homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-45


#837 2013-12-08 22:16:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf draga mea acum am inceput iar cu grijile....si eu care am crezut ca macar pentru o perioada voi sta linistita... bang
Acum cum o vrea DD.Tu cum mai esti? cred ca esti in al9lea cer cu inimioara ce ai auzit si vazut...cum e senzatia? puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#838 2013-12-08 22:23:17

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, Iulia, puteti sa imi dati un sfat va rog? Ceva ciudat se intampla si nu mai stiu ce sa cred. Am niste dureri ale mameloanelor si simt o tensiune in sani iar aceste senzatii sunt insotite si de usoare greturi. De obicei cand imi venea ma dureau si se mareau putin sanii dar nu cu dureri ale mameloanelor. Stiu ca poate ce cred poate fi prostie pt ca in urma graficului nu am ovulat dar ... oare imi induc eu aceste stari? nustiu Aa, si merg destuk de des la toaleta, dar azi nj am baut f multe lichide..  sunt confuza. Azi  si ieri mi.au cam disparut durerile de burta, semn ca mi.ar veni... off parca vad ca eu imi induc starile astea si nu e nimic. Ar fi trebuit sa confirme temperatura asta dar nu stiu nustiu
Kris, nu te  stresa acum de la asta, mai asteapta pana in ziua in care ti.ar veni si mai vezi apoi puss o sa fie bine par

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-08 22:27:10)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#839 2013-12-08 22:31:58

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Draga mea Gabi puss  la grafice nu ma pricep prea bine ca nu am folosit si nu folosesc,m-am luat mai mult dupa corp si simptomele lui.Stiu foarte bine ca o persoana isi poate induce singura anumite stari dar sa stii ca atunci cand este chiar sarcina este ceva mult mai real...deci da poate fi si adevarat...dureri de sani,mici greturi si urinari frecvente sunt semne ca ar fi...dupa parerea mea acel grafic este pur orientativ,nu ceva real...offf iti tin pumnii sa fie un bebe mic,astfel aceasta casuta sa ne poarte noroc la toate si pana la sfarsitul ei sa venim toate cu vesti bune...temperatura in sarcina din cate stiu creste cam cu 0,5?. Astept vesti bune cat mai curand si de la tine.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#840 2013-12-08 22:48:00

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc draga mea Kris pt raspuns. O sa imi urmaresc sanii sa vad daca observ schimbari. Poate daca la alte simptome e posibil sa fie autosugestie la sani e imposibil pt ca simti daca te dor sau nu. Kris puss am urmarit blogul unei fete care pierduse 2 sarcini, una la 8 sau 10 saptamani iar alta la 22 de saptamani. Aflase ca la a doua pierdere avea o afectiune a uterului care o impiedica sa tina sarcina. Dar s.a intamplat sa ramana a treia oara insarcinata si ghici ce... a tinut sarcina pana la sfarsit cu toate ca avea acea afectiune. Voiam sa.ti spun ca daca e sa ramai se poate sa fie si bine, poate asa avrea dd, ca tu sa mai ai o sansa fara acea interventie, asta in caz ca ai ramane acum. Suntem alaturi de tine si ne dorim toate sa fii bine. Te pup puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-08 22:49:18)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#841 2013-12-08 22:56:23

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi si mie imi spusese doctorul ca se poate duce la capat o sarcina cu defectul ce am dar e foarte riscanta sarcina chiar daca nu imposibil,dar poate asa sunt eu mai prapastioasa si fricoasa.Multumesc de cuvintele spuse Gabi.
Apropo de sani Gabi eu nu am avut niciodata dureri de sani inainte de cm si la prima sarcina tin minte ca imi venea sa ii tai mainile sotului cand ma atingea de deranjul ce simteam sau si imbracamintea trebuia sa fie destul de larguta ca simteam ca nu suportam nimic sa atinga aureolele....da starea de greata si ametelile le mai poti induce si singura dar sensibilitatea sanilor cred si eu ca e mai greu. Tin pumnii stransi,stransi si astept vesti bune.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2013-12-08 23:15:14

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Salut fete puss puss puss: puss

Eu nu a m timp să intru dec?t la ore dinastea
Vă pup pe toate

Gabi, kris goodluck


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#843 2013-12-08 23:17:28

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hello
Nu am citit mai nimic, recuperez maine.
Gabi, ziua 10 azi, daca am ovulat vinerea trecuta, sau 11 daca a fost joi. Marti fac un test, daca apuc ziua ca ma doare burta, secretia s a diminuat, numai sanii au ramas sensibili.
Doamne ajuta sa fie bine.

Offline

 

#844 2013-12-08 23:42:59

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele!
  Gabi, ciudatel graficul tau... In istoria mea, am ovulat si in z68. Eu cred ca inca nu ai ovulat. Mie imi este fff greata inainte de menstra- am citit ca se prabuseste nivelul progesteronului si de acolo vine greatza.
Secretiile devine cremoase si abundente cam la 3, 4 zile dupa ovulatie. Se usuca incet inainte sa vina menstra.
Sanii ma dor mereu de la ovulatie pana la menstra- intr-adevar, nu simt sensibilitate super super crescuta, cum spune Kristinika. DEci pot fi si simptome de sarcina...dar nu neaparat.
   Apropo, Kris, fa un test de sarcina si daca nu e bebe, poti lua cate 3 cani de ceai de coada soricelului pe zi. mai poti luat ceai de busuiocul cerbului sau cimbrisor. Contin anumite substante care sporesc circulatia in zona uterina si pun fluxul menstrual in miscare.

Pupici la toate..si ceva pentru voi.
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_funny-pregnant-woman-quote.jpg


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#845 2013-12-09 00:17:40

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara,
Gabi, daca ma uit un pic la graficul de luna trecuta, as zice ca ai ovulat in ziua 18. Poate la fel va fi si luna asta. Daca  e asa, ar trebui sa creasca temp cum a crescut si luna trecuta.

Kris: eu sper sa fie bine, oricum ar fi kram


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#846 2013-12-09 06:54:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza fetele puss aseara n-am mai intrat, am incercat sa dorm ca azi m-am trezit devreme, dar mai bine stateam cu voi ca asa a sforait iub! Tz!

Kris, eu bine smile ieri am avut stari de greata cam toata ziua, asa sa ma satur big_smile sanii sunt ca 2 bube, in rest sunt ok si Doamne ajuta sa raman asa! As zice si eu la fel ca Rona, fa un test si daca nu e bebe, ceaiul este o solutie

Gabi puss eu iti pot spune ca pe mine sanii m-au anuntat, m-au durut din preajma ovulatie pana acum smile  durere in laterale si disconfort la atingere, dar ce disconfort! E zona minata si acum lol alt semn a fost cosul care nu a mai iesit, iesea cu cateva zile inainte de cm...si mai este un feeling, nu stiu sa il descriu si nu stiu daca toata lumea il are, sti cumva ca e bebe..dar uite, la sarcina pierduta nu l-am avut..hm

Rona puss tu ce mai faci?

Ionela puss iti tin pumnii!

Va pup pe toate! Merg la anallize


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#847 2013-12-09 07:03:42

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor si sa aveti o saptamana cat mai buna:Dpuss

azi vin cu o temperatura mai mare decat de obicei. FF mi-a notat ziua ov ca fiind a 25-a  majoreta poate sa fi fost si mai devreme, cert e ca in diminetaa asta sanii ma dor si mai tare si am observat prezent mult creamy. E pentru prima data candsimt durerile astea in zona sanilor, aveam si la menstra dar sensibilitatea e diferita signof10 durerile de burta ca cele inainte de menstruatie au disparut si ma uitam si pe grafic ca in ziua  25 am avut dureri mari de spate si ovar stang. In ziua 18 am avut ceva durere abdominala dar nu ca 25, acum sa vedem. Multumesc mult fetelor ca mi-ati raspuns:* Va pup pe toate si poate vine mosul pana la urma si la noi santa  ca a fost o luna lunga de incercari si sperante rugaciune Sa avem toate bafta  goodluck


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#848 2013-12-09 08:47:18

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Am greșit,  vroiamsa zic ziua 28, dar e bine și 25 smile ?ți țin pumnii,  sa se fi prins


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#849 2013-12-09 08:47:18

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata
iulia puss sa fie bine! macar am trecut pragul de 24 de zile. maine ma testez, sau diseara, asta daca nu vine. cert e ca secretia cand e cand nu e sad sanii ma dor, si parca am si o durere la axila

Offline

 

#850 2013-12-09 10:10:36

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rona_persefona a scris:

Fetele, frumoasele par

Iau si eu o cafea de la Kris si fug la munca, sunt in mare graba.

Gabi, eu cred ca ai ovulat ieri. Sa vedem daca maine si poimaine ia temperatura crescuta.

wink Gabi, deci am avut dreptate...Ti-am zis eu ca ai ovulat pe 5 decembrie.  chicot
Fetele, eu am visat azi noapte ca aveam gemeni, am si vazut punctuletele pe monitor. Apoi, se oprisera in evolutie si eu refuzam sa fac chiuretaj... supa

Va imbratisez pe toate!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#851 2013-12-09 10:12:45

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele. hjarta
Sunt racita cobza,azi dimineata mai mai nu mai puteam inghiti de cum am de inflamat gatul...offfsi asta din cauza ca sambata m-am spalat pe cap si fiind grabiti nu am mai avut timp sa dau cu phonul si mai era inca putin ud cand am iesit afara.
Rona am sa incerc cu ceai de coada soricelului ca am prin casa de celelalte nu am si nu stiu daca am de agasi pe aici.
fetele eu va puss  si va urez o zi buna,ma duc sa ma apuc de trebusoare.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#852 2013-12-09 10:54:15

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna dimineata.
eu mi-am facut HCG-ul si nu sunt insarcinata :-(


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#853 2013-12-09 10:54:22

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! Va trimit un puss din fata unei mornincoffee

Iar am avut ore de condus de dimineata, dupa un weekend super aglomerat - petreceri, vizite!!! M-au rapus...cred ca imbatranesc lol Vad ca voi sunteti pe punctul de a afla vestea mare sau nu. Va tin pumnii.

Iulia, felicitari pentru cele 6+ puss Va fi bine, vei vedea!
Kris, fii optimista! puss
Gabi, si tie iti tin pumnii sa fie bebe luna asta!
Va pup pe toate celelalte! Nu va suparati daca am uitat pe cineva! puss

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-09 10:54:47)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#854 2013-12-09 12:16:34

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

mi-am facut un test la birou ca nu mai rezistam. e negativ. as fi azi ziua 11...mna, nu stiu. cert e ca burta ma doare destul de tare.

Offline

 

#855 2013-12-09 12:16:38

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa e Rona, ai avut dreptate cool dar eu nu si nu chicot  asta pt ca vazusem f multe charturi si temperaturile erau mai mari.. Azi noapte eu am visat ca o prietena isi facuse un testd e sarcina si iesise pozitiv si nu voia copilul si eu ma uitam la test si spuneam ca poate si al meu va iesi cu II liniute lol in fine ma bucur ca am ovulat si doamne ajuta sa se fi prins. rugaciune Btw, super tare imaginea rotfl

Gizeh, imi pare rau   puss Mult noroc in luna ce va urma, sa fie atunci veste buna:*
Lyinda, nu imbatranesti, asa e lunea de obicei:D dupa un weekend de relaxare sa te apuci iar de treburi e greu pt toata lumea;)) Sa speram ca va fi bebita hjarta  Sunt increzatoare in semnele pe care mi le da corpul, devine tot mai dureros in zona mameloanelor, ma deranjeaza sutienul azi  happydance  sper ca e de bine:D
Ionela, mai asteapta cateva zile, poate vezi atunci II liniute. goodluck
Kris, sa te faci bine, bea ceaiuri si stai la caldurica:*
Va pup pe toate si sa avem o zi cat mai buna:*

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-09 12:27:21)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.