpinx vazut la eco? E posibil sa fac o confuzie...Cand te-ai programat la laparo? Si eu am auzit ca ramai mai repede insarcinata dupa laparo.

Fetele, eu nu-mi mai fac probleme inainte sa apara ele. chicot

Nici gand sa ma stresez cu teste de sarcina, dar din experienta personala, cand medicii spun ca stresul dauneaza in perioada de conceptie si in sarcina se refera la un stres major. In niciun caz la stresul cotidian, care ne face mai vigilenti si ne ajuta sa supravietuim. Am in schimb, niste dracusori. diablo Ori a crescut mult fshul, ori a scazut dramatic progesteronul. Ceva se intampla hormonal. Poate isi pregatesc musafirii intrarea...

Scuze de raspunsul intarziat dar da...eu is aia plina de probleme si cu hidrosalpinx vazut la eco. Tocmai m-au sunat ca pe 10 dec am laparoscopia


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#247 2013-11-20 14:42:10

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, felicitari!!!! majoreta E clar pozitiv testul. Asa a fost si la mine singurul simptom de sarcina, sfarcurile fff sensibile. A fost singura data cand le-am simtit asa.
Arefamul e mai bine vaginal, se absoarbe mai bine, sa il pui seara inainte de a te baga in pat. Beta poti sa faci de acum, iese pozitiv inaintea testului de pipi, eu l-am facut la 12 zile de la embriotransfer, adica 14 zile de la punctia ovariana care ar insemna ovulatia, si avea deja valoare mare.
Ma bucur mult pt tine, Doamne ajuta!!!! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.