homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-51


#951 2013-12-11 10:55:17

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor puss
lynda graficul meu cum ti se pare deokmdata?
gabi si eu verific mucusul si colul,luna asta am avut mult creamy,chiar si in zilele fertile,era o combinatie de egg si creamy si pana mea,ma sinteam umeda dar nu era doar un tip d mucus...
succes l testat.in afara d ionela,cine mai este?
pusspusspuss

Offline

 



#952 2013-12-11 11:18:06

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rotfl Pisi, ti-am raspuns mai sus! puss Esti ok. Te astept cu cele II de Craciun! Iti fac galerie si tie majoreta


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#953 2013-12-11 11:26:39

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor cochetelor puss
azi sunt mai optimista, mi-a crescut temperatura, ff nu-mi mai trage linia de ovulatie, cand ma uit in grafic am senzatia ca nu am ovulat inca, desi toate simptomele au fost deja...
sa se coloreze la toate cele 2 || puss puss pup toate viitoarele mamicute puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#954 2013-12-11 11:39:42

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Svetlana, cred ca ai ov. Abia in 2 zile iti va trage o linie, care cred ca va fi punctata. Temp de ieri e in cerculet gol...adik ai luat-o la alta ora sau nu ai dormit....


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#955 2013-12-11 11:51:07

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Svetlana, temperatura a urcat destul fata de ieri. Si eu cred ca ai ovulat. Daca si maine e ridicata o sa iti traseze linia. Daca ai prestat, te asteptam peste 2 saptamani cu un test big_smile  Se pare ca luna asta vom face multe teste big_smile
Lyinda, parca vad ca maine spui ca ai ovulat big_smile keep up with the good work sexinpat

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-11 11:52:13)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2013-12-11 11:53:47

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ideea este ca am dormit dezgolita ieri, plus nu stiu cum m-am trezit de la alarma si nu am mai reusit sa-mi iau temperatura si am adormit la loc...nustiu abia cand m-am trezit mi-am masurat temperatura  sjuk
sper foarte mult sa iasa toata multimea testelor pozitiva si sa ne facem toate cu multi  bebic  bebe  bebic  bebe

Ultima oara a fost editat de svetlana (2013-12-11 11:55:52)


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#957 2013-12-11 12:02:12

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hi hi hi, Gabi! Si eu sper.....sa fie azi , mai repede!!!! Sa intru in asteptareeee....Numai ca nu simt nimic...decat o mica jena la nivelul ovarelor, dar atat....de obicei stiu cand ovulez ca am dureri..... acum stau ca pe ace. Oricum e aproape. Am facut un test aseara si a fost aproape pozitiv....am stat cateva secunde sa ma dumiresc daca e sau nu pozitiv ca liniutele erau aproape la fel ca intensitate. smile

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 12:08:13)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#958 2013-12-11 12:15:59

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Liynda, daca erau aproape la fel ca intensitate, e posibil sa fie chiar azi, cel tarziu maine. Iuhuuu, vom face toate teste peste 2 saptamani. Parca vad ca o sa fie asa cum zicea Rona acum cateva zile, ne lasa santa pentru fiecare  bebe  bebe  bebe  bebe  bebe 
Ce tare ar fi sa mergeam toate in grup la burticute al9leacer
Ionela, pe unde esti azi?  puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-11 12:17:53)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#959 2013-12-11 12:18:29

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, ideea e ca nu am vazut niciodata un test pozitiv la mine. Nici macar de ovulatie rotfl2))) Sa vedem azi ce va fi rotfl2 Dar conform FF, in urma istoricului graficelor mele, trebuie sa ovulez azi sau maine. Am prestat aseara si sper sa se prinda smile Ar fi foarte tare sa intram cu toatele la burtici din ian 2014.

Apropos...Ionela!?!? Ce a mai facut?! Test ceva azi?!
rotfl Gabi, gand la gand. Ne gandim la Ionela.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 12:18:55)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#960 2013-12-11 12:20:47

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata
nu am avut test de dimineata si n-am avut ce face.
nici nu cred ca mai fac, ma doare spatele ingrozitor de tare, aseara m-am perpelit pana pe la 1 de durere, nu puteam sta nicicum. acum incepe si burta in forta, aceeasi senzatie luna de luna. sad
va multumesc ca v-ati gandit la mine puss
ma pun sa citesc din urma

Offline

 

#961 2013-12-11 12:22:50

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela puss Te inteleg perfect, draga de tine!! Si eu trec prin aceeasi poveste!!!Deja incep sa am deja-vu-uri....de cat timp incercati voi? Ca am uitat....scuza-mi memoria scurta....

Fetelor, vreau sa va intreb ceva. Eu le am cu temperatura si cam atat....mucusul il pun dupa cum cred, insa nu stiu daca il identific corect. Ieri l-am notat ca watery...dupa ce criterii il considerati watery? De exemplu, acum, ma simt "uda" ....scuzati limbajul.....am fost la baie si chilotul e umed (ca sa zic asa) desi e putin creamy pe el.....dar putin...o picatura.....sa notez cu watery?!

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 12:28:22)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#962 2013-12-11 12:26:42

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

asta e a 3-a luna sad
nu se mai fac, copii ca pe vremea bucinii, asta e clar, si nu stiu din ce motive ramanem atat de greu insarcinate.
vb dim cu o cunostinta si imi zicea ca ea 4 luni s-a straduit intens si in a 5-a a zis gata, nu mai calculez, nu mai socotesc nimic. si at a ramas. daca as putea face la fel...

Offline

 

#963 2013-12-11 12:37:03

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off Ionela, imi pare tare rau puss Asa e, asta observ si eu, tare greu se mai fac copiii in ziua de azi. o intrebam pe mama acum cateva luni bune  si imi spunea ca a ramas din prima insarcinata cu mine, nici temperatura, nici mucus nimic n-a urmarit, nici nu stia de astea. a facut o data si gata. Ehee, ce vremuri. Eu una nu pot sa las la voia intamplarii pt ca poti pierde momentul, si in plus as face tot la 2 zile ca sa fiu sigura.

cold E un frig la serviciu de mi-au inghetat degetele pe tastatura, astora nu le pasa ca stai in frig grater Am picioarele gheata sper sa nu racesc din cz asta.  supa


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#964 2013-12-11 12:39:49

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rotfl2 Dar de mama mea ce ziceti? Suntem 4 frati si mai era sa mai fie cativa dupa noi....dar deh...de unde atata mancare pentru toti? Si toti la distanta mica....cum facea unul...pac al doilea rotfl si tot asa...pana s-a trezit cu 4

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 12:40:07)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#965 2013-12-11 12:43:40

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cat de tare Liynda:))) Mama ta e o eroina bis  noi suntem 2 surori si  zicea mama ca a fost de ajuns. Chiar si asa am facut cat 4 la un loc applause  rotfl2  Si eu la randul meu tot 2 vreau big_smile baietei  hjarta ca nu mai pot de dragul lor hjarta  Pana la urma sa fie, mai sunt si pretentioasa acum rotfl

Lyinda, legat de intrebarea de mai sus, eu mucusul il verific in interior. Si am notat watery cand la consistenta era aproape ca apa, ramanea degetul f ud. Cand era amestecat cu mucus alb si simteam eu ca e si watery(o combinatie intre ele 2) am pus mereu creamy. Pasul urmator dupa watery ar trebui sa fie egg si era f limpede si se intindea 1cm jum, 2. gasesti pe internet f multe poze si iti arata treptat compozitia mucusului pana la ovulatie. Te mai poti orienta si de acolo ca sa poti sa iti dai seama cum ai tu. Nu stiu cat de mult ti-am fost de ajutor  puss As, si il controlam in fiecare dimineata. Iar dupa  sexinpat, e bine sa lasi  un interval mai mare de timp si apoi sa verifici big_smile

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-11 12:53:35)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#966 2013-12-11 12:47:56

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

smile da Gabi. Mama a fost tareeee....eu nu vreau decat doi. Nu am pretentii, sa vina doar. Poate ca as vrea unul sa fie fetita. Imi plac fetitele tare mult. Dar si baieteii.

Aham...multumesc pentru descriere. Eu verificam pana acum doar in exterior....ieri am verificat in interior, intr-adevar. Mi se parea ca ceva nu iese smile

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 12:55:05)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#967 2013-12-11 12:57:31

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu ma stresezi deloc, am scris putin mai sus cate ceva:D Da, am avut f mult watery si la un moment dat nu stiam sa mai fac diferenta intre watery si egg. Dar mi-a confirmat ca e egg atunci cand s-a intins destul de mult. aa, si inca ceva, cand e watery nu se usuca atat de repede, ramane ud ceva timp, pe cand aveam creamy(era la consistenta albicios si lipicios) se usca repede.

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-11 12:59:49)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#968 2013-12-11 13:03:50

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc , Gabi! Da asa am simtit ieri....deci e watery smile Si aveai si senazatia de umed?! Si sa fie chiar si umed?

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-11 13:04:07)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#969 2013-12-11 13:04:48

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rona_persefona a scris:

Buna, fetele.

Raluk, puss din pacate un hidrosalpinx care se vede chiar si la eco, nu anunta absolut nimic bun...Partea buna e ca macar stiti ce aveti de facut. Eu imi permit sa-ti dau un sfat : nu are sens sa te chinui cu operatia, care nu garanteaza nimic. Dupa putina vreme de la interventie, trompele se pot lipi din nou, hidrosalpinxul apare iarasi... Acolo nu e ca si cum ai avea o punguta cu lichid. Pur si simplu celulele respective nu mai fac fata, nu mai filtreaza apa si mereu va exista aceasat problema. Probabil stii ca in cazul unui Fiv, lichidul respectiv se poate scurge, poate ajunge in uter si poate afecta embrionul. Probabil va trebui sa capsezi trompele...sau chiar sa le scoti, inainte sa faceti FIV. Este foarte important sa nu disperi. Esti fff aproape acum sa-ti realizezi visul de a deveni mamica.

Lynda, am vazut si eu testul ala afara. Exista si in Romania?? par

Gaby, Iulia, Kristi, Svetlana, Loth puss

Va multumesc pt sfaturi si sustinerea morala ca tare am nevoie. Aseara vorbeam cu al meu la telefon despre Craciun si atat mi-a  fost ca vreo ora nu ma puteam opri din plans. Azi e o noua zi,sper mai buna.
rona Nu am stiut ce ai zis tu decat ca banuiam ca nu au cum sa lase lichidul ala acolo cand face FIV ca sigur ar dauna fatului. Al meu saracu e tare pt amandoi,azi a zis ca ma scoate la cumparaturi la plimbare dar nu ma simt in stare de nimic. Inca sunt confuza si suparata dar o sa treaca. Dumnezeu stie de ce ni le da pe toate astea de dus. Va pup


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.