homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-20


#362 2013-11-21 22:20:44

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

mi-am fct ieri,sa incep sa imi iau temperatura de luna asta.

Offline

 



#363 2013-11-21 22:20:49

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona cred ca as renunta la sotul meu daca ar fi capabil sa imi spuna sa stau cu ele,nu as suporta....nu spun ca sunt o sfanta nici eu dar pe langa ele sunt  bebe ...nu le permite nici el prea mult sa se bage intre noi dar nici nu reuseste sa le impuna sa se departeze de deciziile noastre,nu stiu de ce poate ca din cauza gurii lor mai bine spune ca ele decat sa se simta rau dupa....nu de alta dar acu ceva timp era cat pe ce sa aiba un atac de panica dupa o cearta cu mama lui si eu de multe ori prefer sa tac,sa nu intru prea mult in discutie cu ele doar pentru ca nu reusesti sa ai o conversatie normal,fiecare cu idea lui si atat,trebuie sa fie doar ca ele si e tare greu. De exemplu daca imi arata culoarea alb si spun ca e alb ele spun ca nu,e gri si daca ma gandesc sa zic ca ele ca sa nu mai fie alte discutii ca e gri ajung sa zica ca nu..e alb deci sunt momente cand ori taci si faci pe prostul ori intri in gura lupului.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#364 2013-11-21 22:29:16

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, am verificat mai atent si da, este cumva mai tare, parca mai plin de mucus cervical..inca nu-mi dau seama prea bine smile dar o sa fiu atenta pe parcurs

Rona puss da e ceva pur acolo smile azi era slujba, a fost sarbatoare, iar cantecul preotilor vibra parca in adancul sufletului smile sunt sigura ca primesc ajutor pentru ca de cand ma rog la Sf Nectarie am parca mintea mai luminata smile

Va pup fetele puss ma bag langa iub al meu


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#365 2013-11-21 22:34:47

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinika,   imi imaginez ca e destul de greu si pentru sotul tau... Probabil ca autoritatea din partea mamei este foarte puternica, din moment ce are asa ecou si la varsta asta. Sigur nici nu-i place sa fie coordonat de mamica..dar Nu prea poti lupta cu asta si nici nu are sens.  Incearca sa le ignori... Cand poti.

Si soacra mea e obsedata de control. Sotul meu insa o pune repede la punct. Mie chiar mi se face mila de ea, cand el o ia tare. Mereu incerc sa-l temperez...sa aiba mai multa rabdare cu ea. Parintii mei nu mai sunt, le simt profund lipsa, in fiecare zi ..si intr-un fel doar pe mama sotului o mai avem, chiar asa, la sute de km distanta de noi... E insa complet lipsita de tact si te ofenseaza-cred eu- din principiu. Cred ca nici nu-si mai ta seama cand ii raneste pe ceilalti...

Appropo, si eu sunt scorpion. chicot

Pisik- poti incepe de luna aceasta cu temperatura.

IUlia- stiu ca a fost sarbatoare azi, cred ca a fost minunat. Cand eram mici, pe 21 noiembrie luam crengute de mar, le puneam in vase cu apa si de Craciun infloreau. De aici si versurile din colinde"florile dalbe, flori de mar"..De -abia astept sa am un copil. Am atatea sa-i spun si sa-i arat...

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-11-21 22:38:38)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#366 2013-11-21 22:43:45

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ce frumos, rona smile nu am stiut de obiceiul acesta si asa mai invatam lucruri noi smile sunt sigura ca minunea va aparea si in viata ta smile toate care ne dorim cu ardoare, toate toate vom avea parte smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2013-11-21 22:49:14

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa cred si eu, Iulia kram ! Ca vine o zi cand visele se implinesc! smile
   Va pup, fete! Noapte buna!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#368 2013-11-21 23:26:57

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Faza cu scorpionul o spun despre mama mea ca sincer are momente cand inteapa dar stie sa isi vada de treaba ei fara a se baga unde nu ii fierbe oala,cat despre sotul meu in seara asta ne-am impacat,stiu ca nu are rost sa fim noi certati pentru personaje care nu au nimic....chiar in seara asta mi-am adus aminte niste faze care ma fac sa rad pot spune...nu stiu daca este vorba de invidie,prostie sau lipsa de respect pentru ele dar asta vara imi cumparasem o bluza superba roz si pantaloni albi,nu spun ca soacra mea s-a dus imediat si i-a luat si fii sei,in primavara am schimbat masina si am luat o alta marca mai buna nu spun ca in vara cumnatica mea cu toate ca au 3 masini si-a luat si ea aceeasi marca numai ca alt model, acum 2 saptamani sotul si-a luat un telefon pe negru,a doua zi cumnatica a luat la fel dar pe alb si de atunci tot il suna pe al meu si ii spune ca nu e bun ca de ce in continuu o anunta ca e pe windows,ca nu ii place de parca el iar fi spus du-te si ia-l,acum dupa ce ca ea a stat acasa 6 ani fara sa munceasca o zi a gasit ceva si aseara il suna pe al meu si ii spune ca daca avem ceva probleme cu banii de ce nu ma duc sa lucrez si la un batran non stop ca na vin sarbatorile si mai toate pleaca in concediu si poate inlocuiesc pe careva,dar asta frumos spus nu cu cuvintele ei,la care eu ma enervez..da cum eu care de cand ne cunoastem nu m-a interesat niciodata sa iti spun ce sa faci pentru ca e casa ta si tu stii mai bine ca mine vii sa imi spui mie ce sa fac si am intrebat-o daca ea ar fi stat de sarbatori la munca si nu cu familia si ea spune ca nu...atunci de ce vii sa imi spui mie????Da oare eu sunt mai proasta???
Scuzati romanul facut darm-am eliberat si eu putin macar aici.
Rona la inceput am facut tot posibilul sa le fiu pe plac dar degeaba si tin minte ca m-am intalnit cu soacra mea dupa aproape un an de cand eram cu al meu si primele cuvinte ce mi-au fost spuse de ea,cand eram doar noi doua,au fost : "mi-ar fi placut ca baiatul meu sa fi ales pe una cu o situatie materiala mai buna,nu sa trebuiasca sa traga din greu sa aiba ceva"
Cu totii gresim cu siguranta dar mai si incercam sa le facem celorlalti pe plac.
Va pupicesc Noapte buna fetele.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#369 2013-11-21 23:40:58

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pft,  Kris,  ?mi pare rău că ai o așa  soacra  sad urate cuvinte ți-a spus,  trebuie sa te detașezi de cuvintele ei,  las-o sa vb,  cunosc stilul,  ele vorbesc doar sa vorbească,  nici ele nu cred tot ce spun.

Rona,  ce cuvinte și ce suflet frumos trebuie sa ai.  Doamne ajuta sa ?ți dă c?t mai degrabă copilașul pe care ?l meriți at?t de mult.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#370 2013-11-21 23:54:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu cred Ano ca sunt cuvintele ei din cauza ca o vad cat este de disperata pentru bani,pe cumnata mea a aranjat-o e maritata cu un italian,nu prea avut dar se descurca,mai ramasese baiatul dar care a ales cu inima nu cu buzunarul si vad si comportamentul ce are fata de ei cand suntem in companie...dar aste e si asta ramane....m-am descarcat si eu putin mai mult pe aici ca sa ii spun toate cele sotului nu prea vreau ca sunt constienta ca el este intre ciocan si nicovala sa spun asa... puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#371 2013-11-22 00:02:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Doamne, kris, da' femeia asta de unde gasise curaj sa spuna asa ceva?! Ce oameni sunt unii, sau mai bine zis, nu sunt sad imi pare rau ca ai parte de asa 'rude', dar tu ai grija de viata ta cu sotul, rade-le in nas si nu le da satisfactie sad

Eu o vad pe soacra de Paste si de Craciun si eventual de zile de nastere...pur si simplu nu avem nimic in comun smile si cred ca am ajuns sa acceptam asta...am avut si eu parte de discutii, cand ne-am mutat prima oara cu chirie, speram la un cuptor cu micro de-al ei, ca avea 2 nou-noute, da' ce crezi ca am vazut ceva? Si ne/a vizitat 1 singura data in garsoniera unde am stat 3 ani cu chirie, si o data aici unde stam acum..cica e departe...sta la 20 de min de bucuresti...si mi-am dat seama ca d'aia nu mai poate ea..e, si de atunci, d'aia nu mai pot eu rotfl prefer sa stau la distanta si cred ca si ea la fel

Eu n-am somn...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#372 2013-11-22 08:01:38

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata

Offline

 

#373 2013-11-22 08:59:51

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza! Ionela puss s-a terminat menstra?

Eu azi sunt la client in afara buc, uof! Si e o aglomeratieee


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#374 2013-11-22 09:42:42

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele.
Iulia eu incerc pe cat pot sa fiu indiferenta la ce fac sau spun dar cand se umple paharul explodez si de data asta m-am descarcat mai mult aici...Ufff asa as vrea si eu sa ne vedem doar de 2-3 pe an...
Tu ce mai faci cum te mai simti?Ti-a trecut acea scurgere? puss
Neata Ionela puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#375 2013-11-22 10:13:19

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, da, e bine sa te descarci si ai dreptate ca sotul e intre ciocan si nicovala. Si noi am trecut prin asta si e nevoie de mare putere de comunicare si sa faci abstractie ca e vorba de ai lui/ai tai cand celalalt se plange de ei.
Noi am ajung sa stim care sunt minusurile de fiecare parte si am ajuns la concluzia ca nu putem sa ii schimbam, astia ne sunt parintii, ii acceptam si ne bucuram ca inca ne permitem sa locuim singuri.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#376 2013-11-22 10:14:49

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

krisulet, aici te poti descarca in voie puss face bine wink

scurgerea a fost tare putina, de fapt secretia era putin murdara... acum e alba si cremoasa de la arefam big_smile sper sa ramana asa smile in rest sunt bine.. tu ce faci azi?

ano puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#377 2013-11-22 10:23:43

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iulia, s-a terminat. azi e prima zi fara. a tinut 6 zile, m-am saturat de ea lol

Offline

 

#378 2013-11-22 10:26:01

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

bun, ionela wink peste 4 zile poti incepe testarea wink desi daca ma uit la mine, tocmai cand nu m-am testat s-a intamplat wow sa vezi ce repede o sa treaca zilele pentru ca mai apoi sa astepti minunea mica


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#379 2013-11-22 10:36:15

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor.mi-am fct test,sunt z32 si e negativ deci sigur nu e bebe ci imi intarzie k m-am dereglat...abia astept controlul d maine.va pup puss .o zi buna

Offline

 

#380 2013-11-22 10:39:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi, sa fie bine maine la control puss macar afli despre ce este vorba smile eu am avut o dereglare f mare cand am lasat AC, 3 luni nu am avut menstra sad iar cand am mers la medic intr-un final, mi-a spus ca a fost doar o dereglare hormonala in urma AC si ca se vedea ca urmeaza sa vina rusii... e, si a doua zi m-au navalit smile asa ca sigur vei sti mai multe dupa vizita la dr


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.