homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-50


#932 2013-12-11 02:48:35

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara fete dragi!
Imi cer scuze ca poate v-am lasat cu virba-n gura dar nu am avut timp nici sa ma odihnesc pana azi dim cand am fost nitel anesteziata pt laparoscopie. Dap,azi cand credeam si speram ca o sa fie o rezolvare...Rezultatul nu e unul prea frumos: pelvis plin de infectie si trompe infundate. Nu a putut face nimic dr ca a zis ca e prea mult pt laparoscopie. Ca si solutii ne-au dat 2: 1. Operatie care nu garanteaza ca o sa raman insarcinata dupa sau ca o sa desfunde trompele corespunzator si 2....FIV ooofff...exact ce speram sa nu fie. Acum o sa trebuiasca maine dim sa sun la clinica de fertilitate de aici sa vb si cu ei si sa decidem. Eu tot am cautat pe net despre operatia asta dar nu am gasit mai nimic folositor. Sper ca cineva de pe aici sa imi lumineze mintea ca eu nu stiu ce sa fac. Al meu era fara cuvinte si eu plangand mai toata ziua.
Ca si analiza e f ok pt cele care le este folositor sfatul meu:daca vreti bebe faceti din toate analizele,inarmati-va cu bani si rabdare ca nu e de joaca. Nu mai suntem in vremea parintilor ca daca vroiai un copil pac iesea...din pacate.
Ca si solutie mai buna dr a zis de FIV dar eu tare as incerca si operatia care el nu o garanteaza. Acum sa vedem ce zic si cei de la Clinica de Fertilitate si sa decidem. Va pup pe toate; Scuzati toataaaa povestea smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#933 2013-12-11 09:17:54

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Raluk, imi pare rau, dar sunt singura ca vei lua cea mai buna decizie pt voi si va aparea si bebe.
Si eu am avut o interventie laparoscopie , dar in cazul meu dr a spus ca trompele sunt permeabile, insa nu m-a ajutat prea mult acest lucru.
te pup:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#934 2013-12-11 09:19:48

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hopsieu
Buna dimineata fetelor! big_smile
Ce mai faceti, ce vesti ne dati astazi?

Offff Raluk supa , la ce ne spui tu nu e nevoie sa te scuzam pentru nimic. Imi pare tare rau sa aud asta si cred ca doar tu stii ce e in sufletul tau puss Din pacate eu nu pot sa te ajut decat cu un sfat. Imi imaginez ca e greu pt voi dar trebuie sa fiti uniti si sa va dati putere unul altuia. Sper din suflet ca acolo la clinica de fertilitate sa va ajute si sa va indrume pe o cale buna si sa dea dd sa reuseasca orice interventie la care vei fi supusa. Eu iti doresc numai bine, sanatate multa si sa se refaca locusorul cat mai repede astfel ca minunea voastra sa apara puss  par

Va pup pe toate! Suntem cu o zi mai aproape de Craciun! chouse

P.S. Pe langa durerile de sani mai nou simt ca ma si mananca  rotfl2 . E de bine? Voi ce ziceti fetelor?  big_smile

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-11 09:30:07)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#935 2013-12-11 09:39:35

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor! Va citesc cu o mornincoffee in fata! Caat ati mai scris!!!

smile Raluk, imi pare rau pentru tot ceea ce ti se intampla. Nu imi pot da cu parerea, insa iti pot dori numai bine. Sa ai puterea sa treci peste pasul acesta si sa iti ti in brate bebe Numai ganduri de bine trimit catre tine.

Fetele cu teste, eu nu ma refer la Clearblue clasic. Cu unul din ala cu +, mi-am luat teapa. Mi-a iesit un pozitiv...desi nu era nimic. De fapt nu era chia pozitiv, ci liniuta de sarcina era fff subtire si albastra big_smile Dar exista un fel de test digital de Clearblue, care nu este cu cerneala. E ca un termometru. Uite asa

http://natural-family-planning-store.com/wp-content/uploads/2012/07/1279802101_clearblue-indicator1.jpg

Gabi, iti tin pumnii. La mine inca nu a crescut temperatura sad , inca. Vad ca FF ti-a mutat liniuta rosie in z28 big_smile

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 09:40:52)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#936 2013-12-11 09:42:02

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor,

Raluk, imi pare rau de vestile proaste kram Vestea buna e ca macar stiti ce aveti de facut, x sau y. Si va puteti concentra acolo. Din pacate, nu stiu nimic despre operatie. Sper ca cei de la clinica sa va ajute sa va decidezi si sa fiti impacati cu decizia respectiva si oricare ar fi ea, sa aduca un bebe.

Gabi: eu am avut mancarimi de aureole si sani tot trimestrul 1 (singurul meu simptom activ), dar au inceput abia prin saptamana a 6-a de sarcina. Culmea e ca sanii nu prea mi-au crescut, am masura B, in schimb aureolele sunt cat un kiwi de mari rotfl
Voi ati prestat din 2 in 2 zile pe tot parcursul CM? ma gandesc ca pana nu stii sigur cand e/ a fost ovulatia, sa ai o perioada cat mai mare acoperita.

Kris: vad ca inca nu ti-au venit uratii. Ai ceva simptome de sarcina? sau intarzie de la avort?

Va pup pe toate!

Ultima oara a fost editat de anorien (2013-12-11 09:44:22)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

 Publicitate


loading...

#937 2013-12-11 09:50:06

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da, asa e Lynda, mi-a mutat-o in ziua 28:D Multumesc mult puss Nu-ti face griji, o sa creasca big_smile
Anorien, pe lungimea cm de luna asta am facut din 2 in 2 zile, ultima  fiindin  ziua 28. Sper ca nu m-a pacalit FF dar tind sa cred ca am ovulat deoarece colul e jos, inchis si tare. Mi-ar fi ciuda sa fi ovulat mai tz de 28 si noi sa ne fi oprit tocmai atunci cesafac Acum daca a crescut temperatura banuiesc ca e prea tarziu nu? sau daca am ovulat in ziua 29  spermatozoid  rezista macar 2 zile.  cesafac

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-11 09:58:40)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#938 2013-12-11 09:58:23

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, eu nu stiu cu colul. Am incercat si eu acum doua seri....mi s-a parut ca simt ceva moale mai jos. Asa se simte??

Eu cu temp ma pricep...ca deh... am 8 luni vechime rotfl2) Dar, uitandu-ma la graficul tau, sunt sigura ca ai ovulat in z28. Daca ai prestat majoreta iti tin pumnii!!!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#939 2013-12-11 10:02:08

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda, eu am verificat colul imediat ce mi-a trecut menstra. la inceput era tare, jos, uscat apoi pe masura ce trecea timpul se ridica si devenea tot mai moale. au fost unele zile, am si notat in FF cand l-am simtit sus si f deschis(cica atunci poate avea loc ovulatia), aproape ca intra varful degetului. Ieri am notat ca se afla undeeva la mijloc si azi e jos jos, il pot atinge f usor si e inchis acum si tare. Egg a disparut de ceva zile, insa e mult creamy. Sa fie, ms mult  rugaciune Aaa, si e ca o biluta big_smile Ciudat insa ca in ziua 25 am avut dureri mult mai mari de spate si ovar stang decat in ziua 28, acum vom vedea. Sincer, nici nu ma asteptam sa imi traseze linia, chiar am plans cu  o zi inainte sa imi urce temperatura ca ciclul meu a fost anovulatoriu.

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-11 10:05:39)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#940 2013-12-11 10:08:05

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hmmm.....ca o biluta....deci nu am facut corect. Nu am simtit ce trebuia lol

Acum ai 2 saptamani de asteptare. Nu dispera. O sa vezi ca Mosu' va fi darnic! puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#941 2013-12-11 10:08:25

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor puss
lynda graficul meu cum ti se pare deokmdata?
gabi si eu verific mucusul si colul,luna asta am avut mult creamy,chiar si in zilele fertile,era o combinatie de egg si creamy si pana mea,ma sinteam umeda dar nu era doar un tip d mucus...
succes l testat.in afara d ionela,cine mai este?
pusspusspuss

Offline

 

#942 2013-12-11 10:17:35

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele.

Raluk, puss din pacate un hidrosalpinx care se vede chiar si la eco, nu anunta absolut nimic bun...Partea buna e ca macar stiti ce aveti de facut. Eu imi permit sa-ti dau un sfat : nu are sens sa te chinui cu operatia, care nu garanteaza nimic. Dupa putina vreme de la interventie, trompele se pot lipi din nou, hidrosalpinxul apare iarasi... Acolo nu e ca si cum ai avea o punguta cu lichid. Pur si simplu celulele respective nu mai fac fata, nu mai filtreaza apa si mereu va exista aceasat problema. Probabil stii ca in cazul unui Fiv, lichidul respectiv se poate scurge, poate ajunge in uter si poate afecta embrionul. Probabil va trebui sa capsezi trompele...sau chiar sa le scoti, inainte sa faceti FIV. Este foarte important sa nu disperi. Esti fff aproape acum sa-ti realizezi visul de a deveni mamica.

Lynda, am vazut si eu testul ala afara. Exista si in Romania?? par

Gaby, Iulia, Kristi, Svetlana, Loth puss


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#943 2013-12-11 10:18:37

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

offf:( se pare ca nici luna asta nu am noroc:( am fost acum la baie si se pare ca mi-a venit:((((
ionela tu ce ai facut? ti-ai mai facut un test?


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#944 2013-12-11 10:22:28

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, buna dimineata! puss Am vazut la noi testul ala, dar intr-o farmacie de cartier....nu intr-una mare gen Sensiblu. Dar nu mai stiu cum o cheama. Si mai gasisem pe net de comandat. Dar e mai scump intr-adevar. Gen 35 lei. Sor-mea l-a folosit smile A fost singurul care i-a zis ca e gravi...deci e si sensibil.

Pisi, graficul tau e ok. Ovulatia e intr-adevar trasata bine. Se vede f clar diferenta de temp. Mai ales ca vad ca si testele au confirmat! majoreta Iti tin pumnii sa fie bebe Tot de Mos Craciun vei afla! puss

Alexandra puss Lasa ca anul nou vine si la tine cu o veste buna! Iti tin pumnii!!!

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 10:25:52)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#945 2013-12-11 10:26:00

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda, 2 saptamani par ca 2 ani rotfl  Dar voi avea rabdare ca nu vreau sa fac mai devreme sa ma desumflu lol Ce grafic frumos ai Pisi applause  iti tin pumnii puss ms si eu big_smile

Off Alex,  imi pare rau  nocry va veni o noua luna de incercari puss
Pupici pentru toate puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#946 2013-12-11 10:33:46

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

da, nici nu stiu cum sa-i spun sotului:( saracul inca isi asteapta cadoul:( chiar ieri imi spunea ca el e sigur ca n-o sa-mi mai vina luna asta:(
mi-e greu pt k la monitorizare va tb sa merg cam pe 24 si 27 decembrie si nu stiu daca doctorul va veni la cabinet in zilele astea:((((

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2013-12-11 10:35:32)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#947 2013-12-11 10:37:42

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Alexandra puss  Sunt convinsa ca sotul te va intelege. Asta e! Nu a fost luna. Nu fiti dezamagiti. Eu nici nu-i mai zic lui ubi nimic pana nu voi stii sigur. Macar el sa nu se mai streseze. Ca eu ma stresez in fiecare luna, la fiecare dezamagire. Asa ca am zis sa nu ii mai zic nimic, pana nu vad II

Gabi, te inteleg!! As face test din prima zi de ov rotfl2

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 10:38:30)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#948 2013-12-11 10:46:06

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

O intrebare scurta scurta am:D Credeti ca o cafea mica mi-ar face rau? Sau sa ma abtin? Hai ca pana la urma au fost 2 rotfl2
Sa nu radeti de mine dar voiam sa ma asigur daca e bine sau nu rodnar


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#949 2013-12-11 10:46:58

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iti dau si eu una....inca nu am terminat-o pe a mea. Poftim mornincoffee


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#950 2013-12-11 10:48:20

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mersi Lynda puss  cascat  Acum sa dam mai departe si fetelor mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.