homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-34


#628 2013-11-29 11:47:45

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumim Svetlana, le fel va doresc si eu si tuturor fetelor de aici care isi doresc sa devina mamici par

Multumim Kristinica:*

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-29 11:48:46)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#629 2013-11-29 11:50:19

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, nu vreau sa te demoralizez, insa e cam rocky graficul tau si nu cred ca ff iti va trage linia de ov. Vad ca e doar a doua luna?! si nu pare sa fie o schimbare clara. Faci si teste?

Si din cate vad din graficul trecut, si la cum stiu ca se intampla la mine, temp ta ar trebui sa creasca la 36,6 dupa ov... este doar o parere, nu te supara. Cel mai bine ar fi sa faci niste teste zilele astea.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-11-29 11:53:37)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#630 2013-11-29 11:52:15

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor,

Pisi, temperatura o iei cand te trezesti, eventual la aceeasi ora. Daca cumva nu ai dormit 4 ore neintrerupte, cand treci temperatura bifezi "sleep deprived" si FF va stii ca ai avut somn intrerupt si deci e posibil temperatura sa fie un pic mai mare. Cand te-ai trezit la 5 dormisei 4 ore fara pauza? atunci o treci pe aia fara sleep deprived. Sau treci temp de la ora 10 cu sleep deprived.
In weekend e ok daca te trezesti mai tarziu, o iei cand te trezesti, urmand regula cu sleep deprived.
Cum iei temperatura? cel mai bine si mai confortabil e vaginal. Daca daca ai inceput oral, termini tot ciclul cu oral si nu schimbi termometrul, variatiile de temp se vor vedea oricum.


Daca ai f multe "sleep deprived" o sa ai grafic "rocky mountains". Eu am asa ceva, poti vedea in semnatura, pt ca aveam pisica si ne trezea des noaptea, dar tot a identificat bine ovulatia.
Rocky mountains mai pot aparea si cand ai ciclu anovulatoriu si fara sleep deprived.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#631 2013-11-29 11:55:09

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa imi spune si FF, ca e rocky insa daca nu o trage el o trag eu rotfl   Teste nu am facut pt ca sunt cam scumpe, nu locuiesc in Romania, sunt in Cipru si ca sa iau macar 5 teste  trebuie sa dau in jur de 60 de euro. Am zis insa ca luna asta sa incerc fara ele si daca nu se prinde nimic dau o comanda si imi iau in jur de 30, ca sa imi ajunga:D Din pacate e a doua luna in care imi iau temperatura si nici luna trecuta nu am luat de la inceput.


As putea pana la urma sa le fac si de acum dar oare nu e prea tarziu? cervixul e jos jos, acum 2 zile era f sus si din cate am citit cand coboara a avut loc ovulatia. Daca gresesc sa ma corectati chicot

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-29 12:07:24)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#632 2013-11-29 12:09:52

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, mie abia in a 4a luna a stiut ff sa imi traga linia. Adevarul e ca primele cicluri inregistrate inca nu aveau clar o regula. Apoi a inceput sa imi traseze. In schimb cu cervixul, nu stiu ce sa iti spun. Eu imi iau doar temperatura...insa tot nu se prinde sad grater


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#633 2013-11-29 12:34:44

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Dragele mele pentru moment va las,ma duc sa mai pun cate ceva prin cutii,mai bine spus sa imi dau de facut ca de la rasete si voie buna vad ca dau iar in extrema cealalta...offf asa m-am saturat...nu ma bagati in seama dar in ultimul timp sunt asa demoralizata si imi vine in continuu sa plang,nu stiu cu ce sa ma mai iau,ce sa mai fac sa imi tin mintea ocupata cu altele sa nu mai fuga la ganduri  urate  bang 
Va pup si poate intru mai tarziu sa ne mai auzim. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#634 2013-11-29 12:45:30

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hello smile

Offline

 

#635 2013-11-29 13:41:02

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

aloha, cum succesele, Ionela? wink


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#636 2013-11-29 13:50:04

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multumesc pt lamuriri anorien. temp o iau vaginal,desi mi se parea ciudat l inceput,acum chiar e ok si nu mi se mai pare ciudat.

Offline

 

#637 2013-11-29 14:18:59

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

eu cu ff nu prea am stiut ce sa fac big_smile adica mi-am instalat si aplicatia pe tel, dar am avut si un termomentru cam slabut care imi arata numai 35 de grade, rar 36 si ceva.... asa ca m-am limitat la teste de ovulatie...
cat despre calea vaginala, pana la arefam nu prea am stiut ca sunt in stare sa ma tin de-o treaba d'asta.. dar cand imi spun in gand ca e pentru bebe, pare floare la ureche

Ionela puss ce mai faci? cum merg testele?

kris  punish pai?! acum am citit... o sa vezi ca trece timpul repede-repede si vor veni si vremuri mai bune! iti spun eu asta! pana atunci, chiar si mutatul e o activitate care poate deveni placuta.. o muzica in timp ce impachetezi  partydance un dans  dance

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-11-29 14:23:29)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#638 2013-11-29 17:14:47

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, care teste lol? Crezi ca am mai cumparat? Nu sm avut timp nici sa respir.
Azi us in ziua 14, am dyreri de byrta, ma inteapa ovarele, secretia e cremoasa....numai semne bune big_smile. Ne am iubit in ziua 9, 11, il astept pe al meu sa ne iubim si azi big_smile, apoi duminica cand ne intoarcem de la socri. Sper ca nu ratez nimic. Am o stare de bine azi zici ca vine mos craciun lol, dar eu is bucuroasa ca e z 14, su de acum numar iar de la 1. Toata lumea zice ca vine bebe de sarbatori, cadou...sa ne ajute Dumnezeu.

Offline

 

#639 2013-11-29 17:21:47

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela puss sa dea Dumnezeu sa il trimita pe Mos la voi cu un bebe hjarta ma bucur sa citesc despre semne, sunt tocmai bune, asa e! Voi va faceti treaba, asta-i clar

Weekend placut si iubaret!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#640 2013-11-29 17:24:27

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Semne am mereu, de asta nici nu m am stresat cu testele prea tare.

Offline

 

#641 2013-11-29 19:22:30

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara dragutelor,ce mai faceti?
Eu nu stiu ce am...toata ziua chiar daca am incercat sa ma tin ocupata tot am avut o stare urata,asa ca in seara asta am iesit la o scurta plimbare si a fost asa frumos,aerul rece care simteai cum iti atinge obrazul,intuneric si cate o luminita ici colo sau mai nou balcoane deja aranjate de sarbatori chouse ,apoi am ajuns in fata circului...am stat acolo minute in sir si ascultam de afara cam ce se petrece inauntru...m-a linistit mult plimbarea asta.
Sa aveti o seara placuta.Va  puss  pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#642 2013-11-29 19:57:44

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Tot zic ca va intreb si uit...dupa dragaleala cu sotul, stati in pat, cu picioarele in sus si alte chestii de genul?  sa nu radeti de mine ca intreb, dar poate ar trebui sa fac si din astea, ca de regula stam vreo 10 minute dupa, si dupa aia sarim big_smile

Offline

 

#643 2013-11-29 22:14:19

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, eu de obicei stau cam 15 20 de minute in pat. Nu cu picioarele in sus ca ma gandesc ca daca e sa ajunga unde trebuie, ajunge oricum  big_smile
Kristinica, ma bucur ca ti-a priit plimbarea si ca esti mai bine puss
Fetelor, un sfat va rog... egg-ul meu nu mai este prezent si daca azi dimineata era mai mult o combinatie, spre seara a devenit cremos. Insa am o nelamurire, de ce nu creste temperatura?   bang supa ca daca e sa ma iau dupa mucus, cred ca ovulatia a avut loc iar daca e dupa temperatura nu s-a intamplat nimic. Nici nu stiu daca mai e nevoie sa prestam sau sa ne oprim. Sper ca nu plictisesc cu toate astea dar parca vad ca nu se va intampla nimic si ca ciclul de luna asta va fi anovulatoriu. Daca as fi stiut ca devine  asa greu sa raman insarcinata nu m-as mai fi protejat deloc inainte  grater
Lyinda, iti multumesc frumos pentru raspunsuri si pentru explicatii:* Si iti doresc mult noroc luna asta sa fie bebita mult dorit rugaciune
Ano, ce burtica frumoasa ai hjarta  am intrat la mamici si te-am vazut acolo gravida

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-29 22:44:58)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#644 2013-11-30 09:56:13

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, am o veste buna:) azi dimineata am fost la monitorizare si foliculul s-a spart. M-a durut f tare pana azi pt k foliculul era mare, iar acum este mult lichid. A spus dl doctor k sunt normale durerile. Va pup. O zi usoara:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#645 2013-11-30 10:02:44

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza si la gagici puss si distractie frumoasa celor ce sarbatoriti azi!

Ionela, eu stateam destul de mult dupe, cam 20-30 de minute si de ce sa mint, chiar daca asa cum spune Gabi, daca e sa ajunga unde trbe, ajunge oricum, eu imi puneam o pernita sub fund, uneori mai strangeam genunchii lol eram comica! Dar important e sa nu te speli prea repede smile despre restul nu stiu cat efect are

Gabi puss eu toata viata m-am protejat si la fel ma gandeam si eu, ca mai bine n-o faceam, dar totul se intampla cu un motiv smile nu stiu sa te ajut cu temp, dar stiu ca tre sa va iubiti! Asta sigur, chiar daca mucusul nu mai e cum trebuia sa fie, nu strica sa va iubiti wink

Kris puss sper ca azi sa ai o zi mai reusita!

Lyinda puss

Pup toate fetele!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#646 2013-11-30 10:15:07

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neate fetelor! puss
eu sunt l mumca azi si fara colegi d sarbatorit,asa k petrecere frumoasa voua daca aveti unde.
ionela si eu mai stau,dar nu cronometrez,ideea e ca ma ridic ca ma trece o nevoie si ma chinui sa stau si sa ma tin...uar cateodata stau cuminte in pat,am si adormit asa si m-am spalat dimi,ceea c nu stiu dak e bn dar s-a intamplat...
alexandra,felicitari,sa auzim vesti bune.mai mergi l control?azi in ce zi esti?
gabi ciudat grafic ai,deci nu ma pricep,temp scazuta d azi e ciudata

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.