homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-44


#818 2013-12-06 15:26:04

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

E concludent testul la 14zile dupa ovulatie.

Offline

 



#819 2013-12-06 20:13:13

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna fetelor puss
v-am citit dar nu am mai apucat sa scriu.eu sunt azi in z15,prima zi cu test pozitiv d ovulatie.am fct pana ieri niste teste cred ca fantoma luate d la supermarket,care nu aratau dcat linia d test si nu vroiam sa cred ca nu apare si a doua linie dwloc iar azi knd mi-am luat firma care am folosito si luna trecuta,testul e pozitiv...deci urmeaza.
spor la treaba si tin pumnii l testat!

Offline

 

#820 2013-12-06 23:05:58

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

salut puss

abia acum am apucat să vă citesc...sunt fr?ntă, mă pun să dorm. noapte bună wave


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#821 2013-12-07 02:46:22

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela am intrat din greseala si ce citesc! Incerci big_smile
Bafta la incercari si sa fie cu noroc ca vad ca te deranjeaza sanii big_smile
(Si pe mine ma deranjau cand stateam pe burta smile )


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#822 2013-12-07 09:42:46

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata
Janis, da, incercam,  sper sa vina luna asta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#823 2013-12-07 10:55:35

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor!

In sfarsit e weekend applause 
Rona, din pacate temperatura nu a urcat, se mentine tot la 36, 3 si azi dar cred deja ca se apropie uratii ca am dureri de burta sad ce chestie, am asteptat atatea zile sa ovulez si nu ma aleg decat cu rosu acum nocry  Luna asta eu nu mai am sanse dar va doresc voua  goodluck my friends puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#824 2013-12-07 11:06:18

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi puss , o sa vina bebe si la  noi. Nici eu nu sunt prea optimista luna aceasta, azi sunt ziua 21 a ciclului dar ma doare burta din ziua 18. Trebuie sa apara uratii. Am un pic sanii tensionati, nu am mai avut pana acum,  dar la cum ma simt, am mereu impresia ca sta sa curga ceva, nu e semn bun.

Offline

 

#825 2013-12-07 11:12:02

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor. nu va descurajati,o sa fim toate mamicute,simt asta,numai k trebuie sa avem rabdare,pt k vom avea nevoie d muota rabdare knd vom avea puiutii cu noi,rabdare sa le explikm,sa ii invatam ce este corect si ce nu....pt k suntem capabile sa iubim insa rabdarea este cea care sta la baza relatiei armonioase dintre mama si puiul ei...va pup p toate si o zi frumoasa

Offline

 

#826 2013-12-07 17:41:57

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara gagici! puss vin sa va aduc o veste buna, samburelul meu e unde trebuie sa fie hjarta e micut tare, dar infipt bine

Credeti-ma ca orice asteptare merita tot efortul! Emotia cand auzi bataia inimii, nu are egal smile va astept pe toate cu II liniute sa mergeti cu mine la burtici

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-12-07 19:26:08)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#827 2013-12-07 18:00:53

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

felicitari iulia,ma bucur ca este totul bn,aqm cred k esti linistita si asa sa fii si de aqm.sa ai grija de tine si de bebe si sa stea la caldurik pana la sf lui iulie puss

Offline

 

#828 2013-12-07 20:02:39

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Felicitări Iulia, ma bucur ca e totul ?n regula, sarcina ușoară și multa sanatate! puss


29+

Offline

 

#829 2013-12-07 20:35:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi puss da, m-am mai potolit si incerc sa ma bucur de minune smile fac tot ce tine de mine sa fie bine

Falling puss multumesc mult!

Bine zis sanatate! Cred ca sanatatea e cel mai important dar si trebuie sa avem grija sa pretuim darul primit smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#830 2013-12-07 21:51:19

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulici draga puss  abia acum am reusit si eu sa intru pe net pe ziua de azi si asa bucurie am avut in suflet cand am vazut ca e totul bine cu micul tau samburel ca nu pot descrie. majoreta  pentru inimioara auzita.
Eu azi sunt la a28 zi de la ultimul cm si abia astept sa vad cand ar trebui sa fie urmatorul avand in vedere ca ultimul a fost cel de la avort,mai ciudat este faptul ca de vreo 3 zile am un somn ingrozitor toata ziua iar azi am avut toata ziua niste stari de greata ingrozitoare,ma rog la DD sa nu fie sarcina in comparatie cu voi macar pana rezolv treaba cu uterul ca sa nu mai trec iar prin acele sentimente urate ale avortului,dar vad ca pentru moment in afara de ceva mici cosuri nimic nu da de banuit ca ar venit.Maine iesim la restaurant ca da soacra mea o masa cu ocazia zilei onomastice a lui socrul meu si am sa beau ceva vin rosu poate poate...voi mai aveti ceva idei pentru a provoca cm? Ahhh si ce am mai vazut de ieri...am sanii in jurul lor venele destul de pronuntate,lucru care il observasem si la prima sarcina.
Offf DOAMNE fa sa nu fie sacina ca nu vreau sa ma dezamagesc iar.
Scuzati pentru anumite amanunte.
O seara placuta si va pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#831 2013-12-08 11:10:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris puss Doamne ajuta sa fie bine pana la capat! Abia astept sa impartasesc aceeasi bucurie pentru tine hjarta
Citeam de teama ta de a fi sarcina acum cand nu ai rezolvat cu uterul, poate nu e sarcina, dar daca ar fi, nu e nicio sansa sa o poti tine? Adica, n-au fost cazuri?
Altfel, ma gandesc ca daca stii ca v-ati ferit cat de cat si nu s-a intamplat in perioada fertila..nus' zic si eu smile

Pup toate fetele puss duminica frumoasa!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#832 2013-12-08 17:01:53

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor par
Iulia, ma bucur tare mult pt tine si pt bebita ca totul e bine. Cred ca atunci cand i.ai auzit inimioara a fost un moment f emotionant. Iti doresc sarcina usoara si sa va bucurati de minunea voastra par
Kris, sper sa nu fie bebita acum dar daca e sa se intample nu se poate face nimic sa tii sarcina? Oricum ar fi sa ai grija de tine:* si sa vina uratii ca sa nu mai fii stresata par
Ionela, cum te simti azi? In a cata zi dpo esti?

Va pup pe toate fetelor si s aveti o seara frumoasa ca de maine iar la munca bang   kram  puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-08 17:03:21)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#833 2013-12-08 19:36:00

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia stii ce??? sotul meu este asa incapatinat ca nici nu vrea sa mai auda de protectie dumbom  si imi vine sa  fac  box  cu el in continuu. Nici azi inca nimic.Chiar daca e sa fie sperante prea mari nu imi pot face din cauza istoricului meu,oricum azi vad ca nu am mai avut nici stari de greata nici sanii diversi,poate scap luna asta. Referitor la perioada fertila luna asta nici nu stiu daca a fost sau cand pentru ca nu am observat anumite lucruri ca in alte luni. Appropo Iulia tu cand ai avut acel avort spontan cm urmator la cat timp ai avut,normal,ca dupa o luna de cm sau ai avut intarziere?
Gabi as vrea mult sa se poata face ceva dar in Italia orice ar fi nu te ajuta in mentinerea sarcinii pana la 3 luni.
Va pup si va doresc o seara minunata.
De maine incepem mutarea in casa noua si am sa incerc sa fac cat mai mult efort pentru a ajuta cm.

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-12-08 19:38:27)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#834 2013-12-08 20:25:11

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi puss multumesc! Da, momentul in care i-am auzit hjarta batand a fost de o emotie incredibila! Nu stiu daca sunt hormonii, dar a fost incredibil! Va doresc si tie si fetelor sa simtit cat mai curand minunea! puss

Kris puss ce sa zic!? Barbatii sunt caposi! Cand vine vorba de capacitatea lor de a face copii, nimic nu ii mai convinge smile dar stiind problema, cunoscand si riscul unui avort, uof!!
Dupa avortul menstrual la mine a venit fix la 28 de zile, nici pic de intarziere smile a fost singurul lucru pozitiv de dupa..la tine cat e intarzierea?
Spor la mutat! puss sa nu faci efort totusi, daca e bebe? Zic si eu


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#835 2013-12-08 21:43:35

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia maine as fi in a 30 a zi,tinand cont ca cm al meu e intre26-32 zile,dar nu am semne momentan ca ar veni,mai astept vreo 2-3 zile si daca nu apare nu imi ramane decat sa fac un test.O singura data s-a intampla sa termine inauntru si fara protectie si asta acum o saptamana si ceva si sper enorm sa nu se fi prins,mai ales ca nu stiu exact cand am ovulat dumbom ei bine dau vina pe el ca nu ma asteptam sa termine chiar atunci dar tin minte ca l-am si certat...sunt asa confuza acum..offffff....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#836 2013-12-08 22:12:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hai kris, ca o sa fie bine! puss daca nu apare in 2 zile, faci un test si daca e bebe, poate de data asta are mai multe sanse! La mine s-a prins in luna in care ne-am iubit de 3 ori toata luna, si o data in perioada fertila, deci nu poti sti exact

Eu iti tin pumnii sa fie bine puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.