homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-35


#647 2013-11-30 10:25:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela stiu, nici eu nu mai inteleg nimic...cred ca renunt la ideea de a mai face ceva luna asta. Corpul meu a luat-o razna, intr-o zi imi arata ceva, in urmatoarea sunt la capatul opus.  grater  grater  Ma gandesc serios sa merg la monitorizare, nu stiu, chiar nu credeam ca va fi asa greu:((

Alexandra, ma bucur pentru tine, sa ne dai vesti bune:*

Fetelor, sa aveti un weekend placut, va pup pe toate  puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-11-30 10:27:26)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#648 2013-11-30 10:47:05

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata
Eu nu pot sa stau asa mult in pat, pentru ca, curge, si daca intarzii cu spalatul dau in candidoza. Chestia e ca eu nu ma spal inauntru, doar la exterior.

Offline

 

#649 2013-11-30 10:56:00

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

La exterior si trebuie smile eu nu sunt adepta spalaturilor inauntru si drept dovada, n-am avut vreodata candida sau alta infectie..cu cat intervii mai mult in mediul acela care este oricum o bariera pt bacterii, cu atat le eliberezi calea ...si la mine curgea, dar doar cand ma ridicam din pozitia culcat, din alta pozitie, normal ca se elimina mai repede


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#650 2013-11-30 11:00:25

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sper sa fie un bebe mic luna asta...sper!

Offline

 

#651 2013-11-30 11:09:57

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

goodluck sa fie!!!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#652 2013-11-30 11:30:00

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisiraluk, nu mai merg luna asta:)
iuliabebe , eu acum mi-am dat seama ca tu esti insarcinata:)  (scz , dar o perioada nu am mai intrat si probabil atunci ai anuntat) felicitari si sarcina ursoara smile
Weekend placut fetelor si sa dea Dumnezeu sa se intample minunea cat mai repede:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#653 2013-11-30 11:33:48

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Alexandra puss multumesc smile nu mi-am pus nimic la semnatura, dupa ce vad ce spune drul, e oficial
Succes!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#654 2013-11-30 11:38:35

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor,
Si eu am stat in luna cand am ramas in pat dupa sex, cam 20 de min cat tinea un episod scurt de serial, pt ca eu am uter f retrovers si gravitatia nu ma ajuta, ba din contra. Mie mi s-a recomandat pt bebe pozitia "doggy style" si cu fundul cat mai sus, ceea ce am si practicat in zilele de ovulatie, iar dupa, cu fundul pe 2 perne, timp de 20 de min si picioarele pe pereti. Nici mie nu imi placea ca trebuie sa tin sa nu se scurga cand ma ridicam, dar ce nu as fi facut atunci pt liniutele alea doua smile

Gabi, nu te descuraja, masoara pana la capat, sa vedem cum arata graficul. Apropo, vroiam sa iti zic, daca nu esti sigura de pozitia colului si textura lui, mai bine nu il mai notezi si il stergi si la zilele de dinainte (dupa ce in prealabil il notezi pe o foaie, sa il reintroduci daca vrei sa vezi cum e cu si fara acele informatii), pt ca la mine o luase razna FF, nu mai stia sa imi traga linia, desi la mine crescuse temperatura, pt ca i se parea lui ca e in antiteza cu pozitia colului si interpreta ca nu sunt la ovulatie.

Alexandra: ma bucur ca s-a rezolvat cu foliculul.

Ultima oara a fost editat de anorien (2013-11-30 11:40:06)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#655 2013-11-30 12:16:38

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna ziua dragele mele.
Ufff pe aici e tot mai frig,se vede ca de maine e decembrie cold
LA MULTI ANI SARBATORITELOR SI SARBATORITILOR vostri. party
Iulia draga puss ,la mine cred ca s-au adunat atat de multi hormoni ca acum dau petreceri in continuu  dumbom ,oricum vad ca azi am inceput bine ziua si sper sa continui asa.
Eu nu am practicat anumite pozitii pentru a ramane insarcinata dar stiu ca functioneaza,ajuta mult,important este sa nu stai mult fara a te spala(in exterior) ca sperma influenteaza flora si poti da in altele dupa
Ionela, Pisi, Gabi, Lynda, Roni, Alexa, Ano, Svetlana va  puss  si sa aveti o zi buna...sper ca nu am uitat pe careva.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#656 2013-11-30 13:01:49

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor cochetelor! puss
Am asa o dispozitie buna, la noi e soare, un pic racoare, super frumos...si  voua va doresc sa aveti o zi cat mai frumoasa.
Chiar daca ovulatia imi vine saptamana viitoare ceva imi spune ca bebele nu va veni luna aceasta/anul acesta, desi m-as bucura foarte tare...am eu asa o presimtire, poate e si mai bine asa, nu ma voi stresa degeaba si daca e sa fie va fi o surpriza placuta smile

va puuuuup pe toate, va doresc sa vi se intample minunea cat mai curand puss
tuturor gravidutelor le doresc sarcina usoara si bebelusi sanatosei si dragutei puss

(scuzati-ma va rog tare tare ca nu retin numele fiecarei, asa e memoria mea)


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#657 2013-11-30 19:05:18

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor! puss va puuup pe toate!

Eu azi am dormit....ca valiza in gara rotfl2 Sper ca voi ati fost mai active. Si eu tot o sapt pana la ov mai am! big_smile Poate Mos Niculae se indura de noi! big_smilebig_smile si ne aduce un bebe....desi vom afla de el abia de la Mos Craciun! lol Tare zile, nu? Sa se avante de Mos Niculae si Mos Craciun sa ne aduca II. big_smile

Gabi, eu nu prea pun baza pe egg...sunt luni in care nici nu apare si ov la Cream. Dupa grafic, temp aia asa joasa. pare a fi chiar ov. Vezi maine. Daca creste, inseamna ca asta a fost! Iti pumnii!!! Si celorlalte fete! Va puuup! O seara faina!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#658 2013-11-30 21:15:32

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hello fete,

Aveti grija cu statul in pat dupa sexinpat , eu cand am stat prea mult am facut infectie urinara, asa ca apoi mai mult de 15 minute nu am mai stat, ma duceam sa ma spal (la exterior bineinteles).

In alta ordine de idei, mi-a venit si mie CM ceas, la 28 de zile ca de obicei. Si pt ca de luna asta nu ne-am mai protejat si am avut si contact  la ovulatie, cand a aparut CM mi-am amintit ce groaznic a fost sa vad asta luna de luna timp de 6 ani...si m-am intristat putin, probabil ca FIV-ul care mi-a adus fetita a fost singura mea sansa sa devin mamica si nu stiu daca voi mai reusi vreodata sa raman insarcinata... Asa ca mi-am strans tare fetita la piept si ma rog la Dumnezeu sa mi-o tina sanatoasa, ca nu stiu daca voi mai avea vreodata o alta minune..

Doamne ajuta tuturor! Va tin pumnii ca la voi sa fie mai usor si sa vina bebelusii mult doriti.

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-11-30 21:16:41)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#659 2013-11-30 22:10:58

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cris puss nu te gandi ca Doamne-Doamne s-a oprit aici in ce priveste minunile din viata ta smile daca ti-a daruit o minune, pe fetita ta, si vede cat de mult este rasplatit prin iubirea pe care o oferi fetitei tale, ai incredere ca va veni si momentul sa ramai insarcinata pe cale naturala smile eu iti doresc sa se intample cat mai curand!

Lyinda puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#660 2013-12-01 11:58:52

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna fetelor puss
la multi ani de ziua Romaniei!
e o zi frumoasa azi,desi rece de dimi.patrioata cum sunt am urmarit defilarea la tv si d aqm ma preg sa fac putin shoping d mos neculai pt cei dragi.va pup p toate si va doresc o zi minunata

Offline

 

#661 2013-12-01 19:46:24

pufa_darling
New member
Inregistrat: 2013-02-22
Mesaje: 91

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara fetelor! La multi ani de ziua Romania ! Eu deja am inceput sa ascult colinde si o tin asa toata luna,o seara linistita!

Offline

 

#662 2013-12-01 20:55:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia puss multumesc. Ce e scris pt mine, va fi. Oricum eu sunt recunoscatoare pt ce am. Doar ca mi-as dori enorm sa mai vina un sufletel in familia noastra. Dar vom vedea..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#663 2013-12-02 10:52:23

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor!
am visat aseara ca o amica de a mea era insarcinata cu al doilea bebe, si cica era fetita hjarta
oare nu se pot inversa rolurile? big_smile
sunt la munca, ingropata in hartii, mi-e foame si somn...

Offline

 

#664 2013-12-02 11:08:09

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza, fetelor aspirante! puss Va pup cu drag, din fata cafelei de la birou.

Nu am inca o veste sa o impartasesc cu voi,  dar va pot impartasi faptul ca dupa cura de 1 saptamana tinuta, am slabit 2 kg!!!! buga ceea ce e foarte bine!!!!

Acum imi fac de lucru, pana in weekend, cand sper la unul pliiin de  patfierbinte


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#665 2013-12-02 11:12:24

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza fetele puss sa aveti o saptamana usoara si plina dd vesti bune puss

Va salut si eu din fata iaurtului cu cereale. big_smile azi n-am baut nici bruma aia de cafea si sunt cam palie. smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.