homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-28


#514 2013-11-25 23:20:26

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, nu stiu exact ce ai/aveti, iti recomand sa nu te disperi, o vei reusi si pe asta, important e sa gandesti pozitiv  rotfl
Eu in schimb nu mai am rabdare...de cand ne-am mutat in Olanda ma simt ca in cosmos, nimic nu se intampla, medicii refuza sa ne faca orice fel de analize, aici medicii iti dau 6 luni - un an de incercari si doar dupa acestea incep sa te examineze...bine ca noi am facut ceva analize acasa si parca erau ok, dar cand te tot ""antrenezi"" sa faci  bebic  bebic  bebic  timp de 6 luni si nu se vede nici un rezultat...imi vine sa rod peretii si sa-mi scot parul din cap cate un fir...

Ultima oara a fost editat de svetlana (2013-11-25 23:24:25)


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 



#515 2013-11-26 08:27:32

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza viitoare burtici puss

Rona puss Doamne ajuta sa fie bine si crestera sa indice o evolutie buna
Tu nu iti pierde increderea, poate ca problemele par mari, dar sigur acestea palesc in fata dorintei de a avea puiul vostru si sigur va conta!

Gagici, succes la teste, de care or fi ele puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#516 2013-11-26 08:32:20

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata! puss
tocmai am aflat ca o colega si prietena a ramas insarcinata cu bb 2 din prima luna si i-am promis ca ii botez si ma bucur mult pt ea.
iar dimi am vazut l stiri cum,nici nu stiu cum sa o numesc,a nascut in baie si si-a omorat copilul si mai facuse asta in urma cu cv ani....imi venea sa plang
o zi buna la toate

Offline

 

#517 2013-11-26 09:45:59

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata!! Va pup, fete aspirante puss Azi am o stare de bine smile Nush de ce....sunt optimista si vesela. Nu mai am nervi sa fac test, oricum am ratat prima urina....vestea buna e ca nu au venit nici uratii, desi de 3 zile tot am dureri de spate si burta....Aseara mai intense, dar azi dimineata nimic...Ciudat!

Iulia, felicitari!!! Esti cea mai tare!!! puss Acum, o sa vezi ca totul va fi ok si vei avea un bebe frumos!

Svetlana, nici la noi nu sunt prea departe medicii smile Eu am facut analizele din intamplare, pentru a investiga de ce am ciclurile aiurea si dureroase si displazie mamara....ca altfel la fel mi-au zis....abia dupa 1 an de incercari sa ma agit...acum nu stiu...inca putin si se face anul lol

Pisi, am trecut si eu prin asta! sad Cand mi-a zis cumnata-mea ca e insarcinata.....si a reusit din prima incercare....iar eu mai am putin si fac anul...Iar stirea aia...am vazut-o si eu...cum sa faci asa ceva?!?! As inchide-o pe viata. Dar cum sunt la noi inchisorile, risca sa mai faca si acolo un copil....Oribil!!!!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#518 2013-11-26 10:00:41

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lyinda puss iti tin pumnii in continuare! Cat despre mine, sper ca si dna dr sa zica la fel si sa fie bine totul

Pisi puss

Si cumnata mea a ramas la cateva luni de cand era cu fostul iubit, poc! Fara stres fara nimic..dar culmea, ea a constatat ca nu poate trai cu tipul, s-au despartit si a renuntat si la sarcina sad asta e viata!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#519 2013-11-26 10:08:42

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor! si la mine a inceput o luna noua de incercare, sper sa fie cu succes.
voua va zic sa nu va axati pe cazurile din stiri, pt ca Dumnezeu le da femeilor astea sanse sa se corecteze in viata asta, dandu-le copilasi de care sa aiba grija.
noi toate am meritat buburuzi micuti in viata noastra, sigur vor veni, ei doar asteapta sa se mai adune un pic mai multa dragoste si bucurie fata de ei.
va doresc la toate cat mai rapid cate o burtica cu ochi wink    nocry

Ultima oara a fost editat de svetlana (2013-11-26 10:08:59)


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#520 2013-11-26 10:11:54

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata fetelor! Va scriu de la munca si va doresc o zi cat mai buna! Lyinda, iti tin pumnii  puss

Fetelor, daca azi e prima zi de egg, aveti idee cat timp va tine asa? nustiu

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-26 10:14:20)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#521 2013-11-26 10:14:57

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, multumesc!puss Insa nu mai fac teste....decat peste vre-o 3-4 zile, daca nu vin uratii....altfel, nu. Nu mai am nervi.

La mine egg-ul tine doar o zi...in unele cicluri nici macar nu am egg smile Deci cred ca difera de la o femeie la alta.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#522 2013-11-26 10:26:28

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc pentru raspuns Lyinda puss Tind sa cred ca voi ovula curand deoarece aseara am avut niste dureri de spate si niste intepaturi in partea dreapta a abdomenului iar de dimineata am vazut egg-ul. Poate ar trebuie sa nu ma mai gandesc la asta asa mult ca in ultima vreme numai cu sjuk sunt prin casa:))

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-26 10:27:10)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#523 2013-11-26 10:31:47

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Update....tocmai am intrat in urmatorul ciclu...grater nici de data asta....mi s-a dus tot fun-ul de azi.... Iar o iau de la capat!!!!Si eu care speram ca plecam in 3 in Germania....

Gabi, te inteleg....si eu sunt la fel. Ultima data la ovulatie am avut dureri atat de mari, incat a trebuit sa iau calmant:))


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#524 2013-11-26 10:43:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

bang Lyinda puss puss imi pare rau pt urati, dar trec repede si apoi vine o noua luna, o noua sansa puss bebe e aproape, ai sa vezi!

Gabi, dar tu stii ca temperatura si fluctuatiile ei sunt concludente numai dimineata, imediat dupa trezire, fara a te ridica din pat, nu? smile imediat ce corpul iese din starea de repaus, temp fluctueaza si variaza peste zi ..cel putin eu asa stiu, sa ma corectati daca gresesc smile dupa ora 10 dimineata poti face in schimb teste de ovulatie ...mult, mult succes!

A, la mine eggy tinea 2 zile, un pic si a 3-a, dar in primele zile eram leoarca lol

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-26 10:45:28)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#525 2013-11-26 10:47:30

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna diineata dragutelor !
Waw Rona ce scumpe sunt toate treburile astea,pai cu preturile astea un cuplu de o clasa sociala mai joasa inseamna ca din start i se taie dreptul de a avea o sansa in plus,stiam ca costa ceva toate astea dar nu ma asteptam la preturile astea,am ramas pur si simplu fara cuvinte.Aseara am adormit dupa film si am vazut abia acum ma uitasem la un film bun pe protv(sper ca pot spune aici programul) puss
Lynda imi pare rau ca au navalit dusmanii...poate va veti intoarce in 3 din Germania puss
Iulia puss
Gabi,Svetlana,Pisi,Ionela puss
O zi buna sa avem cu toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#526 2013-11-26 10:51:09

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, sunt constienta de asta si notez intotdeauna numai prima temperatura atunci cand ma trezesc. Dar ceva nu ma lasa si obisnuiesc sa iau si seara temperatura (mai mult orientativ). Stiu ca poate de multe ori o iau degeaba dar sunt ca pe ghimpi si vreau sa vad o crestere semnificativa.  cesafac  Ciudat este insa(sau poate nu cunosc eu), cu toate ca azi e prima zi de egg, cervixul nu mai e atat de moale asa cum a fost ieri. Oare ce inseamna asta?

Lyinda, capul sus... poate bebe are de gand sa vina aproape de Craciun  puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-26 10:54:38)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#527 2013-11-26 10:57:57

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Va multumesc pentru sustinerea aratata! puss de asta am intrat aici...sunteti singurele ce pot intelege cum ma simt de fiecare data cand intru intr-un alt ciclu. Toata lumea, ma crede absurda...si imi spune ca nu am de ce sa ma grabesc, dar asteptarea asta ma omoara. Faptul ca de fiecare data nu avansez cu nimic, ma face sa imi ies din minti.

Dupa calcule, da , as putea poate de Anul Nou sa primim o veste frumoasa! smile Asta, daca va vrea sa vina....Atunci vom fi in Germania! Ufff....


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#528 2013-11-26 10:58:04

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele

Iulia kram
Gabi, la mine egg tine uneori si o saptamana, in general 4, 5 zile.

Pisik_ este foarte frumos ca gandesti asa. Vei avea si tu bebelusul tau si vei dori sa imparti bucuria cu ceilalti, nu cred ca vrei mutrite suparate pe langa tine.  Vine un copil pe lume, nefiinta se transforma in fiinta. Ce poate fi mai frumos de atat? Ca nu e al meu??? Nici copilul pe care il voi naste eu nu va fi de fapt, AL MEU...
Un lucru imi repugna insa: veselia ostentativa, fara pic de compasiune in fata celui care isi doreste o asa binecuvantare si nu o are. DE fapt, se preschimba, din bucurie se transforma intr-un spectacol monstruos. A ramane insarcinata, este un lucru firesc, nu este vreun merit personal... A ramane insarcinata, atunci cand te confrunti cu probleme grave,cand lupti  si invingi, atunci faptul cere felicitari. Pentru curaj si pentru staruinta...

Din punctul meu de vedere, avortul este o crima. Dar exista atat de multa subtilitate in acest gest, incat este mult mai usor sa spui asta este viata, sa ascunzi gunoiul sub pres si sa-ti vezi de viata. SA uiti. Si cred ca in ani, chiar uiti ca tu ai facut asa ceva. Te doare, te arde...si nu ai vrei sa-ti amintesti. Cred ca o asemenea fapta nu ramane fara urmari...cred ca te schimba pentru tot restul vietii. Dar Dumnezeu le iarta pe toate. Si poti o poti lua de la capat, cu un capitol nou-care nu trebuie sa inceapa cu asta este viata. Ci cu imi pare rau, voi schimba in bine viata mea, voi incerca sa inclin balanta de partea binetului.

Lasati-ma sa ma indoiesc ca femeile de tipul celor care apar la stiri primesc alti prunci de la Dumnezeu ca pe alte ocazii sa-si schimbe viata. Asta ar insemna ca acele vieti sa fie simple unelte in mainile lor... Exista liber-arbitru, exista libertate. Descartes chiar spunea ca doua lucru a facut Dumnezeu extraordinare:libertatea si omul-dumnezeu.

Va doresc o zi minunata!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#529 2013-11-26 11:11:15

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

sunt d acord cu tine rona si am auzit cv aseara c mai ausizem si asta cred aqm.
ca Dumnezeu ii incearca pe oamenii p care ii iubeste!!!
asa ca ar trebui sa nu disperam ci sa speram.va pup

Offline

 

#530 2013-11-26 11:15:31

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris puss

Gabi puss sa nu fie doar un stres in plus temperatura luata seara, se poate acumula

Lyinda puss aerul din DE este ceva mai tare, poate va prieste wink

Rona puss atat de mult adevar am regasit in cuvintele tale..m-a cam bufnit plansul..


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#531 2013-11-26 11:31:40

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata la amiaza smile
fetelor, eu daca, cred ca ovulez pe in ziua 14 cu cat timp inainte ar trebui sa am test pozitiv de ovulatie? azi sunt ziua 11, aseara am facut unul, e clar negativ. si partea cu tandreturile cand ar trebui sa fie de la testul pozitiv?

Offline

 

#532 2013-11-26 11:31:51

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hehe, Iulia! lol Da...poate smile Numai ca dupa calcule, nu ne vom potrivi cu perioada lol Deci ori inainte , ori dupa rotfl


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.