homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-30


#552 2013-11-26 23:21:20

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sburlici stiu ca e foarte,foarte greu,dar trebuie si mergi inainte,asa e viata,poate luna viitoare DD va face in asa fel incat sa fie bine.
fALLINGSTAR eu la prima sarcina cu o saptamana inainte de cm am simtit ca ceva este acolo si aveam o eforie ce nu pot descrie,in plus dureri de sani,care nu aveam inainte,dar ceva indescridibil.la a 2a in schimb doar simteam ca ea ca nu va fi cm...acum depinde si de la sarcina la sarcina...de asta spuneam odata ca o femeie simte cand va deveni mama...+ sau - ...cand va fi insarcinata...eu am avut al7lea sime la amandoua sarcine chiar daca nu au fost 40+


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#553 2013-11-26 23:53:22

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna seara fetelor,
am si eu o intrebare: ieri mi s-a terminat cm-ul dar au inceput durerile de spate mai pronuntate ca celea de inaintea lui plus am mai simtit niste crampe in abdomen...
va rog sa ma ajutati si pe mine daca a avut cineva ceva la fel.


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#554 2013-11-27 00:05:10

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, Svetlana..

Eu am aproape in fiecare luna simptomele astea...In plus, sunt si balonata. Chiar n-a stiut nimeni sa-mi raspunda de unde vin. Cate zile te-a tinut menstruatia?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#555 2013-11-27 00:17:50

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pai de obicei ma tine 3-4 zile, doar ca luna aceasta m-a tinut doar 2 zile jumate si a fost abundent (cu sange, nu era maroniu cum ar fi trebuit la sarcina) plus testele de sarcina mi-au iesit negative sad


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#556 2013-11-27 00:24:13

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off, deci nu e nici sarcina, nici ovulatie... Sa stii ca si mie mi se intampla asta. Uneori am niste dureri atat de ascutite, de zici ca  ma inteapa cineva cu cutitul in abdoment. Sunt de scurta durata. Eu n-am descoperit de unde vin.  nustiu  Nu am endometrioza, nici alte afectiuni pelvine. Am doar tiroidita autoimuna si in contextul asta  si prolactina usor crescuta...

Tu cati ani ai? Analizele facute in tara sunt in regula? Ai vreo afectiune? Sa reusesti cat mai repede, asta e casuta norocoasa, avem test pozitiv pe prima pagina! chicot

Zburlici, chiar m-am gandit la tine azi. Imi pare rau pentru z1. Sa ai noroc luna asta! happy

Kristinika, o sa fii din nou mamica! :gravida:Si va fi bine!  O sa vezi..

Raluk_ pe unde umbli? Ca nu te-am mai citit....

Fetele, eu ma retrag, somnic usor!

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-11-27 00:36:23)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2013-11-27 02:04:45

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am in cateva luni 26, teste generale am facute si sunt in regula, durerile pot fi din 2 motive, sau e ceva ascuns acolo ce nu stiu (vreo boala) sau e pur psihologic si stress.
sper sa reusim cu toate inca anul acesta big_smile cu sotiunea glumim pe tema asta: "" sa ne dea DD dintr-o data vreo 3 copilasi si ne-am lamurit"" smile
va puuup pe toate sunteti foarte dragute puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#558 2013-11-27 09:43:58

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rona_persefona, da la un chist ma gandeam si eu.
Acum nu stiu ce sa zic, aseara pe la 23 m-a durut f tare burta, exact cum m-a durut in luna septembrie cand am avut ovulatie, asa cum doare cand esti racita, cam asa ceva...
Acum sper ca s-a spart totusi foliculul:), cum vrea Dumnezeu.
o zi usoara fetelor:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#559 2013-11-27 10:12:10

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata puss
alexandra dar in ce zi esti? la monitorizare se face tot eco transvaginal?

Offline

 

#560 2013-11-27 10:12:27

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor! puss Ce dimineata frumoasa....desi cam friguroasa pentru gustul meu big_smile

La mine se petrece ceva ciudat, poate aveti voi vre-o idee....ca eu nu am mai patit asa. Ieri, am avut spotting, desi eram convinsa ca de fapt e urmatoarea menstra....insa, nu a fost. Azi, la fel pana acum....Nu o pot numi menstra, ca nu e....doar spotting.... sa aiba legatura cu cura de slabire pe care am inceput-o?!
Svetlana, eu luna asta am avut dureri de sani, de spate si abdominale de la ov pana acum 3 zile....eram convinsa ca se ascunde un bebe mic acolo, dar nu sad Nu e nici luna asta....Si nu am mai avut astfel de dureri niciodata....ma dureau cu 1-2 zile inainte de menstra....cred ca de la iarna ni se trage lol


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#561 2013-11-27 10:37:35

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetitele par

Svetlana forgetit  v-ati descurca cu 3 deodata?smile
Mc Alexandra, e posibil sa fi ovulat. Cred ca s-a spart vreunul din foliculii mai mici. Poate il intrebi pe dr sambata daca nu ar trebui sa faci o injectie de spargere a foliculilor, gen pregnyl. Sa intrebi si de ce ajung la dimensiunile astea...

Lynda, test ai mai facut? nustiu  off, si la mine au luat-o toate razna. Sunt in z7 si am deja Egg.

Pisi, raspund eu pana intra alexandra. Da, la monitorizare se face eco transvaginal , se masoara foliculii si endometrul.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#562 2013-11-27 10:40:22

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi, da eco transvaginal; ieri era z16
rona, ms pt raspunsuri


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#563 2013-11-27 10:42:06

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rona_persefona a scris:

Buna, fetitele par

Svetlana forgetit  v-ati descurca cu 3 deodata?smile
Mc Alexandra, e posibil sa fi ovulat. Cred ca s-a spart vreunul din foliculii mai mici. Poate il intrebi pe dr sambata daca nu ar trebui sa faci o injectie de spargere a foliculilor, gen pregnyl. Sa intrebi si de ce ajung la dimensiunile astea...

Lynda, test ai mai facut? nustiu  off, si la mine au luat-o toate razna. Sunt in z7 si am deja Egg.

Pisi, raspund eu pana intra alexandra. Da, la monitorizare se face eco transvaginal , se masoara foliculii si endometrul.

Alex, hai ca te-am si botezat... rotfl2  rotfl2


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#564 2013-11-27 10:43:50

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

nu-i nimic:P


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#565 2013-11-27 10:48:24

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, nu am mai facut test....dupa deziluzia ultimului test, nu am mai vrut sa mai fac altul....sa vad iara - ....numai ca macar sa inceapa menstra sa intru intr-un nou ciclu.....asa ma tine pe margine si nu stiu ce sa fac, sau care e cauza. Nu am mai patir asa pana acum, si ma gandesc ca poate o fi de la cura de slabire pe care am inceput-o acum 3 zile?!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#566 2013-11-27 10:50:21

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele,aseara nu am mai intrat ca am facut ceva de mancare si un dulce si dupa ce am vazut un film am cazut la somn.
Rona e grea asteptarea dar ai dreptate,mai devreme sau mai tarziu la toate ne va veni randul  gravida
O zi buna  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#567 2013-11-27 10:51:28

anne-mariy
Membru
Inregistrat: 2013-11-27
Mesaje: 3

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna ziua as dori sa  ma ajutati sa inteleg un test,este chiar o inmagine pe forum cu accel test,nu este al meu, este a unei doamne,noi adica eu si sotul meu ne dorim mult  un copil si nu sunt sigura da nivelul meu de HCG este ridicat sau scazut este primul bebe nu mai am copii daca va uitati la imagine chiar va rog din tot sufletul sfatul dumneavoastra,multumesc puss

Offline

 

#568 2013-11-27 10:53:30

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

lynda nu vreau sa t amagesc cu cv ci iti spun c mi-a zis o prietena knd a ramas.mi-a zis ca ea avea spoting l fiecare menstra si in luna in care a ramas l fel a avut in ziua knd trebuia sa ii vina si facuse un test inainte si era negativ...si dupa 2 zile de spooting a vazut k nu ii vine normal si a fvt alt test si surpriza....cea mai placuta II liniute

Offline

 

#569 2013-11-27 10:54:33

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neatza fetele puss ce mai faceti voi?

Lyinda, eu am patit asa la unul dintre ultimele cicluri, dar pana la urma cu spotting asa tot cm a fost pentru ca testele erau negative... dar ca sa fii sigura, mai asteapta sa vezi cum evouleaza si mai fa un test daca e tot asa smile

Rona puss kris puss

anne, care imagine mai exact?

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-27 10:55:58)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#570 2013-11-27 10:56:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.