homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-12


#210 2013-11-19 23:05:15

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/17694_img_0001.jpg


Vi-am lasat si voua pozele cu uterul si ovarele.
Poate stiti mai bine ca mine smile
Am decupat doar numele meu si numele doctorului.
Orice va iasa in evidenta in aceste imagini si cunoasteti, imi spuneti si mie va rog, pana merg si la alt medic.
Sper sa fie ok.
Va pup si noapte buna va doresc.

Offline

 



#211 2013-11-19 23:09:26

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona am facut degeaba galerie  bang  dumbom  bang  La un moment dat am zis ca pe teren era TOM SI JERRY  rotfl2
Eu nu am spus ca se trateaza cu acid folic,doar ca tratamentul ce urmez contine si acid folic si sincera sa fiu de cand iau aceste pastilute vad diferente ce inainte nu erau,asa ca se poate sa fie bine....de asta spuneam de endocrinolog ca si mie imi daduse de facut LH,LFH,DIABETUL DE GRAD 2 si nu mai stiu cate in anumite zile a cm

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-11-20 00:05:16)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#212 2013-11-20 08:29:07

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza, fetele puss ce faceti azi?

Eu sunt ametita rau smile am fost la farmacie si am luat de toate si test de sarcina si acid folic si cateva capsule de arefam, just in case smile imi fac testul la birou si desi nu-i prima urina, sper sa fie concludent...aseara am avut ceva activitate pe la burtica, dar nici chiar ca la cm, putin mai usor, dar sanii ma dor rau sad uneori simt ca ard...sa fie un bebe mic acolo care ma chinuie asa smile

Va pup


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#213 2013-11-20 08:53:58

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete,

Zburlici, schimba medicul! Nu exista sa nu stie daca ai ovulat sau nu dupa o eco transvaginala, pe langa corpul galben, mai e si lichidul in sac Douglas care se urmareste. E de-a dreptul banal sa isi dea seama daca ai ovulat sau nu...daca nici asta nu stie sa urmareasca, e pe langa materie  rau de tot medicul respectiv.. Si e ffff posibil sa nu ai niciun ovar micropolichistic, ci sa fie foliculii...ca la cum stie sa interpreteze ecografiile, nu m-as mira deloc..
Din eco noi nu avem cum sa ne dam seama de ceva..
Iulia, bafta!!!!! goodluck

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-11-20 14:31:46)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#214 2013-11-20 09:02:54

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata
iulia, tinem pumnii sa fie cu noroc puss
rona, am incercat vreo 3 luni si anul trecut si apoi am renuntat, am zis sa ne mai rezolvam din treburi, sa fi oarecum stabili. intre timp ne-am luat casa si am zis ca e cazul. stiu ca e putin, dar cine nu spera sa se intample repede ?smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2013-11-20 09:30:45

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

feeeeeteeeleeee! slab pozitiv, dar nu e negativ!!!! macar nu e negativ!!! parca s-a murdarit putin protej-slipul sad sper sa fie doar asa o urma... a aparut a doua liniuta, pala, dar este acolo smile am uitat cablul de date acasa sa pun o poza...inca nu ma bucur 100% dar asa ma saturasem de negativ, ca liniuta aia slabuta mi-a umplut sufletul

ce sa fac? am luat arefam, de 200, dar farmacista mi-a zis ca da somnolenta si ameteli... a mai luat cineva oral vreodata pe timpul zilei? vaginal n-am cum pt ca sunt la birou... dar oral as putea...insa mi-e ca pic pe aici

nu-mi vine sa cred!!!!! un secret sa va spun? si aseara mi-am facut un test si tot pal era, dar era!! n-am vrut sa spun ca nah, mi-e teama sa ma bucur... dar acum e tot cu II... fetele ce sa fac? sa iau arefam? nici lui iub nu i-am zis inca... si nici n-am de gand... nu vreau sa il chinui si pe el in cazul in care nu ramane cu noi


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#216 2013-11-20 09:33:33

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata,
Haideeee, Iulia cu vesti bune!! Ce test ai luat? Sure Check e bun si la a doua urina, e mai sensibil. Nu mai stiu in ce zi DPO esti.   majoreta

Ionela, iti tin pumnii. sigur se poate intampla si repede, la cei norocosi sa zic asa. Imi dau peste gura, bat in lemn (cand recunosc ca mi se intampla ceva usor parca astept sa vina si greul/pretul pe care trebuie sa il platesc) si recunosc ca a fost cazul nostru, din a doua luna de incerci ever. Asa ca se poate!  majoreta

Kris, ce faci? cum mai esti? Te-ai mai dus la eco sa vezi daca s-a eliminat tot? E curat uterul? Reusesti o programare pana in Craciun sa vezi ce faci cu uterul?

Ultima oara a fost editat de anorien (2013-11-20 09:38:19)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#217 2013-11-20 09:34:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

aseara am facut clear blue, acum am facut sure check... ambele cu a doua II pala smile nu stiu ce sa fac! am scris si la burtici, daca stie cineva cum e sa iei arefam oral pe timp de zi

sunt in ziua 14 dpo dupa cate imi dau seama si in ziua 27 a cm

iooooi, tremur!

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-20 09:35:51)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#218 2013-11-20 09:36:31

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor!

iulia  majoreta felicitari!!! Macar la tine sa fie. In ce zi ziceai ca esti? Poate imi fac si eu curaj de un test...dar cred ca e prea devreme....insa de vre-o 2 zile ma inteapa sanii si mai am vre-o 5-6 zile pana ar trebui sa vina uratii. smile


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#219 2013-11-20 09:38:24

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

LE: WOW, Iulia, chiar ma gandeam Doamne-ajut-o si pe Iulia si dau enter la mesajul meu si il vad pe al tau, mi s-au umplut ochii de lacrimi. Nu exista fals pozitiv daca e citit cand trebuie, plus ca e al doilea, deci e clar ca e puiut mic acolo.  happydance
Eu am luat Utrogestan oral la inceput, imi dadea stare de voma si somnolenta, dar n-am picat niciodata pe jos. Am auzit ca la Arefam reactiile acestea sunt mai blande, deci eu zic ca poti lua si anunta-ti si sotul, e dreptul lui, la bine si la rau, sa fie alaturi de tot ce ti se intampla. Eventual daca ti se face rau, pleci acasa si te odihnesti si de maine il bagi vaginal.

Daca te gandesti sa testezi beta la 48h si ajungi sa iti iei sange, dozeaza-ti si progesteronul. Va ajuta medicul sa iti dozeze Arefamul. Si sa iei si Acifol.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#220 2013-11-20 09:45:24

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ano, eu am luat femibion pentru acid folic... tre sa mananc ceva ca se ia in timpul mesei... dar despre arefam nu stiu ce sa zic, am citit pe prospect ca daca se ia pe cale orala trebuie luat la distanta intre mese, preferabil la culcare... eu am baut cateva guri de cafea pe la 7.30 si pe 8 un pandispan pe la metrou... asta o fi masa? cred ca mai bine astept dupa masa de pranz, eventual sa il iau pe la 3... reactiile adverse cica apar in 1-3 ore... si asa ajunge acasa...

m-a speriat scurgerea putin schimbata la culoare sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#221 2013-11-20 09:47:16

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da, e ok la 15.00 sa iei pastila, sau cand ajungi acasa. Oricum e vorba doar de cateva ore.
Ce culoare are scurgerea?
La varsta asta a sarcinii poate fi si de nidatie.

Tot ce poti face e sa o sustii cu progesteron si sa fii relaxata, cat mai relaxata, acum incearca sa se infiga mai adanc in endometru hjarta


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#222 2013-11-20 09:53:21

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am verificat si scurgerea a fost oarecum rozalie, acum nu mai e... adica nu s-a modificat mai mult decat rozul acela pal... am niste intepaturi jos si o jena, dar la fel ca la ovulatie, nu neaparat ca la cm...si in plus, nu sunt balonata cum eram inainte de cm...iar sanii, vai cat ma dor

asa o sa fac, iau masa de pranz pe la 12.30, iar pe la 15 iau pastila... oricum ajung acasa daca e ceva.. dna dr nu mi-a spus oral sau vaginal, dar am citit ca pt sustinere se ia vaginal

imi pare rau ca nu pot pune o poza..dar o pun acasa

LE: Lyinda, ziua 27 a cm, 14 dpo...  disperat doamne ce traire, credeam ca nu o sa mai fiu asa... dar trebuie sa stau linistita... gata, imi fac un ceai

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-20 09:54:41)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#223 2013-11-20 09:55:15

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia felicitari majoreta  din inima Iti doresc ca de data asta sa mearga bine totul pana la capat  rugaciune  Ai grija de tine si cum spune si Ano daca te simti rau fuguta acasa,nu fa pe eroul la munca puss
Ano nu mi-au spus ca trebuie sa mai fac eco sa vad cum s-a curatat ca a doua oara cand fusesem a spus ca aproape isi revenise la loc ca marime,poate si din cauza ca imi daduse un tratament anume pentru curatare in caz de avort. Nu cred ca reusesc pana de sarbatori sa fac ceva,mai ales ca intai trebuie sa fac iar vizita ginecologica care trebuie sa imi dea trimitere mai departe,deci timpii vor fi lungi. puss
O zi buna fetelor.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#224 2013-11-20 10:12:19

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia: abia asteptam sa vedem pozica. La inceput sunt normale crampele ca la menstra. Poti lua un no-spa pt crampe. Putin rozaliu, maroniu acum e ok, poate fi nidatia.  Sa nu fugi la eco acum, nu vei vedea nimic si te vei speria. Doar beta poti face la varsta asta a sarcinii.

Kris: Important e sa va reveniti si psihic si sa va mai linistiti, poate dupa sarbatori va fi timpul potrivit pentru toate. kram


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#225 2013-11-20 10:14:04

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ano, plutesc smile imi pare asa rau ca nu am luat cablul ala... aaaa, ba stai ca pot de pe telefon... incerc acum...

kris  happydance  hjarta  hjarta

Si poza...scuze daca postez aiurea
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/79845_image.jpg

Voi vedeti ca si mine?

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-20 10:30:12)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#226 2013-11-20 10:22:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ano pentru moment nu ma grabesc,ami ales ca in decembrie ne mutam,deci am altele pe cap,apoi voi incepe iar cu toate demersurile....in plus cum ai spus si tu ne mai relaxam si noi si sincer momentan nu sunt pregatita pentru alt stres sau eventual esec. Sotul tau ce mai face,cum se mai simte? Bebita tau cum a trecut prin momentele astea?a fost cuminte? puss
Iulia   hjarta iti tin pumnii pana prin iulie,ca sa fie bine  puss   happydance


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#227 2013-11-20 10:29:59

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

kris :*cata nevoie am sa mi se tina pumnii sad mi-e cam teama sad

mai sus am dublat testul de azi... nu stiu de ce nu pot sa il incarc si pe cel de aseara...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#228 2013-11-20 10:36:38

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia te inteleg ca iti este teama,singurul lucru pe care poti sa il faci acum este sa fii linistita si sa gandesti pozitiv chiar daca nu este deloc usor,eu iti voi tine pumnii pana la capat  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.