homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-32


#590 2013-11-28 09:13:08

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor puss

Am inceput cu stangul azi  grater Sunt in ziua 18 de la ultimul CM si imi pierd rabdarea pe zi ce trece. Mi-e teama ca din cauza chisturilor pe care le am sa nu ovulez luna asta (in ultimele 2 zile am avut dureri abdominale si de spate). Mi-am pus sperantele ca vom avea un bebita in luna decembrie (mi-am si imaginat cum sa dam vestea)  supa  tot astept cresterea temperaturii  sad Voi ce parere aveti? in urma graficului se va intampla ceva curand? sad

O zi cat mai buna va doresc!

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-28 09:24:03)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#591 2013-11-28 09:23:39

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata,
Gabi, la un ciclu de 40 de zile, cred ca vei ovula mai tarziu, pt ca daca ai ovula de acum, ar inseamna sa ai o faza luteala de 20 de zile si nu prea am intalnit. Hang in there si continua sa iti iei temperatura, trebuie sa vedem intreg graficul. Daca puteti, iubiti-va inca de pe acum, o data la 2 zile, pt ca egg white vad ca ai prezent. Unii spermatozoizi traiesc si 72 de ore, asa ca nu strica.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#592 2013-11-28 09:28:52

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

patfierbinte  inca din ziua a 7-a ... pt ca am un ciclu neregulat am zis sa nu ratam momentul oricand s-ar intampla. Nu ramane decat sa astept  desi tare mult as vrea sa-i dau o veste sotului luna viitoare, mai ales ca e si ziua lui. Ar fi cel mai frumos cadou pt amandoi  rugaciune

Anorien, in oct a fost prima data cand a fost atat de lung. De obicei venea mult mai devreme. Acum regret ca am folosit anticonceptionale timp de 1 an si 8 luni, poate din cauza lor mi-au aparut acele chisturi. (la 6 luni dupa ce am renuntat la AC)

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-28 09:35:07)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#593 2013-11-28 10:12:19

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

De obicei chisturile se trateaza cu AC, nu apar din cauza lor, dar nu sunt sigura pe ce spun. Eu am luat AC de la 16 ani la 30 cu pauze de cateva luni si am ramas :gravi: fara probleme. Nu mai stiu de cat timp incercati?
poti merge la dr sa faci monitorizare eco sa vezi foliculii si vei vedea clar daca si cand ovulezi, monitorizarea eco e cea mai sigura metoda, intre timp iti iei si temperatura si pe viitor vei stii sa corelezi.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#594 2013-11-28 10:20:54

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragutelor.
Ano  puss  ce mai faci,cum te mai simti?
Iulia  puss  totul bine?
Si eu stiam din trecut ca mi se daduse ac in tratarea unor chisturi.
Brrr ce frig e pe aici cold  si e un soare inselator afara,dar daca iesi ti se taie respiratia.
Va pup pe toate,sa aveti o zi buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2013-11-28 10:28:38

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna kris puss buna fetele puss

la mine bine smile ma panicasem dimineata ca am pus niste baneocin pe o crapatura in piele la un deget, dar acum m-am mai linistit, am pus putin si am spalat repede, periculos era in doze mari pe suprafete intinse... dar de acum o sa fiu mai atenta, intai ma documentez si apoi pun mana/gura big_smile

tu kris? in afara de frig, care s-a lasat si aici

Ionela puss pe cai, cum ar zice poetul wink

Gabi puss idem


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#596 2013-11-28 10:38:44

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu Iulia nu prea am noutati,putin racita,am inceput sa pregatesc ca peste 2 saptamani incepem mutarea in casuta noua iar pe partea cealalta ne protejam sau mai bine spus mai mult imi refuz sotul,nu stiu poate din frica de a nu ramane gravida  pentru moment.
Imi pare bine ca ai grija de tine si de  bebe  mic. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#597 2013-11-28 10:38:54

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza, feteloor!puss Va pup cu drag pe toate! Nu am mai intrat ieri, desi v-am citit pe fiecare si va doresc la toate ca luna cadourilor sa va aduca bebele mult dorit, desi, ca si in cazul meu, vad ca se lasa asteptat.  Gabi, am avut si eu vre-o 3 cicluri lungi de 40 si chiar 50 zile dupa ce am renuntat la AC. Eu am ajuns la endocrinolog sa vad ce e cu ele, si mi-a zis ca e probabil sa fie o dereglare a functionarii ovarelor, care timp de 7 ani (cat am luat AC) nu au mai functionat....se pare ca la unele femei isi reiau functiile imediat fara probleme, la altele mai greu....poate influentate si de alte aspecte ale sanatatii noastre. Eu, de ex, sunt mai bolnavicioasa; am imunitatea scazuta....asa sunt eu din nastere....poate si asta o influenta...nush...zic si eu. Dar cu chisturile, mie mi-a zis acelasi lucru, ca de la renuntarea la AC nu apar chisturi, decat daca stii ca si inainte ai avut o problema cu astea.

Dar vestea buna e, ca dupa 7 luni, parca, la mine s-a reglat si vine ceas acum...la 26-27 zile. Deci, hang on!! puss

Iulia, Kris, Ano puss

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-11-28 10:39:37)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#598 2013-11-28 10:40:42

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata:*
chisturile sunt de mai multe feluri si apar din diverse cauze.o cauza e at cand folivulul nu se sparge si sta lipit d ovar si creste.acestea se reabsorb si se elimina l menstruatie.unele sunt linistite si fara simptome si putem sa l avem dar sa nu stim d ele ci sa l descoperim doar daca facem un control.eu am avut doua si marisoare insa dupa trei luni s-au eliminat fara ac.
dr mi-a zis k nu sunt motivr de ingrijorare pt fertilitate.cam asta stiu eu despre ele

Offline

 

#599 2013-11-28 11:28:08

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc fetelor pentru raspunsuri. Raspund mai greu ca am o colega aici la serviciu care sta cu ochii pe mine mereu lol

In trecut si mie mi s-au dat ac pentru tratarea chisturilor si ma mir si eu ca e ciudat sa-mi fi aparut din cz lor. Poate a fost o luna in care nu am ovulat, cine stie, mai ales ca nu urmaream deloc temperatura sau mucusul.

Anorien, incercam doar de 3 luni, nu e chiar atat de mult dar daca nu vom reusi in urmatoarele luni poate vom alege aceasta varianta. Asa mi-a spus si medicul cand am fost ultima data la control dar inainte de asta cica sa am rabdare big_smile Poate ca acele mici chisturi s-au eliminat la ultima menstruatie si totul va fi bine in continuare.

Iulia, ai grija de tine si de bebita par Va pup pe toate fetelor si aveti mare grija de voi par


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#600 2013-11-28 12:05:49

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetele, poftiti la cafea! mornincoffee
Kristina, hai, ca stiu ca-ti place cafeluta...Sau ai baut-o deja?
Putem cere niste cesti speciale, dam comanda la Lynda, am vazut ca face niste artisticarii super!  smile
  Iulia, pentru tine nu avem cafea! forgetit  Un ceai de musetel. forgetit
Pisic, Gabi, Svetlana, Alexandra par

Anorien, fata scumpa, m-am tot gandit la tine si la mama ta. Ma rog cu tot sufletul sa fie bine si sa scapati de acest stress imens. Stiu prin ce treci. puss


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#601 2013-11-28 12:08:21

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Rona puss ,pai sa stii ca inca nu am terminat mornincoffee ...te asteptam pe tine si chiar ma gandeam ca sunt singurica  chicot


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#602 2013-11-28 12:12:33

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rona big_smile cica nici d'ala n-am voie va asta pana ajung la dr sa ma lamureasca ... dar la o apa plata ma bag smile tu ce mai faci?

gabi puss Kris puss Lyinda puss Pisi puss  Ionela puss daca am uitat pe cineva, o pup dublu


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#603 2013-11-28 12:29:13

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinika, stii bine ca nu te las singura la greu! chicot  Cum e pe la tine? E frig?

Iulia, eu zic sa te cinstesc cu o limonada... Am miere buna, lamai..si menta! Sau inca n-au inceput greturile?

Eu sunt foarte bine. Am cateva zile libere. partydance  Azi trag o tura prin IKEA si maine ma duc la Spa. dance  De ziau mea, am primit cadou de la colegii de la job o zi la Spa. N-am fost niciodata si nici nu cred ca mai ajung. N-as fi dat in veci 200 de euro pe asa ceva...

N-am iesit din casa pana acum, cred ca e frig...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#604 2013-11-28 12:35:39

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hehehe, Rona...multumesc de aprecieri! Asa trece timpul meu de asteptare...am multe proiecte pe viitor si sper sa ajung sa scap de la patron si ma dedic 100% afacerii proprii. puss

Cafeaua, eu am terminat-o...si ptr ca sunt la cura, mai mult de una pe zi nu beau:D....Iar acum zbor catre scoala de soferi....Inca putin si ies si eu pe strada big_smile daca iau carnetul anul asta lol Va pup si ne auzim mai tarziu!!!

PS- Rona, nici eu n-as iesi afara acum, la birou e atat de bineee


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#605 2013-11-28 12:40:22

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Azi dimineata am deschis geamul si a venit un aer tare rece cold ,acum m-am imbracat sa ma duc la banca si tare sunt curiasa cum este afara,oricum este soare,dar va spun cam in jumate de ora daca sa iesiti sau nu  chicot
Super Rona cadoul...dar a fost ziua ta? LA MULTI ANI party  trombon   birthday


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#606 2013-11-28 12:44:57

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinel, multuuu! A fost acum o luna ziua mea, dar n-am apucat sa ajung pana acum sa folosesc cadoul. roll

Da, iesi tu prima si ne zici si noua...Scoate cate un deget pe geam, mai intai!rotfl

Lynda, , oooooo, tre sa pregatim galeria pt examenul auto! Apoi sa ne spui pe unde circuli sa nu ne intersectam, artista mica! chicot

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-11-28 12:45:16)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#607 2013-11-28 13:16:26

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ehhhh, ce as vrea sa avem si noi macar putin soare si ger...mi-ar da o stare de prospetime, la noi insa e urat, posomorat si umed, permanent simt insuficienta de lumina.
Lynda, iti urez spor la business-ul tau, ma bucur enorm pt tine/voi puss
si la toate fetele pupici puss puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#608 2013-11-28 13:37:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda cum sa nu iei anul asta? punish
Am ajuns si eu acasa,hmm ce bine e in casa dar nici afara nu e chiar de speriat,e frig ca am vorbit 5 min cu sotul la telefon si mi-a inghetat mana,dar la intoarcere,nu mi s-a mai parut asa racoare...poate mergand pe jos ma incalzisem.
Da Svetlana ai dreptate,nici mie nu mi-ar placea sa fie in continuu posomorata vremea...cu toate ca este frig nu stiu iti da o stare frumoasa soarele in plus eu ador frigul si ninsoarea,poate fiindca sunt nascuta iarna si se spune ca anotimpul in care te nasti il adori.
Rona nu apucasem sa citesc raspunsul tau pana am plecat asa ca am iesit cu totul afara sa vad rotfl2
Va pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.