homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-22


#400 2013-11-22 16:30:31

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hello,

rona_persefona a scris:

Cand eram mici, pe 21 noiembrie luam crengute de mar, le puneam in vase cu apa si de Craciun infloreau. De aici si versurile din colinde"florile dalbe, flori de mar".. De -abia astept sa am un copil. Am atatea sa-i spun si sa-i arat...

Rona, puss cand am citit ce ai scris mi-au dat lacrimile. Asta simteam si eu sa stii, si uite ca Doamne Doamne mi-a daruit bucuria asta. Iti doresc din toata inima sa ti se intample si tie, cat mai curand.

Kris, puss vaiii...daca mi-ar fi zis soacra'mea ce ti-a zis tie a ta, i-as fi raspuns clar: Pai daca ai vrut sa nu se chiunuie baiatul tau  sa isi faca singur o situatie, de ce nu i-ai facut-o tu?
Mor pe astia care mereu asteapta de la altii...  skitarg


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#401 2013-11-22 20:33:37

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

zburlici si pisi imi pare rau de testele negative sad


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#402 2013-11-22 20:49:31

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

nu-i nimic ano,multumim de sustinere dar o sa avem si noi teste cu II liniute. acum incep sa fiu paranoia pt k ma gandesc k daca nu e menstra si e nidatie,nu am schimbat nici un protej slip,am cateva picaturi p el, si sunt balonata....dar sanii nu ma dor,sunt putin tari,dar normali....deja aberez,la asta duce dorinta imensa de a avea bb...dar cad,ma ridic,merg mai departe pt ca voi avea si eu minunea mea

Offline

 

#403 2013-11-22 20:56:35

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cris puss  iti dai seama ca fiind prima intalnire intre noi nu ma asteptam deloc la anumite discutii,plus ca nu sunt una care sa reactioneze pe moment...de cele mai multe ori intai rumeg si dupa aia imi dau seama,dar asta e ea si asa va ramane,va trebui sa invat sa nu mai dau atentie la tot,sa ma fac ca ploua  lol


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#404 2013-11-22 21:19:01

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetele puss

Pisi, vezi maine daca se transforma in cm sau nu smile dar daca testele au iesit negative, e greu de zis daca e bb... Dar daca nu e luna asta, sigur va fi curand

Kris puss asta e secretul in fata unor oameni de acest gen, indiferenta, dar aceea eleganta care nu implica coborarea la acelasi nivel..


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#405 2013-11-22 21:26:47

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iulia nu e bebe,aia era versiunea mea in care ma agatam d orice sa mai cred putin ca ar fi.dar sunt ok si incerc sa imi caut sa imi ocup mintea si cu altcv in afara d asta...am si fost in concediu si toata ziua doar l asta ma gandeam,dici cred k o sa imi faca bn ca ma intorc la serivi.

Offline

 

#406 2013-11-22 21:29:51

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor,
Va pup pe toate si ma bucur ca sunteti aici mai mereu, cand nu va scriu , va citesc. par
Macar sa imi vina menstruatia ca sa treaca , sa incep testele de ovulatie si sa incepem din nou smile
Pisiraluk imi place ca esti foarte optimista si ma bucura asta.
O seara frumoasa sa aveti puss

Offline

 

#407 2013-11-22 21:40:16

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multumesc zburlici,trebuie sa fim optimiste.stii k este o vorba ca atunci cand iti doresti cv foarte mult tot universul comploteaza sa il ai,asa k toate trebuie sa fim.
rona, am o intrebare,mi-ai zis de analize, de cele de ziua 3 si as vrea sa le fac maine,dar e doar z 2, z3 ffind duminica, sa le fac sau nu/?

Offline

 

#408 2013-11-22 22:09:59

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

wave Scumpele par

Ano puss  iti multumesc din suflet pentru urari si aprecieri. Esti o fata speciala si vei fi o mamica formidabila. Ce avatar ai... hjarta
Crisulici stiu ca intelegi tot ce simt eu. si chiar simt ca te rogi si pentru mine. puss

Pisi, Zburlici, imi pare rau de teste negative.
Pisicel, poti face maine analizele, in z2. Sa faci : LH, FSH, Estradiol si Testosteron liber. Si daca tot te intepi, recolteaza si pentru TSH, FT4( pt tiroida) si Prolactina.(astea se pot face in orice a lunii) Sa ai mult noric, sa iasa perfect totul!

Ionela, Iulia, Kristina, Lynda, va imbratisez pe toate. Pe mine ma doare usor capul, am avut o zi grea, ma bag sa citesc ceva si paote adorm mai devreme. Somn usor, fete dragi! par


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#409 2013-11-22 22:13:24

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multumes rona,esti o dragutza.ai cumva idee cat costa cu aproximatie si in cat timp sunt gata?

Offline

 

#410 2013-11-22 22:16:02

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, unde le faci? Esti din Bucuresti?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#411 2013-11-22 22:17:46

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

nu,sunt din bc.cred k la regina maria.sa vad dimi c laborator gasesc deschis

Offline

 

#412 2013-11-22 22:22:39

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, vad ca la Synevo te costa primele 4 in jur 160 ron. Daca nu stai prea bine cu banutii, poti sa le faci pe astea acum. Pe celelalte le faci la sfarsitul lunii, impreuna cu progesteronul.
   Eu le-am facut la Synevo la inceput. Le-am mai repetat la Regina Maria- unde ies mai ieftin ca am abonament de serviciu si am 50% reducere. Sunt deschise laboratoarele la Regina Maria maine dimineata. Cred ca e deschis si la Bacau.
Sunt gata in 2 zile..maxim, la Regina Maria.

Iei ceva tratament hormonal- ceaiuri din plante, tincturi, pastile?

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-11-22 22:23:42)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#413 2013-11-22 22:26:52

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multumesc d info.azi am baut ceai d cretisoara si am luat o pastila cu un complex de minerale si acid folic. sper sa fie bune analizele si sa fie bani atuncati k nu imi pare rau.vreau sa stiu ca sunt ok si il trimit si p sot la verificari,asa am stabilit impreuna

Offline

 

#414 2013-11-22 22:33:04

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, e bine sa faci analizele astea. Am calculat si la Regina Maria te costa 180 ron, pret intreg analizele astea patru: FSH, LH, Testosteron liber, Estradiol.

In plus, prolactina e 46 ron, tsh e 44 si ftp4 costa tot 44. Astea le poti faci oricand.

Iti doresc din suflet  goodluck ! Sa iasa perfect si sa vina bebe repede. Te pup, eu ma retrag! par


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#415 2013-11-22 22:41:00

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multumesc mult rona.somn dulce si sa ai si u parte de minunea ta puss

Offline

 

#416 2013-11-23 00:29:14

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona  puss
Iulia am sa incerc de acum sa imi astup si mai mult urechile puss
Ufff fetelor voi tot vorbiti de bebelusi si eu de acum iar trebuie sa incep cu protectie,macar pana la anul cand rezolv preoblemele mele,dar lasa ca revin eu in forta si va ajung din urma ca presimt ca pana atunci cam toate veti la mamici nu la aspirante goodluck
Va pupicesc si va spun noapte buna ca ma bag la somnulet. puss  sover


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#417 2013-11-23 10:07:49

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna dimineata !
mi-a trecut menstruatia,doar ca a fost mai diferita de data asta.m-a tinut mult mai putin decat ma tinea de obicei si era mai maronie,cam ca spottingul....am cam si racit si am trecut pe antibiotic....sa iau o pauza si sa ne apucam de conceptie dupa ce termin tratamentul cu antibiotic?


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#418 2013-11-23 10:25:41

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! puss

Azi nu mai am nici o durere...luni, ar trebui sa inceapa urmatorul cm. Sper sa nu....dar nu pot rezista! big_smile Maine dimineata daca temp e tot sus, imi fac un test....sunt singura weekend-ul asta si poate cand se intoarce iubitul meu, il asteptam 3 (cu catelul) big_smile Stiu ca maine e totusi devreme, ar fi z11 (ieri am zis 10...dar am gresit)....dar nu pot rezista tentatie....acum sunt in partea optimista a luniii lol Va pup  si va doresc un weekend frumos!

Buna Gizeh! smile Imi dau si eu cu parearea. Daca abia ti s-a terminat menstra, poti lua linistita antibioticele. oricum nu le poti lua mai mult de 7 zile, iar ov in mod ideal este in a 14a zi...deci poate pana atunci termini antibioticele. Eu am luat odata niste antibiotice ptr o faringita doar 3 zile. Asa erau ele, cred ca mai puternice...mi le-a dat medicul, evident. Deci nu cred ca ar trebui sa fie asta o problema in a concepe.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-11-23 10:28:27)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.