homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-48


#894 2013-12-10 09:11:53

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata
nu am mai facut nici un test de dimineata, m-am ciondanit cu al meu aseara si n-am avut nici o dispozitie. sad

Offline

 



#895 2013-12-10 09:42:24

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata, fetelor:(
Eu am facut aseara un test pe la ora 20 si a iesit negativ:(
Era ziua 29 cm si ziua 14 de la ovulatie; nu imi intarziase, dar era ziua sotului si am zis ca poate ii fac o bucurie.
ce credeti? l-am facut prea devreme? sa astept si sa fac altul?


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#896 2013-12-10 09:50:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

alexandra, mai asteapta.
doctoressa zice ca testul e concludent la o saptamana de intarziere a menstrei. eu cand fac si e negativ imi amintesc ce spune ea, si ma simt mai bine.

Offline

 

#897 2013-12-10 09:52:58

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

offf, e f grea asteptarea:(
sper sa nu-mi vina maine:( macar as mai avea o speranta:(
ma cam dor sanii de ceva timp si nu ma simt nici prea bine, acum nush daca ma simt asa pt k trebuie sa-mi vina sau...
offff:((


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#898 2013-12-10 09:57:21

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa e Alexandra, e tare greu sa astepti... Incearca sa mai rezisti 4 zile, stiu ca daca ai 18 temperaturi ridicate poti spera ca e sarcina puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#899 2013-12-10 09:57:26

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

asa sunt si eu alexandra, sper sa nu vina maine. apoi maine sper sa nu vina poimaine si tot asa.
sanii si pe mine ma dor, de fapt e mult spus durere, sunt sensibili. burta ma doare cam 80% din zi ca la menstra. secretia s-a diminuat...nu stiu cate sanse am dar eu sper.
nici nu vreau sa ma gandesc ce bucurie as avea  dance

Offline

 

#900 2013-12-10 10:07:38

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi , sper sa rezisttttt:(
ionela, sa dea dumnezeu sa fie bine si sa sa ne intample minunea mult asteptata si in curand sa avem 2 liniute:)
am omis sa va spun ca la testul de aseara , am cam gresit:( in loc sa pun cu pipeta picaturile in orificiul in care trebuia am pus in locul unde apar liniutele si asteptam si nu aparea nici macar liniuta de control:)) iar apoi cand mi-am dat seama am pus in orificiul ala si a aparut o liniuta:)) sa nu radeti, dar nush ce a fost cu mine ca am mai facut test si doar stiam cum se fac:))


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#901 2013-12-10 10:11:34

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Alexandra, nu radem, s.a intamplat, poate erai emotionata. Eu zic ca acela nu a fost concludent daca ai incurcat orificiile. poti incerca maine altul cu urina de dimineata. puss Acum sper sa nu zic prostii, dar asta cred eu. Mai astepta raspunsuri de la fete poate iti sunt de ajutor:*


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#902 2013-12-10 10:17:11

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi ms:*


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#903 2013-12-10 10:17:23

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza, fete aspirante si nerabdatoare! puss Ca si mine, de altfel... rotfl

Astept cu nerabdare ovulatia....azi- maine trebuie sa se intample. Apoi...vine asteptarea de 14 zile.

Ionela, testul ala digital, din pacate il poti face o singura data, de asta si zic ca e cam scump. Dar te lamureste din prima, decat sa faci zilnic teste. Plus ca nu il gasesti peste tot. Eu de exemplu, luna trecuta nu am gasit....asa ca am folosit Sure Check...insa negativul a ramas negativ sad


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#904 2013-12-10 11:06:33

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mai e putin pana la ovulatie draga mea Lyinda puss  Iti doresc tare mult sa reusesti luna asta puss
Lyinda, tu ce parere ai? crezi ca ar trebui sa mai continuam? sexinpat  am lasat un mesaj dimineata si mi-ar prinde bine mai multe sfaturi. Acum insa iar simt niste greturi si sanii iar ma dor, mai ca simt si unele intepaturi, ca si cum m-ar strange cineva si i-ar intoarce(la mameloane ma refer). Scuzati-ma daca sunt insistenta, sper sa nu fie cu suparare signof10

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-10 11:10:32)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#905 2013-12-10 11:15:05

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi puss Draga mea, nu e cu suparare. Si eu mai aflu chestii tot intreband. De asta ne aflam aici...sa aflam tot si sa ne imbogatim cunostiintele in ale fertilizarii smile ...si altele citindu-ne , vor invata si ele din experienta noastra. Revenind la graficul tau, eu cred ca ai ovulat in z28, cand se vede deja shift-ul temperaturii, de la 36,3/36.35 la 36.5 .Mai ia-ti temperatura si maine, si daca va fi tot asa ridicata, ff ar trebui sa iti mute linia de ov. Eu asa zic...ca ai ovulat in z28

Durerile de sani, sa stii ca pot fi si in urma ovulatiei. Eu luna trecuta am avut dureri pana inaintea menstrei. Scuze, dar nu vreau sa iti stric optimismul. Te inteleg! Si eu trec prin aceleasi chestii luna de luna.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-10 11:16:36)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#906 2013-12-10 11:23:22

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc tare mult raspuns, si nu, nu imi strici optimismul.  puss Doar ca eu inainte aveam dureri de sani  cam cu 2 saptamani inainte de ovulatie dar nu asa. se mareau putin si pareau mai umflati si tensionati, putin durerosi dar nu in zona asta asa cum simt acum. E ceva ce simt prima data si cred ca de asta tind sa sper doar ca nu as vrea sa imi pun prea multe sperante pt ca voi suferi dupa supa Mai bine mai rezervata acum decat sa bocesc iar  chicot  Doar ca asa de tare as vrea sa fie, am visat aseara ca pusesem o felicitare in  face_tree si i-am zis sotului , uite, avem ceva nou in bradut..dandu-i vestea cea mare  big_smile off ce copil mai sunt dar as fi in  al9leacer  sa se intample. pana la urma si ziua 28 e buna pentru ca am prestat atunci chicot

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-10 11:34:32)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#907 2013-12-10 11:39:34

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi puss Iti tin pumnii sa fie bine. Sa fie asa cum iti doresti si sa pui in bradut vestea cea mare. Oricum in preajma Craciunului, iti poti face test... smile suntem cam in aceeasi perioada...desi inca nu am ovulat...dar poate maine big_smile


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#908 2013-12-10 11:50:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele puss . Mama da cat ati scris,veti sa raman in urma cu vestile voastre? punish
Gabitza puss  azi parca sunt mai bine,nu ma mai doare gatul dar simt cum am caile respiratorii infundate si o tuse urata,dar nah asta e ce pot face,mai rau e ca acum cu mutarea asta numai raceala nu imi trebuia.
Acum sa va zic ceva ce sincer nu mai inteleg nici eu....ieri mai toata ziua am avut niste dureri de burta ca spuneam...acum imi vine cm,dar nimic iar de cand m-am trezit azi,am un mucus egg de m-am speriat,oare sa fie ovulatie in a31zi? Dat fiind ca luna trecuta a fost avortul sa vina rusii cam la 40 de zile?La primul avort prima mestruatie a fost dupa 29-31 zile nu mai tin minte exact dar stiu ca a fost ca un cm normal,acum avand azi acel mucus m-a dat peste cap,sunt total confuza.
Oricum din cauza racelii am inceput sa iau paracetamol,ca seara am si putina febra si nu vreau sa stau mai rau ca altcineva nu imi face treburile.
Ionela am inteles ca te asteptam cu un test II? goodluck  puss
Iulici draga puss  cum te mai simti? mai ai greturi asa intense?
Eu zilele astea nu prea reusesc sa stau asa mult pe net asa ca imi cer scuze si voi respunde cand voi mai intra pe aici
Va pup pe toate si va doresc o zi buna.
AAAAA chicot  uitasem,eu am terminat mornincoffee dar cine mai doreste ofer cu drag mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#909 2013-12-10 12:25:50

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Kris :kis: poate asa e...ovulezi in z31 smile Am patit si eu dupa ce am oprit ac. Ceea ce inseamna ca temerile tale nu se adeveresc si bebe asteapta momentul potrivit. Iti tin pumnii sa fie cum iti doresti.

Stiu ca toate avem nevoie de incurajari! Va tin pumnii tuturor fetelor!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#910 2013-12-10 13:04:54

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele.  hopsieu

Kris, iau si eu o cafeluta de la tine.smile Mucusul egg este dat de cresterea estrogenilor. Poti fi la ovulatie, dar poate fi si sarcina. Eu data trecuta cand am ramas, aveam mucus egg in fiecare zi. Incearca un test....Cred totusi, ca avand in vedere faptul ca luna trecuta s-a produs avortul spontan...ar putea fi totusi,mai degraba ovulatie. Nu stiu ce sa spun. Ambele variante sunt posibile. majoreta

McAlex, offf, imi pare tare rau! Mai incearca un test si maine. Daca este negativ, nu te deprima! Un test de sarcina pozitiv de ziua sotului e un cadou ideal! Dar e binevenit in orice zi a anului...si e la fel de emotionant. Sa nu va stricati sarbatoarea.La multi ani din partea mea, sa va iubiti frumos si mult!

Lynda, cand dai examenul la soferi?
Gabi, Pisik, Iulia, Svetlana, Loth kram


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#911 2013-12-10 13:38:52

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

salutare fetelor,
nu mai pot de somn...am o groaza de lucru, si in gand am doar ovulatia mea, azi dimineata am avut 36.2, desi stiu ca dupa ovulatie trebuie sa creasca temperatura si sa tina asa in cel mai rau caz (pt mine) pan'la menstruatie sau in cel mai bun caz pan la nasterea minunei, plus la astea parca mi s-ar scormoni ceva prin ovare, destul de finut, ba la unul ba la altul, am facut si azi un test de ovulatie si e negativ, mi s-au dat toate peste cap, nu mai stiu nimic, sunt disperata, ma omoara asteptarea.
sper ca la voi sunt toate bune si pana la craciun sa treceti toate la burtici/mamici puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#912 2013-12-10 14:10:55

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rona, ms pt vorbele frumoase si pt urare.
sa dea dumnezeu sa apara cat mai repede minunea ca nu prea mai rezist stresului:(

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2013-12-10 14:13:59)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.