homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-25


#457 2013-11-24 11:50:39

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

forgetit Multi inainte, Lyinda smile sanse sunt mai mari ca la mine, eu am deja 33 si m-am trezit tarziu rau sad asa ca, relaxeaza-te, iubiti-va ca va iubiti, nu ca e temp la cote maxime si va veni si bebe wink mai mult ca e totul in regula cu analizele wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#458 2013-11-24 11:54:44

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

offf,multi inainte, Iulia. Las ca vei duce pana la capat sarcina asta. In ianuarie, imi aduc aminte ca vb cu Ioana smile, pe acelasi forum, care acum e mamica de Amina. Si ea era ca tine. Ii iesise testul si nu ii venea sa creada, si ii era teama ca nu ajunge la final...si uite ca a ajuns. Acum o tine in brate si se bucura de cum creste. Iti zic si tie ce i-am zis si ei...o sa vezi ca iti vei tine puiul in brate in mai putin de 1an. smile Macar stii ca e si poti lua din timp masurile necesare pentru a duce la capat cu bine sarcina. puss

Acum ma gandesc ca poate era mai bine sa nu ne facem toate testele alea lol, e mult mai greu cand stii ca nu ai nimic si totusi nu apare...

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-11-24 11:55:55)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#459 2013-11-24 11:55:47

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lyinda, multumesc! puss Si fetita mea se apropie de 1 anisor, are aproape 10 luni. A venit in viata noastra tare greu, dar uite ca tot a venit. smile
E f bine ca ti-ai facut investigatiile, desi cam nimeni nu le face asa repede smile insa stii o treaba, acum nu va ramane decat sa va iubiti fara stres. Garantat bebe cauta drumul catre voi, o sa il gaseasca curand. wink


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#460 2013-11-24 11:57:25

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ce frumooos!

Da Cris, stiu ca nimeni nu le face. Inca o banuiesc pe dra ca a primit ceva comision in urma analizelor facute lol De ne-a tot trimis sa ne verificam de de toate rotfl


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#461 2013-11-24 12:06:39

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Las' ca bine a facut wink pana la urma sti ca e totul in regula wink
Cat despre teste, eu trebuia sa stiu din timp pt a lua tratament...deci sunt bune la ceva big_smile

Asa mult imi doresc sa tin si eu in brate o grasunica/ grasunel al meu smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2013-11-24 20:04:28

pufa_darling
New member
Inregistrat: 2013-02-22
Mesaje: 91

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara! Nu am mai intrat de ffff mult timp pe acest forum....a fost buna o pauza prelungita.Am vazut multe persoane noi....sper ca sunteti bine toate,eu am intrat sa vad ce mai faceti si sa va salut.O seara buna!

Offline

 

#463 2013-11-24 20:54:13

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor. Sunt noua pe aici si as vrea sa va impartasesc cateva ganduri. Am fost diagnosticata acum 2 luni avand un ovar polichistic, am urmat un tratament naturist cu mladite de zmeur si vitamina E. Pe langa toate astea iau si acid foloc de o luna deoarece imi doresc sa devin mamica. Problema mea este urmatoarea: nu reusesc sa aflu cand ovulez. Ultima menstruatie a fost pe 11 octombrie avand in vedere ca eram in 50-a zi de la ultima menstruatie. (17 septembrie). Am inceput sa imi masor temperatura bazala din prima zi de CM iar datele sunt acestea:

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … -_copy.png
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … module.png

Ma poate ajuta cineva cum s aidentific perioada fertila? Imi doresc tare mult sa devin mamica.  rugaciune Am uitat sa specific ca am 24 de ani. Multumesc mult


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#464 2013-11-24 21:11:09

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele

   Gabi, bine ai venit si sedere cat mai scurta aici! goodluck  Sunt putine datele tale, incearca sa-ti iei temperatura zi de zi.. Totusi, nu cred ca ai ovulat in z35..Perioada de dupa ovulatie(de 5 zile) este prea scurta. Teste de ovulatie ai folosit?

  Lynda, histeroscopie ai facut? Anticorpi antispermatici?  Iubitul tau a facut Halosperm, testul MAR? Spermograma unde s-a lucrat?

  IuliaCred ca esti foarte fericita. cand o sa anunti la munca? ai vazut ca dupa colegele tale de la serviciu, a venit si randul tau?!    wink

Cris, o pup pe nepotica, hjarta  am citit ca merge de-a busilea. Minune mica si scumpa! Inca putin si nu te mai tii de ea prin casa! O sa te ajute la toate treburile....

Pisik, ai recoltat pentru analize?

Pufa, sper ca esti bine. Ai rezolvat problemele?

Va pup, dragelor!

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-11-24 21:21:20)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#465 2013-11-24 21:36:51

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Bine ati venit fetelor puss sa treceti repede la burtici

Rona puss daaa, sunt tare fericita smile sper sa iasa bine beta de maine...chiar mai devreme ma gandeam ca o sa cam fie greu la munca, colega cea graviduta intra chiar acum in dec in concediu si deja o fim 2 in minus..dar asta e smile cred ca o sa anunt dupa vizita la dr cand sper sa aflu daca e totul ok

Tu cum esti? puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#466 2013-11-24 21:41:44

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia  puss  Beau un paharel vin. chicot  Si ma joc cu motanul. Ploua tare afara. Am auzit ca s-a anuntat zapada. Mi-e dor de zapada. Mi-e dor de iarna. M-am uitat pe oferte pentru Roma sau Paris... Dar daca plecam de sarbatori, nu mai avem bani de fiv.. Si cu cat ma gandesc mai mult, ma apuca plansul..

Asa ca ma intorc la jocul cu motanul...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#467 2013-11-24 22:01:54

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna fetelor puss
rona nu am recoltat,am zis sa astept sa vad c imi zice dr maine k merg l ctrol in sf,k am amanat k mi-a venit cm si sa merg p recomandarile ei.sper sa nu imi para rau si sa ma bage in seama k vreau sa fac si monitorizare eco luna asta sa vad daca ovulez.
dar tu t gandesti deja la fiv?

Offline

 

#468 2013-11-24 22:08:47

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da, ploua sad un pahar de vin chiar merge pe vremea asta wink si un joc cu motanul smile cat are? E puiut?
Of banii astia...eu inca n-am inceput sa ma gandesc la asta ca o iau razna..si bebe si nunta...pf..dar le scoatem noi la capat smile bebe first, apoi mai vedem

Pisi, succes maine wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#469 2013-11-24 22:23:46

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, bafta maine. E f bine ca vei monitoriza ovulatia. Da, noi ne pregatim de Fiv. Incercam de 2 ani.

Iulia, macar daca ar fi vorba doar de bani...Motanelul nu e chiar puiutz, are 6 ani.
Va pup, fetele. Eu ma retrag la o carte buna....Noapte linistita tuturor! wave

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-11-25 23:03:45)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#470 2013-11-24 22:44:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ceee motan simpatic hjarta

Ma retrag si eu, dar la somn big_smile noapte buna


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#471 2013-11-24 23:12:24

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc pt raspuns Rona. Sper si eu sa nu fiu nevoita sa stau prea mult pe aici caci astept cu nerabdare un puiut  gravida  teste de ovulatie nu am folosit pana acum dar cred ca asta ramane de facut in continuare. Sunt insa curioasa cum va arata chartul pt luna noiembrie. Am inregistrat cateva temperaturi joase si vreau sa vad in curand acea crestere pe care o tot urmaresc de ceva zile. Insa pana atunci  patfierbinte

Noapte buna sa doresc tuturor!puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#472 2013-11-24 23:48:31

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Bine ai venit , Gabi si sedere scurta!

Din primul grafic, cred ca ai monitorizat prea putin din intreg ciclul si FF ti-a zis 3 temperaturi peste si ti-a insemnat acolo ovulatia, dar trebuia sa ti-o iei intreaga luna. Vad ca luna curenta ai inceput sa iei. Poti sa faci si teste de ovulatie, scrie pe ele din ce zi sa incepi in functie de lugimea CM.
De asemenea, poti sa iti pui graficul la semnatura sa il putem vedea "real time", adica pe masura ce il completezi.

Noapte buna!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#473 2013-11-25 09:38:29

pufa_darling
New member
Inregistrat: 2013-02-22
Mesaje: 91

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna. Nu Rona problemele inca nu s-au rezolvat dar momentan sunt sub control. O zi buna tuturor!

Offline

 

#474 2013-11-25 09:48:52

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! puss

Revin cu vestea ca temp este inca sus...dar e abia a 12a zi dpo.....totusi am un gram in plus de speranta. Nu am mai ajuns din aug in 12DPO. Scadea temp deja din a 10a sau a 11a zi. big_smile Sa fie un semn bun?!?! big_smilebig_smilebig_smile

Rona, intr-adevar nu am facut histeroscopia pentru ca nu mai am nervi, bani si putere. Plus ca medicul mi-a zis ca nu are rost pana nu trece cel putin 1 an de cand incercam. Abia atunci imi va face. Si nici anticorpii nu mi i-a facut. A considerat ca avand o sarcina in trecut nu este necesara aceasta analiza. Iar la el, in afara de spermograma si inca ceva, nu i-a facut. smile Ma sperii cu inca alte investigatii. grater Concluzia medicului a fost sa mai incercam ca nu ar avea de ce sa nu iasa. Mi-a ezplicat sa nu ma stresez, ca si in cazul cuplurilor sanatoase sansele de reusita sunt de numai 20%.... acum, nu stiu ce sa mai zic....am zis sa o iau de buna si sa nu ma mai stresez si poate va iesi.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#475 2013-11-25 10:55:34

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hopsieu  Buna, fetele!

Lynda, m-am uitat si eu pe graficele tale. Ai un grafic tare frumusel luna asta. goodluck  Totusi, vad ca ai avut si cicluri foarte lungi. De ce? Ai trecut prin vreun soc? Un traumatism? Ceva nu se leaga aici...
Poate vine bebe luna asta si scapi de stres...Eu merg pe principiul ca daca in 6 luni nu se intampla, undeva e o problema. Sigur, poti sa faci analize peste analize, sa si descoperi care e cauza si sa nu se intample nimic. Sau poti pur si simplu sa astepti, iar bebe sa apara..Daca problema e minora, apare mai repede.

Off, fetele...nu se probeaza mereu varianta daca ai ramas o data, ramai si a doua oara. Eu am ramas insarcinata la primul contcat neprotejat- s-a rupt prezervativul, apoi am luat pastila de dupa..si tot s-a prin bebelusul meu. E adevarat ca s-a oprit in evolutie.
   Si totusi, acum incercam de 2 ani.., avem in condica o inseminare nereusita...si vom ajunge la FIV... Pe asta a mizat si dr mea, ca am obtinut impreuna o sarcina. Plus, analize aparent perfecte. Si imi spunea doar sa avem rabdare. Testul Hallosperm a clarificat situatia. Probabil ca daca am mai astepta, intr-un an, doi..trei...vom obtine si o sarcina natural. supa  Dar eu nu mai vreau sa astept...

par


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.