homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-23


#419 2013-11-23 10:43:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetele puss
Kris smile profita de perioada asta, daca poti..cand veti incepe iar lucrul la bebe, vor aparea fel si fel de ganduri...deci, bucura-te de sot, de viata voastra, pt ca bebe cand ca veni, sa va gaseasca relaxati si sanatosi

Giz, ultimele menstruatii eu la fel le-am avut, scurte tare si urate la culoare, dar dna dr a zis ca atata timp cat e, sa nu-mi fac griji.. Daca nu mai e, e grav

Lyinda, fa-l daca instinctul iti spune smile pe mine asa m-au sfatuit fetele si a fost bine smile pe de alta parte, decat sa stai cu gandul asta...

Va pup pe toate puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#420 2013-11-23 10:45:39

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am avut menstruatia foarte ciudata de data asta.... deci e posibil sa vina in primele luni de sarcina?


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#421 2013-11-23 10:48:54

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu nu cred ca poate veni la fel ca o menstra normala, poate mai degraba spotting-uri, dar nu menstra smile un fel de secretie mai colorata


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#422 2013-11-23 10:52:37

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, cred ca il voi face....in fiecare luna imi spune instinctul smile Trec apoi peste....deja m-am obisnuit. Am zis ca daca maine dimineata nu imi scade temp il fac. Ca de obicei imi scade temperatura inainte cu o zi de urmatorul cm. Si cum in ultima perioada faza luteala e de 11 zile, maine ar fi a 11a zi, deci ar trebui sa scada... smile

Nu vreau sa te dezamagesc Gizeh, si eu am avut vre-o 2 luni, de cand imi urmaresc ciclul cu atentie, cand a curs doar 3 zile si o cantitate mica....niciodata nu a fost sarcina. Sunt mai rare cazurile astea. Am fost, mi-am facut analizele hormonale etc si au iesit in regula. Am facut chiar si Beta, in speranta ca poate e ceva...dar era numai in mintea mea. Medicul mi-a zis ca se mai intampla. Poate fi de la stres, sau de la o simpla raceala. Iti poti face o beta, pentru a fi mai sigura.

lol Ma uitam chiar acum pe graficul meu de luna asta....este chiar o alta luna cand mi-a venit 2 zile.....urmatoarele zile le-am trecut cu light. In sensul ca a fost secretia mai colorata....nu chiar ca un spotting. O fi de la vreme rotfl

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-11-23 10:55:18)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#423 2013-11-23 10:53:36

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am sangerat primele doua zile,dar foarte putin....a fost exact ca spottingul...
oricum o sa lucram la bebe in continuare...poate asa imi trece si raceala mai repede


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2013-11-23 10:56:23

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gizeh, e de la vreme smile Totusi, mai bine foloseste-ti energia sa te refaci repede...ca oricum e prea repede acum sa lucrati ptr bebe, daca abia s-a terminat sangerarea. Stii cand e ovulatia la tine?


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#425 2013-11-23 10:58:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Giz, la fel era si la mine, 2 zile si nu se putea numi abundent si a 3-a era gata...daca consumam 3 tampoane era bine..si asta s-a intamplat ultimele 3-4 luni...dar menstra venea chiar mai devreme cu o zi..
Dar cum zice si Lyinda, poti face un beta...eu de acolo vin smile

Lyinda, eu nu prea am avut vreun presentiment pana luna asta smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#426 2013-11-23 11:01:44

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

la 10 zile dupa menstruatie am ovulatia...
o sa mai astept cateva zile si am sa ma duc sa imi fac un beta
o sa imi cumpar si teste de ovulatie ca sa mai verific...si am inteles ca in perioada ovulatiei creste temperatura...

Ultima oara a fost editat de Gizeh (2013-11-23 11:05:52)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#427 2013-11-23 11:06:04

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Poate e de bine totusi presentimentul asta, Iulia. smile Poate de data asta, te insotesc la burtici. Acum , sper insa sa nu fie doar optimismul meu de vina, si dorinta de a veni bebele...pana ieri ma dureau sanii si spatele si burta ca in primele zile de cm, azi vad ca au disparut toate durerile.....sa nu fie semn rau, sper. Dar sunt optimista!  big_smile

Da Gizeh. Dupa ovulatie temp creste aprox brusc. te poti uita pe graficul meu, daca dai click. Cu rosu e data ovulatiei. Insa trebuie sa iti iei temp zilnic macar 2-3 luni, pana cand observi schimbarea de temp. nu la toate fetele se vede schimbarea in temperatura. Poate creste cu foarte putin. La mine, de exemplu, nu au efect testele de ov. Le fac de cateva luni, si nici macar o data nu s-a pozitivat vre-unul. De aceea e mai ok graficul ptr mine, care a fost confirmat si de medic. Adica ziua ov s-a confirmat la control.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-11-23 11:09:50)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#428 2013-11-23 11:12:23

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am mai citit pe net ca sunt si cazuri in care testele nu dau rezultate... noua medicul ne-a recomandat sa facem sex la 2 zile (iar al meu spune ca in fiecare seara ca sa fie el sigur) lol


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#429 2013-11-23 11:15:05

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

lol e si asta o solutie. lol Asta daca rezisti la un astfel de maraton. Recunosc, ca noi nu prea avem timp sa facem zilnic. Mereu apare ceva de lucru si ne culcam tarziu, sau suntem prea obositi. Sau isi mai face iubitul un tatuaj si nu mai poate presta, ca deh....implica durere lol Sper ca urmatorul sa fie manutele micutei/micutului nostru big_smile

In schimb, mie drul mi-a recomnadat testele de ovulatie sau monitorizarea eco. Nu mi-a zis de prestat la 2 zile, ca cik si acolo ar fi probleme...in scaderea calitatii spermei...

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-11-23 11:16:27)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#430 2013-11-23 11:24:55

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

noua ne-a zis sa facem sex la doua zile si monitorizare eco.... probabil ca depinde si de medic


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#431 2013-11-23 12:15:26

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele,in sfarsit i-am furat pc sotului  rotfl  ca de azi dimineata tot el sta pe net si eu ioc... lol
Gize si mie mi s-a intamplat 2 luni la rand sa am menstra de maxim 2 zile si fff putin,numai se murdarea abs intr-o zi dar totusi nu era altceva decat reactia corpului la anumite motive....dar nu te inteleg,daca banuiesti ca nu ar fi menstra de ce iei antibiotice sau de ce astepti cateva zile pentru beta???? Oricum sa fii cat mai curand burtica rugaciune
Iulia,Lynda puss  ce mai faceti?
Eu azi am program de cosmetica si manichiura,bine inteles acasa,facut de mine lol apoi dupa amiaza plimbarici ca m-am saturat sa stau in casa,pacat doar ca afara e o zi de k....t,ploua e frig si urat,dar macar ma duc prin magazine .
O zi buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#432 2013-11-23 12:19:08

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pai am cam racit urat de tot....am si febra....
pai vreau sa astept sa imi intre salariu pe card sa ma pot duce sa fac testul...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#433 2013-11-23 12:20:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Noi am profitat de black friday la haine rotfl i-am luat cadou lu' frate-miu si si-a luat si iub niste bocanci de iarna, ambele reduse la jumate! Ha!
Acum mergem acasa sa ne apucam si noi de curatenie, eu sterg praful, el baga aspiratorul si gata

Kris puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#434 2013-11-23 12:33:14

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia tu cand primesti rezultatul de la beta,stau cu pumnii stransi pana atunci ca sa fie cat mai mare posibil puss
Lynda sper sa vii si tu cu un test II zilele astea,iti tin si tie pumnii  goodluck
Gize sper sa te insanatosesti repede.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#435 2013-11-23 12:37:03

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

parca totusi nu as lua antibioticul...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#436 2013-11-23 12:42:54

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Kris! puss Multumeesc de urari. Maine dimineata am decis ca voi face testul. Sunt in z11dpo, asta ar insemna ca temp ar trebui sa scada. Daca nu scade, fac test big_smile. Sper sa fie II. Numai ca eu, cam in fiecare luna sper sa fie cu II sad, si inca nimic.... eu simt ca este, desi nu ar fi prima oara....

Gizeh, daca nu stii sigur ce e, de ce sa iei antibiotice? Ca poate e doar viroza, si atunci mai bine te tratezi cu paracetamol si ceaiuri multe, decat sa iei antibiotic.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#437 2013-11-23 13:18:59

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, e posibil sa il primesc azi, dar ma-ndoiesc, cred ca luni dimineata cel mai devreme smile multumesc pt sustinere puss ma bazez pe curatenia din protej slip big_smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.